Андреас Микелсен - да караш WRC на 16 години!?

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Андреас Микелсен - да караш WRC на 16 години!?

Мнениеот txl » Нед Юли 30, 2006 21:54

damon написа:Любопитно е докъде би могъл да стигне такъв "млад талант", без да е преминал последователно през стъпките на израстване, а директно хвърлен в голямата борба...


Това е много интересно. Както и за почти всяко друго нещо, и тук различните хора имат различни мнения. И тук съществуват две крайности. Има хора, според които в спорта трябва да се върви строго последователно и постепенно. Да се започне с по-лесни неща, да се трупа опит и умения и постепенно да се преминава към по-трудните. Например, (до колкото знам) точно това е мнението и на Владо Илиев. Обратно на това, имам впечатления, че Илия Чубриков има точно обратното разбиране за нещата - че всеки пилот трябва да има възможност бързо да се качи на силен автомобил и да участва в силни състезания, и така веднага ще се види колко нависоко би могъл да стигне. Това са двете противоположности, аз лично не се наемам да давам мнение по въпроса :)

Ще наблюдаваме този Микелсен и ще видим как ще се развие.

P.S. Това, което е сигурно, (поне според мен) е, че със спорта трябва да се започне много рано. Точно каквито са примерите в тази тема.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот K_Power » Нед Юли 30, 2006 23:03

Да де, никой не е казал,ч е трябва да почне от А5! В България да дебютираш е подходящо с Н3 или Н2, айде Н3 е добре, но Н2 е много-много слаба работа! Но по чужбина много от пилотите правят дебютите си със С1600! То че трябва да се качиш на силна кола, така е, но нали трябва да си понаучил нещо от по-слабата за да можеш да правиш нещо с по-силната! Щото като го знаеш как се прави с по-слабата е много по-лесно да го научиш на по-силната, отколко директно!!! За мен не е нормално да се хвърлят пари като за световното за 16-годишен да кара ВРЦ видиш ли, щото му било кеф!!! Да почне Н3 или Н4 щом му се кара толкова силна кола, или С1600, да натрупа някякъв опит и да се качи на по-силна кола и ще има много по-добри класирания! Ми то по тая логика, малките хлапета като тръгват да кара картинг на по 6 години, дай да прескочат 50 кубиковия и да се качат направо на Формула карт или на някой 125 кубиков профеисонален картинг ... какво ще направят .... най-много да се пребият!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот rally86 » Пон Юли 31, 2006 00:32

то ако даден човек е някои страшен талант според мен много бързо ще се качи на мощните бегачки
щом някои го забележи че е много добър веднага ще го опсипят с предложения поне това е моето мнение :D
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Мнениеот BradurS » Пон Юли 31, 2006 09:12

Лично аз ако имах честта някога в живота си да дебютирам в АС щя го направя с автомобил до 1600см3 в планинския шампионат. Според мен от там се почва.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот Ferjancz » Пон Юли 31, 2006 10:02

K_Power написа: Но по чужбина много от пилотите правят дебютите си със С1600! То че трябва да се качиш на силна кола, така е, но нали трябва да си понаучил нещо от по-слабата за да можеш да правиш нещо с по-силната!!


е не може да се каже , че С1600 е един от слабите калсове кола , дори напротив! всички добре знаем как се засилва това "чудо" на техниката :) но да има резон в думите ти ! аз също подкрепям идеята да се почне от по макък клас кола с цел трупане на опит ! но пък в крайна сметка всичко си зависи от пилота , ако той има амбиции за развитие и се качи направо в силна кола , мисля че с времето ще се научи и ще започне да показва добри резултати , но пак си мисля , че си е идивидуално за всеки човек ! но нека изчакаме момчето да покара и да видим на какво е способен !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот rally86 » Пон Юли 31, 2006 10:21

истината е че много малко мамини синчета са талантливи и хвълят маса пари на вятъра докъто страшно талантливи начинаещи пилоти едва ли не "не закусват" за де спестят пари да се състезават
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Мнениеот damon » Пон Юли 31, 2006 11:44

Обаче има и нещо друго - Микелсен и другите младежи при всички положения ходят на рали училища или поне някакъв подобен вид обучение. Нещо, много далечно от нашата действителност. Защото когато те обучава някой на който си платил разбира се (примерно Томи Макинен) ти научаваш неща които може и за 10 години да не можеш да разбереш ако караш, та дори и WRC. Затова при нас нещата са малко по-различни, затова виждам толкова отрицателни мнения срещу Микелсен и останалите... Нека да изчакаме няколко години и ще видим.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот chefo » Пон Юли 31, 2006 12:47

Като спомена Макинен се сетих в едно руско списание за автомобили имаше дълго интервю(той представяше Tommi Makinen racing в Санкт Петербург) в което той спомена следното-``Ако няма кой да ти покаже някои неща в карането,с много каране ти сам ще ги откриеш.Всички пилотски хитрости започваш да разбираш с каране``.
Хареса ми и един друг отговор на въпроса-``Започва поднасяне на колата и вашата реакция е... :?:`` а тговора му е ``Ще предпочета да държа пълна газ(смее се).Иначе сериозно-минава доста време преди колата да е поднесла и имам достатъчно време да реагирам адекватно``
Има и още въпроси и отговори,но няма да се отклонявам от темата. Едно е ясно,че се иска каране,от своя страна карането си иска пари,а Микелсен ги има така че остава да видим...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот OGN » Пон Юли 31, 2006 13:22

Които има пари почва от кадето си иска(!!),а които няма или не кара, или почва от наи-малкото(Х1 , Х2 , N1 , N2)

харесвате или не така е !!!!!
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот K_Power » Пон Юли 31, 2006 16:54

Да Ферианц, но има едно друго нещо, за нас в момента С1600 е върха, разбираш ли! Докато в чужбина си имат група А, ВРЦ-та, вече и С2000 ... и примерно в един френски или италиански шампионат има много пилоти, които стартират кариерата си точно със С1600. То че си е силно и, че си е много развито така е, наистина много от нещата се научават с каране. За всеки човек наистина си е различно, но например за да плъзгаш кога е най-подходящо да се учиш? По време на топлия сезон, на сухия и топъл асфалт където ти трябва голяма скорост за да я хлъзнеш, особено като не разбираш ... или зимно време, когато можеш да плъзнеш с много по-малка скорост и да осъзнаеш и осмислиш какво става и защо! Същото и в този случай, с ВРЦ автомобил всичко став амного бързо и ти трябва изключително добра координация на действията и бързи реакции, докато с по-=слабата тези неща ще се научат много по-лесно и по-бързо и като се качиш на силната ... а има и едно друго нещо, една силна кола може да те оплаши доста .... разбира се всеки си решава сам за себе си, има рали училища, но цениоте на тези рали училища какви са, нали се сещате, че за посещаването например на училището на Томи Макинен ще отидат толкова пари, колкото да се кара половин сезон при нас в по-малките класове!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот damon » Пон Юли 31, 2006 17:06

K_Power написа:има рали училища, но цениоте на тези рали училища какви са, нали се сещате, че за посещаването например на училището на Томи Макинен ще отидат толкова пари, колкото да се кара половин сезон при нас в по-малките класове!!!


А ти кое ще предпочетеш?...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот K_Power » Пон Юли 31, 2006 18:46

Ако има кой, а то има, да ми покаже някои неща бих карал половин сезон в малък клас, отколкото да отида в едно рали училище и да успея да карам след това догодина например ... иии кел файда от училището! Ако не познавам абсолютно никой и няма кой да ми покаже въпросните неща ... то може би бих отишъл, но на 80% казвам, че бих избрал да карам!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот OGN » Вто Авг 01, 2006 13:15

K_Power написа: бих избрал да карам!

съгласем съм !
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот P.Solberg » Вто Авг 01, 2006 13:25

То затова хората са с години пред нас, защото са предпочели да имат идея в какво се пускат и са подготвени, а не сами да си блъскат главите и да изхарчат много повече пари докато постигнат нещо.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот OGN » Вто Авг 01, 2006 13:35

P.Solberg написа:То затова хората са с години пред нас, защото са предпочели да имат идея в какво се пускат и са подготвени, а не сами да си блъскат главите и да изхарчат много повече пари докато постигнат нещо.

имаш право , но все пак........пари пари пари...
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 39 госта

cron