Андреас Микелсен - да караш WRC на 16 години!?

Дискусия за Световния рали шампионат

Андреас Микелсен - да караш WRC на 16 години!?

Мнениеот damon » Пет Юли 28, 2006 17:27

Напоследък се запознах с историята около норвежецът Андреас Микелсен. Всичко е много интересно. Той е спонсориран от норвежката програма NOK - доколкото разбирам това е държавна организация спонсорираща спортисти на високо равнище за постигането на колкото се може повече титли в различни спортове. Тази година те ще инвестират в него 10-20 млн. норвежки крони. Баща му е един от 400-те най-богати хора в Норвегия. В момента отбора разполага с 5 рали коли - 3 Форд Фокус WRC и две гр. Н - Субару и Митсубиши.

Микелсен е навършил 17 години на 22-ри юни, след това спечели едно британско рали за вземането на професионален лиценз за британския шампионат. (в Норвегия книжка се взема на 18). Целта му е да участва в Британския шампионат и евентуално тази година ще кара в Световния шампионат в Кипър и Турция.

Доколкото знам само двама пилоти на толкова високо равнище са карали толкова млади - единия е Матю Уилсън, другия Яри-Мати Латвала (също на 17 се състезава в Блитанския шампионат, а на 18 в Световния).

И докато при Яри-Мати Латвала достигането до WRC колата е малко по-последователен процес то Андреас Микелсен директно скача на WRC - това му е първата рали кола, никога преди това не е карал рали автомобил. Бил е скиор преди, карал е и мотокрос и картинг, но от ските е получил контузия в коленете и се насочва към автомобилизма.

Много ми е интересно какво означава това да започнеш по този начин - Матю Уилсън не показва много засега, Яри-Мати Латвала обаче има известни успехи, но неговата кариера е по-ясно изградена - той е карал доста преди да се качи на топ нивото. Общото между тримата е че бащите им са били или са все още в рали спорта.

Любопитно е докъде би могъл да стигне такъв "млад талант", без да е преминал последователно през стъпките на израстване, а директно хвърлен в голямата борба...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот beta_racing » Пет Юли 28, 2006 21:00

А аз се чудех до преди 2 седмици от къде са дошли парите за Форд Фокус '02 за това момче... :D

Интересно ми е как ги избират тези млади таланти...защо не изберат някой, на който баща му не е толкова богат например... :roll: :?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот K_Power » Пет Юли 28, 2006 22:02

Щото навсякъде е така, щото оня не е талант. Матю Уилсън е супер посредствен, а кара от миналата година ...баща му един 400-те най-богати и вече той е най-добрия в света! И е тоя мамин кютук, татино синче след време ще е един от "най-добрите" пилоти! Докато вече нещо ги няма тея момчета като Ричард бърнс, който на 16-17 е работил в сервиз, на 16 е миел сервизното хале, а на 17 е работил като монтьор. Първият рали автообил го подготвя сам, а това с извинение лайно! А наще момчета не могат да съберат пари за един сезон с някаква кошница ... Льоб също е започнал като механик! Но това са истинските шампиони, истинския талант не се влия от това колко пари е имал баща му, а какъв е бил баща му и как го е изградил като човек, там е разликата! Всички се раждат с еднакви възможности, вече е друг въпрос как се развиват по натам, но си има родени таланти, а талант не се придобива, придобиват се умения, но не и талант! Ето например Танев според мен не е талант, той просто е придобил някакви умения за тези вече 3 години с перфектните автомобили и перфектните бази, ако беше талант трябваше да е на ако не световно ниво, то поне някакво европейско ...
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот PAS_RALLY » Пет Юли 28, 2006 23:59

Подкрепям мнението на Крисо
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот EVOsport » Съб Юли 29, 2006 02:18

PAS_RALLY написа:Подкрепям мнението на Крисо


Ахм и аз! Макар че и аз сега се помагам, мия, чистя из гаражите, ама не мисля че ще стане кой знае къв пилот от мен, все пак съм карал карт и чудесно си познавам възможностите, с пари масторлък не стаа!
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот P.Solberg » Съб Юли 29, 2006 08:59

Недейте така момчета. Първо, и вие да имахте тея пари, надали щяхте да си останете в сервизите и да си правите бегачките като можете да си купите WRC и да си наемете 30 човека отбор. Какво е виновен той, че баща му е богат? Момчето никой не го е видял как кара, за да давате мнения, че е слаб пилот. Напротив, той кара с WRC-то в едно рали в Англия и спечели. А конкуренцията не беше никак слаба. Така че стига сте го мислили, след 3-4 години ще видим къде е стигнал и ще можем да говорим.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот damon » Съб Юли 29, 2006 12:27

Според мен само времето ще покаже как ще се представи норвежецът. Не мисля, че има някаква закономерност - да си бил механик, после пилот и т.н. Няма практика по този въпрос за да може да се твърди категорично. Единствено Яри-Мати Латвала (който кара мисля от 8 годишен) и Матю Уилсън и дори при Матю също не се знае - ще го видим след някоя друга година къде ще е...

Между другото вчера четох за един руски пилот Евгений Новиков, който в момента е на 16 години и кара Субару Импреза гр.Н (паралелно с ралито кара и картинг) в руския рали шампионат, дори е спечелил последното рали!!! Ето го сайта на отбора: http://e-artteam.ru/
Прикачени файлове
novikov.jpg
novikov.jpg (40.79 KiB) Прегледано 12131 пъти
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Lubo » Съб Юли 29, 2006 16:25

Аве тоз младеж голяма работа :shock:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Ferjancz » Съб Юли 29, 2006 17:36

K_Power написа: ...........


сега Крисо не се обиждай ама отново мога да кажа Българска му работа!!!! какво имам пред вид , ами защо ние Българите не можем да допуснем , че може на този свят да съществува комбинацията от богат татко и талантлив син! Владо го каза добре , какво да направи той (Микелсен) , че баща му е богат ! Човека е преценил , че може да купи на сина си 3-4 ВРЦ бегачки и го е направил ! още повече , че моторните спортове влекатр момчето ! щом на тази възраст е спечелил рали с ВРЦ кола , явно е че има талант! не е нужно някои да е бил механик , за да е талант и страшно добър пилот! Ако баща ми имаше много пари и той щеше да ми купи ВРЦ , защо не ! както съм сигурен , че и твоя баща би го направил! ама означава ли това, после трябва да те плюят , щото видиш ли ти си почнал диретно на ВРЦ! нека не смесваме нещата ! я попитай някои " лададжия " дали не иска да кара чисто нов рали автомобил ! или твоя приятел Гьошев, сигурен съм че и той би желал да седне в чисто нова кола , нали ? което е съсвсем нормално ! но не мисля, че е редно да "одумваме " хора като Микелсен , че има голям авто парк от хубави бегачки!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот crapbag » Съб Юли 29, 2006 20:37

Съмнявам се, това че скача направо на ВРЦ-то да окаже влияние, щом може да си позволи да трупа опит като пилот с такива коли, още по-добре. Но не мисля, че ще му помогне особено, ако има талант и нужното за да бъде голям шампион, и на 25 да се качи за пръв път на ВРЦ, пак ще вземе своето. Това, че от рано почва, не значи, че ще постигне повече.
crapbag
 
Мнения: 132
Регистриран на: Вто Юли 19, 2005 22:01
Местоположение: София

Мнениеот chefo » Съб Юли 29, 2006 20:43

А аз както обичам да казвам-``Времето ще покаже`` :)
Иначе наистина щом има пари таткото-ще дава т`ва е ``положението Минке``. а колкото до Латвала мисля че и Макинен му е помогнал доста...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот K_Power » Нед Юли 30, 2006 12:33

Не батенце, баща ми ако ще да имаше 5млрд евро, аз нямаше да искам да ми купи ВРЦ, защото за да стигна до Г, трябва да мина през А, Б и В, колкото и да е! Плюс това неща подарък, без да съм направил нищоз а да плуча тези неща мразя ... колкото и да е! Нека бъде какъвто иска, мен не ме бърка, не съм казал, че има закономерност, кой какъв трябва да е. Това какви са били преди говори за това колко обичат този спорт, колко дават за него и какво са постигнали ... а така на подарък ... всеки си има мнение де, но без труд някакъв ми се вижда много лигава работа! Това си е мое мнение, който иска да го поддържа, който не ... но това мисля, и ми се вижда малко ненормално! А той ако иска да му купи и Боинг 747, негов проблем, имал дал дет се вика, ама да се говори после,ч е синчето му е истински шампион и е положил мнго труд за стигне до тук .... айде моля ви се!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот rally86 » Нед Юли 30, 2006 14:28

аз подкрепям k_power
естествено че никои не би отказал чисто ново врц но така на готово не може да оцени възможността която му се дава
аз правя евала на лададжиите" щото дават всичко от себе си да изкарат един сезон и една нелепа катастрофа и им проваля целия сезон а на маминото детенце ще му купят ново врц
като знам какви работи правеха костенския екипаж та да карат цял сезон
а за танев нема спор тои е българския вариант на този пилот и за 3 години нищо
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Мнениеот BradurS » Нед Юли 30, 2006 14:38

рали86 не съм съгласен с теб.
Погледни класиранията на Танев от кръговете до тук от началото на сезона, после отвори да видиш какви резулати показваше сезон 2005. След като направиш тези не чак толкова сложни стъпки ще разбереш че момчето има сериозен напредък и е едно от младите надежди на българския АС. Подкрепям ТАНЕВ на пълно и много харесвам как кара СУБИТО и му пожелавам успех на ХЕброс!!!
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот rally86 » Нед Юли 30, 2006 14:57

е то и аз го подкрепям и му пожелавам успех все пак е български рали пилот

а малко се разрових та въпросния микелсен си има и саит татенцето се е погрижило
http://www.andreasmikkelsen.com/

сега преглеждам негово видео и не кара хич зле

като гледам има известни постижения
Andreas Mikkelsen, born 22.06.1989
Height: 187, Weight: 80
Occupation: Student at the Norwegian college for top athletes
Status: Single

Career highlights:
Norwegian Championship (NM) giant slalom 2002, 3rd.
Unofficial World Championship Canada giant slalom 2002, 3rd
Unofficial World Championship Slovenia giant slalom, 1st event 2002, 3rd.
Unofficial World Championship Slovenia giant slalom, 2nd event 2002, 3rd.
Member of the National Jr Team (Team Norway) Motocross 2003-04
Member of the National Jr Alpine skiing team since age 12.
Won his debutrally, the Quinton Stages rally July 2006 :D :D :D
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта