Новини от WRC...

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Новини от WRC...

Мнениеот Ferjancz » Вто Окт 13, 2009 09:10

bat_jori написа:ентрито за последният кръг във Великобритания http://www.rallygb.org/documents/2009_RGB_List_of_Entries_Received_-_Subject_to_FIA_Approval_2-10-09.pdf



Не знам дали ще доживея да видя 100 заявки на наше рали ! Май не ! Иначе за рали Турция е прекрасно, че ще е наблизо :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Новини от WRC...

Мнениеот xsmind » Чет Окт 15, 2009 10:59

Citroen DS3 WRC: http://www.autoblog.com/gallery/2011-ci ... py-shots#3

Изображение

Хич не ми прилича на рали автомобил!?
xsmind
 
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 16:57
Име: Георги Павлов

Re: Новини от WRC...

Мнениеот LACHO » Чет Окт 15, 2009 11:18

Ха и на мен не ми харесва,но политика на отбора и лансиране на модела.На мен ми мяза с тези големи задни стъкла на берлинго.
Аватар
LACHO
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 15:22
Местоположение: София.Бели брези
Име: Лъчезар Тодоров

Re: Новини от WRC...

Мнениеот beta_racing » Чет Окт 15, 2009 12:06

Ще ви захареса след време, като направят колата както трябва :D И на мен C4-ката, която показаха първия тест през 2004 (мисля) не ми хареса, ама, когато стартираха за първи път на Рали Монте Карло 2007 вече не беше същата... :wink:
Когато, живот и здраве, тази кола "излезе" на първото си рали, тогава намерете разликите между снимките от посочения по-горе сайт и онази кола :D

Ето снимки на Ситроен C4 WRC:

Първо показване на колата
Изображение

Първи тестове (към 2004)
Изображение

Тестов сезон, когато отборът на Ситроен не участваше в световното първенство - 2006
Изображение

Първо състезание - Рали Монте Карло 2007
Изображение



Ето и един пример с Форд:

Първо показване на колата (към 2003-2004)
Изображение

Първо състезание - Рали Австралия 2005
Изображение
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Новини от WRC...

Мнениеот LACHO » Чет Окт 15, 2009 20:08

Не знам Дамяне.От тези двете които си показал и двете са ми харесвали и преди първото им рали.Дано да си прав,а пък да не забравяме че колата трябва да има други качества.При това положение външният вид „хубав лош„ ще го приемем.Поне аз.
Аватар
LACHO
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 15:22
Местоположение: София.Бели брези
Име: Лъчезар Тодоров

Re: Новини от WRC...

Мнениеот plm » Нед Окт 18, 2009 17:47

Евгени Новиков е потвърдил, че има финансови проблеми и затова няма да кара последния кръг от СШ. Не е ясно въобще дали ще кара следващата година. Много жалко. Той е на 19 години и определено е талант.
Мартин Прокоп също няма яснота за 2010. Продаде си колите.
Сигурно ще му остане само мечта да стартира в едно рали от СШ с ВРЦ кола. Защото, въпреки преференциите, които има, ще трябва да плаща за всяко рали толкова, колкото да си купи нова кола С2000. И при него не е ясно бъдещето, но премисля за новата Купа С2000 в СШ. И други, епизодични участия, напр. Монте Карло. Колата - С2000, марка - Форд или Шкода. До края на месеца трябва да е ясно. Има желание да продължи със Ситроен, защото те имат кола, но няма да я ...изнесат извън отбора.
Който е влезнал в СШ не иска да го напуска и до голяма степен не се интересува от другите шампионати.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Новини от WRC...

Мнениеот beta_racing » Пон Окт 19, 2009 08:40

Много е странна политиката на Ситроен - на никой нищо :twisted:
Чувал съм преди, че за сметка на Ожие, Мартин Прокоп е бил доста поорязан от Ситроен. От друга страна си е нормално франсетата (каквито са националисти) да пазят и да подкрепят тяхното си, ама чак пък толкова.......... :|
Дано Прокоп измисли нещо, за да продължи да се развива!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Новини от WRC...

Мнениеот beta_racing » Чет Окт 22, 2009 15:21

Плановете на Льоб да кара в Гран при на Абу Даби се провалиха. Това стана ясно, след като от ФИА не са му позволили за изкара нужния за участие Суперлиценз.

Себастиан Льоб коментира:
"Правилата за издаване на такъв лиценз са много прецизни, а аз не отговарям на тях, затова е и логично да не получа този лиценз. Решено е! Такива са правилата, такова е решението на ФИА. Приемам нещата такива, каквито са. В крайна сметка не трябва да съжалявам, защото нямахме амбиции за каквото и да е класиране там. Единственото нещо, за което може би трябва да съжалявам, е това, че щях да си прекарам много добре, ако бях получил възможността да карам в състезанието. Бях си казал, че най-вероятно това ще е единствената такава възможност в живота ми. Нямаше да има никакво напрежение към мен, защото състезанието е след Рали Великобритания, а и нямаше да преча на никой във Формула 1, защото и там шампионатът вече е решен. Така погледнато, втората подобна възможност сигурно няма да имам.
От физична гледна точка също не съм готов за едно такова предизвикателство. Във Формула 1 всичко е много специфично! Физическото натоварване е много по-тежко от това в Световния рали шампионат. За пример - трябва да свикнеш с мисълта (а и да издъжиш), че по време на каране на болид от Формула 1, сърцето ти бие със 180 удара в минута.
Ралитата за мен винаги са били приоритет. Затова сега ще се насладя на битката за титлата по време на Рали Великобритания, където ще е поне толкова вълнуващо като във Ф1, та ако не и повече
:D

Ето и целия текст: http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=10 ... e+for+Loeb
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Новини от WRC...

Мнениеот fan73 » Пон Яну 11, 2010 16:07

ето и малко видео с новите коли на Пежо и Ситроен R3T http://www.dailymotion.com/video/xb91yl ... -aqui_auto http://www.dailymotion.com/video/xbkf3f ... ris-m_auto
fan73
 

Re: Новини от WRC...

Мнениеот DAKATA_RACING » Пон Яну 11, 2010 17:26

Кен Блок е подписал с Форд :D
http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 5&Itemid=1
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Новини от WRC...

Мнениеот trouble » Пон Яну 11, 2010 18:08

DAKATA_RACING написа:Кен Блок е подписал с Форд :D
http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 5&Itemid=1


Не става ясно от Световния кои ралита ще кара. Разбрах че в USA ще кара С2000. Поразрових се малко да видя календара на шампионата по рали на САЩ, т.нар. USRC и видях че няма много ралита за 2010, само 6 броя, но едно от тях е между 15-17 юли 2010 г. Това ме води на мисълта че Кен Блок може би няма да кара на WRC Рали България...а може и съвсем от чисто икономическа гледна точка да не кара...не зная...Но щеше да е хубаво да го видим тук и прекрасно оцветения Форд Фокус (може би ще е подобен на този на Валентино Роси)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Новини от WRC...

Мнениеот dod0 » Вто Яну 12, 2010 01:40

DAKATA_RACING написа:Кен Блок е подписал с Форд :D
http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 5&Itemid=1


www.monsterworldrallyteam.com Има и клипче онборд как кара Форда. 8)
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Новини от WRC...

Мнениеот ZPenevich » Вто Яну 12, 2010 13:35

Нищо не се чува за Аткинсън....
Изображение
Аватар
ZPenevich
 
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 00:28
Местоположение: Търново Велико,Варна
Име: Здравко Пеневич

Re: Новини от WRC...

Мнениеот техо7 » Пон Фев 08, 2010 16:11

Здравейте...някои ако може да помогне къде може да се гледа рали Швеция онлайн...нямам канала TV Mottors :?
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: Новини от WRC...

Мнениеот dod0 » Пон Фев 08, 2010 18:49

Кен Блок ще кара следните ралита от WRC шампионата:

Мексико,Турция,Португалия,Германия,Франция,Испания,Уелс с Форд Фокус. Жалко че, няма да го видим на България... :(
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron