53-то Рали " Акрополис "

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот plm » Вто Юни 06, 2006 20:27

Ето какво видях преди малко в една галерия от Акрополис: :D
http://www.ewrc-media.com/images/2006/wrc/acr/sa_a_3_wilson_1.jpg
Последна промяна plm на Вто Юни 06, 2006 21:48, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот НИКИ » Вто Юни 06, 2006 21:07

Егати като,че ли знамето стърчи от колата.
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Мнениеот RaPiD » Вто Юни 06, 2006 21:10

аха, яка снимка!
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот sastezatelia » Вто Юни 06, 2006 22:33

Не беше само това знаме, едни пичове дето се запознахме с тях също носеха даже две знамена, едното беше заедно с на Субару, а другото само Българското, бяхме заедно и много се кефихме :D :D :D
Даже единия пич беше от форума :P :P :P ние сме на всеки километър :P :P :P
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот damon » Вто Юни 06, 2006 23:05

Снимката е много добра! :D Чак сега ми остава време да разкажа набързо.

Пристигнахме на шейкдауна в сряда вечерта към 1-2 часа. Малко е трудно да го намериш посред нощ, но все пак се оправихме. Отсечката се намира точно в началото на планината Парнита северно от Атина, точно накрая на града. Като стигнахме там вече беше провадийската агитка с 2-3 коли (не помня вече), на другия ден видяхме и други българи, които бяха пристигнали още по-рано, видяхме се и с Роко, които пристигнаха директно за шейкдауна. Тренировката беше организирана много добре - сервизния парк, беше на 50 метра от трасето, атмосферата беше отлична. WRC колите бяха докарани с автовози, а другите явно караха на собствен ход. шейкдауна на WRC е уникално преживяване. На практика само там може да гледаш 5-10 пъти да минава Гронхолм, Льоб и компания... Затова не е за изпускане! :wink: Това, което забелязах тук беше, че Льоб правеше минаване след минаване по трасето, а Гронхолм и Форд минаха 5-6 пъти, прибраха палатката и заминаха за Атина. Явно беше някаква психологическа тактика... :)
Специалните етапи на ралито са отдалечени между 20 и 70-80 км от сервизния парк. Ако се загледате в етапите ще видите, че се използват точно 6 трасета, като се карат в различни посоки и дължини. Това е новия формат на ралитата вече... От шейкдауна се отправихме към морето за да си намерим къмпинг (между другото бяхме заедно с dpen, съвсем случайно... :wink: ). Намерихме си супер къмпинг на брега на морето с плаж в Кинета съвсем близо до един от етапите. От там най-близкия етап е на двайсетина десетина километра, а най-далечния на около 100, но дотам няма нужда да се ходи.
В петък успяхме без особени проблеми да гледаме 3 отсечки. Skourta 1 и 2 и Thiva. Гронхолм беше много силен, Солберг също минаваше добре, но се забелязваше излишно хлъзгане сравнено със Льоб и Гранхолм. Льоб - много стабилни минавания, без излишни хлъзгания. Общо взето чувството да гледаш най-добрите пилоти на гръцкия макадам е неописуемо, трябва да се види! Няма нищо общо с това, което сме свикнали да гледаме на асфалт! В събота могат спокойно да се гледат 4 минавания, ако не се гледа сервизен парк или 3, ако се гледа парка. Стигането до отсечките не е особено сложно, има пътища до доста точки за гледане, организаторите и полицията са усложливи и не пречат на публиката. Разликата между тази година и предишните издания около Ламия обевидно е липсата на публика - от информацията която около Ламия е имало много повече хора. Хубавото сега е че има много пътища за стигане до отсечките. Макадама има повечко "loose gravel" от Ламийските отсечки тъй като сега са на по-ниско и настилката е по-финна. Общо взето гърците имат много макадамови пътища и могат да направят много и различни конфигурации на ралито. Лошото тук около Атина е, че е ниско и съответно горещо. Ако ралито е един месец по-късно както по принцип си е, жегата ще е непоносима.
В събота гледах 2 отсечки и после сервизен парк. Парка е доста добре организиран в новия олимпийски комплекс в Атина. Точно пристигнах в парка и дойде Льоб в нещо като закрит пърк, където колите изчакват времената си за влизане в сервиза. Застанах точно до колата на Льоб както може да видите от снимките ми в галерията. В началото беше доста интересно тъй като Льоб и Елена се суетяха около колата в опит максимално да разбират какво има да се ремонтира и дали са много повредени. Пристигнаха и механици от Кронос и шефа на Кронос, отстрани наблюдаваха и Сордо и Марк Марти. Интересен момент беше, когато пристигна навигатора на Хирвонен - Ярмо Лехтинен и каза на съдиите да отстранят Сордо и Марти, тъй като явно нямаха право да са там. След 2-3 минути дойде и Малкълм Уилсън и гледаше със задоволство изпотените Льоб и Елена! Много интересно. :) После стана още по-интересно в сервиза на Льоб, но за съжаление не бях там, трябва някой друг да разкаже.
В неделя тъй като имахме билети за суперспециалния гледахме само един етап - първия за деня Агиа Сотира. Просто невероятно преживяване. Тъй като бях много близо сдо трасето чувството е неописуемо! Впечатление правеше по-слабото минаване на Льоб, който се беше отказал да гони Гронхолм, пък и от видяното от мен - просто нямаше никакъв шанс да го стори дори да иска... Суперспециалния е страхотно организиран - може би наистина е най-добрия в света. В неделя обаче нямаше публика. Стадиона беше пълен не повече от 1/3, а в четвъртък е бил пълен 2/3 според Роко. Миналата година се събраха много повече хора. Явно изместването на ралито в Атина оказва влияние. Шоуто е невероятно! Според мен колите карат с макадамови гуми и окачвания и затова са много нестабилни и вървят постоянно "с вратите напред". Сордо мисля, че беше най-добър. награждаването беше пред официалната ложа и за съжаление не се виждаше добре от целия стадион. Наистина етапа е голяма атракция, но е далече от истинското рали, затова следващата година мисля да си гледам истински етап, вместо ССС. :)
Забелязах също и някои други моменти в организацията - примерно на рали ФИАТ в Турция всичко беше направено много по-бялскаво и добре изглеждащо по отсечките. Например загражденията след финала до ЧК-тата бяха скъсани дори на места, не бяха подредени като хората, ЧК-тата и финалите не мисля, че бяха организирани по най-добре изглеждащия начин, сравнено с ралито в Турция разбира се... Но пък пак да повторя - организаторите и полицията са много отзивчиви, помагат и изобщо не пречат и дразнят публиката, нещо, което при нас все още липсва.
Това беше накратко - невероятно рали! Трябва да се види! :D
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот plm » Сря Юни 07, 2006 19:16

Благодаря за споделените впечатления от Акрополис!
Очевидно е, че много сте видяли, но и разбрах, че ралито доста се е променило- нов център на състезанието, нови отсечки...Сега е било по-компактно, но предвижването в Атина е кошмарно и отсечките не са били така добри като предишните. Както всички твърдят зрителите тази година са били доста по-малко в сравнение с предишни години.
Ето малко снимки
http://www.acropolisrally.gr/en/show.php?cat_id=57
Сигурно вече знаете, че след финала на Акрополис Дани Сордо е втори пилот в Кронос и до края на сезона заменя Понс. Този факт предполага и пълната му програма през 2007 с Ц4.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот sastezatelia » Сря Юни 07, 2006 19:20

Ралито е преместено според мен главно заради хотелите, които в Ламиа бяха някакъв ужас, миналата година спахме в Павлиани за 100евро на вечер, а тази година хотела ни беше в центъра на Атина на и струваше 50 евро.
А това за Сордо ако е истина ще е невероятно, чаках този момент от началото на шампионата :D :D :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот plm » Сря Юни 07, 2006 20:18

sastezatelia написа:Ралито е преместено според мен главно заради хотелите, които в Ламиа бяха някакъв ужас, миналата година спахме в Павлиани за 100евро на вечер, а тази година хотела ни беше в центъра на Атина на и струваше 50 евро.
А това за Сордо ако е истина ще е невероятно, чаках този момент от началото на шампионата :D :D :D

Аз пък си мисля, че центъра на ралито е преместен заради стадиона, защото миналата година първата вечер ходиха на около 200 км. заради тази отсечка.
Разбрах, че сега достъпа до стадиона е бил от 30 до 80 евро. Тази цена и посещението на стадиона обясняват стремежа на организаторите.
Но, миналата година стадиона беше пълен, трасетата се харесаха на пилотите, имаше добър достъп до отсечките, преминаването през Ламия не беше проблем...
Това, че вие сте платили тогава 100 евро е друго нещо.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот dpen » Чет Юни 08, 2006 16:56

Да кажа и аз малко впечатления ... няма такъв адреналин в България. Намерете начин и идете да видите световния шампионат! Наи-силно е накрая на правите, а ако са и малко криви :) екстра! Там усещаш мощността - откъде взимат толко мощност и как я управляват, не знам. Тие верно са извънземни, както твърдеше и Крум Дончев! На една от отсечките ми беше чудно как целят финала - макадам, 180км/ч и вървят с вратите напред...няма такова усещане!
За сервиза на Льоб - перфектни бяха! Смениха цялото окачване отзад, заедно с диференциала и полуоските, главини,спирачки...всичко, отпред смениха амортисьори, скоростна кутия, спирачки, полуоски, освен мотора не останаха много стари части по колата :D . Бронята, калник, подкалник се подразбират! Абе много бяха добри, накрая всички им ръкопляскахме много! Браво!
Направи ми приятно впечатление че повечето механици бяха много млади момчета!
Аватар
dpen
 
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 12:31
Местоположение: София
Име: Димитър Пенков

Мнениеот sastezatelia » Чет Юни 08, 2006 20:32

http://forum.rally-club.net/album_pic.php?pic_id=8301
С тези господа и дама се видяхме в събота мисля на първата отсечка бяха с един Партнър, айде нека всеки се престави, аз бях оня фарфалак с червената тениска и черния панталон :P :P :P
Разкрийте се колеги :D :D :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот damon » Пет Юни 09, 2006 16:41

sastezatelia написа:http://forum.rally-club.net/album_pic.php?pic_id=8301
С тези господа и дама се видяхме в събота мисля на първата отсечка бяха с един Партнър, айде нека всеки се престави, аз бях оня фарфалак с червената тениска и черния панталон :P :P :P
Разкрийте се колеги :D :D :D


Аз съм по средата със шапката идиотка, кабел е най-вляво със шапката субару, dpen е клекналия най-отпред. Другите хора не са известни във форума. Теб не помня да съм те видял, поне не сме приказвали въпреки че се видях с някои българи там...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот sastezatelia » Пет Юни 09, 2006 16:49

Деймъне с теб наистина не се видяхме, но с господата с шампките на Субару се засякохме и миналата и тази година, също така и с г-на който се е облегнал на дамата, бяха с един Партнър нали :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта

cron