Сравнението между пилотите - е ли е възможно изобщо?

Дискусия за Световния рали шампионат

Сравнението между пилотите - е ли е възможно изобщо?

Мнениеот Singulus » Съб Мар 11, 2006 01:23

Провокираха ме споровете в едни други форуми за това как един бил със сигурност по-бърз от друг, при еди-какви си фактори...

А реалността е една - пилотите карат различни автомобили, с различни гуми, от различно време с една и съща кола, така че прякото и възможно най-малко субективно сравнение е на практика невъзможно...
А най-дразнещото за мен е като започне някой явно и показно да "оправдава" несполуките на даден пилот с колата, гумите, така да се каже пакета, с който кара, дори понякога някой почва да си вярва, че разсъжденията от типа "той ако X не беше отпаднал нали се сещате класирането какво щеше да бъде", а реалността е, че е минало и случилото се е случило...или пък успехите на друг (на когото не е фен) само и единствено с превъзходството на колата и гумите (как пък така прецени коя кола е най-добрата)...

Съвсем умишлено не споменах конкретни имена, но вие лесно ще се сетите кои пилоти визирам като споменавани в такива спорове и сравнения, надявам се да стане добра дискусия и да почнем да говорим с имена.
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот Lubo » Съб Мар 11, 2006 09:23

Съмнявам се Лоеб(със Субару) да може да победи Солберг(със Ситроен).

Не се съмнявам,че франсето е уникален пилот,но преди години като бяха с горе-долу с изравнени коли,Лоеб доста бъркаше :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Съб Мар 11, 2006 09:25

Прав си Сингулус. На практика в автомобилните спортове сравненията са почти невъзможно. Дори и се еднакви автомобили пак не може да се твърди, че е направено точно сравнение на пилотските възможности. Просто не трябва да се замисляме за това, защото такъв е спорта.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот rally_m » Нед Мар 12, 2006 08:59

Еми то доста трудно може да се прави сравнение между някой пилоти.
Поради факта че един е добър на макадам,друг на асвалт,трети на сняг,а Льоб на всичките :wink:
Аз бях доста голям фен на Льоб в началото,но после в годините взе да обезмисля шампионата,както направи Шумахер във Ф1 :roll: Просто Льоб е една класа над другите 8)
Държа да уточня,че съм фен на Солберг,но отбелязвам неуспорими факти поне за мен :)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Мнениеот PAS_RALLY » Пон Мар 13, 2006 00:18

напълно съм съгласен с мнението на Rally_m и аз мисля така
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот yozwrc » Пон Мар 13, 2006 00:28

в края на сезона се провежда шампион на шампионите и до колкото съм гледал там си разменят возилата и се разбира кой е най-добър и става шампион на шампионите :!: И така Loeb вече и там е двукратен шампион :!: :!: :!:
Аватар
yozwrc
 
Мнения: 168
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 01:37
Име: Клечо Клечев

Мнениеот sastezatelia » Пон Мар 13, 2006 08:29

yozwrc е много прав на "Шампион на шампионите" си личи кой кара и кой не, сега веднага ще кажете, да ама той Солберг не кара там, ами да кара. Всички пилоти, за да стигнат до там явно имат талант не мислите ли и аз мисля, че са с почти еднакви качества. Гледал съм ги на живо и мисля, че ЛЬОБ е малко по-добър от другите, но това си е мое мнение, абе какво да ви кажа и Себ си кара карането и Петер си кара карането, и Маркус си кара карането, и всички да не ги изреждам сега всички пилоти. В световния шампионат често битката се решава от това кой ще направи грешка или на кой колата няма да издържи, разбирасе има и изключения в някои ралита, но те са много малко :D :D :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот Ferjancz » Пон Мар 13, 2006 10:46

Аз също подкрепям изказаното мнение за състезанието "шампион на шампионите" . В крайна сметка си мился , че то е направено точно с тази цел! в никакъв случай не може да се твърди , че конструкторите на дадена марка да по-добри или по-лоши от тези на друга марка автомобили! просто вижданията за състезателен автомобил са различни! за бюджета, не бих се съгласил че е фактор като такъв, мога да дам пример от друг автомобилен спорт Формула 1, там отбора с най - голям бюджет е Тойота, но не са те на върха на класацията!
що се отнася до фактора работен пакет на автомобила, пак бих дал пример с Формула 1 , миналия сезон точно гумите попречиха на ферари да са отново на върха. но както се видя в неделното състезание грешките са поправени :)
пилотските умения също са от значение . никой не може да успори възможностите на Гронхолм, но се видя ,че при пускането на 307-цата колко проблеми имаха през сезона, скорости ли не бяха , мотор ли не беше , хидравлика ли какво ли ! имайки пред вид големия успех на 206-цата , 307-цата изглеждаше като "лагерница" !
кондицията на пилота! на едно състезание ( не се сещам кое точно беше ) Томи Макинен беше с големи болки в гърба! той изкара цялото състезание , но с незадоволителни резултати!
В крайна сметка много трудно може да се каже този е по-добър от другия или този е най-велик. никой не успорва качествата на дадени пилоти , но твърде много са факторите , които оказват влияние за успеха на един пилот, за да се твърди , че той е най-добър!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот Singulus » Пон Мар 13, 2006 11:01

Добре де, какво ще кажете за пословичните...вече станали толкова явни оплаквания на Солберг от гумите, последното такова беше в Мексико след един от етапите, и честно казано доста ме издразни, то вярно нали уж много се цени искреността на пилотите, но все пак го има и фактора спонсори, а дори и най-малкото...хммм, мъжка позиция пред проблемите...

А относно Race Of Champions - за мен това е само шоу и нищо повече, не може 5-6-7 гонки да са показателни за сравнението между рали пилоти, да не говорим между пилоти от различни състезателни класове.
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот Lubo » Пон Мар 13, 2006 11:07

Ахъ,не може да се сравняват рали пилоти с Поршета(примерно).А и на трасе като това,пилотите не показват 100% от силата си.


А за гумите на Пирели-то и Маркус миналата доста ги "хвалеше".
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Пон Мар 13, 2006 12:02

Race of Champions както каза Singulus си е само шоу и няма как реално да оцени качествата на пилотите. Все пак на това "състезание" не са под психическо напрежение. Има много фактори, които остъстват там. Пак казвам - трудно е да се оцени кой е най-добрия по някаква система. За момента това е Льоб! Това е!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот SGCasper » Пон Мар 13, 2006 12:11

хора таланти имам много ама наи важния фактор е да можеш да си оползотвориш таланта на пално, ами оня бил по добар другиа бил по добар, добре като е по добар що нее първи, що нее шампио, много е явно това че лато някои печели и веднага има по добри от него, има така е. Ама истиски добар е този които печели и носи победи и радост на отбора, публиката, и спосорите си...които маи са наи важни??????????????????
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта

cron