WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот golf_1 » Съб Фев 02, 2013 15:00

Heaton написа:Говоря за друго, но тази пуста българска черта, за която говорите маи не ви позволява да ме разберете. Да има млади таланти, но и те, както много преди тях ще останат в сянката, на някои наистина добър, както е случая с Ожие, тои ще е следващия доминантен шампион, и ви го казвам без грам злоба. Не знам в какви условия живеете, но раберете, че не всеки изказва мнения с пяна на устата!

Знаем, че има 9 титли, и оттам нататък какво,можеби 10-та,и?? По твойта логика форд отдавна и те трябваше да закрият отбора,защото оня не им дава въздух да поемат...И защо си мислиш кой как ще се развие занапред, как го разбираш това...Еми винаги ще има хора в сянка,то не може всички да се качат наведнъж на подиума, няма да ги събере,но важното е че хората са там, избрали са ги, както ти каза човека не всичко е купи......
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот Zero » Съб Фев 02, 2013 19:47

Всеки има право на мнение ,но не съм съгласен,че Ogier ще бъде доминантен шампион :) С отказването на Loeb шампионата тази година ще стане много по-интересен и ще имаме много и различни победители :wink: но това си е мое мнение :) Изминало е само едно рали Monte Carlo а сезона е дълъг :wink:
Аватар
Zero
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 30, 2013 12:45
Местоположение: Казанлък, София
Име: Levent Engin

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот Цецо » Пон Фев 04, 2013 19:44

Единствения въпрос според мен е - достатъчно добър ли е Фолксвагена? Ожие е ясен.
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот andrey kokalov » Вто Фев 05, 2013 03:16

Според немското издание Ауто Мотор унд Шпорт Яри вече не е с 3 годишен договор след Монте Карло.От отпуснатите му 15 купета за периода на договора вече едното е чао.Ако има кой да ги кара тези коли,а не само да ги мята по канавките смятам,че доминацията на Ситроен бързо ще отмине .....А относно Ожие-изпълненията му от миналогодишното издание на Монте са му донесли бая дърпане на ушите при разговорите със шефа на тима.Сега вече малко по-ясно разбирам защо беше толкова голяма разликата с батко.Все пак Ожие ще гони титлата.А за там нещата са много неясни.Асфалта е малко и на тази настилка Сордо и Ханинен ще се бъркат в борбата,а на макадам нещата са още по-интересни.Имаме Отсберг,Новиков,Яри,Хирвонен също ще вземе нещо .....Очертава се интересен сезон !
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот Ferjancz » Пет Фев 08, 2013 08:28

golf_1 написа:Знаем, че има 9 титли, и оттам нататък какво,можеби 10-та,и?? По твойта логика форд отдавна и те трябваше да закрият отбора,защото оня не им дава въздух да поемат...И защо си мислиш кой как ще се развие занапред, как го разбираш това...Еми винаги ще има хора в сянка,то не може всички да се качат наведнъж на подиума, няма да ги събере,но важното е че хората са там, избрали са ги, както ти каза човека не всичко е купи......


Не е нужно Форд да си затварят отбора, но е очевидно, че нещо им куца или им липсва - пари ли, пилот ли, менажиране ли, нещо!
Само наблюдавай тази година какво ще ги правят ФВ, чисто новия отбор.
А що се отнася до това кой как се развива, еми то си личи и ти като рали фен би трябвало да ги виждаш тези неща. Никога не съм харесвал поведението на Ожие, но немога да отрека таланта му и факта, че най-вероятно тази година той ще е новият шампион.
Ето ти за пример един Сордо, протеже на Сайнц, али бали, ама нъцки никога не е блестял с някакви страшни умения.
Тук там с някое епизодично избухване и това е.
Вземи ако искаш и Хирвонен, колкото и да го харесвам като пилот, колкото и да е постоянен, колкото и да е финландец, лично аз не го виждам като шампион, най-откровено го казвам.
Не всеки финландец е летящ! :mrgreen:
И да ти кажа честно, във ВРЦ всичко опира до купите! :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот fan73 » Пет Фев 08, 2013 18:00

Ferjancz написа:И да ти кажа честно, във ВРЦ всичко опира до купите!
И нещо не по малко важно в каква конкуренция са спечелени тези титли (нямам нищо против Льоб ама без конкуренция малко се обезличават постиженията му)-лично мнение
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Пет Фев 08, 2013 18:55

fan73 написа:И нещо не по малко важно в каква конкуренция са спечелени тези титли (нямам нищо против Льоб ама без конкуренция малко се обезличават постиженията му)-лично мнение
Стига сме говорили за тази пуста конкуренция. Върни се 2002 и 2003 и гледай какво е постигнал, когато я имаше конкуренцията, за която намекваш...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот fan73 » Пет Фев 08, 2013 20:22

beta_racing написа: Върни се 2002 и 2003 и гледай какво е постигнал
До тук две титли,ами до девет,айде стига сте се самозалъгвали погледнете реално на нещата(пак повтарям не отричам че е добър пилот) очаквам да скочат още доста хора но това си е мое мнение с което не ангажирам никой
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот popodopolo » Пет Фев 08, 2013 20:37

fan73 написа:
beta_racing написа: Върни се 2002 и 2003 и гледай какво е постигнал
До тук две титли,ами до девет,айде стига сте се самозалъгвали погледнете реално на нещата(пак повтарям не отричам че е добър пилот) очаквам да скочат още доста хора но това си е мое мнение с което не ангажирам никой

Той Ожие като го изпрати подобаващо ще се укротят защитниците му :wink: !
Жалкото в случая е че тъкмо феновете на Льоб се превръщат най-яростните критици на Ожие!И не защото Ожие не го може а защото май той е единствения който успя да се бори като равен с равен с Льоб!


пп.За мен Льоб е страхотен пилот,велик пилот,любимец до появата на адаша му но.......дори и Господ не може да спре времето,всичко с годините си!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот Heaton » Пет Фев 08, 2013 23:46

Аз съм луд фен на Льоб, и пръв ще призная, че Ожие има много голям талант, и както написах по-горе тои ще е следващия доминатор. Адски е бърз, но няма тази стоманена психика, ще видите времето ще докаже правотата ми. Защото Льоб, както каза колегата, показа колко струва във времената на гигантите. А Ожие сега ще бие плашливият Мико и ностоянният Яри, имахме превилегията 9 години да гледаме the Master at work, така че просто съм благодарен за това!! Такъв виртуоз във Шампионата повече няма да видим.
Аватар
Heaton
 
Мнения: 144
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 15:59
Име: Стилян Иванов

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Съб Фев 09, 2013 01:37

popodopolo написа:
fan73 написа:
beta_racing написа: Върни се 2002 и 2003 и гледай какво е постигнал
До тук две титли,ами до девет,айде стига сте се самозалъгвали погледнете реално на нещата(пак повтарям не отричам че е добър пилот) очаквам да скочат още доста хора но това си е мое мнение с което не ангажирам никой

Той Ожие като го изпрати подобаващо ще се укротят защитниците му :wink: !
Жалкото в случая е че тъкмо феновете на Льоб се превръщат най-яростните критици на Ожие!И не защото Ожие не го може а защото май той е единствения който успя да се бори като равен с равен с Льоб!


пп.За мен Льоб е страхотен пилот,велик пилот,любимец до появата на адаша му но.......дори и Господ не може да спре времето,всичко с годините си!

Напротив, fan73, 2002 и 2003 не са години, в които Льоб печели титли :mrgreen: Запознай се по-добре с историята на спорта... Това са годините му на израстване в световния шампионат, като към тях трябва да прибавим и част от сезон 2001 - най-конкурентния в историята на WRC (в случай, че това е важно за теб). Моля те, погледни този клип в минутите от 17:58 до 18:29 - доста пророчески думи бих казал! Ако не можеш да си ги преведеш, с удоволствие ще го направя. Ако ти е интересно и имаш време, изгледай целия клип и виж за какво става въпрос. В дебюта си с Ксара WRC Льоб завършва на 11.4 секунди зад Жил Панизи при смазваща друга конкуренция. Пак казвам - в дебюта си с колата... или това е маловажно?

Казваше, че е нямал конкуренция - ето видя, че е имал и видя какво е показвал. Други примери смятам, че няма защо да се дават (а има доста).

Да, тъй като съм обективен, не отричам, че тази конкуренция, която имаше от 2001 до 2003 година рязко спадна в следващите сезони. Но този факт обаче далеч не означава, че това е причината за титлите му. Защо примерно на Рали Корсика през 2005 бяха подобрени всички времена на абсолютно всички етапи (говорим за еднакви етапи с преди години без промени)? Нарочно не споменавам факта, че това е единственото рали в историята, в което етапен победител е един пилот за всички етапи (включително и шейкдауна), защото ще кажеш, че е нямал конкуренция. А тогава как и всички рекорди също бяха подобрени...... Както и да е.

Не съм никакъв защитник на Льоб, напротив - обективен съм доколкото мога да бъда и откровено се дразня, когато се казва, че бил постигнал титлите си, защото нямал конкуренция. С примерите от по-горе се доказва точно обраното, а и трябва да се има предвид, че по времето на онази конкуренция той е бил още млад пилот, нямащ нищо общо със сегашните си рутина и опит. Осъзнаваш ли какво напрежение е било за него да бъде съотборник с имена като Карлос Сайнц и Колин Макрей, и направо да ги "забрави" като по-предно класиране в края на 2003?

За мен той направи поредната си мъдра стъпка като се отказва точно сега - в един от последните моменти, в които ще е все още номер 1. Защото никой не е вечен и все някога ще бъде изместен. Лично досега не съм виждал никой да прави такова нещо и му свалям шапка, защото само мога да си представя колко е трудно едно такова решение да се вземе докато все още си на върха!

Що се отнася до Ожие, то той за мен е следващият Льоб - "замахът" при него е много голям, класата - също! И това си пролича още преди няколко години. Не мога да коментирам неговото поведение в последната му година за Ситроен, защото не съм бил в кухнята на отбора, но при всички положения не това трябва да е поведението за тяхното ниво... Все пак си мисля, че има и известно право да се държи така, но пък има и покритие - резултатите са налице. Сигурен съм, че огорчението при Ситроен е голямо, защото в крайна сметка изгубиха само те... За тяхно съжаление и/или за радост на други, те създадоха още един титан в спорта, но знаем, че двама големи в един отбор няма как да се "разберат". Друг такъв пример във WRC са Колин Макрей/Карлос Сайнц (сезон 1995), а и във футболните отбори сме виждали, че когато в даден отбор има прекалено много звезди, работата не върви...


Както и да е, отплеснах се - с всичко исках да кажа, че Льоб не е това, което е, защото нямал конкунреция! Льоб е феномен в историята на спорта и името му вече отдавна е станало синоним на думички като "непобедим", "единствен" ........и само на себе си - "Льоб" :D
Себастиан Ожие пък е неговият наследник, но колко успешен ще бъде занапред, зависи само от него! Аз съм голям оптимист, но само времето и той ще ни покажат!

И, като се замисли човек, всъщност виждаме, че вече сравняваме следващите именно с Льоб - Себастиен Ожие не е Себастиан Ожие, а е "наследникът на Льоб", "новият Льоб". Това само показва колко велик е Себастиан Льоб и каква следа оставя в рали спорта... Наистина се радвам, че бях негов съвременник!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот popodopolo » Съб Фев 09, 2013 09:41

Леле Дамяне....Какви нерви имаш бре човек :shock: !
Обясняваш нещата по начин от който няма как да не те разбере човек!
Съгласен съм на 1000% със написаното от теб и ти свалям шапка!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Съб Фев 09, 2013 10:58

popodopolo написа:Леле Дамяне....Какви нерви имаш бре човек :shock: !
Обясняваш нещата по начин от който няма как да не те разбере човек!
Съгласен съм на 1000% със написаното от теб и ти свалям шапка!
Не става въпрос да ми сваляш шапка! Важното е да говорим обективни неща, а не пречупени през собствената ни призма и казани наизуст.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот fan73 » Съб Фев 09, 2013 11:10

Дамяне много писане за нищо погледни резултатите и виж с кой е карал тогава единствено Грьонхолм му даваше сериозен отпор и тук там някои епизодични намеси от други пилоти.Колкото до това че подобрява резултатите си -еми това е нещо съвсем нормално с оглед на развитието на техниката и научаване на трасетата(не отричам титлите му и това че е добър пилот но да погледнем реално- състезавал се в подходящо време за постигане на тези резултати) стига толкова писане ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ :D
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: WRC 2013 - пилоти, отбори, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Съб Фев 09, 2013 11:17

Да, това си е твое мнение (субективно), и затова някак си с лека ръка премина конкурентния период 2001-2003, който ти посочих, пък уж казваше, че нямало конкуренция. Както и да е наистина, но не е зле понякога нещата да се гледат малко по-глобално и с факти, а не както ние "сме си ги запомнили и си мислим, че са"...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта

cron