Рали Франция 2012 4-7 октомври

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот trouble » Нед Окт 07, 2012 12:57

Днес Тиери Нювил ги подкара здраво. Интересно днес целия ден от 6 етапа е без сервиз. Май вали.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот dod0 » Нед Окт 07, 2012 13:03

http://www.youtube.com/watch?v=_im4bIuCHNQ

Видео от катастрофата на Ал-Атия...

Днес и Новиков катастрофира на SS18 - http://www.youtube.com/watch?v=rpw9KBUV4_8
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот popodopolo » Нед Окт 07, 2012 13:48

Какви времена на Ожие на СС18 и СС19 :shock: :shock: :shock:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот trouble » Нед Окт 07, 2012 13:57

popodopolo написа:Какви времена на Ожие на СС18 и СС19 :shock: :shock: :shock:


Лелеее наистина и на СС1 също :shock:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот Heaton » Нед Окт 07, 2012 16:38

Девета титла, невероятен този Льоб, чак ме е яд, че се отказва, сега хората ще си помислят, че много са взели да карат.
Аватар
Heaton
 
Мнения: 144
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 15:59
Име: Стилян Иванов

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Нед Окт 07, 2012 19:36

То остана и да не спечели ралито точно във Франция.....
Ще се радвам да кара и през следващия сезон,да се залакуми за десета и да усети на къде задуха вятъра.Истинският победител тук се казва Латвала.Както след предишното рали,сега пак ще кажа,че финландеца загатва как ще бъдат нещата през следващата година.Който и да е помача на на Льоб,било то Сордо,Ожие или Хирвонен,няма да има значение.Ако ще и Солберг да е,двама били повече от един,нали?Е,да,ама догодина няма да е така!Един е Яри Мати Латвала!!!
п.п.Вече разбирам стратегията на завършилия на 12-то място в класирането...
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот popodopolo » Нед Окт 07, 2012 20:59

Heaton написа:Девета титла, невероятен този Льоб, чак ме е яд, че се отказва, сега хората ще си помислят, че много са взели да карат.

Найстина-написа история!И избра най-точния момент да се откаже!Защото догодина Шкодаджиите надали ще му позволят да прави това което прави 8 години :wink: !
Много добър Латвала!Замислям се дали Танак не трябва да заеме мястото на Солберг!Всяко рали очаквания от Петер,1% не успя да оправдае за жалост и според мен оттук нататъка няма как да вземе "ръка"!
Хирвонен не знам каква ще му е мисията за догодина като е без Льоб!То сега си правиха гаргара с него,камо ли догодина!

Стария Себ написа история която надали някой ще съумее да пренапише!Показа как се печелят победи и титли,показа завиден пилотаж независимо от настилката и атмосферните условия!
Сега идва ред на младия Себ!Всеобщо е мнението че той ще е следващия мастодонт по трасетата!Показа го и миналата година,показа го и сега!Особенно тук!!!

пп.Единственно съжалявам че няма да имаме шанс да ги видим един срещу друг в целия шампионат!
Миналата година ги видяхме но имаше фактори който пречеха да се получи истинска битка!
Както и да е!

Честита титла!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот martindimitrov » Нед Окт 07, 2012 22:17

Чета от известно време разни мнения от типа "скакалци му пречели на Льоб", "Латвала щял да го разбие" и т.н. Уважавам ги тези мнения ама вие през какви очила гледате?
Миналата година ги видяхме но имаше фактори който пречеха да се получи истинска битка!
Както и да е!

Аз останах с впечатление, че Ожие изклати половината шампионат като се кри зад чистача Льоб. Когато Льоб си го победи във Финландия му казаха да не си дава зор в Германия. И там Ожие се оплеска, демонстрациите и коментарът му след като Льоб спука гума - "Все още не съм сигурен, че ще ме оставят да спечеля". Такъв човек може да разбие отбор и добре, че се махна. Спомням си, че журналистът Колин Кларк каза, че характерът му е rootless или нещо подобно беше. Имаше и още шансове за него, но се би сам. Гумите в Испания май сам си ги спука. А катастрофата му в Уелс беше много странна. Или не му издържаха нервите или я направи нарочно.
Латвала колко коли изпочупи? И той е много добър, но без постоянство нищо не става. Ако Льоб има нужда дава още газ и ги отчайва. Не знам какво трябва още да направи, че някои хора да се убедят, че за момента той е най-добрият. Защо изобщо сравнявате времена в последния ден? Че Льоб за никъде не бърза защо да кара на 100%?
Последният, който го биеше убедително тук-там без тактика и не му пукаше, че бил Льоб беше Грьонхолм и тогава Форд станаха шампиони. Може би Сордо можеше да го бие 1-2 пъти на асфалт.
Жалко за П. Солберг и неговите нерви не издържат. А Хирвонен си върши работата, за която е нает. И догодина ако се окаже, че фордаджиите продалжават де се гърмят, а фолксваген не са конкурентни може и титла да спечели.
Аз не виждам как Уилсън, Матон, или който и да е шеф на заводски отбор ще наеме пилоти като Танак, Нойвил и Новиков. Много са далече от П. Солберг. Жалко и за Сордо и Аткинсън, или Мини-то е много пропаднало или те просто изгубиха качествата си. Като гледам може Сордо да се въне в Ситроен, а Латвала да си остане във Форд и като я няма психологическата преграда Льоб догодина може и да се постабилизира.

ПП: Уважавайте всички пилоти. Не разбирам защо завиждате или презирате някои от тях. Не бъдете като футболните ****.
martindimitrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 21:47
Име: Martin Dimitrov

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот Heaton » Пон Окт 08, 2012 00:01

Ожие не е на нивото на Льоб, няма тази психика, грешките които Льоб допусна през цялата си дълга кариера, се броят на пръсти. За мен няма съмнения, че старши е абсолютния връх в този спорт и по-добър няма да има, девет години откъдето и да го погледнем си е пълна доминация, абсолютен изрод на асвалт, дори и конкуренцията му признава, че е феноменален, спомнете си онези две отсечки в Англия преди години, където им сложи триисет секунди, а Яри пищеше на бокса, че нещо не му е в ред колата. Ще ми липсва...
Аватар
Heaton
 
Мнения: 144
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 15:59
Име: Стилян Иванов

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот trouble » Пон Окт 08, 2012 00:22

Вчерашния ден може би ще остане в историята на автомобилния спорт, в който две легенди обявиха официално, че се отказват от спорта. Михаел Шумахер и Себастиан Льоб. Две икони, заради, които ... всъщност Формула 1 и Рали съществуват. Е, Льоб ще покара още малко, но дано не стане като с Ф1, т.е. безинтересно. Тези двама човека са истински мъже, мразени от много и обичани от два пъти повече. Съвършени пилоти, безпощадни на трасето. Няма да дойде скоро друг като тях двамата. Сега на мода са манекенчета като Микелсен, Хамилтън и Роберт Консани :lol: ..... Стискам палци на Ожие и дано е поне наполовина толкова безпощаден, колкото батко си. Поклон пред големия.

П.П. И дори някой друг да постигне 9 поредни титли, то ще бъде просто ВТОРИЯТ направил това. Себастиан Льоб винаги ще бъде номер 1.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот Цецо » Пон Окт 08, 2012 13:11

Ще видим догодина как ще се развият нещата. Нещо ми мирише на тактика от страна на Льоб. Като, че ли иска в първия старт да провери нивото на конкуренцията. И мисля, че ако види сериозен шанс за 10-та титла, като нищо ще се окаже, че любимите му евенти са всички евенти :) А ако се види, че малкия и колата му са прекалено добри, ще си кара няколко евента за кефа и толкова. Идеята му според мен е да си тръгне непобеден.

А може би наистина му е омръзнало и просто си търси нови предизвикателства. Което ще е жалко...
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Пон Окт 08, 2012 14:00

Льоб има предложение от тим от Ф1,но все още не е решил,какво да прави!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот michev68 » Пон Окт 08, 2012 18:05

За формулата му е минало времето, не е на 25 все пак, ама и оттеглянето му не го вярвам, не и преди 10-та титла.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот todor hristov » Пон Окт 08, 2012 18:13

Хе,хе, Хамилтън манекенче... Че такова манекенка,ясно,ама самия той да е, не бях чувал :D .
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Франция 2012 4-7 октомври

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Пон Окт 08, 2012 19:24

WRC създаде изкуствено Льоб в стремежа си да има нов герой след ерата на Сайнц,Макрий,Ериксон,Бърнс,Ориол,Макинен,Грьонхолм,но после нещата се промениха и до днес няма кой да го спре!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron