Рали Португалия 2012

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот ssivov » Пон Апр 02, 2012 09:51

ssivov написа:
Victor написа:Аз поизчаках 15-тина минути и се отказах... Нищо де - то и без това вече отдавна умря интригата, всички се пазят да добутат до финала... Единствено на Пауър-стейджа ще има борба за бонусите. Него ще има ли възможност да проследим?


Не съм много съгласен щото Солберг се бори за трето място.....



P.Solberg написа:Няма как да се пребори ако нямат проблеми тези отпред - почти 3 минути разлика за 58 километра, надали.


:D
Аватар
ssivov
 
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 15:44
Местоположение: Сливен
Име: С..Сивов

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот P.Solberg » Пон Апр 02, 2012 09:57

Ами той не се пребори за място - подариха му го. Имам едни съмнения, че ФИА в крайна сметка ще оставят победата на Хирво.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот bat_jori » Пон Апр 02, 2012 10:48

Дано я оставят .Ситроен са били с тази части на Монте ,Швеция и Мексико .
Totogada не зачерквам никой ,просто срещу папките и парите и самолет да караш все тая.Едните докато паркират отстрани на пътя и развиват теории,човека си постигна победата.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот Rally Fan » Пон Апр 02, 2012 14:37

ptp777 написа:От Ситроен, рабира се , ще обжалват, защото смятат че този съединител не им е дал никакво преиумещество, даже обратното - без тези перфорации той е даже по-тежък. Турбината ще бъде по-късно измервана в лабираторни условия.

Tova dali e imal predimstvo ili ne, nqma nikakvo znachenie. Ako se konstatira che dadena chast ne otgovarq na homologacionnia fish, to togava tazi syshtata chast znachi che e izvyn homologacia.. t.e. ima narushenie i trqbva da se ponese nakazanie sprqmo tova. Tochno v svetovnia shampionat sme stavali svideteli na kakvi li ne diskvalifikacii, neznam zashto se chudite na tazi... porednata.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот Цецо » Пон Апр 02, 2012 15:18

Според мен оттук насетне никой не може да принуди Пешо да кара втора цигулка във Форд. :) Толкова напред във временото класиране не е бил от как Льоб влезе в тоя спорт.

Яри пак направи..... типичното представяне. Мисля, че се бетонира като втори пилот за тази година.

А за Мико... жалко, много жалко. Имаше нужда от тази победа.
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот ptp777 » Пон Апр 02, 2012 18:34

Rally Fan, просто казвам какво твърдят от Ситроен, не изказвам мнение. Аз лично смятам, че има ли нарушение на правилата, дори и да изглежда маловажно, то следва да има и наказание. Иначе Хирвонен си заслужи победата, като оцеля в петък, а после 2 дена си се "поразходи", нямаше за къде да се напъва и определено представянето му няма да се запомни като бляскаво, но това си е част от спорта. Малко ме съмнява ФИА да отменят дисквалификацията, както сам каза, видели сме доста и какви ли не във ВРЦ.
Аватар
ptp777
 
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Юли 07, 2007 20:07
Местоположение: Варна
Име: Преслав Петров

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот OgyWRC » Пон Апр 02, 2012 23:34

Много ми хареса състезанието, имаше истинска борба и изпитание на пилотските умения на 100%, а тънките смеки останаха на заден план. Макар и за пилотите да беше изключително трудно, за публиката стана непредвидимо състезание ... особено в самия край ...

Пилотска грешка на Льоб - това е за отбелязване, макар и според мен да се дължи по-скоро на отпускане, отколкото на прекомерно напрежение. Латвала направи много малка грешка, но със сериозни последствия, точно за случилото се не го съдя, беше малшанс. Виж Петер трябваше вече да върне газта, но сърце юнашко не трае! Мико направи най-доброто каране от всички пилоти и напълно заслужава победата, каквото и да реши FIA.

Мадс и Евгени показаха класа и успяха да изкарат до финала успешно, което ще им донесе още опит и самочувствие, определено ме радват и двамата. Надявах се Нювил да завърши напред, но явно двигателя на DS3 не трабва да се води на автомивка ;-) От друга страна Форд, освен че се изложиха с представянето си, то и автомобилите им постоянно дефектираха по някакъв начин ... както и тези на Мини. Вярно, че условията бяха тежки, но това не ги оправдава и определено трябва да поработят допълнително.

Започнах мислено да се стягам за Акрополис, даже няма да откажа и малко дъжд върху гръцкия макадам :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот rally_m » Вто Апр 03, 2012 10:05

Не знам какво толкова упреквате пилотите на форд. Даваха много газ, бяха зрелищни и бързи. Да, Латвала не завърши в поредно състезание, но показа за пореден път скорост, която е непосилна за другите. Солберг... за него нямам какво да кажа, ясно е защо има толкова много фенове. :)
Мико се бил возил, ама спечелил :?: ... Никога няма да има доволни в БГ... 8)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 03, 2012 10:11

Бойко, това не е компютърна игра. Тук скоростта, тактиката и мисленето са основни неща. Затова Льоб е 8-кратен, щото не винаги е бил най-бързия, но знае къде кога какво може да спечели. В крайна сметка всички се борят за Световен, а Латвала може би да е най-бързия и след два етапа - аут. Великите шампиони са сбор от много компоненти, а Латвала много от тях ги няма.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот todor hristov » Вто Апр 03, 2012 10:51

Много жертви,ама нашичкия най-добре се избуха. Има още прояви през същи сезон - 2003 Британски Шампионат
http://www.youtube.com/watch?v=l-e8nO9VZGo
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот rally_m » Вто Апр 03, 2012 11:13

P.Solberg написа:Бойко, това не е компютърна игра. Тук скоростта, тактиката и мисленето са основни неща. Затова Льоб е 8-кратен, щото не винаги е бил най-бързия, но знае къде кога какво може да спечели. В крайна сметка всички се борят за Световен, а Латвала може би да е най-бързия и след два етапа - аут. Великите шампиони са сбор от много компоненти, а Латвала много от тях ги няма.


Не твърдя, че е компютърна игра. Радвам се когато пилотите се раздават по трасето, когато не се возят и когато мислят единствено за карането си, а не за отборни заповеди и как да спрат да пуснат по-бавния си съотборник. Факт е че правят грешки, но кой е безгрешен? Самия Льоб сгреши тук.
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 03, 2012 11:27

Победата на Хирвонен не я адмирирам толкова, защото реално не спечели нито един етап. Е да Льоб сгреши тук и за последно миналата година на Австралия - 8 месеца без грешка. Латвала за 8 месеца направи - 3. Не харесвам влаченето, но не харесвам и проявата на пълно безрасъдство спрямо отбора и целите.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот bat_jori » Вто Апр 03, 2012 19:53

Владо като спечелиш 5 етапа колко точки дават ,ако спечелиш 10 или всички колко точки носят?И 10 мин да направиш на вторият нито медал ,нито титла ще спечелиш.Зрелищността и атрактивността в този спорт не водят до резултати-8 год .един коли и беси ,ако ще да се поцепи от зрелище конкуренцията.На вързано куче да не можеш хляб да дадеш и то не един път не е сериозно.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 03, 2012 19:56

Абсолютно съм съгласен, но в крайна сметка, след като печелиш нещо е добре да бъдеш първи поне в един етап. А това, че някои наистина на вързано куче хляб не могат да дадат - много си прав.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2012

Мнениеот beta_racing » Вто Апр 03, 2012 21:39

todor hristov написа:Много жертви,ама нашичкия най-добре се избуха. Има още прояви през същи сезон - 2003 Британски Шампионат
http://www.youtube.com/watch?v=l-e8nO9VZGo
Тук е с Карл Уилямсън, който от удара си чупи таза. Мисля, че имаше и някакви прешлени, но не съм сигурен. Уилямсън беше и навигатор на Гераджиев през 2006-та :wink: Доста грубо отношение от страна на М-Спорт след удара - никой нито един път не го е посетил в болницата след инцидента, включително и Латвала :|
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron