Средна и максимална скорост!

Дискусия за Световния рали шампионат

Средна и максимална скорост!

Мнениеот K.K.K. » Пон Фев 06, 2006 22:58

Кажете ако сте осведомени или покажете от къде да прочета за тези скорости от рали шампионата.
Благодаря предварително!
Аватар
K.K.K.
 
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 00:13
Местоположение: София

Мнениеот txl » Пон Фев 06, 2006 23:03

Средната скорост можеш да си я сметнеш... За ралитата в световния шампионат, изискванията на ФИА са, да е по-малка от 130км/ч (за всеки специален етап). За останалите ралита, валидни за шампионати на ФИА - по-малка от 120км/ч.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот plm » Пон Фев 06, 2006 23:42

Прочетох преди ден-два, че 1977 на Швеция е победил Стиг Бломквист със Сааб и ср. скорост 6...точно два пъти по- ниска от тазгодишната. Опитах се набързо да издиря това инфо, ама не го намерих. Ако го намеря ще го допълня. Това е конкретно за Швеция.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Singulus » Вто Фев 07, 2006 09:28

По-интересно според мен ще е сравнението (доколкото може да се направи по-директно) между скоростите и времената на колите от gr.B и сегашното поколение рали-автомобили...винаги съм се дразнел как неосведомени "фенове" се прекланят пред gr.B, в което само по себе си нищо лошо няма, освен до момента, в който вземат да твърдят, че това са най-бързите рали-автомобили, съществували някога, което изобщо, ама изобщо не е вярно...handling-а на съвременните автомобили, технологиите при гумите, турбо-технологиите, post-combustion-а и ред други просто изстрелват напред WRC-тата...не случайно последните 2 години във Финладния преминават 130 км/ч бариерата като средна скорост в етап...което просто искам да го видя на живо, сигурно е брутално да се види...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот K_Power » Вто Фев 07, 2006 09:41

Незнам, не съм осведомен за това, че преминават границата от 130км/ч, до колкото знам, по прваилник средната скорост на специален етап не трябва да надвишава 120км/ч. А колите от група Б са си зверове, сегашните технологии по окачване и скорости са много добре разработени, но аз лично си мисля, че кола от група Б с окачването като на WRC и подредени скорости ще поиздухат ВРЦ-то, но това са само предположения. А и знаем, че група Б са с обикновени скорости, с прави зъби и са дог бокс, аи там всичко си е механика, но някак си като чуя звука на Ауди-то и огъня, който бълва просто е уникално и го предпочитам пред ВРЦ.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот jivo_atanasov » Вто Фев 07, 2006 11:47

Група Б си е класика в рали спорта!!! :wink: Но нямат база за сравнение с ВРЦ автомобилите, просто са от различни периоди.
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта

cron