Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот jet » Пет Яну 20, 2012 15:49

Лично Пешо Солберг е поканил Мадс Остберг за ice crew на Монте, така че предлагам всички дружно да го оплюем :lol:

Колкото до условията на СС12 и това което чух по WRC radio, предварителните данни са били силно противоречиви - от частични заледявания до никакъв лед. Ако беше толкова просто и еднозначно, едва ли само двата ситроена и Пиер Кампана щяха да вземат 4 гуми с шипове напускайки сервизния парк сутринта;)
jet
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 10:30
Име: Явор Цветков

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот beta_racing » Пет Яну 20, 2012 16:19

Сега да не влизаме в излишни полемики, защото нито ти, нито аз сме там, но - искаш да кажеш, че сутринта, когато са минавали "съгледвачите" като Мадс Остберг (който разбрах, че помага на Хенинг, а не на Петер, но това няма значение), не е било заледено, а чак после се е заледило....така поне излиза :roll:

Аз лично от рали радиото разбрах, че е имало и сняг освен леда, така че изобщо нещата не са били на кантар дали ще е заледено или не. Преди старта Сордо, както и Делкур казаха, че на този етап ще се решат някои работи, така че етапът, поне според тази информация (а и нашата група е там и го потвърдиха по телефона), изобщо не е бил за подценяване. А и както казах в предния си пост, той не е 5 км, да кажем, а дори малко по-дълъг от предния. Така че да се сложат сликове...както и да е. За мен това си беше много глупава грешка на Форд, която засега направи ралито напълно безинтересно (поне интригата Сордо-Солберг държеше нещата). Все пак днес ни чака още един етап (той вече започна, между другото), след който няма сервиз и колите ще трябва да изминат 118 км от Валанс до него, след това да го карат (30-тина км) и после да минат още 237 км до Монако. Сервизът е чак утре в 14 часа и малко наше време. Следват двете класики Кол де Турини и Лантоск-Лусерам по два пъти (следобед и към 7-8 вечерта), които ще решат състезанието + Power Stage-а в неделя :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот trouble » Пет Яну 20, 2012 16:30

Ще се отклоня малко от дискусията за гумите и съгледвачите, защото знам че някой...май Дамян питаше да не са променили името на Superrally за тази година. Да, сега се нарича Rally 2, и такова на Монте както разбрахме вече няма. Иначе за останалите кръгове си е същото..5 минути наказание за всеки етап и останалите подробности.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот beta_racing » Пет Яну 20, 2012 16:44

Да, поправиха ме онзи ден и го намерих в правилника :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот popodopolo » Пет Яну 20, 2012 19:08

DimitarIliev_fan написа:Кофти стана с тази катастрофа на Ожие, но просто при това темпо и тези tricky conditions беше въпрос на време кога ще сбърка, просто не мога да си представя как мислеше да мине с такава скорост през този завой...

Ожие не се качва за първи път на кола,двамата с Жулиен не описват за първи път трасета,вие се изкарахте едва ли не по-големи карачи и описвачи от тях....
Че на кой не му се случва да греши,не отричам че при него грешките са по-чести но какво от това....Да кара със 20 км/ч?
ЯД ме е че 80% от пишещите тук като стане дума за катастрофа на Ожие винаги праскат някакви усмивки,кикотения,плезения по повод злополуката!
Е,не Ви прави чест!
Все пак си остава единственния от кервана който би 5 пъти Льоб!
Имайте малко уважение към тях,въпреки че не ги познаваме лично!Видяхте че и със С2000 вървеше пред повече от половината ВРЦ-та!И го направи не с автомобил ами с каране!Мъжко каране!
Защото ако на някой от пишещите тук се случи да е в тази Шкода в момента на това излитане съм сигурен че докато е жив няма да се качи на автомобил...пък макар и нормален!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот cutflash » Пет Яну 20, 2012 19:32

Ogie e mnogo byrz pilot I sigurno ste stane svetoven champion I to ne samo edin pyt , no sled izkazvaniata mu minalia sezon I osobeno sled germania az lichno ne go uvajavam. Mnogo se semozabravi, ima vreme da stane velik, no vse oste ne e I niama za kakvo da go velicheem. Kara mnogo byrzo, no tova ne stiga. S kakvo e po-dobyr ot latvala primerno ? A vie s loeb go sravniavate. Sled niakoi I druga godina moje, no sega ne. Niakoi po rano v temata beshe pisal che tova ochakva ot nego da brakuva kolata, samo che vseki v negovoto polojenie kato niama za kakvo da kara moje da razdava gaz do dupka.
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот popodopolo » Пет Яну 20, 2012 20:00

Не виждам какво толкова е казал....Нима е излъгал?Нима не си отиде от Ситроен защото не се примири да е втори пилот и защото видя че не му се дава поле за изява?
По-добър е от Латвала че спечели 5 победи срещу Льоб!И то за много по-малко ралита!Да,някой може да е казал че шанс да е в инцидент е по-висок от на някой друг пилот,дори и аз все си казвам на ум "Внимавай малко повечко момче" или "Дано не направи някоя беля"!
Бърз е!А бързите момчета не могат да карат бавно!
А за това че няма за какво да кара звучи несериозно ....Мен лично ме изкефи какво направи със 7 WRC-та до 10 СС!А и следващия супер беше на близо 5 минути след него!
Явно кара за кеф щом няма за какво да кара!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот Mr.X » Пет Яну 20, 2012 21:34

Незнам дали някои сериозно си мисли, че Ожие не е един от малкото ТОП пилоти във ВРЦ. Доказа го последните години и за малко да го "изтърват" да бие Льоб ( а дали наистина щеше да го направи, можем само да предполагаме). За напускането му на Ситроен ( който напрактика го СЪЗДАДОХА и това трябва да се има в предвид) си има логично обяснение. Той просто не се примири с отборните заповеди и ЖЕЛЕЗНИ ПРАВИЛА типични за , а и не само, французите. Малък паралел - нима при Шумахер във Ф1 беше по различно? Нима историята на рали спорта не помни десетки такива случай? Нямаше нищо по-нормално от това той да вземе това решение, искайки да се развива много по-бързо от предлаганото му. Друг е въпроса за морала, понеже отбора който го създаде и направи това което е той в момента е именно Ситроен. Има и едно друго нещо което се нарича - ПАРИ. Според непотвърдена информация, заплатата му при немците е два и половина пъти по-висока. Както и да е.
Друго нещо на което искам да обърна внимание. НИМА НЯКОЙ СИ МИСЛИ, че тази Фабия, която той караше на Монте досега, има нещо общо с нормалните ( дори и с тази на примерно Илиев...примерно.....защото теоретично "би трябвало" да са идентични технически нали?).....то жестоко се лъже. Същото беше преди време с Фиестите на Уилсън, при това точно на дебюта им на Монте. Съвсем друг е въпроса, че в ръцете на един наистина доказан топ пилот като Ожие, С2000 автомобил разплака доста народ.
В този ред на мисли ( С2000) , мисля, че е повече от забележително представянето на Пи- Джи Андерсон, при това с автомобил който единодушно се определя от всички специалисти като аутсаидер. Много, много жалко според мен е това което се случи с Басо в самото начало. НА мен би ми било изключително интересно да видя какво щеше да се случи между двамата в това рали.
Също така, незнам защо никои тук не обръща внимание на това което се говори на много места, а именно изключително сериозната градация в представянето на автомобилите от типа Р3т и по специално ДС3. А това което прави Седрик Роберт с тази кола заслужава определението ИЗКЛЮЧИТЕЛНО. Вижте класирането.
А относно това какво се случва в челото , за мен най-приятната изненада освен представянето на Сордо ( с напрактика нова кола) е това което демонстрира Новиков. Защото неговото представяне не е само добро - то е отлично, и най-вече - ПОСТОЯННО, при това в доста горната част на класирането. Заслужава си да се види какво прави той. Защото преди началото на това рали, мненията за него бяха доста различни, но едва ли някои очакваще тези резултати. Мнозина предполагаха, че той ще си има състезанието в "Б" Група, заедно с Танак, Прокоп, Арайо, Нобре......, а както се вижда разликата е огромна и ПОСТОЯННА.
А за това , че около 50% от екипажите каращи ВРЦ автомобили в това рали се представят много разочароващо и ядат здрави шамари ( за някои дори важи определението "крушета") е повече от нормално. Винаги е било така, винаги е имало пилоти и карачи. Нищо ново. Още повече, че това е Монте Карло - там където опита, стратегията и късмета имат много по-голямо значение от всичко останало. :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот popodopolo » Пет Яну 20, 2012 21:46

Много точно казано за Ожие.....
А това че тази Фабия има разлика с другите супери....не съм запознат но нали уж има хомологация и би трябвало да е 1:1 с другите?А и Андерсон доста жега му дава на Протона...
Дани прави страхотно представяне!Дано устискат със Солберг до финала,да са под напрежение и да стане хубава битка!
Хирвонен мисля че няма да има състезание преди Латвала /ако Яри завърши естественно/!Психиката на "новия в червено" тотално е унищожена според мен!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот detelin1 » Пет Яну 20, 2012 23:07

българския флаг и на Сент Боне :) :) :)
Прикачени файлове
Saint-Bonnet-Le-Froid - 2012 Rallye Monte-Carlo - Best-of-RallyLive.com - YouTube.mp4_snapshot_01.28_[2012.01.20_23.01.37].jpg
Saint-Bonnet-Le-Froid - 2012 Rallye Monte-Carlo - Best-of-RallyLive.com - YouTube.mp4_snapshot_01.20_[2012.01.20_23.00.34].jpg
detelin1
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Юли 07, 2010 20:19
Име: Детелин Боров

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот Mr.X » Съб Яну 21, 2012 00:59

popodopolo написа:А това че тази Фабия има разлика с другите супери....не съм запознат но нали уж има хомологация и би трябвало да е 1:1 с другите?


:-) И аз така си мислех.....навремето :-). Но понеже тази тема е много дълга, ще споделя нещо което се е запазило в мен като спомен и мисля, че е показателно. Преди няколко години имах възможност да говоря една цяла вечер с Тапио Лауканен, които на въпроса ми "теоретично възможно ли е да се лъже на такова високо ниво" ми отговори с много тънка усмивка: "теоретично една жена е бременна 9 месеца нали, никога повече..., но теоретично може и да роди в 7-мия месец здраво бебе" :-)), а в същият момент Томи Макинен допълни: "или да направи аборт в самото начало" :-))). Аз ги разбрах кристално :-).

А за Ожие и ФВ/Шкода......еми разбира се, че няма да е същата колата. Немците са всичко друго, но не и разсипници. За какво ги правят тези ралита тази година......за да поддържат формата на пилотите си ли? Или за да "координират деиствията" на екипа....кои коя гума да сменя и кои механик коя четвъртина на колата да преглежда като доиде екипажа?? Или да събират телеметрия от 5 старта на кръст :-). Глупости. Тестват си нови елементи на воля, при това 100% със знанието на ФИА. Точно ФИА ИМА ИНТЕРЕС ФВ да са в кервана. Никои неиска да се лиши от такъв могъщ концерт и затова се правят компромиси. Нормално.
А и ФВ имат също интерес от това понеже резултатите на Фабия С2000 в тази комбинация ще са изключително добри, което ще се отрази и на продажбите. Но тази тема е много дълга.... :-) :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот DimitarIliev_fan » Съб Яну 21, 2012 03:26

Колкото повече вътрешна информация, толкова по-добре, така че продължавай...
А за Ожие, никой не е казал, че не е карач, даже шапка му свалям, но видя, че може да се мери с батко си и много почна да знае, прекалено арогантен стана, поне според мен. А и от Ситроен му отпуснаха поле за действие, но беше ясно, какво ще стане, за да продължи Льоб да кара за шевроните.
Иначе по темата, отново Монте с много променливи условия и отново Ситроен се справят перфектно с избора на гуми. Утре очаквам да има борба за 3-тото място, но не ми се вярва Хирвонен да рискува, а и му трябва още километри докато свикне с колата.
Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот Цецо » Съб Яну 21, 2012 13:12

Ожие и Латвала са много бързи пилоти. Но не завършват.

Въпроса е могат ли да останат толкова бързи и да почнат да завършват редовно? :) Ако го направят - това ще бъдат наследниците на Льоб. Иначе ще си останат просто атрактивни пилоти. Както Солберг, Макрии (мир на праха му) и много други на които се кефим, но срещу имената им няма 8 световни титли.
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот trouble » Съб Яну 21, 2012 13:47

Кога Ожие не завършва.....Чакайте малко де....какво сътворихте за 24 часа. Човека е свободен да кара и да се тръшне. Сяда в колата и го обгръща магията на рали спорта, тази заради която ние сме фенове, а пилотите състезатели. Е, не успя да завърши, направи грешка...може да е от прекомерно навиване, може да е от неточна записка, а може и да е от желанието да покаже, че този спорт го умее със всички коли. А и това е Монте Карло. Колко от вас имат сърца да направят постиженията на Себастиан Ожие. Вие сякаш започнахте да съдите сърцето му, че е пожелал да превърне магията на рали спорта в своя победа в Монте Карло. Спокойно колеги, никой не е по-голям от мечтите си и никой не може да бъде съден заради тях.
Единственот което може да правите е да коментирате, но не и да упреквате или още по-лошо да поучавате. да не говорим, че някъде прочетох, че Ожие не може да кара. Себастиан Ожие беше готов буквално да умре (защото този спорт е сред най-опасните) за да постигне своето желание. Оттам нататък всякакви коментари са излишни.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Монте Карло 17-22 януари 2012

Мнениеот andrey kokalov » Съб Яну 21, 2012 13:55

Оффффффффффффффффффффф.Няма ли да покоментирате малко ралито !!!!!!!!!!!!Или и тук ще се пренесе задочният спор -аз съм фен на този или онзи Бай Х..й,защото .....................
Кой колко кара не е тема САМО за това рали.А и всички в момента трябва да се сравняват с човека-нечовек !!!!Той вдигна много нивото.Ако го нямаше сега едва ли щяхте да водите тези безмислени спорове .............
Та някой да каже нещо по темата ? .......................................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта