БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот школата » Съб Мар 12, 2011 00:38

Поради недалновидната политика на БФАС и бездействието на ръководните органи все по малко клубове ще се лицензират през 2011 год. и по малко състезатели ще участват в състезанията.Като доказателство за това първия сигнал идва от гр.Благоевград където традицията е да участват много голям брой екипажи в дамското рали '' ПИРИН-2011 ''.Цитирам съобщението на страницата на БФАС

ДАМСКО РАЛИ „ПИРИН – 2011Г
УВЕДОМЯВАМЕ ВИ,ЧЕ ПОРАДИ МАЛКИЯ БРОЙ ЗАЯВЕНИ УЧАСТНИЧКИ
В ДАМСКО РАЛИ „ПИРИН – 2011Г”, СЪЩОТО СЕ ОТЛАГА.
НОВАТА ДАТА ЗА ПРОВЕЖДАНЕТО МУ ЩЕ БЪДЕ ОБЯВЕНА ДОПЪЛНИТЕЛНО.

Това обаче е само началото.Тази година много състезания ще бъдат отложени по една или друга причина, много състезатели няма да могат да участват поради липса на финансиране ,а финансиране няма поради бездействието и неспособноста на БФАС да издигне нивото на спорта на най високо място както е в целия свят и да привлече вниманието на медии,рекламодатели и спонсори.

СБА ИМАШЕ ВЪВ ВСЕКИ ГРАД СПОРТНИ СЪОРЪЖЕНИЯ И КАРТИНГ ПИСТИ КОИТО БЯХА ПРОДАДЕНИ НА СЛУЧАЙНИ ХОРА.ЗАЩО НЕ БЯХА ПРЕДОСТАВЕНИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ СПОРТНИ КЛУБОВЕ ЗА РАЗВИТИЕТО И ПОДГОТОВКАТА НА АВТОМОБИЛНИТЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ—ПИТАМ –ЗАЩО!

"Школа за автомобилни пилоти - Павел Жеков'' на база дългогодишната практика в обучението на млади пилоти НЯКОЛКОКРАТНО ПРЕДЛОЖИ с официални писма на УС на БФАС да се организира и включи в спортния календар за 2011 год. ''ПИСТОВ ШАМПИОНАТ ДЖУНИЪР'' ЗА ДЕЦА НАВЪРШИЛИ 16 ГОД. на писта "Дракон''. Отговора на УС на БФАС е следния , цитирам ; БФАС обмисля създаване и включване в годишната наредба на БФАС на Шампионат " Зтворен маршрут" за млади пилоти.;-край на цитата. Но за съжаление това не беше направено и това липсва в годишното издание за 2011 год. ПРОСТО ИЗЛЪГАХА.Правете си изводи какви са щетите за тези които се занимават и инвестират в автомобилния спорт тъй като всички програми които ФИА организира и финансира са за състезатели от 18 до 21 години.
ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ФИНАНСОВА КРИЗА ВСИЧКО ДА ПОЕМАМЕ НА НАШ ГРЪБ.ЗАЩО НИЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ КЛУБНА ТАКСА ОТ 600 ЛЕВА.ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ СЪСТЕЗАТЕЛЕН ЛИЦЕНЗ ОТ 120 ЛЕВА ПЛЮС ОЩЕ 60 ЛЕВА.ЗАЩО НИЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ ТАКСИ ОТ 200 ЛЕВА ЗА УЧАСТИЕ В СЪСТЕЗАНИЕ,КАТО ВСИЧКИ ТЕЗИ ТАКСИ МОГАТ ДА ОТПАДНАТ / ТОВА В НЯКОЙ ДЪРЖАВИ В ЕВРОПА ГО НАПРАВИХА КАТО ОСВОБОДИХА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ ОТ ТАКСА УЧАСТИЕ/ И ДА СЕ КОМПЕСИРАТ ОТ ГОЛЕМИТЕ СУМИ КОИТО БФАС ПОЛУЧАВА ВСЯКА ГОДИНА ОТ МИНИСТЕРСТВОТО НА СПОРТА. ЗАЩОТО ИМ Е ПО ЛЕСНО ДА ЩАВЯТ НАШИЯ ГРЪБ БЕЗ ДА НИ ДАВАТ ОТЧЕТ.

ЗАРАДИ БЕЗХАБЕРИЕТО И НЕКОМПЕТЕНТНОСТА НА БФАС, НАЙ- АТРАКТИВНИЯ В СВЕТА АВТОМОБИЛЕН СПОРТ Е НА ПОСЛЕДНОТО УНИЗИТЕЛНО МЯСТО В БЪЛГАРИЯ .

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,НИЕ ИМАМЕ ПРАВА И ЗАСЛУЖАВАМЕ НАЙ ДОБРОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА ГО ПОЛУЧИМ, ЗАЩОТО БФАС БЕЗ НАС НЕ СТРУВА НИЩО .ЗАЩОТО ЗАРАДИ ВАШИЯ ТРУД И ВАШИТЕ СРЕДСТВА КОИТО ВИЕ ВЛАГАТЕ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧИТЕ ДОБРИ УСЛОВИЯ ДА СЕ СЪСТЕЗАВАТЕ , УДОВЛЕТВОРЕНИЕ И УВАЖЕНИЕ, КАТО АВТОМОБИЛНИ ПИЛОТИ КОИТО РИСКУВАТ ЖИВОТА СИ.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Андрей Стефанов » Съб Мар 12, 2011 13:41

Не ми е ясно от къде измислиха това 60 лв.да доплащаме за всяка допълнителна дисциплина,сигорно планинският шампионат се отличава от пистовият все едно караш световен или европейски шампионат!!!Всяка година все измислят по-нещо да ни натоварват наз съзтезателите и отборите,срамна работа е това не е ли крайно веме да спрете и да помислите за наз.Просто нямам думи,има още много неща които да се обсъждат но като знам,че ще е безмислено няма смисъл!!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот BradurS » Съб Мар 12, 2011 16:08

Проблемите са много и са дъвкани много през годините. Направи се какво ли не. Разговори, срещи, суарета, АДАС, вече в УС на БФАС са действащи и бивши състезатели...
Като прост фен, си мисля, че проблема е в г-н Председателя...май става като в политиката. Уж избираме най-подходящите хора и накрая и те потъват в тайнствената бездна на гласуването на безумни правилници, непрозрачност и корупция.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Влади » Съб Мар 12, 2011 19:04

"УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,НИЕ ИМАМЕ ПРАВА И ЗАСЛУЖАВАМЕ НАЙ ДОБРОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА ГО ПОЛУЧИМ, ЗАЩОТО БФАС БЕЗ НАС НЕ СТРУВА НИЩО .ЗАЩОТО ЗАРАДИ ВАШИЯ ТРУД И ВАШИТЕ СРЕДСТВА КОИТО ВИЕ ВЛАГАТЕ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧИТЕ ДОБРИ УСЛОВИЯ ДА СЕ СЪСТЕЗАВАТЕ , УДОВЛЕТВОРЕНИЕ И УВАЖЕНИЕ, КАТО АВТОМОБИЛНИ ПИЛОТИ КОИТО РИСКУВАТ ЖИВОТА СИ."





Предлагам Бойкот на всички нива Никой не трябва да да подава заявка поне за две състезания и ония лешояди от БФАС да не могат да си вземат хонорарите и тогава може и да се замислят за в бъдеще.Защото ако нас ни няма няма да ги има тях А не ние на тях да даваме такси и таксички А те да си взимат хонорари и заплати от нашият гръб и само заради голата идея и любов към спорта за даваме и последните си пари
ОБОРОТИ МУ Е МАЙКАТА
Влади
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Яну 29, 2010 18:56
Местоположение: Варна
Име: Владимир МИКОВ

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Андрей Стефанов » Съб Мар 12, 2011 19:54

Влади написа:УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,НИЕ ИМАМЕ ПРАВА И ЗАСЛУЖАВАМЕ НАЙ ДОБРОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА ГО ПОЛУЧИМ, ЗАЩОТО БФАС БЕЗ НАС НЕ СТРУВА НИЩО .ЗАЩОТО ЗАРАДИ ВАШИЯ ТРУД И ВАШИТЕ СРЕДСТВА КОИТО ВИЕ ВЛАГАТЕ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧИТЕ ДОБРИ УСЛОВИЯ ДА СЕ СЪСТЕЗАВАТЕ , УДОВЛЕТВОРЕНИЕ И УВАЖЕНИЕ, КАТО АВТОМОБИЛНИ ПИЛОТИ КОИТО РИСКУВАТ ЖИВОТА СИ.





Предлагам Бойкот на всички нива Никой не трябва да да подава заявка поне за две състезания и ония лешояди от БФАС да не могат да си вземат хонорарите и тогава може и да се замислят за в бъдеще.Защото ако нас ни няма няма да ги има тях А не ние на тях да даваме такси и таксички А те да си взимат хонорари и заплати от нашият гръб и само заради голата идея и любов към спорта за даваме и последните си пари

Колега абсолютно съгласен съм със теб,да не стоим и да чакаме!!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот BradurS » Съб Мар 12, 2011 22:36

Това е един от начините...но бойкот на всички нива ми се вижда доста труден. Това е сериозен вид протест, изискващ организация, нерви. Като се има в предвид интересите на по-големите тимове и разцеплението на някои състезатели...не че съм против но ми изглежда почти невъзможен варианта
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Влади » Нед Мар 13, 2011 18:53

BradurS написа:Това е един от начините...но бойкот на всички нива ми се вижда доста труден. Това е сериозен вид протест, изискващ организация, нерви. Като се има в предвид интересите на по-големите тимове и разцеплението на някои състезатели...не че съм против но ми изглежда почти невъзможен варианта




Не че е не възмозно а по скоро е напълно възможно и реално защото на всеки му е писнало вече от простотиите на федерацията,А за големите клубове не е проблем да си останат сами да си карат.И когато застат 6 автомобила на старт тогава може някои да се замисли защо е така И да се запитат защо ги няма пилотите и респективно феновете.Подържам си предложението за бойкот и апелирам за това нека се обеденим и им покажем че така нещата не стават И нека това да стане още на първото състезание във Велико Търново И нека още от днес тази тема да стигне до всички които обичат автомобилният спорт и да се включат активно и да дадат всички предложения за това кога и как да стане
ОБОРОТИ МУ Е МАЙКАТА
Влади
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Яну 29, 2010 18:56
Местоположение: Варна
Име: Владимир МИКОВ

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот GT 51 » Нед Мар 13, 2011 20:36

Автомобилният спорт е скъп спорт.И спец. за дамското рали в Благоевград , аз лично не виждам какво точно БФАС направи за да осуети мероприятието...? Попитах за причината за отлагането и благодаря на Мануела Костадинова , че ми отговори.Имало само 9 заявки....според мен е нормално, в условията на изкуствено създадена криза, покачването на цените на горивата, какво очаквате ...да има 50 заявки..? Що се касае до протести и бойкоти на състезания и мероприятия, мисля , че това е смешно, да не кажа несериозно.Само да Ви припомня , че Вие си избрахте ръководството на БФАС, пък сега ревете срещу тях.Аз също обичам автомобилния спорт, и тази година ще посетя почти всички състезания.И не ми дреме за БФАС , за тотото , или за комшийката.Състезания ще има,дори и Президента на Федерацията да си отиде.Айде много здраве...:) !
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Андрей Стефанов » Вто Мар 15, 2011 21:32

Колеги здравейте имам един въпрос,таксата за участие тази година на планинско и писта вярно ли,че ще бъде 200 лв.???
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Гетов » Вто Мар 15, 2011 22:19

Андрей Стефанов написа:Колеги здравейте имам един въпрос,таксата за участие тази година на планинско и писта вярно ли,че ще бъде 200 лв.???

Къде го пише това?????
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Андрей Стефанов » Вто Мар 15, 2011 22:24

Гетов написа:
Андрей Стефанов написа:Колеги здравейте имам един въпрос,таксата за участие тази година на планинско и писта вярно ли,че ще бъде 200 лв.???

Къде го пише това?????

Ами днес го разбрах това,но не се и очудвам,ако е така просто федерацията ни е под всякаква критика!!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Гетов » Вто Мар 15, 2011 22:26

как го разбра бре , дай факти?????
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Андрей Стефанов » Вто Мар 15, 2011 22:33

Гетов написа:как го разбра бре , дай факти?????

Ами е това го пише още в началото на темата,а и днес ми го потвърдиха!!!ЗАЩО НИЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ ТАКСИ ОТ 200 ЛЕВА ЗА УЧАСТИЕ В СЪСТЕЗАНИЕ,КАТО ВСИЧКИ ТЕЗИ ТАКСИ МОГАТ ДА ОТПАДНАТ.
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Гетов » Вто Мар 15, 2011 22:37

Ами е това го пише още в началото на темата,а и днес ми го потвърдиха???

кой,кой го потвърди????

кажи че да знаем , ако е достоверно да се надигаме????....но ако е достоверно, дай факти имена!!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БФАС И КОЛАПСА НА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Андрей Стефанов » Вто Мар 15, 2011 22:49

Гетов написа:Ами е това го пише още в началото на темата,а и днес ми го потвърдиха???

кой,кой го потвърди????

кажи че да знаем , ако е достоверно да се надигаме????....но ако е достоверно, дай факти имена!!!!

Немога да дам имена,защото несъм сигорен за това повдигнах въпросът за да разберем!Така,че ако някой знае нещо нека сподели!!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron