Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Lubo » Чет Яну 14, 2010 19:50

Миналата година станахме свидетели на първия случай на пилот без книжка у нас.Според вас има ли смисъл младите пилоти,които не са навършели 18г. да бъдат допускани до състезания и кои точно шампионати биха могли да карат.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот LACHO » Чет Яну 14, 2010 21:34

Е ми гледам че е дискусия така че да си кажа моето мнение.Колкото и гадно,лошо и непрофесионално да звучи аз съм твърдо против!За мен човек който няма свидетелство за правоуправление колкото и кадърен да е(не успорвам ничии качества) няма място в шампинати за които се изисква такова.Има други състезания и шампионати където могат да се реализират такива момчета и момичета на тяхната възраст.Не искам никого да обиждам или да заема м страна.Това е безпристрасно мнение!Не съм федерацията или някой от органите на реда за да решавам!
Аватар
LACHO
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 15:22
Местоположение: София.Бели брези
Име: Лъчезар Тодоров

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Astra_26 » Чет Яну 14, 2010 21:38

Аз мисля по друг начин. Не виждам проблем специално в рали-крос шампионата да участват момчета и момичета без книжки. Няма и смисъл в това, да ни ги изискват на всеки преглед, че някои дори и сините контролни талони търсят. Не виждам и в кой точно момент трябва да спазвам ЗДП, на едно трасе за рали-крос и прилижащата към него бокс-поляна. :D Въпроса стои аналогично за всички писти и затворени маршрути, които не ползват участъци от републиканската пътна мрежа.
Смятам че минималния праг може да стане 16 години, с пълнолетен придружител естествено (роднина по права линия).
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот kiko » Чет Яну 14, 2010 22:01

Напълно подкрепям предишното становище.Не е нещо ново по света да карат момчета и момичета след 16 години.Дори е нещо напълно нормално.Това е уникална възможност младите да трупат опит на затворени трасета.Някак си при нас нещата май не седят както трябва.От една страна всички се кефим на младежите по света какви ги вършат,а от друга заставаме на нож като се появи някой такъв(визирам миналата година Денис и непонятното недоволство на някои от неговите изяви).Трябва напълно да се подкрепят всякакви опити на младежите да трупат опит!
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот ispo » Чет Яну 14, 2010 22:34

Аз знам,че Денис е на 18 години.. :roll: Както и да е мойто мнение по въпроса е:
Няма лошо но може да се направи така,че допустимата кубатура примерно за хора на 16 години или 17 да е по-малка и да участват в отделен клас :roll:
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Л. Мечков » Чет Яну 14, 2010 22:40

Аз съм един от хората, които нямаха нищо против Денис, напротив - даже подкрепям. Имахме няколко разговора с колеги, които не им беше приятно присъствието на младежа, но човек трябва да се уважава по това, което показва. Особенно роден талант като него, още в суров вид ни даде киселини на всички. Но това е добре да се регламентира, защото утре един ще подскочи и трудът на друг ще отиде на вятъра. И за мен 16 години са предостатъчни, но само, ако не е някой лигльо, в смисъл да е наясно с отговорностите и сериозността на нещата :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот kiko » Чет Яну 14, 2010 23:02

Няма смисъл от отделни групи.Става дума за 1-2-3 човека максимум през годината,които ще могат да си позволят да стартират :wink: .Въпроса е,че трябва да се стимулират всякакви опити за старт.Едва ли може да се говори за финансова подкрепа,но може едно изтъкване пред медиите,че младите застават на старт.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот mi6anin » Чет Яну 14, 2010 23:21

Според мен изискване за шофьорска книжка трябва да има само за ралитата-заради преходите. А иначе какъв е проблема да се състезава ако е изкарал курс за състезатели и са му дали лиценз. Шофьорската книжка не гаранция за познаване на ЗДП и правилника за прилагането му, примери в България колкото си поискаш. Като минимална възраст мисля, че е съвсем нормално да се разреши да се състезават след навършване на 16 години, в много западни страни на тази възраст можеш да си изкараш -офьорска книжка. На 16 някой може да е станал вече 3-4 пъти картинг шампион например, а като седне в състезателен автомобил да засрами с пилотирането си много от ветераните в спорта(Я вижте Денислав какво направи миналата година). Един пример: На картинг пистата във Варна преди редовно засичах едно хлапе около 4-5 годишно, което постоянно ни правеше криви и щастливи с карането си. За писта, рали-крос и авто-крос поне не би трябвало да се изисква книжка, а и след 16 годишна възраст всеки носи съдебна отговорност като малолетен.

П.С. Шумахер като е карал по малките формули да не би да са го питали дали има шофьорска книжка :lol:
Никога не карай със скорост по-висока, от тази, която може да развие твоят ангел-хранител

21:15 С вратите напред в завоя
22:00 С краката напред в спешното
Аватар
mi6anin
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 21:40
Местоположение: Варна
Име: Михран Артюнов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Ferjancz » Пет Яну 15, 2010 00:00

Не виждам смисъл от дискусия. В международния правилник за рали и авто крос пише, за да се кара в състезание е нужен медународен лиценз И/ИЛИ книжка, което на мен ми говори,че местната федерация трябва да регламентира това, ама никъде не се казва йок книжка, още по-малко син талон, както каза Ванката :) . А в Приложение Л, в първата му глава е обяснено как се взема FIA International Driver’s Licence :) - нужни 16 навършени години преди 1 януари на първата година от започването на валидността на лиценза. Има и изключения от това правило :!: ама трябва местния орган регулиращ спорта да разреши, сиреч може и по-малки да стават състезатели! И не говорим само за картиг :mrgreen:

:arrow: http://argent.fia.com/web/fia-public.ns ... 202010.pdf

Бе интересна работа са тея ФИА ей :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот maro » Пет Яну 15, 2010 10:27

Това , което казваш важи за международните лицензи.За да получат национални лицензи, трябва да имат навършени 15години, и да навършат 16 преди края на годината, в която се състезават, като е задължително минаването на школа. :)
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот P.Solberg » Пет Яну 15, 2010 11:28

Аз съм за участието на младежи в състезанията, било то и рали. Както тази година Кодуа участваше, като по преходите караше неговия навигатор. Според мен всичко това с отговорността щеше да се реши много лесно, ако изкарването на лиценз за състезател в България не беше такава пародия.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот BradurS » Пет Яну 15, 2010 13:45

Да се направи отделен изпит за лиценз, който освен теория да има и практика. Обективно да се оценяват кандидат - пилотите от НЕПРИСТРАСТЕН и НЕПОДКУПЕН субект и след издържането на изпита - всичко е готово. Според мен неможе да не се правят проверка на шоферските възможности.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот panchugov_fen » Пет Яну 15, 2010 22:29

Както и да погледнем нещата, те си имат съответно своите плюсове и минуси, НО......

Преди време някой беше попитал, какво ще стане ако не дай боже се случи най-лошото (с публиката примерно)....кой поема отговорността....тези които са разрешили ли???
Като му се кара на момчето нека кара картинг......., а и мисля, че знаете, че доста преди да има лиценс (Денис) караше тайм атак... сами си правете изводите

Въпреки всичко моето мнение е, че непълнолетно лице, би могло да кара единствено и само на писта, при условие, че всички писти са като ДРАКОН, а не импровизирани!!!
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Цанев » Съб Яну 16, 2010 00:29

Денис и дрифт караше аз знам, че е карал да има за какво да се хванат за да му изкарат лиценза. Дали е вярно не знам.
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот panchugov_fen » Съб Яну 16, 2010 00:50

Именно!!
как ще кара дрифт, при положение, че там се иска освен каска и пожарогасител, а и ШОФЬОРСКА КНИЖКА!!
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта