Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Цанев » Съб Яну 16, 2010 01:46

не в правилника си го пише че лица ненавършили 18 могат да се състезават само в присъствието на родител на пистата(боксовете) и при заплащане на таксата участие родителя попълва една декларация че е съгласен и т.н.
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Lubo » Съб Яну 16, 2010 08:22

Ок.Дойдохме до този момент.Подпис,съгласие и каране.На мен (примерно) ми идва идеята да сложа ролбар на колата си и да пусна детето си в гората при мечките (демек на планинско :mrgreen: ).Имаме вече случай в който това се разреши.Едва ли някой би ме спрял да го направя,защото в момента в който някой ме върне от преглед,така ще го осъдя за какви ли не работи (съвсем скоро един го осъдиха за спиране на развитието на човек :shock: ),че ще си подсигуря пенсията за цял живот.
Та идеята ми беше-защо всичко да опира до един подпис?Има ли смисъл да се вкара някакъв ред?И би ли ме спрял някой да пусна детето си без книжка да кара някъде?Примерно.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Ferjancz » Съб Яну 16, 2010 12:53

Не Любо, никой не може да те спре да си пуснеш детето да кара, обаче що да ги спираме у нас. Ако ще е само заради достойнството на пилоти от преди 100 години, еми смешно е.

@panchugov_fen

Какво означава - кой ще поеме отговорността при състезателен инцидент? Самият въпрос не се връзва. Като го е страх някой от инциденти, ще ходи да гледа шах. Фед като иска да няма инциденти да не прави състезания по улиците, а да направи писти. Плюс това ти като отиваш на състезание си си преценил риска. Ако те удари кола, когато гледаш рали, кой ще отговаря - веднага ти казвам НИКОЙ. 2000-та на Албена като загина приятел от Троян кой пое отговорността? М ? Същото е и да идеш да гледаш състезание с камиони и да се скъса гума и да влезе при публиката примерно. Пак няма да има виновен. Въобще това с даване на газ и виновен нещо не ми се връзва.

А пък за дрифта - еми кво като е нямал книжка. Видяли са го хората, че си кара и са му казали ок. Това да не ти е Фед.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот panchugov_fen » Съб Яну 16, 2010 13:48

Ferjancz написа:Не Любо, никой не може да те спре да си пуснеш детето да кара, обаче що да ги спираме у нас. Ако ще е само заради достойнството на пилоти от преди 100 години, еми смешно е.

@panchugov_fen

Какво означава - кой ще поеме отговорността при състезателен инцидент? Самият въпрос не се връзва. Като го е страх някой от инциденти, ще ходи да гледа шах. Фед като иска да няма инциденти да не прави състезания по улиците, а да направи писти. Плюс това ти като отиваш на състезание си си преценил риска. Ако те удари кола, когато гледаш рали, кой ще отговаря - веднага ти казвам НИКОЙ. 2000-та на Албена като загина приятел от Троян кой пое отговорността? М ? Същото е и да идеш да гледаш състезание с камиони и да се скъса гума и да влезе при публиката примерно. Пак няма да има виновен. Въобще това с даване на газ и виновен нещо не ми се връзва.

А пък за дрифта - еми кво като е нямал книжка. Видяли са го хората, че си кара и са му казали ок. Това да не ти е Фед.


Аз не мисля като теб.В момента ми идват много неща на ум, но хайде да не спорим!!!
Темата е за изказ на мнение, съответно аз дадох такова, който е съгласен с мен или е против, така да е!
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот школата » Съб Яну 16, 2010 14:16

Здравейте,понеже има дискусия за Денис - представителен пилот на ''Школа за автомобилни пилоти-Павел Жеков'' сме длъжни да отговорим на въпросите ви дали има шофьорска книжка-ДА има такава.В началото на миналата 2009 год.Денис беше включен в програмата '' автомобилен пилот''.След старателната работа в школата и неговите умения и след решението на УС Денис се дипломира като''Професионален автомобилен пилот'' с лиценз за представителен пилот на школата.Това че е професионалист го откроява с неговото перфектно владеене на автомобила,като доказателство за това е че през цялата година нямаше катастрофа или инцидент с негово участие по време на състезанията.Неговото поведение по време на тренировките и състезанията и след финала се отличава с неговата скромност и уважение както към феновете/на които той най -много държи/ така и към състезатели и организатори.Като професионален пилот на ''Школа за автомобилни пилоти-Павел Жеков'' на 16,17, 18, 19, - ноември 2009 год. с Денис и неговия баща бяхме на тестове на писта ''Мажоне'' край град Перуджа- Италия за пилотиране на формула 3000 AUTO-GP.Италианците бяха втрещени от факта че човек който никага не се е докосвал и виждал на живо формула 3000 постигна време с 2 сек.по слабо от най добрия пилот в тази серия.Веднага бяхме поканени да участваме в пълната програма на формула 3000 AUTO-GP,но поради липса на спонсори по всяка вероятност тази година няма да можем да се включим в програмата.Това са фактите за Денис,а вие преценете . А по отношение на въпроса дали може 16 годишни да участват в затворени автомобилни състезания от моята практика като преподавател от 1995 год. съм обучил стотици желаещи да се състезават и това което отличав 16 годишните от по възрастните е че по бързо усвояват пилотирането на автомобила и рефлексите им работят по прецизно.Не случайно във формула 1 прогресивно пада възрастовата граница около 20 годишните пилоти.Спортни поздрави.Павел Жеков.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Lubo » Съб Яну 16, 2010 15:51

Супер.Благодаря за хубавия отговор,особенно като се касае за един от пилотите,които ме кефят.
Имам еди въпрос.Аз ако дойда при вас и се докажа (няма да мога със сигурност) като човек,който МОЖЕ и получа от вас диплома ''Професионален автомобилен пилот'' ,ще ми гарантира ли този документ участие в кръгове от националния шампионат без да съм изкарал лиценз от БФАС?
Задавам го въпроса към вас,защото Ви уважавам много,за приноса към спорта и не искам друг да зададе въпроса по много по-грозен начин :wink:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот kiko » Съб Яну 16, 2010 16:36

Демек : и какво от това,че е изкарал въпросната школа :lol: :lol: :lol:
Въпроса опира не до имена,а до принципи.Явно младеж може да се пусне без книжка у нас.Има вратички в правилниците.Ясно :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот школата » Съб Яну 16, 2010 17:41

Lubo написа:Супер.Благодаря за хубавия отговор,особенно като се касае за един от пилотите,които ме кефят.
Имам еди въпрос.Аз ако дойда при вас и се докажа (няма да мога със сигурност) като човек,който МОЖЕ и получа от вас диплома ''Професионален автомобилен пилот'' ,ще ми гарантира ли този документ участие в кръгове от националния шампионат без да съм изкарал лиценз от БФАС?
Задавам го въпроса към вас,защото Ви уважавам много,за приноса към спорта и не искам друг да зададе въпроса по много по-грозен начин :wink:
Здравейте,след завършване на курса за пилоти автоматично получавате лиценз за състезател от БФАС и можете да се състезавате от отбора на школата.
kiko написа:Демек : и какво от това,че е изкарал въпросната школа :lol: :lol: :lol:
Въпроса опира не до имена,а до принципи.Явно младеж може да се пусне без книжка у нас.Има вратички в правилниците.Ясно :wink:
Искам да прочетете по задълбочено в първия ми пост.Там пише че Денис категорично има шофьорска книжка.Спортни поздрави.Павел Жеков.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот mi6anin » Съб Яну 16, 2010 21:30

Относно въпроса "Какво правим ако стане инцидент?". Аз лично не знам някой състезател (пък бил той и пънолетен и с шофьорска книжка)в нормална западна страна да е осъден за пострадали/загинали зрители по време на състезание. Май само в Италия и България съдебните власти разследват сътезателните инциденти.
Никога не карай със скорост по-висока, от тази, която може да развие твоят ангел-хранител

21:15 С вратите напред в завоя
22:00 С краката напред в спешното
Аватар
mi6anin
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 21:40
Местоположение: Варна
Име: Михран Артюнов

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот kiko » Нед Яну 17, 2010 10:24

Опа.Точно защото го прочетох задълбочено ми направи това впечатление.Точно Денис стартира в кръг от шампионата без да има години за книжка :wink: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот Vankata_9361 » Пон Яну 18, 2010 14:08

А сега например като казаха сутринта по новините че искат да направят възрастовия праг за взимане на книжка 16 години и до пълнолетие да се кара с придружител това значи ли че ако се приеме това ще може да се кара от 16 години и по састезания,защото практически ще имаме книжки. :roll:
Не е важно каква кола имаш,важното е как я караш.
Аватар
Vankata_9361
 
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 15:59
Местоположение: Дупница
Име: Иван Илиев

Re: Тема дискусия за минималния възрастов праг на пилотите у нас

Мнениеот discoshit » Съб Яну 23, 2010 20:42

http://www.youtube.com/watch?v=BkAxRqGJedg

Макс Верстапен, 11 годишен към момента на състезанието.
Мислите ли че той е недостоен да кара?
Ако Макс иска да кара, ще може да почне от болид който е с половин минута по-бърз от разните Евота и Импрези дето се подвизават в БГ от 14 годишен.
В цял свят възрастта на пилотите постоянно пада, ако не може Макс на 11 да кара, това е заради здравето му, не заради уменията му.
Книжката е за пътната мрежа, състезателния лиценз е за пистите и отсечките. Дали си годен за шофьор, няма абсолютно нищо общо с това да си добър пилот.
mi6anin, фаталните инциденти се разследват по цял свят. Законите на една държава важат и в/у пистите. Ако има виновен, той си понася последствията и има такива случай навсякъде. Полицията разследва смъртта на Хенри Съртис в Англия например, никой не е над закона.
Аватар
discoshit
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 18:48
Име: Georgi T

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта