Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Андрей Стефанов » Пон Фев 01, 2010 22:53

Joro.s написа:
Гетов написа:Същото не е ли , ако идеш на лекар и ти кажат че трябва да те оперират....и ти не даваш...., подписваш една декларация и си отиваш у дома, но натамкакво става....отговорността е....... на кой? г-н Joro.s


На доктор отиваме по собствено желание, на състезание също. Разликата е там, че лицензите, които издава федерацията задължават лицензирания пилот да спазва правилниците и наредбите на й. Правилата са за всички. А и досега не съм чул за правила с "избирателен характер" Hans беше препоръчителна 2 години. Мисля, че е крайно време да започнете да държите на живота си повече. Да не говорим, че някои от вас пускат на състезания синовете и дъщерите си. А това, че по - добре гуми, отколкото нещо наистина важно за сигурността не може да са думи на човек, който праща детето си на състезание!

Още един път ще те помоля да не сме анонимни и да се представиш за да знаем с кого пишем?
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот banderkata » Пон Фев 01, 2010 22:57

Joro.s написа:
Гетов написа:Днес имах лична среща с Ники Златков!!!, Човека си е направил труда да направи статистика за смъртните случаи на пилоти при инциденти за изминалите 15 години за писта и планинско. В нито един от тях ХАНС-а нямало да спаси живота на пилота......
Така че човека е убеден, че в тая криза, ако принудим всички колеги да отделят средства за ХАНС, то това неминуемо ще доведе до икономия от нещо друго.....примерно от гуми!!!! И тогава според него, а и според мен, е много по-несигурно да караш с износени гуми.....защото с парите за ХАНС-а не си си набавил каквото трябва, а караш с галоши!!!!
Да Ники продава хансове, но самия той е против да са задължителни......
Има ги на пазара, ако искаш купи си го, ако ли не сам знаеш в каква коля сядаш когато си на състезание, и всичко което меже да ти се случи си го приел още със сядането в състезателния автомобил!!!!


Ха, HANS нямало да спаси живота на пилота... Ами то явно и клетките не са ги спасили - защо да ги слагат тогава? Я по - добре гласувайте да ги махнат. А онези лаици от FIA да вземат и да слушат Н. Златков, защото явно целия им изследователски център в областта на сигурността и безопасността работи в грешна насока. Вместо HANS да се купуват гуми и толкова... А, да, след като направите това, задължете всички пилоти да карат с нови гуми и контролирайте това на всяко състезание!!! А колко живота е спасил HANS, откакто се използва? Не можете да отговорите на този въпрос, нали? А и няма нужда - важното е, че HANS е свършил своята работа. Но аз мога да ви дам примери за ползата от тази система - това са Фелипе Маса, както и навигаторът на Джиджи Гали, спомняте ли си? Говори се, че каската на Маса е поела удар от около 2500 кг... Не казвам, че ви е лесно, но да дойде някой "титан" на мисълта, който оплюва десетки години изследвания и практики в областта на безопасността е меко казано несериозно. За мен HANS трябва да е задължителен, а съм сигурен, че всеки от вас също мисли така. Цената му е тази, която ви кара да говорите и пишете обратното.
С тези ханс системи спорта в България замира напълно.Ще останат само големите а пък другите да го духат :(
Последна промяна banderkata на Вто Фев 02, 2010 01:26, променена общо 1 път
Аватар
banderkata
 
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 00:02
Местоположение: София
Име: Антон Христов Пепелджийски

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Гетов » Пон Фев 01, 2010 23:06

Аз спирам да пиша тук, докато този жоро.с (секса ли е или нам кво си) не се представи, иначе нищо лично към самия него.....
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Victor » Пон Фев 01, 2010 23:08

@ banderkata - Ти кво казаа!!! :mrgreen:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот maximrally » Вто Фев 02, 2010 09:13

Абе ако един ханс Ви спира за спорта ,по-добре си стойте вкъщи.Правилниците и наредбите са създадени за да се спазват.Две години препоръчително и яснота отдавна от кога е задължително.Какво повече трябва да се коментира?
Последна промяна maximrally на Вто Фев 02, 2010 09:15, променена общо 1 път
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Ferjancz » Вто Фев 02, 2010 09:14

Що се отнася до ХАНС-а , аз съм и за и против. Ясно е, че положението в момента е сложно от към пари и затова ще дойде тежичко на повечето да си купят, ама от друга страна има отбори, които и след 10 години пак ще са със същите бюджети, това не означава, че още 10 години ще се отлага въвеждането на това правило. По-горните коментари за Ники Златков няма да ги коментирам, ако чак толкова му пречи на някой, знаете къде се намира, отивате и му го казвате лично. Ама, както каза Гетов не се чете правилно и/или само избирателно.

Joro.s написа:Говори се, че каската на Маса е поела удар от около 2500 кг...


Ако говориш, какво е поела каската при удара с летящия предмет - да , ама това няма нищо общо с ХАНС-а, защото ХАНС-а е проектиран да поема челни удари, ама не по каската, а по колата ( има малка разлика ), а ако казваш за вторичния удар в гумите, там ХАНС-а е поел удара не каската.

Наистина и до ден днешен има пистови и планински шмпионти, в разни страни, в които си карат без ХАНС. Ама разликата при техните писти е... , че са писти, без дървета, стълбове и бурдюри. А повечето планински, които съм гледал са в двойни мантинели и трябва да си голям шампион за да ги прескочиш и влезеш при дърветата. Като цяло ХАНС-а не е лошо нещо, лошото е, че липсват пари да си го купи човекм, а от там и нежеланието към въвеждането му. Пък и за това не се знае от вчера.


http://www.youtube.com/watch?v=bwBt-zC_hDE
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот efco » Вто Фев 02, 2010 10:18

Когато става дума за безопасноста коментара За или Против е излишен !!!

В сайта на бфас видях това и мисля че ще има заинтересовани !


WRC
Уважаеми колеги,

Във връзка с предстоящото провеждане на кръг от световния шампионат, техничеката комисия набира кандидати за технически комисари. Необходими условия - техническа грамотност над средно ниво и английски език с познания на техническа терминология.

Курсовете ще започнат около средата на февруари.
Моля, заинтересованите да изпратят кратко резюме и телфон за контакт на email
[email protected]
Поздрави
Камен Михайлов
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Л. Мечков » Вто Фев 02, 2010 10:19

Доста елементарно е да се коментира, че Ники Златков печели от хансове и едва ли не ги пробутва. Бъдете малко по-обективни и не обиждайте колегите с подобни изказвания, малкто е убидно да се пишат такива неща по адрес на Златков!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот PIT » Вто Фев 02, 2010 13:57

Глупаво е да се говори за един състезателен автомобил и спортната екипировка на пилота ,кое е по-важно и кое по-мало важно,щом HANS е доказал своите качества по цял свят и в толкова много шампионати трябва да е и в България.Просто БФАС трябваше да направи сезон 2009 гратисен , какво имам пред вид:
1/Без безмислените паспорти -икономия м/у 100-200 лв. за 2009
2/Лицез - 50 лв - икономия 50лв. за 2009
3/Такса участие 20лв - икономия м/у 500-700 лв. за 2009
Тотал :икономия м/у 500-1000 лв за един сезон 2009 примерно /Приблизително до цената на HANS система/
По този начин БФАС ще помогне финансово на всички участници и ще ги насърчи за задължителното въвеждане на HANS през следващия сезон 2010 или 2011 като пример.
Всичко написано е съвсем образно и като идея, която може би АДАС трябва да изиска от БФАС.
За да се постигне някакво постепенно облекчаване на бюджетите на пилоти и клубове и достигането на желания резултат.
Аватар
PIT
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 13:57
Местоположение: Бургас
Име: ПЕТЪР БАКАЛОВ

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот banderkata » Вто Фев 02, 2010 14:40

Какви икономий какви глупости бе колега.Лиценз 120,такса участие 100 лв.Пътна помощ,средно 200 лв.Ако вземеш ханс под наем 150 лв.Бензин 100 лв.Хотели,винетки и разходи за още минимум една кола 150 лв.Да не говорим за накладки,масла,бърдал и тем подобни,който са задължителни.6 гуми който са задължителни и са около 3000 бона.Средно около 700-800 лв.на състезани и при това ако няма ядове с колата.А какъв е наградния фонд ? Става въпрос за нас простите лададжий без спонсори,щото вече никои не дава и лев за спорта.Всичко го правиш за свое удоволствие а разходите са огромни и какво прави федерацията за този спорт ? Но след като успеят да откажат половината коли от спорта,поради милионните им изисквания и ладите изчезнат,ще има публика от 100 човека,щото според мен 90% от хората ходят зарад тях
Аватар
banderkata
 
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 00:02
Местоположение: София
Име: Антон Христов Пепелджийски

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Андрей Стефанов » Вто Фев 02, 2010 15:42

За тези които не са били на събранието в Търново! http://www.adas.bg/
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот BradurS » Вто Фев 02, 2010 16:27

Код: Избери целия код
9. Ханс системи

Единодушно бе гласувано във връзка с тежкото финансово състояние в държавата и затрудненото състояние, в което се намират клубовете и състезателите, АДАС предлага за сезон 2010 Ханс да не са задължителни за участниците в националните съзтезания от пистовия, планинския и рали шампионати, като всеки участник неизползващ Ханс е готов да подпише декларация, че носи сам отговорност за последствията в следствие на инцидент.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Gospodinov » Вто Фев 02, 2010 17:28

banderkata написа:Какви икономий какви глупости бе колега.Лиценз 120,такса участие 100 лв.Пътна помощ,средно 200 лв.Ако вземеш ханс под наем 150 лв.Бензин 100 лв.Хотели,винетки и разходи за още минимум една кола 150 лв.Да не говорим за накладки,масла,бърдал и тем подобни,който са задължителни.6 гуми който са задължителни и са около 3000 бона.Средно около 700-800 лв.на състезани и при това ако няма ядове с колата.А какъв е наградния фонд ? Става въпрос за нас простите лададжий без спонсори,щото вече никои не дава и лев за спорта.Всичко го правиш за свое удоволствие а разходите са огромни и какво прави федерацията за този спорт ? Но след като успеят да откажат половината коли от спорта,поради милионните им изисквания и ладите изчезнат,ще има публика от 100 човека,щото според мен 90% от хората ходят зарад тях


+1
Аватар
Gospodinov
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 12:51
Местоположение: Хасково
Име: Георги Господинов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот banderkata » Вто Фев 02, 2010 17:44

Супер :D спорта ще живее още една година
Аватар
banderkata
 
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 00:02
Местоположение: София
Име: Антон Христов Пепелджийски

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Victor » Вто Фев 02, 2010 17:58

Дай сега отначало - всичкото това са ПРЕДЛОЖЕНИЯ, които АДАС ще отправи към БФАС!!
АДАС не взима решения какво ще се случва - това си зависи само и единствено от федерацията. Идеята е да има диалог между състезателите и федерацията, в който да бъдат решени проблемите!
Та поради тази причина си мисля, че нещата с ХАНС-овете няма да се променят, твърде много предупреждения и последни срокове са давани вече! Дето се вика, от две години се знае, че през 2010г. ХАНС-ът ще е задължителен за писта и планинско. По десет лева на седмица да беше заделял всеки, все си мисля, че накрая щеше да се събере тази сума. И на мен ми се свидеха 950 лв. миналата година, но след като исках да участвам в ралитата, извадих и ги платих!
А относно това дали ХАНС системата спасява животи или не, просто няма смисъл да се коментира...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron