Новите правила за група "Х" 2010

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Vankata_9361 » Сря Яну 06, 2010 15:05

Незнам какво цели Федерацията с новите правила но моето мнение е че това само ще попречи и по никакъф начин не може да помогне на любимия спорт.Състезателитев клас х поне според мен са най-атрактивните състезатели с най-атрактивните автомобили които както каза Г-н Господинов по горе тези коли са направени са направени като собствениците им са отделяли и залъка си.Лично моето мнение е че тези автомобили и състезатели са тези които събират публиката по състезанията а за публиката няма значение дали ще ги гледа на професионално или любителско състезание.В крайна сметка от това губи само българския спорт и вместо да се развиваме да се стремим да има повече коли участници и атракция всичко се разваля.Всеки от тези състезатели се стреми и отделя последните собствени пари за да участва на колкото се може повече стартове.
Не е важно каква кола имаш,важното е как я караш.
Аватар
Vankata_9361
 
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 15:59
Местоположение: Дупница
Име: Иван Илиев

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот dr.hous » Сря Яну 06, 2010 20:05

Vankata_9361 написа:Незнам какво цели Федерацията с новите правила но моето мнение е че това само ще попречи и по никакъф начин не може да помогне на любимия спорт.Състезателитев клас х поне според мен са най-атрактивните състезатели с най-атрактивните автомобили които както каза Г-н Господинов по горе тези коли са направени са направени като собствениците им са отделяли и залъка си.Лично моето мнение е че тези автомобили и състезатели са тези които събират публиката по състезанията а за публиката няма значение дали ще ги гледа на професионално или любителско състезание.В крайна сметка от това губи само българския спорт и вместо да се развиваме да се стремим да има повече коли участници и атракция всичко се разваля.Всеки от тези състезатели се стреми и отделя последните собствени пари за да участва на колкото се може повече стартове.

Да колега, прав си. ФЕД пречи на развитието на българският автомобилен спорт,но изглежда не го разбира.При срещата с Камен Михайлов ,той е поискал писмено и с аргументи ,да се изложат точките от новият правилник ,който считаме за неудачен.Според мен най добрият вариант е да съберем подписка, против новият правилник(като цяло) и ултиматум, че ако не ни уважат исканията ,няма да си платим лицензите и няма да караме за БФАС.От това нещо ще загубят, както Феновете(които според мен са най важни),така също и ФЕД а най вече развитието и популиаризирането на автомобилният спорт у нас.Ако сте против новият правилник, напишете си името, клубната принадлежност и класа в който карате.Ще напишем писмо ,че сме против въвеждането на новият правилник,поткрепен с подписите на всеки един от вас. Който се чувства ощетен от този НОВ ПРАВИЛНИК, да даде гласа си тук .
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот dr.hous » Сря Яну 06, 2010 20:07

Против новият правилник.
КосюЙорданов,АСК СБА-Кюстендил,гр. Х-2
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот asen zahariev » Сря Яну 06, 2010 21:08

Против новиа правилник...
Асен Захариев...АСК "Хаволаин Реисинг Тим"....Х1...
asen zahariev
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 15:42
Име: asen zahariev

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот plm » Сря Яну 06, 2010 21:50

dr.hous написа:... ФЕД пречи на развитието на българският автомобилен спорт,но изглежда не го разбира.При срещата с Камен Михайлов ,той е поискал писмено и с аргументи ,да се изложат точките от новият правилник ,който считаме за неудачен.Според мен най добрият вариант е да съберем подписка, против новият правилник(като цяло) и ултиматум, че ако не ни уважат исканията ,няма да си платим лицензите и няма да караме за БФАС.От това нещо ще загубят, както Феновете(които според мен са най важни),така също и ФЕД а най вече развитието и популиаризирането на автомобилният спорт у нас.Ако сте против новият правилник, напишете си името, клубната принадлежност и класа в който карате.Ще напишем писмо ,че сме против въвеждането на новият правилник,поткрепен с подписите на всеки един от вас. Който се чувства ощетен от този НОВ ПРАВИЛНИК, да даде гласа си тук .

Позволявам си пак да се намеся.
Какво излиза?
Камен Михайлов се е потрудил и предлага правилник. На среща сте му казали, че не ви харесва. В диалога той ви предлага, да посочите кое и защо не ви харесва. Търси се градивност.
С идеята за подписка и категорично отричане на целия правилник, и с ултиматума спирате диалога и конструктивните предложения.
Само вметнах кое ми направи впечатление.
Но, вие си решавате какво и как да го правите.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот ded maroz » Сря Яну 06, 2010 22:23

efco написа:Четете правилно информацията която се спуща от Тех.комисия ,просто трябва да си намериш твоята екипировка из между одобрените и позволените ако не, значи че наистина ти е стара и не става !!! А и ето нещо важно от днес от Тех. комисия :

Стандарт 8860

ВАЖНО!!! ВАЖНО!!!УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,СЪГЛАСНО ПОСЛЕДНИТЕ ПРОМЕНИ НА ПРИЛОЖЕНИЕ "L" ПУБЛИКУВАНО НА 04.01.2010 ЗАДЪЛЖЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА НА КАСКИ ОТГОВАРЯЩИ НА СТАНДАРТ 8860 В СВЕТОВНИЯТ ШАМПИОНАТ СЕ ОТНАСЯ САМО ЗА ПИЛОТИ ПРИОРИТЕТИ 1 И 2. ПОЗДРАВИ КАМЕН МИХАЙЛОВ

06.01.2010, Техническа комисия

Да благодарим на г-н Михайлов,че ни осветли два дни след излизането на приложение L на FIA за каските,но каква е гаранцията,че след шест месеца или пък от 01.01.2011 няма да ни обявят за приоритет 1и2 /знам какво е приоритет/ и да трябва да си закупят всички от Стандарт 8860 независимо че притежават оборудване с валидни хомологации !!!!
Мисля,че би трябвало да се изисква харчене на пари за смяна на оборудването след като на твоето вече му е изтекла хомологацията/въпреки,че от това то не е станало по-малко годно/.А относно изброените в обявения списък от Фед. "евтини "артикули не съм съгласен че точно най-скъпите са именно най-удобните и най-ефикасните!!
И да не забравяме именниците --- ЧЕСТИТО ! и наздраве !
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Л. Мечков » Сря Яну 06, 2010 22:47

Единственото, което ми се иска, каквито и да са промените по правилника, да бъдат поне с давност 5 години, че не ми се променя всяка година почти всичко, а и от финансова гледна точка наистина е малко.............. как да кажа..... нанагорно :D Добре е да се помисли и в тая насока, защото така ще се избегнат новогодишните спорове, станали вече традиция :D Поне пет години.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Гетов » Сря Яну 06, 2010 22:54

Това е текста публикуван от г-н Михайлов на сайта на федерацията:

Уважаеми колеги,
На адрес [email protected] - файл организатор - папка- technical lists,
ще намерите публикувани списъците на одобрените от FIA екипировка и предпазно оборудване. Разрешени за употреба са единствено изброените в тези списъци марки и модели.
Напомням, че за рали България, кръг от световния шампионат, се допускат само каски отговарящи на FIA стандарт 8860.
Система HANS е задължителна за рали, планинско изкачване и затворен маршрут от 01.01.2010
потребителско име - techkomisiya
парола - potrebitel
Всички въпроси можете да задавате на същият email
Поздрави
Камен Михайлов

Предлагам всички въпроси и доуточнявания във връзка с публикуваното, всеки да изпрати в официален имейл, както е казал самия Камен Михайлов, и след получаване на отговор от негова страна, да се споделя тук във форума???/
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Victor » Сря Яну 06, 2010 23:17

Гетов, това е публикувано преди допълнението, че стандартът 8860 се отнася само за приоритетните пилоти!
Трябва да се чете внимателно и тогава да се коментира. Първо - колко човека от нашите състезатели са приоритетни и второ - ще тръгнат ли да карат на Рали България?
А и за този "проблем" с каските се говореше още преди някой друг месец...

Иначе подкрепям това, че трябва да се отправят въпросите директно на мейла на тех.комисията, а не тук да се правят петиции и догадки.
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Гетов » Сря Яну 06, 2010 23:22

Victor написа:Гетов, това е публикувано преди допълнението, че стандартът 8860 се отнася само за приоритетните пилоти!
Трябва да се чете внимателно и тогава да се коментира. Първо - колко човека от нашите състезатели са приоритетни и второ - ще тръгнат ли да карат на Рали България?
А и за този проблем с каските се говореше още преди някой друг месец...

Викторе, извнявам се ако не съм бил разбран правилно, идеята беше, че на този имейл Камен Михайлов е публикувал и правилата за гр.Х и всичко там което касае приложение Ж и т.н., и понеже в това си съобщение е написал отдолу, че всички въпроси да ссе задават там, това и мисля, че е по-редно да направи всеки един, който има да пита....Защото, тук във форума едва ли Камен ще отговори на някой, пък и да го направи, това не мястото за получаване на официална информация.....
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Андрей Стефанов » Сря Яну 06, 2010 23:41

Против новият правилник.Андрей Стефанов,Ефко Рейсинг х-2
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Victor » Сря Яну 06, 2010 23:46

@ Гетов: Да, усетих се... :)
Иначе това за четенето и коментирането не беше адресирано към теб! :wink:
Пламен го каза много ясно - трябва да се дават аргументирани становища какво не е в ред с новите правила и съответните предложения за промяната му.
Иначе си е лаене по вятъра.
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот Ferjancz » Чет Яну 07, 2010 20:02

Victor написа:@ Гетов: Да, усетих се... :)
Иначе това за четенето и коментирането не беше адресирано към теб! :wink:
Пламен го каза много ясно - трябва да се дават аргументирани становища какво не е в ред с новите правила и съответните предложения за промяната му.
Иначе си е лаене по вятъра.



Правилно Викторе !

dr.hous написа:... ФЕД пречи на развитието на българският автомобилен спорт,но изглежда не го разбира.При срещата с Камен Михайлов ,той е поискал писмено и с аргументи ,да се изложат точките от новият правилник ,който считаме за неудачен.Според мен най добрият вариант е да съберем подписка, против новият правилник(като цяло) и ултиматум, че ако не ни уважат исканията ,няма да си платим лицензите и няма да караме за БФАС.От това нещо ще загубят, както Феновете(които според мен са най важни),така също и ФЕД а най вече развитието и популиаризирането на автомобилният спорт у нас.Ако сте против новият правилник, напишете си името, клубната принадлежност и класа в който карате.Ще напишем писмо ,че сме против въвеждането на новият правилник,поткрепен с подписите на всеки един от вас. Който се чувства ощетен от този НОВ ПРАВИЛНИК, да даде гласа си тук .


Предвид факта, че Камен Михайлов иска диалог и да не му се дава е това вече не го разбирам. Че има проблемни моменти - да, но да се казва, че новите правила не стават като цяло - не ми се дават определения. Години на ред се лаеше, че федерацията си прави, каквото си иска и не се съобразява с никой. Е сега има желние за разговор, обаче не - подписка. Що вместо подписка не се съберете и решите, какво точно не ви харесва и не седнете да говорите с Камен Михайлов - съмнявам се, че ще ви откаже. Преведоха Приложение Ж - сигурен съм, че има пилоти, които никога не са го и разгръщали, камо ли да са го чели - Article 253 (2009) Safety Equipment . Ама това никой не го отчита.
Не знам бъркотията става все по-голяма, както казва един познат :mrgreen: Не искам да давам акъл на никой от пилотите, ама.....
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот dr.hous » Пет Яну 08, 2010 01:15

Да наистина това решение ,беше малко прибързано и необмислено(с потписката против целият правилник).След разговора които проведох днес със Ники Златков, решихме да напишем официално писмо във което да изложим точките, които ни притесняват относно правилника.Наистина без регламентиран правелник неможе,но ще се искаме той да устройва както ФЕД,така и нас състезателите.Дано ни обърнат внимание и погледнат и през нашите очи.В писмото ще се засегнати точките от правилника, които коментираме и не ни устройват;Килограми-да има въведени такива,но не в тези граници.Ролбарите-за тези автомобили които имат вече издаден паспорт,да не се налага да ги сменят.Ролбарите отговарят на приложение Ж,одобрени са от ФЕД и не би трябвало да се изискват нови.Ханс системата да не е задължителна а препоръчителна за писта и планинско(мисля си, че с течение на времето всички ще се сдобием с такива.Просто сега в тези трудни времена е редно да се направи компромис)Да отпадне ,точката със серийно запазване положението на мотора и т.н.Писмото ще бъде публикувано скоро във форума и при запознаване със него и желание от страна на пилотите,да бъде подкрепено със гласа им.Ако съберем мнозинство,ще се отнесем до Камен Михайлов и ще видим какво ще стане.Дано приемат предложенията ни и нещата се наредят.Ако не се събере мнозинство, седим и чакаме да видим какво ще се случи.
Пожелавам успешен сезан на всички колеги ,и дано се видим на трасетата като пилоти ,а не като зрители(макар че няма нищо лошо в това,таман ще спестим некой лев) :mrgreen: :!:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Новите правила за група "Х" 2010

Мнениеот D.Nikolov » Пет Яну 08, 2010 19:29

dr.hous написа:Да наистина това решение ,беше малко прибързано и необмислено(с потписката против целият правилник).След разговора които проведох днес със Ники Златков, решихме да напишем официално писмо във което да изложим точките, които ни притесняват относно правилника.Наистина без регламентиран правелник неможе,но ще се искаме той да устройва както ФЕД,така и нас състезателите.Дано ни обърнат внимание и погледнат и през нашите очи.В писмото ще се засегнати точките от правилника, които коментираме и не ни устройват;Килограми-да има въведени такива,но не в тези граници.Ролбарите-за тези автомобили които имат вече издаден паспорт,да не се налага да ги сменят.Ролбарите отговарят на приложение Ж,одобрени са от ФЕД и не би трябвало да се изискват нови.Ханс системата да не е задължителна а препоръчителна за писта и планинско(мисля си, че с течение на времето всички ще се сдобием с такива.Просто сега в тези трудни времена е редно да се направи компромис)Да отпадне ,точката със серийно запазване положението на мотора и т.н.Писмото ще бъде публикувано скоро във форума и при запознаване със него и желание от страна на пилотите,да бъде подкрепено със гласа им.Ако съберем мнозинство,ще се отнесем до Камен Михайлов и ще видим какво ще стане.Дано приемат предложенията ни и нещата се наредят.Ако не се събере мнозинство, седим и чакаме да видим какво ще се случи.
Пожелавам успешен сезан на всички колеги ,и дано се видим на трасетата като пилоти ,а не като зрители(макар че няма нищо лошо в това,таман ще спестим некой лев) :mrgreen: :!:


+1
Така вече сме съгласни, защото според нас правила трябва да има но трябва да се разгледат няколко точки от правилника които неса собмислени както споменах по рано :
4.1.
5.7.3.9.
5.7.3.10.
6.1.
6.2.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron