Рали Трявна

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Рали Трявна

Мнениеот motor_sport » Сря Окт 28, 2009 10:53

Здравейте драги форумци,
аз съм меко казано необразован в рали сферата, но в главата ми се върти една идея. Знам, че преди години е имало рали шампионат, който е минавал през гр. Трявна. Интересува ме всякаква информация за този шампионат и как се оргнизира подобно нещо, макар и в доста по- малки размери. Ще Ви бъда адски благодарен ако ми помогнете с малко инфо.
motor_sport
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 10:48

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Сря Окт 28, 2009 11:32

Здравей!

Гледам, че казваш, че имаш идея...значи не е само обикновено питане :D

Около Трявна, Дряново, Габрово има доста пътища (асфалтови) поне на карта. Гледал съм ги и съм що-годе запознат с разположението им. Само трябва да се огледат наживо, за да се види дали става нещо от тях :D
Та, затова кажи какво имаш предвид под "идея". Ако може и да се помогне с нещо ще помагаме... :D
Защото идеи за ралита (като трасета и разполжение) вече има и те не са никак лоши! И само ще кажа, че чисто нови ралита в България може да има още няколко (били те и ралиспринтове)!!!

Иначе конкретно по въпроса ти: за рали около Трявна не знам...само "Златни" ми се върти в главата и то в ранните си години. За друго (някакво регионално, например) не се сещам :|
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот OgyWRC » Сря Окт 28, 2009 11:46

Огелдали сме ги вече на живо пътищата и то не веднъж :D :D :D По-трудно е да се съчетаят отсечките за да се получи цяло състезание.

Иначе толкова проекто маршрути в региона Търново, Дряново, Елена сме измислили ... но и за това има време!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Сря Окт 28, 2009 12:10

OgyWRC написа:Огелдали сме ги вече на живо пътищата и то не веднъж :D :D :D По-трудно е да се съчетаят отсечките за да се получи цяло състезание.

Иначе толкова проекто маршрути в региона Търново, Дряново, Елена сме измислили ... но и за това има време!
Именно...аз пък съм направил другата работа - очертал съм ги и съм ги съчетал без да ги оглеждам (няма как) :mrgreen: :mrgreen: Ще направим работата ми се струва :lol: :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот motor_sport » Сря Окт 28, 2009 13:53

хахах радвам се че има хора, които неспират да мислят за мотор спорта :)!!!Занимавам се с бизнес точно в този район (Трявна), не съм състезател и нямам почти никаква информация за това как се организират такива шампионати. Сега започвам да се интересувам на времето е имало рали шампионат "Старите Столици" или нещо такова, което е минавало от там. Пътната настилка е малко гадна, но си мисля съвместно с общините да я пооправим малко. Много ми се иска да организирам скоростни рали отсечки точно там, но Ви моля кажете ми откъде трябва да започна. Благодаря предварително.
motor_sport
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 10:48

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Сря Окт 28, 2009 15:12

Страхотна идея имаш, но нещата са доста по-сложни отколкото изглежда!

Не съм точно аз човекът, който трябва да дава акъли за подобно нещо (най-малкото, защото нямам толкова опит), но основното нещо за организацията на едно рали е първо да има изграден маршрут (бил той и грубо направен)! Без маршрут така или иначе няма да има рали :D

След това се започва обикалянето по общини, спонсори, полиция, пожарна, болници (лекари); трябва да се изгради работен екип, както и да се избере организационен комитет; избраният по-рано маршрут трябва да се прецизира - да се изберат места за часовите контроли, за стартовете, за летящия и стоп-финалите; да се изберат места за сервизна зона, закрит парк, подиум, щаб; да се направят документите на ралито (регламент, план за сигурност на състезанието, пътни книги, пътни карнети, рали гид, карти, рекламни материали) и още десетки, да не кажа стотици, по-дребни и по-големи неща :D

Към организационния комитет са кметовете от общините, градовете и селата, през които минава ралито. Те нямат пряка връзка с организацията на състезанието, но са тези, които спомагат за неговото провеждане. Другите хора от организационния комитет са началниците от полицията, пожарната, представители на федерацията и местните СБА-та, и т.н.
Към спортно-техническия комитет (работния екип) са официалните лица на ралито - директор, заместници (за сигурност, трасе, радио комуникации, съдии, щаб, раквизит и сервизен парк, и т.н.), секретар на ралито, шеф на пресцентър, отговорници по сигурността, и т.н. :D

Преди всичко трябва да се направи и връзка с иначе неработещата ни федерация, защото без тази спортна власт няма как да стане!

Както виждаш, има страшно много неща по организацията на едно рали състезание, а и не са само тези! Освен това, ти, като организатор, трябва да си най-добре осведоменият и човекът, който е чел и знае правилата. Така че те съветвам първо да се запознаеш с тях:
Спортен регламент на международната федерация ФИА (на английски)
Спортен регламент на международната федерация ФИА за регионалните рали шампионати (на анлийски)
Годишно издание за автомобилен спорт за 2009 на БФАС (Българска федерация по автомобилен спорт)
Допълнения и изменения на наредбата за провеждане на автомобилни състезания през 2009 на БФАС
Специални правилници на БФАС

Официален сайт на БФАС: http://www.bfas-bg.org/
Официален сайт на ФИА: http://www.fia.com/

И..................казвам го на последно място дотук, ноооо трябват и наистина много пари - на първо време сумата е от порядъка на 50 000-100 000лв.!
Самата организация продължава 6-7 месеца, като за по-големите ралита се стига до една година, а за някои ралита от световния шампионат дори и повече от една година :!:

Ето и една мисъл на един колега от форума, която си мисля, че е бъдещето за добре организирано състезание:
asen zahariev написа:Основното е шампионата да се ръководи като фирма за да може в краина сметка Човека X и да печели от това свое начинание след известен период от време....

И последно, относно Рали (а не шампионат :D) Стари Столици: то още си съществува, като центърът му е град Шумен. По-опитните могат да кажат дали е стигало чак до Трявна и региона, защото аз не знам за такова нещо :wink:


Надявам се темата да се разрасне :!:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот motor_sport » Чет Окт 29, 2009 10:34

адски съм ти благодарен "бета" знам, че нещата не са розови при организиране на такова нещо и дори нв съм се и надявал :). Идеята ми за това рали е по скоро имиджова, не толкова за печалбата (не че ще я откажа :) ) Явно трябва да започвам, за да имаме резултат на пролет. Приемам всякакви идеи и предложения от Вас, но трябва да бъде лъскаво и да си струва.
motor_sport
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 10:48

Re: Рали Трявна

Мнениеот OgyWRC » Чет Окт 29, 2009 13:16

Доста сложна задача е организирането на рали, а и се изисква страшно много опит - при автомобилния спорт няма място за компромиси! Ние, например, отдавна обмисляме рали в района на Търново, но за да бъде всичко перфектно факторите са наистина много.

Та за да бъда кнструктивен, бих предложил да се насочите към организиране на кръг от планинския шампионат, което също не е никак лесно, но е реално осъществима задача, а и ще натрупате ценен опит!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Трявна

Мнениеот racing service » Чет Окт 29, 2009 16:32

motor_sport написа:адски съм ти благодарен "бета" знам, че нещата не са розови при организиране на такова нещо и дори нв съм се и надявал :). Идеята ми за това рали е по скоро имиджова, не толкова за печалбата (не че ще я откажа :) ) Явно трябва да започвам, за да имаме резултат на пролет. Приемам всякакви идеи и предложения от Вас, но трябва да бъде лъскаво и да си струва.

Здравей, мисля 4е можем да помогнем имаме опит и екип от съдии а и сме от Севлиево може да се 4уем и да обсъдим нещата..поздрави
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Re: Рали Трявна

Мнениеот школата » Чет Окт 29, 2009 19:40

Здравейте,това което сте решили е похвално.Ще Ви помогнем да го реализирате.Имате лично съобщение.Прочетете го и се свържете с нас.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Пон Ное 02, 2009 18:51

Здравейте , аз съм един запален фен от Трявна на автомобилните спортове и ососбенно на планинските състезания. Ако мога да помогна с нещо ще бъде удоволствие за мен.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Пон Ное 02, 2009 20:50

tik-tak написа:Здравейте , аз съм един запален фен от Трявна на автомобилните спортове и ососбенно на планинските състезания. Ако мога да помогна с нещо ще бъде удоволствие за мен.
Като за начало, в момента има ли сняг в региона? :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Пон Ное 02, 2009 21:21

Ами в самия град няма. В по-високите части се намира , но само като декор по поляните. Асфалта е чист и сух.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Вто Ное 03, 2009 08:58

tik-tak написа:Ами в самия град няма. В по-високите части се намира , но само като декор по поляните. Асфалта е чист и сух.
Благодаря :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот школата » Вто Ное 03, 2009 10:03

Здравейте,ако наистина имате сериозни намерения да организирате състезание в гр. Трявна вече закъснявате,тъи като този месец ще излезе новото годишно издание на БФАС за 2010 год. и няма да бъде включено за новия състезателен сезон,но пък ако трябва да се кандидатства за кръг от Републиканския шампионат има страшно много предварителна работа.Моя съвет, като член в комисията по трасетата към БФАС и организатор на състезания, е да започнете веднага работа като се обърните към специалисти които имат професионален опит в организирането на такъв род състезания.Спортни поздрави .Павел Жеков.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron