Рали Трявна

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Вто Ное 03, 2009 19:38

Като поразпитах по възрастни от мен ми разказаха , че Рали "Златни" е минавало по отсечката с.Царева ливада - Трявна. Ако наистина се намери човек който да успее отново да организира тази отсечка в действие , само че в планинският ни шампионат ще е много добре. Има възможност да се проведе състезание в тази отсечка без да се създава проблеми за движението , защото има обходен маршрут който по-принцип се използва при ремонт на гореспоменатия път. В началото на отсечката според мен има напълно достатъчно място за сервизен парк , а в центъра на града има паркинг на който да се проведе техническия преглед. От тук нататък можеби трябва някой наистина да се заеме сериозно с тази организация и феновете в Трявна ( а те не са малко ) да бъдем домакини на едно наистина красиво състезание.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Сря Ное 04, 2009 08:58

tik-tak написа:Като поразпитах по възрастни от мен ми разказаха , че Рали "Златни" е минавало по отсечката с.Царева ливада - Трявна. Ако наистина се намери човек който да успее отново да организира тази отсечка в действие , само че в планинският ни шампионат ще е много добре. Има възможност да се проведе състезание в тази отсечка без да се създава проблеми за движението , защото има обходен маршрут който по-принцип се използва при ремонт на гореспоменатия път. В началото на отсечката според мен има напълно достатъчно място за сервизен парк , а в центъра на града има паркинг на който да се проведе техническия преглед. От тук нататък можеби трябва някой наистина да се заеме сериозно с тази организация и феновете в Трявна ( а те не са малко ) да бъдем домакини на едно наистина красиво състезание.
По принцип е хубаво като идея, но...планинските трябва да са само на изкачване. Така като гледам, най-високата точка на пътя между Царева ливада и Трявна е на около 5 километра и половина след селото (посока Трявна). След това започва спускане. Но има и друго нещо: в тези 5 километра и половина има и спускане, и изкачване, което е недопустимо за планинско.
Преди Планинско Рудозем имаше и малко спускане близо до своя финал, но не знам дали и тази година са го карали...г-н Жеков може да каже докъде е било трасето :)

Иначе ще те попитам през къде е обходният път? Да не би да е Царева ливада-Радовци-Черновръх-Трявна или е някой друг? И ако е някой друг - кой :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Сря Ное 04, 2009 15:27

Обходния път за който спомех наистина е Царева ливада-Радовци-Черновръх-Трявна. Отностно спускането което споменахте наистина го има , но от е от порядъка на 300 - 400 м. Моята идея всъщност е старта да бъде от гр.Трявна в посока с.Царева ливада. От Трявна се изкачва до разклона за с.Стайновци , тази част от пътя според мен е по-добре обезопасена за състезателите и с повече възможност за разполагане на зрителите. Казвам ви това защото познавам пътя много добре понеже ми се налага постоянно да пътувам по него. Има и друг вариянт за трасе обаче който е по-трудно изпълним - става дума за участъка гр.Трявна - паметника Сечен камък в посока гр.Габрово. Положителните неща при него са : пътната настилка е много добра , ширината на трасето е по-голяма и пътя е доста добре обезопасен. Проблема е обаче че при спиране на движението обходния маршрут е доста заобикалящ. Единият вариянт е през с.Царева ливада - Дряново - Габрово , а другият е с.Царева ливада - Донино - Габрово . Втория вариянт е малко неприятен заради отсечката Царева ливада - Донино. Пътят там е доста тесен и много завои. Можеби наистина г-н Павел Жеков трябва да си даде и неговото мнение , защото той е доста по-добре запознат с правилата.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Сря Ное 04, 2009 19:34

До въпросния разклон за с.Стайновци (в посока Трявна->Царева поляна) не е ли много късо? Мисля, че няма и 3км от края на Трявна до разклона :roll:
Иначе за другия вариант (Трявна->Габрово) съм по-съгласен. Там все ще се изкарат 5км (което пак не е толкова много, но все пак е достатъчно :roll:).
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Сря Ное 04, 2009 19:58

Ако говорим за вариянта Трявна - Сечен камък , там разстоянието е доста повече от 5 км. и е само изкачване без никакво спускане. А относно отсечката Трявна - с.Стайновци ще проверя колко точно разстоянието и ще ви кажа.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Рали Трявна

Мнениеот школата » Чет Ное 05, 2009 10:04

Здравейте,аз имам малко по различно мнение от Вас а именно да се използва географското разположение на град Трявна.Какво имам впредвид . Организиране на едно уникално за България планинско състезание на заснежено трасе.Този вид състезание липсва на повечето състезатели и това съм го установил от многото лични разговори със състезателите.Освен това по този начин ще се повишат уменията на пилотите и ще имат възможноста да се доближат до Финладския начин на пилотиране.Това е само едно предложение от моя страна което може да се обсъди и да се приеме или да се отхвърли като се преценят плюсовите и минусите.Аз мога да поема отговорноста да се организира това състезание.Спортни поздрави .Павел Жеков.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Рали Трявна

Мнениеот rally_m » Чет Ное 05, 2009 15:44

школата написа:Здравейте,аз имам малко по различно мнение от Вас а именно да се използва географското разположение на град Трявна.Какво имам впредвид . Организиране на едно уникално за България планинско състезание на заснежено трасе.Този вид състезание липсва на повечето състезатели и това съм го установил от многото лични разговори със състезателите.Освен това по този начин ще се повишат уменията на пилотите и ще имат възможноста да се доближат до Финладския начин на пилотиране.Това е само едно предложение от моя страна което може да се обсъди и да се приеме или да се отхвърли като се преценят плюсовите и минусите.Аз мога да поема отговорноста да се организира това състезание.Спортни поздрави .Павел Жеков.


Браво :!: Повече хора трябва да мислят като Вас, идеята Ви е страхотна. Дано в най-скоро време тя да бъде осъществена :wink:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Пон Ное 09, 2009 12:16

Идеята на г-н Жеков и наистина великолепна. Такова състезание наистина липсва в нашия шампионат. Това ще бъде едно предизвикателство към нашите пилоти и същевременно едно невероятно преживяване за публиката. Незнам обаче до каква степен би било възможно да бъде организирано едно такова състезание.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Рали Трявна

Мнениеот beta_racing » Пон Ное 09, 2009 12:55

Наистина като идея е интересно!
Има обаче два съществени въпроса:
1) Подготовката на колите
2) Кога точно да е състезанието? Тук все пак не сме Скандинавия и определянето на датата ще е изключително трудно! Въпреки, че е в балкана, точно там около Трявна не е чак толкова високо...
Лично за мен, една по-реалистична идея е "обикновено" планинско :) Иначе пак казвам: идеята е много добра! Трябва обаче не само хъс и желание, а и разбирателство от местната власт, както и спонсори :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Трявна

Мнениеот tik-tak » Съб Ное 14, 2009 11:17

Мисля , че няма спор за великолепната идея на г-н Жеков но трябва да се съгласим и с "beta_racing". Възможността нашите пилоти да се подготвят за състезание от такъв род . И можеби по-важното как да се определи дата на която има сняг , като се има променливто време в последните години в този район. Наистина еднинствената реална възможност е кръг от планинският ни шампионат. Хъс и желание има можеби дори в излишък , разбирателство от местната власт също може да се постигне. Най-същественото обаче - СПОНСОРИ , това вече можеби ще е най трудната част. В тези дни на тази така наречена икономическа криза трудно ще се намерят хора които да отпуснат средства за такъв вид мироприятие. Незнам какво стана с човека които пусна тази тема , скоро не сме го виждали да се включва и да чуем и неговите виждания.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron