БЕЛЕЖКА ЗА БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

БЕЛЕЖКА ЗА БФАС

Мнениеот dorikin » Нед Сеп 30, 2007 14:34

Изключително съм разочарован от организаторите на автомобилни състезания у нас ,вече на няколко състезания се сблъсквам със полицията и непристойното отношение на полицията към публиката.За да има автомобилен спорт трябва и публика (фенове) те привличат спонсори и рекламодатели които обезпечават тимовете със средства ,тимовете от своя страна наемат треньори ,механици ,и помощен персонал (съответно създават работни места) ,всички тимове плащат на БФАС клубен лиценз 500лв. и всеки пилот и навигатор плаща лични 100лв. за издаването на неговият лиценз.Съответно всеки тим получава и годишни пропуски за своят екип както и пропуски за конкретното състезание на което е преминал административен и тех. преглед.Има и други пропуски ВИП които се дават годишно или за конкретно състезание на хора важни за автомобилизма у нас.Организатора на всяко автомобилно мероприятие е длъжен да инструктира полицията за това кой вид пропуск какъв достъп има и ако е необходимо да илюстрова на полицията чрез флаер как изглежда съответният вид пропуск.Идеята на рали България беше много добра със цветен флаер и видовете пропуски на него ,но беше забравен един основен-годишният за автомобил.Рали Сливен също имаше проблем със пропуски и отношение към фенове,Писта Стара Загора също проблеми с полицията и пропуските ,сега се връщам от Писта София полицията искаше да ме арестува естествено нагрубяването вече е нещо нормално при положение че притежавах ВИП и карта на БФАС.Не е нормално защото тези полицаи идват не безплатно ,а напротив доста са скъпи и техните надници се формират един път от таксите за лицензи платени на БФАС от тимовете когато охраняват инзвънредно ,и второ заплатите им се оформят от бюджета а него го пълнят всички хора чрез данъци и удръжки.С едно изречение полицията трябва да работи за своите граждани а БФАС или да спре да прави пропуски и да не харчи пари за неща които немогат да се ползват или да контролира организаторите на състезания как се провежда инструктажа на охраната на трасето и когато има виновен да има санкции.Защото това отношение отказва феновете а без тях няма да има спорт........... :wink:
Усмихвай се докато имаш зъби ?
Аватар
dorikin
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 17:23
Местоположение: SOFIA
Име: Мартин Марков

Мнениеот Lubo » Нед Сеп 30, 2007 17:59

Подкрепям мнението ти.

Не е нормално една фуражка да пропусне "тумбата" на Мелексис тим да пресичат трасето м/у тренировките,защото са по-шарени,а "обитака" с колето Дунев или по-скромния Владо Илиев отнесоха по една ругатня :lol: :lol: :lol:
Много отдавна съм казал,че всичките тея неща ще си отидат,ако се появи "конкуренция" м/у полиция и частна охранителна фирма :wink:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот onTe » Нед Сеп 30, 2007 18:49

Еми една фирма ще вземе по малко пари отколкото милиционерите . Проблема с такива мероприятия е , че никой няма респект от частни охранители/стюарди . Милицонерите се мислят за велики и днес го доказаха , дори 1 палячо каза на един от съдийте , че щял да има проблеми ако пусне още някой през пистата .
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Мнениеот beta_racing » Пон Окт 01, 2007 09:41

Това е доста стар проблем с родната ни полиция!
Работата е, че се правят на по-велики отколкото са! Мисля си, че от тяхна гледна точка е така: "Как АЗ да пусна някакъв малък гомньо, който си е взел няк'во картонче?" Добър въпрос в случая е: "А кой беше ти?" :lol:

dorikin е прав: или да спрат да пилеят пари или да инструктират полицаите, че дори и въпросният "гомньо" да е на 10 години, но има пропуск (примерно VIP), той трябва да бъде пуснат от тях! Може би това ги унижава, не знам............? :roll:

Хиляда пъти съм казвал, че те са там, за да помагат на хората, а всъщност повечето от тях правят точно обратното!
Друг е въпросът, че има пияни фенове (точно даден преди етап да започне), които изнервят обстановката, но във всяко стадо има и ОВЦЕ :twisted:
Но по-голямата част от феновете нито са им виновни, че работят Събота и Неделя и че една част (2-3%) ги изнервя, нито трябва да си го изкарват на тях! Не мога да ги разбера....какво толкова, че една Събота и Неделя ще работят повече?! Все едно не си получават парите за това?! :shock:

Може още доста да се говори по темата, но трябват действия.............
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот plm » Пон Окт 01, 2007 22:37

Съгласявам се с написаното по-горе. Предполагам знаете и отношението ми към полицията.
Но, на такива мероприятия полицията е наета и е изпълнител. На писта София отвсякъде усещах "твърдо" държане на охранителите. Едвали те са го измислили. Така са им наредили организаторите.
За мен е очевидно, че фед раздава годишни пропуски, но за писта София са направили ПО-специални пропуски и годишните не са валидни.
Интересна политика.
А ти, dorikin, добре си го написал тук, но нали знаеш, че отговор от влиятелен, достоен човек няма да прочетеш. Нещата са такива, че шушомигите само четат тук и плюят на глас, но нямат смелост и доблест да напишат нещо.
Щом имаш ВИП и карта на фед, и не са те пуснали... какво да кажем ние!
Но, щом имаш карта със снимка, значи си фактор. И съответно си допринесъл за тази ситуация.
Само предполагам.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот dorikin » Вто Окт 02, 2007 12:01

Прав си допринесъл съм и имам карта но бъди сигурен че там където е трябвало съм коментирал грешката на ортанизатора друг въпрос е дали ще се вземе в предвид и ще има поне порицание за виновните както и съм коментирал и за всички останали проблеми гореописани от мен .Знай че картата не те прави всемогъщ ,но се нервирам когато човек по скоро машнка за изпълнение на заповеди ме блъска и по-важното пречи на феновете и спокойното протичане на състезанието.За всичко си има правила аз съм за спазването им. :wink:
Усмихвай се докато имаш зъби ?
Аватар
dorikin
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 17:23
Местоположение: SOFIA
Име: Мартин Марков

Мнениеот kotzeto » Вто Окт 02, 2007 19:19

:wink: ти най-добре знаеш към кой трябва да се обърнеш и съм сигурен ,че отдавна вече си го направил. но възрастта и разбиранията на съответния човек едва ли ще му позволят да вникне в същността на проблема :wink:
Аватар
kotzeto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 16:33
Име: Константин Чолаков

Мнениеот chefo » Вто Окт 02, 2007 21:11

Аз най-много се ядосвам от факта,че сега например има 5 регистрирани,4 скрити потребители и 18 госта...
Сами се сетете какво имам в предвид!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

мнение

Мнениеот lrb » Сря Окт 03, 2007 11:16

проблема според мен не е само в организаторите (основно в тях разбира се). самите ние като граждани не познаваме правата си. при положение, че лицето "Х" има официално издаден пропуск от организаторите на някое мероприятие полицията, която е наета да следи за спазването на организацията и реда не би могла да издава НЕОБОСНОВАНИ други разпоредби. по този смисъл никой тъп сержант или каквато и да е там фуражка (да ме извинят свестните хора в системата - макар и малко) не може да дойде и да ви обяснява "няма да минеш" или "не стой тук" при положение, че имате разрешение произтичащо от издадения ви пропуск, на който на гърба пише (поне на моя): "Притежтеля се допуска до ВСИЧКИ зони, съгласно разпоредбите на ОРГАНИЗАТОРА и бажи за всички дисциплини от автомобилния спорт". На принципа като ви спрат от КАТ на пътя са длъжни да се представят и да обяснят за какво са ви спрели, така и охранителна полиция не може да ви изгони без обяснение, особено когато е неправомерно. по този смисъл не и трябвало да се счита за неподчинение ако откажете да се преместите от ПОЗВОЛЕН и т.н...поне при мен се получи в неделя :D
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Мнениеот Ferjancz » Сря Окт 03, 2007 14:02

Няма как да не се съгласим с dorikin! Темата е дъвкана и съм сигурен , че ще се дъвче още ! Почти няма човек ходл на състезание и да не се е сблусквал с проблема наречен ПОЛИЦИЯ! Примери , колкото искаш! Миналата година на планинско Пещера, с триста уговорки ни пуснаха с колата до боксовете , въпреки пропуските на всички и пропуска на колата и факта, че карахме части за една кола ! Наложисе полицая да се обади на неговите шефове с думите : Бе тук има едни с някакви пропуски , акво да ги правя? !!!!! На рали България не беше по-различна ситуацията, въпреки , че имахме всевъзможни видове пропуски . плюс пропуск на колата "ПРЕСА" и отчитайки факта , че бяхме на етапите доста преди затварянето им , отново се намериха служители на реда , които да направят проблемно преминаването !!! По всичко личи , че проблема не само няма да се реши , но и ще се задълбочи! Не знам как се провежда на полицайте инсруктаж за дадено състезание , но явно е ,че не е правилният! Охраната на състезанията премина в другата крайност , а именно прекалена предпазливост плюс арогантно държание на органите, или поне голяма част от тях !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот Vladimorka » Сря Окт 03, 2007 17:47

Проблемът с инструктажа е, че се прави от полицейските шефове. За вас оставям да си отговорите, дали те знаят какво точно да "инструктират" :-) При всички случаи проблемът си е на организаторите (щото не всички състезания са организирани ор БФАС) - тяхна е работата да изискат от полицаите конкретни неща за изпълнение, а това не съм чул да се е случил. В общия случай се получава следното - организаторите се обаждат на полицията: "Айде да ни пазите". Полицията: "Дайте шес хии марки и ше ви пазим". Орг: "Даваме". И толкоз. Полицията "пази" както си знае. Подозирам, че и с частна фирма ще бъде същото.
Vladimorka
 
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:43
Име: Владимир Лозанов

Мнениеот plm » Сря Окт 03, 2007 19:40

Vladimorka написа:Проблемът с инструктажа е, че се прави от полицейските шефове. За вас оставям да си отговорите, дали те знаят какво точно да "инструктират" :-) При всички случаи проблемът си е на организаторите (щото не всички състезания са организирани ор БФАС) - тяхна е работата да изискат от полицаите конкретни неща за изпълнение, а това не съм чул да се е случил. В общия случай се получава следното - организаторите се обаждат на полицията: "Айде да ни пазите". Полицията: "Дайте шес хии марки и ше ви пазим". Орг: "Даваме". И толкоз. Полицията "пази" както си знае. Подозирам, че и с частна фирма ще бъде същото.

Съгласен съм. И според мен такива са отношенията организатор - охранител. Определям като формална, безотговорна, повърхностна работа.
Ясно е, че на редовите охранители се казва - никой и никакви пропуски. В най-силна степен се усети на писта София.
Охранителите са наети и работят според изискванията на възложителя. Ако нямат ясни и точни указания работят по тяхна преценка.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Lubo » Сря Окт 03, 2007 20:23

А тяхната преценка е:по-далече хората-по-добре.Никакво движение 3-4 часа-никакви рискове.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот plm » Сря Окт 03, 2007 21:51

Такава е тяхната преценка. Логично е и са прави за себе си.
Но, не е нормално да не пуснат Владо Илиев /директор на състезанието поне 10 предишни години и т.н/, Илия Чубриков...
Разбрах, че Стоян Колев се е вредил, ама нали той е полковник от МВР...
Сигурно и Льоб щяха да изгонят.
Организатора поема цялата отговорност.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот MNK » Пон Окт 08, 2007 15:23

Най-големият проблем си остава на ралитата. На всички други състезания все някак се оправяме. Но този прословут 1 час преди първия автомобил!!!!!! То не стига, че не е 1 час, ами са 2 и повече, но затварят и свързващите сектори между два специални етапа, каквито случаи е имало доста! Хващат два разклона и затварят целия маршрут без значение дали е част от скоростен етап или преход между два етапа. Това не мога да го разбера - това години наред си остава така!
MNK
MNK
 
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 01:27
Местоположение: Varna
Име: Мирослав Кацаров


Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron