Как се става автомобилен състезател?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот txl » Сря Ное 15, 2006 21:36

K_Power написа:Намираш подходящия човек, който да ти покаже доста неща


Аз пък си мисля, че това е най-трудното -да намериш подходящият човек, който да те научи на правилните неща.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот chefo » Сря Ное 15, 2006 21:45

Нека да дефинираме ``правилните неща`` в смисъл кои са те?Може и да си помогнем взаимно :wink:Щото аз подходящи хора не познавам,а и съм неконтактен,срамежлив и не ми се ще да досаждам на някой пилот,който си има куп дертове....това е достатъчно :roll:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот txl » Сря Ное 15, 2006 22:05

Засада обяснява общо взето следната идея в "Безопасна скорост": за да се научиш да караш, трябва да тренираш много. Но не просто да тренираш, трябва добре да знаеш какво правиш и защо го правиш. Защото част от инстинктите, които имаш, ти пречат и за да успееш, трябва просто да ги промениш. Как става това - с много тренировки. Много, и също така правилни - да правиш "правилните неща" и да заучиш тях, а не нещо погрешно. Струва ми се обаче, че у нас тази идея не намира толкова голямо почитание или просто няма възможност за реализирането и. И повечето от състезателите са в известен смисъл самоуки - дочули нещо от едно място, друго нещо от друго място, опитали едно, опитали друго - и накрая всеки преценява, че това е правилно или не. Обаче когато сам правиш тази преценка, мисля си, че е лесно да сбъркаш. И в резултат се заучават грешни "неща", от които полза няма, а има вреда. И кръгът се затваря - ако разчиташ да те научи човек, който има такива погрешни навици, е вероятно да повториш грешките му. И т.н. Затова е много важно от какъв човек ще се учиш, и затова си мисля, че хората, които наистина могат да те научат на правилните неща, у нас не са твърде много, за съжаление. И точно тук е мястото на рали школите. Дали са качествени тези школи у нас - вече е друг въпрос, на който аз отговор нямам. А още по друг въпрос е финансовата част.

Та като цяло, така виждам аз нещата.

P.S. chefo: твоят въпрос може би беше насочен към "техническата" част, а не към "идеологическата", за която писах. Но "техническата" е вероятно доста дълга и конкретна, а и отделен е въпросът, че не съм аз човекът, който да дава отговорите по нея - мисля, че се сещаш защо, след като си прочел по-нагоре;)
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Как се става автомобилен състезател?

Мнениеот makadam » Сря Ное 15, 2006 22:57

Stef_1 написа:Как се става автомобилен състезател, как се получава лиценз за пилот и т.н. .Може ли някои д ами даде инфо моля?

Малеее, малеее след толкова компетентни отговори от все изтъкнати пилоти, школували, гладували, потрошили сума ти коли и май най-вече сънували, определено получаваш летящ старт по въпроса със ставането пилот и неопределено ще станеш такъв, както всеки от нас !
Дерзай !
e mi tova e mai.
Аватар
makadam
 
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 21:30
Местоположение: Плевен
Име: Иван Бенов

Мнениеот tsveti » Сря Ное 15, 2006 23:07

txl написа:
K_Power написа:Намираш подходящия човек, който да ти покаже доста неща


Аз пък си мисля, че това е най-трудното -да намериш подходящият човек, който да те научи на правилните неща.


Много си прав Тошко!!!
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот OGN » Пет Ное 17, 2006 10:36

tsveti написа:
txl написа:
K_Power написа:Намираш подходящия човек, който да ти покаже доста неща


Аз пък си мисля, че това е най-трудното -да намериш подходящият човек, който да те научи на правилните неща.


Много си прав Тошко!!!

е може пък човека да иска да кара просто за кеф----->сам да научи тънкостите на занаята(просто да му е хоби карането)-неказвам че са лоши тия школи , ама да дадеш сума пари и накрая да кажат че не ставаш........или ако ставаш да се качиш на кола дето с нея неможеш да покажеш на какво са те научили(не ме разбираите погрешно-каквото и да караш ако го караш хубаво ще си проличи имам предвид че за да караш такава школа трябва да имаш след това и конкурентна кола на която да се изявиш...иначе......закакво ти е )
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот Rally_Eon » Пет Ное 17, 2006 11:13

значи да обобщим-в краина сметка ако си упорит и преодолееш така да се каже финансовите бариери, наи важното остава тренинга и владеенето на автомобила, както всиако нещо без тренинг не стаа. един вид задалжително ли е да спечелиш евентуално парвото састезание за да продалжиш на пред. не би триабвало. а идеята взаимно да си помагаме е доста алтернативна.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот Revell » Пет Ное 17, 2006 14:23

Lukan написа:т.нар. компетентна публика


хах човече не говори така...виждам че си мислиш, че тука пише само публика, но не е така повярвай ми! Пък относно школите и аз съм съгласен че не са задължителни и не случайно употребих думата КУРС. Не може да седнеш зад волана и да направиш резултат без някой да ти е пообяснил нещичко...то да не е градско?!?
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

Мнениеот chefo » Пет Ное 17, 2006 18:13

Също за състезател се иска и поне малко физическа подготовка.
Например в жегите през август не мога да си представя как ще се чувствам след етап като Добра вода например...с този костюм,ръкавици,каска,боне,бельо под костюма...сигурно си е трудно,а след като се измори,който и да е състезател,започва да губи концентрация,после и време...Така си и обяснявам защо Льоб кърти на ред-ми бивш гимнастик-браво.
Ми в Кипър например-там е АД-бил съм,но не на състезание през 2004 и имаше моменти дет` съм пил по 4 литра вода и не съм ходил по малка нужда :oops: Стоиш си и от теб се лее вода просто...
Та така освен пари и състезателните каручки ти требе и малко физ зарядка...
Между другото наще момчета как са?За Танев знаем-Колоездене е тренирал,но Митко и компания не ми е ясно...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот Rally Fan » Пет Ное 17, 2006 20:08

Ради -> бокс (не му противоречете) :lol: :lol: :lol:
Други,ненам...предполагам индивидуално на фитнес!?
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот TITAN RACING » Съб Ное 18, 2006 21:43

Началото е най трудния момент! Бъди сигурен.Към който и да се обърнеш за помощ било само с въпроси ,изпадаш в една смешна ситуация,защото никой нете взима на сериозно.
Друг е въпроса с курса.Там пак си смешен ама има споразумение ,че за дадена сума ще получиш знания.По принцип тези умения за да ги откриеш в себе си трябва да ги чувстваш,т.е. да са ти вроден инстинкт.
Погледнато от друг ъгъл винаги е хубаво човек да се учи и развива.
При Павел има една книга и ако ти се отдаде възможност да я отвориш ще видиш имената на 90 % от пилотите в РБ
Мисля,че К Силата го е формулирал точно,намираш сериозни хора 2-3-4,купуваш една стара кола,правиш списък с покупките и труда,вадиш сумата и започваш.Трябва и сервизен автомобил с оборудването,поне колесар...Караш едно леко състезание, за предпочитане високопланинско за да избегнеш голямото натоварване на рали и възможни удари на писта.И така няколко пъти,поне три.Сядаш с лист и химикал смяташ сумата и времето и решаваш!
Имаме цяла зима да мислим.Хайде късмет на всички мераклии!!!
Аватар
TITAN RACING
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 00:16
Местоположение: SLIVEN
Име: Ясен Шопов

Мнениеот nikola » Вто Ное 21, 2006 17:27

става се с мерак,мангизи и отбор
ARA motorsport
nikola
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 13:15
Местоположение: Троян
Име: никола добрев

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron