SPEEDSHOW 2010

Re: SPEEDSHOW 2010

Мнениеот rumen1 » Пон Юни 07, 2010 23:11

По принцип тази писта е изключително неуместна за провеждането на такова състезание, защото не е нито за картинг, нито за мотор. И причината освен адските неравности са най-вече зоните за сигурност. Тях на места просто ги няма. Има бетони стени има ги и вече споменатите гуми, които всъщност са си толкова опасни, колкото и бетонните стени. Да, на световните писти също има гуми, но те са малки и са мноого далеч на края, чак след 20 метра пясъчна зона примерно. А тези са непосредствено до пистата и са огромни гуми от камион, които от удара на човешко тяло няма да се сгънат и милиметър и да тушират силата по някакъв начин. Не знам дали линейката е дошла бързо или дали е можела да помогне, но мисля, че това за 5-те минути не е коректно. 5 мин. в такава ситуация могат да са разликата между живота и смъртта бе хора. Наистина недопустимо е да няма линейка, тъй като на такива мероприятия най-малкото тя трябва да е там за да оказва помощ и на публиката, ако евентуално има припаднали. Масово мероприятие без линейка не трябва да има, а какво остава за моторспорт събитие. Наистина жалко за невероятно нелепия инцидент. То си личеше , че никой не вярваше, че може да се случи нещо такова, но... се случи. Мен само от кадрите с картинга и мотора един до друг с такава скорост ми настръхна косата, пък какво остава за картинга и правата отсечка. Наистина ужасна трагедия...
rumen1
 
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 15:17
Име: Румен Папазов

Re: SPEEDSHOW 2010

Мнениеот kiko » Вто Юни 08, 2010 09:28

rumen1 написа:... 5 мин. в такава ситуация могат да са разликата между живота и смъртта ...........


+1

Не ми се търси под вола теле.Не е коректно.Но нека тази трагедия да доведе до нещо положително в безопастноста при организацията на такива мероприятия.Заглеждам се,че аматьорите вкарват ролбари за по-бързите си класове,федерацията вкараха хансовете.......все положителни насоки,но реално у нас се организират спийд дни от кой ли не и не е лошо всеки един организатор да се замисли за безопастноста на участниците.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: SPEEDSHOW 2010

Мнениеот rumen1 » Сря Юни 09, 2010 00:38

Днес говорих с един от хората, които първи са отишли на мястото веднага след катастрофата. Той ми каза, че човекът е карал с неизправна каска. Тя е била издълбана в задната си част, за да може да побира плитката на косата му. Според докторите именно това е причината за спукания череп и съответно настъпването на смъртта. Това естествено не оправдава липсата на линейка, гумите от камион на трасето, пускането на картинг на тази права и другите неща, но все пак основната причина за трагедията като че ли се оказва тази. :(
rumen1
 
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 15:17
Име: Румен Папазов

Мнениеот danon » Сря Юни 09, 2010 02:27

rumen1 написа:... Това естествено не оправдава липсата на линейка, гумите от камион на трасето... :(


Единомислие! - първите неща които се набиват на пръв поглед.

Относно безопасността и линейките.
Мисля е дошло време да се отвори нова тема със снимков и видео материал
локализиращ линейките по трасетата: "Бърза Помощ Фен Контрол - Рали Клуб България".
Идеята: "Всяка Секунда Е От Значение" - за всички. И за зрителите.

Над определена скорост, дали ще се врежеш в гуми на камион или бетонна стена,
ефекта може би ще е еднакво фатален - особено с картинг или мотор.
Едно примерно видео с картинг-катастрофи с не-фателен край -> http://www.youtube.com/watch?v=jh6y_UTp ... re=related
Забележете обезопасителните гуми!
Аватар
danon
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 03:22
Местоположение: София

Re: SPEEDSHOW 2010

Мнениеот chefo » Сря Юни 09, 2010 21:37

Лека му пръст на човека...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Предишна

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron