Джимхана шампионата в България през тази година

Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот speedline » Чет Яну 14, 2010 20:39

Може би някои от вас вече знаят, че през тази година автомобилния спорт в България ще може да се похвали и с нов шампионат. За щастие той ще е доста по-достъпен за обикновените хора, които мечтаят да участват в автомобилни състезания, като същевременно срещу тях ще могат да застанат и професионални пилоти.
По-долу ще намерите правилника за провеждане на шампионата и състезанията от Джимхана. За сега в календара за тази година са включени 4 състезания, като за първото от тях - в град Габрово, в момента се прави специална писта. Агитирам организаторите от БАМС и за един кръг на летището край Сливен, но ще видим какво ще излезе :lol: .
Ще има още доста интересни неща около шампионата, включително и наградата за шампиона, но за това ще говорим в бъдеще.

Ето клипчета от шампионата в Япония, за да придобиете повече представа.

http://www.youtube.com/watch?v=QGGzXknzbP0

http://www.youtube.com/watch?v=3upUVA9942w

http://www.youtube.com/watch?v=Kn-2_L5909c
Последна промяна speedline на Вто Мар 09, 2010 16:28, променена общо 1 път
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот Astra_26 » Чет Яну 14, 2010 22:43

Още когато излезе "Годишника" за 2010-та, видях че са въведени Гимкхана и Траял шампионати. Поинтересувах се и си казах: "Нищо ново под слънцето." :D Удивително много прилича на Дамския приложен шампионат. Ако се появят нашите дами на едно такова състезание, никой няма да оставят и въздух да си поеме... :D Голям бой!!!
Всичко това е много хубаво, само искам да Ви помоля, след като тепърва се изготвя регламента, да се избягва ползването на каквито и да е чужди думи и термини. Такива са примерно "сток", "афтърмаркет " и "ролл кейдж". Имаме си наши думи за всичко, даже по няколко.
Радвам се, че се работи по отделните въпроси, сега може би трябва да чакаме и специалния правилник за Траял шампионата.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот kiko » Пет Яну 15, 2010 10:52

Малко ми прилича да дамски шампионат за мъже :mrgreen: .
Като гледам проекта,май няма да има голяма скорост :roll: .Първа и огромна спънка за начало.Като гледам не е лошо да се вдигне скороста :wink: .
Квадрата ....... леле ще ми е интересно някоя Бавария как ще се обърне :mrgreen:
Не е лошо да се разчупи идеята с малко прави,да отпаднат някои от елементите като например паркирането.Все пак,ако идеята е да се прави скорост и адреналин,приложното каране типично за дамския шампионат не се връзва.
Класовете също нещо не са в Европейски стандарт.1.4 ,1.6,2.0 и 2.0 + е доказана схема в ралитата и доста други дисциплини.
Може би ще има шанс да се срещнат пилоти и аматьори.Трябва да се направят точни правила.Хареса ми идеята за два типа автомобили - сток и модифициран.Гумите трябва да са много точно определени.Естесвенно кефа ще е в основите на това състезание,но все пак точните правила по модефицирането на колите,ще доведе до намаляване на шансовете за шмекеруване.А такова ще има :mrgreen:
Личното ми мнение,че този шампионат препокрива дамския.Самия факт,че има "дамски" идеи в него ще спре страшно много хора.А и "тайм атака" е доста популярен.В общи линии трудно начинание,което няма да има особен интерес,ако не се побългари.Скорост му е майката :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот panchugov_fen » Пет Яну 15, 2010 19:00

лично на мен ми прилича малко на майсторско шофиране и тайм атак с по една кола, но пък ми изглежда много интересно и евтино!!! Ще се радвам ако се случи наистина, защото бих покарал с кеф :D
Само не разбрах, колко пъти по веднъж, се минава трасето :roll:
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот ded maroz » Пон Яну 18, 2010 19:41

Браво!! Браво!! Идеята за по-зрелещен шампионат и за по-ниско бюджетен такъв е идеална -УСПЕХ!!
НО, веднага вързвате ръцете на желаещите да участвуват с чл.4т.1----"клубове получили лиценз от БФАС "...
Да припомня,че клубния лиценз струва Няколко Стотин лева !
Как ще участвува някой любител/както е на тайм атак,дрифт/????
Излиза ,че трябва да те представи някой който си платил!!!Ами ако не го интересува този нов шампионат ??Или не можеш да си намериш приятел,който да ти издейства от кслуба да ти пуснат заявката ???
Това ми напомня тоталитарното време,когато за да участвуваш на каквото и да е състезание на на заявката трябваше да присъства и печат на местното СБА ??
Какъв е ангажимента на клуба/ наречен Състезател/към организатора?? Никакъв -той просто е посредник за подаване на заявката--Пилота се съгласява с правилника и регламента на състезанието и на шампионата!!!Нали така!
Уж е за участие в състезанието "не се изисква лиценз" пък трябва да те представи Лицензиран клуб- ЗАЩО ??Не виждам логика .
За класовете- с това разделение Първо ,че не е по изискваните от FIA класове и Второ така ще влязат определен кръг и тип автомобил,но може би това е идеята ??Примерно един ВАЗ или КЛИО не могат да пилят гуми защото са неконкурентни на 2000куб.
Не се споменава за турбо моторите в кой клас отиват? Както е по приложение J или как ?
Не се заяждам , а мисля,че това са въпроси,които трябва да се уточнят сега,а не да се решават на парче по време на състезаниятаи да се получи поредния \български Екшан шампионат с типичните ни плюнки след финала!!
Относно"дамските"елементи----на клиповете се вижда,че те се изпълняват на доста висока скорост и Майсторски!
Който иска по-висока скорост--има 400м драг-
Преди 1989год за да вземеш състезателен лиценз трябваше да учуствуваш в така наречения "Приложен шампионат",да се класираш в тройката в класа за годишното класиране и чак тогава да те Предложат за лиценз !!~
Преди всяко рали първото изпитание за време беше"Майсторско управление на автомобил" на площада на съответния град където се провеждаше състезанието и никой не го беше срам от "дамските"елементи.
Самите елементип бяха много по-спънати от тези на новия шампионат а се изпълняваха и от автомобили от тогавашната група Б
Успех на организаторите !!
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот Vankata_9361 » Пон Яну 18, 2010 20:08

Миналата година май месец имаше такова състезание на летището до Сапарева баня.Каквото и да се казва беше интересно и имаше доста публика ето и снимки http://g.pechurka.com/v/priqteli/gymkhana/
Не е важно каква кола имаш,важното е как я караш.
Аватар
Vankata_9361
 
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 15:59
Местоположение: Дупница
Име: Иван Илиев

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот Astra_26 » Пон Яну 18, 2010 23:06

ded maroz написа:...веднага вързвате ръцете на желаещите да участвуват с чл.4т.1----"клубове получили лиценз от БФАС "...


Когато погледнем към нещо с негативно предубеждение, винаги губим способността за реална преценка. Аз не виждам кое е абсурдното в този текст.

Чл.4. СЪСТЕЗАТЕЛИ И ВОДАЧИ
4.1. Състезател в едно състезание са клубовете, получили лиценз от БФАС за съответната година (чл.32 на НКАС)
4.2. До участие се допускат водачи притежаващи свидетелство за правоуправление на автомобил, валидна застраховка гражданска отговорност.
4.3. За участие във състезанието не се изисква състезателен лиценз.


В този шампионат могат да участват всички водачи (с лиценз от БФАС и без) Разликата е, че тези с лиценз и съответна клубна принадлежност, имат възможност да се заявят за Отборно класиране, а тези без лиценз не могат. Нямаш лиценз - нямаш клуб - не участваш в отборното.
Регламента си е написан много ясно. Едно нещо само ми прави впечатление - класовете са разделени много "по американски" и не са съобразени с нашите реалности. В клас А до и над 1600, смятам че ще е по-добре.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот krasteff » Вто Яну 19, 2010 11:53

Според мен най удачното деление на класове ще е както беше на Сапарева баня есента(клас стреет до1600 и над1600,клас модифицирани до1600 и над1600 в отделен клас да са бегачките и пилотите с лицензи, за турбо коли по 1,7 коефициент) и да се забранят сликовете(да се ползват гуми с трейдар до 120).Да се добавят преди състезанието даречем 2 часа свободни тренировки за опознаване на трасето.
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот Lubo » Вто Яну 19, 2010 17:14

По-удачните класове са до 1.4-стрит, до 1.6-стрит/про, 2.0-стрит/про и над 2.0-стрит/про.Грубата грешка,която допуска организатора на тайм атак с малките класове ще дръпне поне половината от желаещите да карат в тях.Говорих с Владо Илиев да бъде вдигната скороста както и ще има известни побългарявания.При положение, че всяка едно мнение в тази тема ще бъде взето под внимание при съставянето на правилника се надявам, че този шампионат ще има огромни шансове.Все пак на малко места могат да се срещнат прота с аматьори. :mrgreen:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот sonny » Вто Яну 19, 2010 18:45

Lubo написа:По-удачните класове са до 1.4-стрит, до 1.6-стрит/про, 2.0-стрит/про и над 2.0-стрит/про.Грубата грешка,която допуска организатора на тайм атак с малките класове ще дръпне поне половината от желаещите да карат в тях.Говорих с Владо Илиев да бъде вдигната скороста както и ще има известни побългарявания.При положение, че всяка едно мнение в тази тема ще бъде взето под внимание при съставянето на правилника се надявам, че този шампионат ще има огромни шансове.Все пак на малко места могат да се срещнат прота с аматьори. :mrgreen:

ри Тайм Атака, най-големия проблем през 2008 и 2009 беше, че в един клас караха стрийт коли и подготвени коли. това няма а е така през 2010. Не знам какво са били ощетени малките класове там. Там досега бяха до 1600сс, до 2000сс и над 2000сс. :wink:
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот kiko » Вто Яну 19, 2010 18:52

Страхотна е идеята да се сондират мнения.Тайм атака се превърна в едноличен шампионат,в който основна идея става бизнеса и по-точно личното виждане за него :shock: .Изказвания от рода на : Който му изнася кара, който не... прави си друг шампионат или си почива в къщи са леко казани детски приказки и нормално е да се възползва всеки друг организатор от такива грешки.
За класовете - 100 купи повече са 230 лева.Цена на едро,ако някой не знае да попита.Голямата идея на шампионатите е да си тръгне човек с нещо.Това е най-малкото спомен.Когато има повече класове,по-голям е шанса за някоя награда и нормално ще бъде и интереса да е по-голям.Друга идея,която ми идва са едни най-обикновенни магнитчета.30-45 стотинки струва едното.С един надпис : участник в 1-2-3-4 кръг ще се направи огромна четка на всеки един участник.Важен е гъдела към участника,после следва масовоста,после идват зрителите и най-накрая следват спонсорите.Като се замисля доста шампионати се очертават този сезон( този,двата дрифта,цели два кръга в ретрото,тайм атак,драг и какво ли не още) и напълно нормално ще бъде да отпадне някой в края на годината.
Аре стига съм писал,че да не вземе някой смотаняк да клъвне и да почне да прави девиденти в някой друг шампионат.Не е лошо да се съберем по Люлинско и да навестим г-н Илиев с по-точни идеи :mrgreen: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот krasteff » Вто Яну 19, 2010 19:01

Може да направим Люлински отбор с цветущото име "Люлин рацинг" :mrgreen:
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот kiko » Вто Яну 19, 2010 19:03

И розови фиатчета :mrgreen: :mrgreen: .Без значение 126ПЪ или Чинкоеченцо :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот emo_s_klasa » Вто Яну 19, 2010 19:22

sonny написа:
Lubo написа:По-удачните класове са до 1.4-стрит, до 1.6-стрит/про, 2.0-стрит/про и над 2.0-стрит/про.Грубата грешка,която допуска организатора на тайм атак с малките класове ще дръпне поне половината от желаещите да карат в тях.Говорих с Владо Илиев да бъде вдигната скороста както и ще има известни побългарявания.При положение, че всяка едно мнение в тази тема ще бъде взето под внимание при съставянето на правилника се надявам, че този шампионат ще има огромни шансове.Все пак на малко места могат да се срещнат прота с аматьори. :mrgreen:

ри Тайм Атака, най-големия проблем през 2008 и 2009 беше, че в един клас караха стрийт коли и подготвени коли. това няма а е така през 2010. Не знам какво са били ощетени малките класове там. Там досега бяха до 1600сс, до 2000сс и над 2000сс. :wink:

Човека иска да каже че организатора на ТАЙМ-АТАК допуска груба грешка с това че за сезон 2010г. премахва малкия клас А до 1600куб. и става общ клас до 2000куб. а
Аватар
emo_s_klasa
 
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 22:58
Местоположение: Pleven
Име: Emil Ivanov

Re: Джимхана шампионата в България през тази година

Мнениеот Lubo » Вто Яну 19, 2010 20:17

Абсолютно точно :wink: .Не искам да се мешам в далаверата на никой,но от преди 90-та ходя по състезания и съм се наслушал на лафове от рода:аз карам за кефа.На всеки,който седне зад волана му стават очите на понички и откача.Факта,че евентуално ще има клас 1.4 и 1.6 значи,че ще има поне 6 награди в повече от началния замисъл и поне 30 човека повече мераклии за тях.В крайна сметка масовост се прави с повече класове.Вярно,че е доста по-натоварено,НО който иска да прави нещо и накрая да вземе някой лев ще трябва да се прежали.
В този ред мисли ми минава момента за дамите и техните точилки.Направо ще ни(мисля да карам) отвеят шортите в квадрата :mrgreen:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron