Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот krasteff » Сря Ное 11, 2009 11:49

Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ 21-22 Ноември
Организатори Община Дупница Община Сапарева баня АМСК Илиев Ресйнг Тйм и Сейфти Драйвнг Академи

Състезанието щесе проведе на учебно тренировачно трасе на Сейфти Драйвинг Академи намираштосе между гр.Дупница-гр.Самоков под Сапарева баня
Трасето е на асвалтова настилка 1650м.
участниците трябва да имат шофьорска книжка и каска при записване
при наличие на повече от 5 жени във всеки от класовете организатора ще сформира отделно класиране за дамите. Независимо от него те участват и в общото класиране.
КЛАСОВЕ:
1. Туристически автомобили Група А:
Клас А1 до 1600 куб.см.
Клас А2 над 1600 куб.см.

Автомобилите трябва да бъдат серийно производство със стандартно обурудване и тегло. Разрешени промени: лети джанти, спортно окачване, седалка, колани, филтър, ауспух, тунинг аксесоари за подобравяне на аеродинамиката.

2. Туристически автомобили Група Б:
Клас Б1 до 1600 куб.см.
Клас Б2 над 1600-2000 куб.см.
Клас Б3 над 2000 куб.см. и автомобили 4х4

На автомобилите в тази група е разрешено модофокация ва основни възли и агрегати: мотор, скорости, диференциал, тегло, размери на джанти, гуми и всички допустими промени за гр.А.

За двете групи: Гуми със специално предназначение (състезателни) са забранени!
Разрешават се само серийни хомологирани гуми с минимална дълбочина на протектора 3мм.

3. Специално подготвени състезателни автомобили. Група С.
Клас С1 до 2000 куб.см.
Клас С2 над 2000 куб.см. и автомобили 4х4

В тази категория организаторът ще допуска автомобили обурудвани задължително с осигурителна тръбна рамка(ролбар) и допълнителни мерки за сигурност / ръчен пожарогасител или пожар. уредба, ключ маса/. Гуми свободни.

Всеки клас се сформира от минимум 5 автомобила, а група от 8 автомобила. Клас, който не събере необходимия брой автомобили участва само за общото класиране на групата.

Общи положения:

По време на опознавателните преминавания, квалификациите и състезанието участниците винаги трябва да са с каски и поставени обезопасителни колани. По трасето автомобилите винаги се движат само в състезателната посока! Участниците приемат да изпъняват стриктно разпоредбите ва организатора и стюардите на състезанието срещу заплаха от изключване!

Описание на състезанието:
Предстартово-административен и технически преглед. Състезателите трябва да се представят лично с автомобилите си и необходимите документи (сведителсво за управление, регистрационен талон и др.).
Брифинг на състезателите - целта е да се уточнят всички детайли по състезанието.

Състезанието започва с 5 опознавателни преминавания на трасето за всеки клас и група самостоятелно по предварително обявен график. Внимание, скоростта на движение не трябва да надвишава 50 км/ч. Изпреварванията са забранени. Темпото се определя от "сейфти кар".

Квалификации:
За всеки клас - 2 сесии по 3 обиколки. Във всяка сесия стартират по 4 автомобила през 15 сек. Застигнатият състезател е длъжен да осигури безпрепятствено изпреварване по най-бързия начин.

За състезанието ще се квалифицират състезателите с 8 най-добри времена от клас /от 3 обиколки/. Във вората сесия ще се стартира по класиране от първата. Времената от двете сесии са валидни за класирането.

Състезанието ще се проведе с дирижиран жребий по системата на елиминация.

Награди: купи за победителите и медали за вторите и третите места

Зрители:

Такса вход: за възрастни - 2 лв., за учащи - 1 лв., за деца до 14 год. вход свободен само с придружители.
такса за участници все още не е уточнене но ще варира между 20-30лв както се уточнява подаването на заявките дали да е на място или с педварително записване ще дам допълнителна информация
с един автомобил могат да участват идвама участника също така за участниците вклас С които са профита ще бъде пусната молба до БФАС но да изчакаме отговора им
освен че може да бъде изменен малко регламента които е от миналата година също и конфигорацията на трасето което изглеждаше така

както до дни ще бъде уточнена и програмата
Прикачени файлове
IPSB.jpg
IPSB.jpg (342.06 KiB) Прегледано 9898 пъти
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот emoangeliyn » Сря Ное 11, 2009 13:01

Ти ще караш ли там, готова ли е бегачката?
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот Lubo » Сря Ное 11, 2009 14:38

Щял да се пуска с кабриото - чака да падне сняг :)
Добра идея,която миналата година проработи.На мен лично трасето не ми допада........ако карам щя си перкам само на първа :lol: .Малко са се престарали с тези шикани.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот REZINA » Сря Ное 11, 2009 15:36

Аз сигурно ще дойда ама ме притеснява една формалност,защо в клас С няма до 1600куб.нещо не е както трябва,не е проблем да махна слика и да обуя някакви евридейки но ще трябва да карам в Б1 а колата ми е с кейдж или пък който е с роубар ще може да кара със слик в клас Б1,моля някой да поясни,успех :D
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот Sasho » Сря Ное 11, 2009 20:05

Моля представител на организатора да предостави:
- Регламент;
- Програма;
- Заявка (вкл. срок и начин на подаване).
Благодаря, предварително.
Sponsorship wanted!!!
Аватар
Sasho
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 20:37
Местоположение: София
Име: Александър Димитров

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот kiko » Чет Ное 12, 2009 07:28

Да бе :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Ти да не искаш и готов формуляр за заявка :lol: :lol: :lol: .
Ако се появи нещо,то най-вероятно ще е ТУК.
На мене този вариянт на класовете ми харесва.Колите за разделени доста по-кадърно,от колкото в тайм атака.За Пежото .........странно :lol: :lol: :lol:

Lubo написа:Щял да се пуска с кабриото - чака да падне сняг :)
Добра идея,която миналата година проработи.На мен лично трасето не ми допада........ако карам щя си перкам само на първа :lol: .Малко са се престарали с тези шикани.


Дай да покараме Рената.Имаме си и клас:сток,зимни гуми и мерак :wink: .Ако ти е зор с тези дълги скорости ще ти дам един ма много къс диф :wink: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот lubeto » Чет Ное 12, 2009 15:33

Ще чакаме допълнителна информация за програмата. :)
Ако съдбата ти обърне гръб,не се отчайвай,просто я изчакай да се наведе!
Аватар
lubeto
 
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 18:11
Местоположение: sofiq
Име: Любомир Стоилов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот BOXER » Пет Ное 13, 2009 23:00

Айде и аз мисля да пробвам да покарам.Ще ми е за първи път,но се надявам да няма проблеми и да си направя кефа с мойте приятели.Очератаваме се голяма Бистришка тайфа с БМВ-та и само аз горкичкия с Голф. :lol:
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот BOXER » Съб Ное 14, 2009 13:44

Разрешават се само серийни хомологирани гуми с минимална дълбочина на протектора 3мм.

Това значи ли,че трябва да карам със зимните ми гуми?Летните ми незнам колко грайфер имат,но искам да си карам с тях,не искам за 20 обиколко чисто нови зимни гуми да ги хвърля.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот kiko » Съб Ное 14, 2009 20:41

Гаранция на този абразив ще ги хвърлиш :wink: .Търси по форумите зимни гуми втора употреба-колкото и да са кокали на третия шикан си ги стоплил :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот BOXER » Нед Ное 15, 2009 12:12

Да точно това е гадното,че има ограничение за грайфера на гумите.Сега не караме по пътмната мрежа,че да спазваме закон за зимни гуми,а това е съзтезание на което са забранени съзтезателните гуми.Значи трябваше другите да се допускат и с гуми с по-малък грайфер.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот BOXER » Нед Ное 15, 2009 19:00

Програмата за мероприятието ще излезне най-верояно в петък.Което за мен е малко късно,защото исках да си нарпавя по отрано планове,но щом така са преценили.Моля се да е сухо,защото на мокро изобщо няма да може да се кара
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот speedline » Вто Ное 17, 2009 00:22

Ето малко документи:
Прикачени файлове
Reglament.doc
Регламент
(41 KiB) 741 пъти
Zajavka.doc
Заявка
(29 KiB) 605 пъти
Programa.doc
Програма на състезанието
(38.5 KiB) 841 пъти
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот BOXER » Вто Ное 17, 2009 20:26

Искама някой да ми помогне за да доуформя заявката си.Аз съм без задни седалки,това значи ли,че отивам в клас Б защото колат се води с манипулирано тегло или си оставам в клас А защото колата ми отговаря на другите критерии за класа?
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Автомобилно състезание за любители ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Мнениеот Vasko-z » Вто Ное 17, 2009 23:38

BOXER написа:Искама някой да ми помогне за да доуформя заявката си.Аз съм без задни седалки,това значи ли,че отивам в клас Б защото колат се води с манипулирано тегло или си оставам в клас А защото колата ми отговаря на другите критерии за класа?

след като си махнал седалките отиваш в Б клас поставяшги караш в А


Нещо важно за участниците понеже остана молко времедо петак за подаване на заявки и достоа от участниците са работещи инямат време за превеждане на сумите за участие договорих с организатора
хора пустнали заявка до петак 20ти октомври плащат на място 30лв
участници които се записват на място без предварително пустната заявка плащат 50лв
Vasko-z
 
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 23:44
Местоположение: Кюстендил
Име: Васил Тодоров

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron