Аматьорско рали "Черно море"-2009

Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот Paula » Пет Мар 13, 2009 13:04

Тази година за пореден път ще се проведе аматьорското рали "Черно море". Датата на провеждане е 11.04.2009 година, мястото - гр. Варна.

Тази година ще има малка промяна в регламента. Ще има и клас "състезателни", като изискването за тях ще е автомобилите да имат ролбари, пожарна система и т.н., а пилотите ще трябва да бъдат с каски и гащеризони, но не е необходимо да бъдат хомологирани. Пилотите не се нуждаят от лиценз за да участват в този клас. Участниците в този клас ще бъдат пускани 5 мин след всички други състезатели и за тях няма да има конуси по изпитанията за класиране.

Все още не са уточнени всички изпитания за класиране, но най-вероятно ще се карат миналогодишната "Орешак" и картинг пистата във Виница.

За повече информация може да се обърнете към г-н Орлин Пенев, който е организатор на мероприятието.

Надявам се отново да има голям интерес и много участници, за да се получи поредното добро състезание.
Когато тръгнеш по пътя на успеха, не бъди жесток с околните, защото може да ги срещеш на връщане:)
Paula
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 14:47
Местоположение: Провадия
Име: Пламена Раева

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот GTI-8V » Пет Мар 13, 2009 14:48

Ако застесателите в клас "застесатели" не требва да има лиценс какви пилоти/хора тогава ще се водат застесатели?

Под Агида на БФАС ли се провешда застесание ли? Ако не може би е добра идея да се свършате с БФАС и да видите дали лиценсирани пилоти може да участват:

Разгледано бе писмо-информация от АСК “АРА Моторспорт” в което се излагат нарушения на наши лицензирани пилоти участвали във не разрешени автомобилни състезания в това число фигурираше и името на г-н Иван Шопов победител в такова състезание който се съгласи с изнесените факти.
УС на БФАС взе следното решение – от този момент УС на БФАС заявява че строго ще наказва всякакъв вид нарушения на Специалните правилници, Наредбата за организиране и провеждане на автомобилни състезания както и Национален кодекс по автомобилен спорт.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот vikikos » Пет Мар 13, 2009 15:03

Алекс,може би само автомобилите ще се водят клас "състезателни" тоест с модификации и осигурителни мерки,но без да отговарят на изисквания и хомологации.А за пилотите,той лицензиран пилот може и любителски автомобил да кара и пак да е в нарушение......А що се отнася до бфас,това е махленско състезание и тях не ги засяга,най-малкото могат да се бъркат в подобен вид състезания,при положение че не могат да си оправят шибания шампионат,нещо за което печелят пари.Като дойдат и почнат да раздават големите награди,тогава могат да си казват мнението.А пилотите сами си поемат отговорност дали да участват в подобни състезания или не,макар,че това с лиценза според мен не трябва да е критерии а по скоро автомобила....
Последна промяна vikikos на Пет Мар 13, 2009 15:11, променена общо 1 път
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот Paula » Пет Мар 13, 2009 15:11

Алекс, ето тук съм посочила това, което те интересува
Paula написа:Ще има и клас "състезателни", като изискването за тях ще е автомобилите да имат ролбари, пожарна система и т.н., а пилотите ще трябва да бъдат с каски и гащеризони, но не е необходимо да бъдат хомологирани. Пилотите не се нуждаят от лиценз за да участват в този клас.
Когато тръгнеш по пътя на успеха, не бъди жесток с околните, защото може да ги срещеш на връщане:)
Paula
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 14:47
Местоположение: Провадия
Име: Пламена Раева

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот tsveti » Пет Мар 13, 2009 17:42

БФАС са позволили в тези състезания да могат да участват нейни лицензирани пилоти, тъй като състезанията са регионални (под егидата на СБА-Варна), въпреки, че ги няма в годишния календар. :D
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот bobbi » Пет Мар 13, 2009 18:01

Състезанието е признато от федерацията и ще използвам форума да поканя г-н Иван Шопов на дуел. :roll: :D
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот bobbi » Пет Мар 13, 2009 18:02

Paula написа:Тази година за пореден път ще се проведе аматьорското рали "Черно море". Датата на провеждане е 11.04.2009 година, мястото - гр. Варна.

Тази година ще има малка промяна в регламента. Ще има и клас "състезателни", като изискването за тях ще е автомобилите да имат ролбари, пожарна система и т.н., а пилотите ще трябва да бъдат с каски и гащеризони, но не е необходимо да бъдат хомологирани. Пилотите не се нуждаят от лиценз за да участват в този клас. Участниците в този клас ще бъдат пускани 5 мин след всички други състезатели и за тях няма да има конуси по изпитанията за класиране.

Все още не са уточнени всички изпитания за класиране, но най-вероятно ще се карат миналогодишната "Орешак" и картинг пистата във Виница.

За повече информация може да се обърнете към г-н Орлин Пенев, който е организатор на мероприятието.

Надявам се отново да има голям интерес и много участници, за да се получи поредното добро състезание.



Този път ме изпревари с темата
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот Paula » Пет Мар 13, 2009 18:06

bobbi написа:
Този път ме изпревари с темата


Просто ме помолиха да я пусна :D , но ти си този, който дава подробностите :wink:
Когато тръгнеш по пътя на успеха, не бъди жесток с околните, защото може да ги срещеш на връщане:)
Paula
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 14:47
Местоположение: Провадия
Име: Пламена Раева

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот golf_1 » Пет Мар 13, 2009 18:14

Бояне първия дуел,няма ли да е в търново с г-н Шопов........ :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот Titanicracing » Пет Мар 13, 2009 19:10

Дано времето да е хубаво, иначе ще ни съкратят и без това късите етапи...
Аз все пак съветвам колегите с лицензи, които смятат да участават да си "вържат гащите" и да попитат където трябва, за да няма неприятни недоразумения, като това, което сполетя Ванко Шопов и Антон Тонев след Галатея...!
Аватар
Titanicracing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 19:19
Местоположение: Варна
Име: Явор Петков

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот LNDNBB » Съб Мар 14, 2009 01:13

bobbi как така го каниш на дуел???Да не би на предишното рали да беше на 1 или 2 секунди зад него, че сега го каниш на дуел??Това е смешно ама все пак ти си знаеш.Пък и не мисля, че той ще дойде отново до морето заради едно аматьорско рали.
GTI-8V застезателю стига си си чесал езика.Достатъчно ясно е написано кой ще кара в клас състезатели.Преди да попиташ го прочети няколко пъти това мнение(сигурен съм че не си го направил, щото ти си умен човек и незнам какво не би разбрал) :!: :!: :!: :!: :!: :!:
LNDNBB
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 13:55

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот golf_1 » Съб Мар 14, 2009 08:58

Алекс вдигай Митсубишито с 5 санта нагоре и идваи да караж,и стига с тез глупости,федерации и тем подобни,ше кайш,че световна титла ште се решава на тва рали...Просто се очаква едно хуваво време,много публика,и хората малко да покарат за тази публика и да си напраят кефа...Вие много насериозно ги взимате нештата... Titanicracing какви недоразумения са имали Тонев и Шопов,че не ми стана интересно.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот GTI-8V » Съб Мар 14, 2009 09:11

golf_1 написа:Алекс вдигай Митсубишито с 5 санта нагоре и идваи да караж,и стига с тез глупости,федерации и тем подобни,ше кайш,че световна титла ште се решава на тва рали...Просто се очаква едно хуваво време,много публика,и хората малко да покарат за тази публика и да си напраят кефа...Вие много насериозно ги взимате нештата... Titanicracing какви недоразумения са имали Тонев и Шопов,че не ми стана интересно.... :D


не, не, идея беше само пилоти да нямат проблеми после, не нещо друго. След това които съм цитирал от страница на БФАС изглешда че следат по строго тази година.
Мерси за покана, но не може да си позвола, требва да запаса максимално колата че е дълг сесон и то в криса.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот Titanicracing » Съб Мар 14, 2009 17:36

golf_1 написа:Алекс вдигай Митсубишито с 5 санта нагоре и идваи да караж,и стига с тез глупости,федерации и тем подобни,ше кайш,че световна титла ште се решава на тва рали...Просто се очаква едно хуваво време,много публика,и хората малко да покарат за тази публика и да си напраят кефа...Вие много насериозно ги взимате нештата... Titanicracing какви недоразумения са имали Тонев и Шопов,че не ми стана интересно.... :D

Ами доколкото си спомням имаше някакви недоразумения относно легитимността на Рали Галатея и предупреждения към пилоти и съдий след това(на срещата на писта Дракон)...! Та затова предложих колегите с лицензи, които смятат да карат да проверят специално, относно участието на лицензирани пилоти в състезание, което не е кръг от календара на БФАС, въпреки, че се води под егидата на СБА-Варна, просто допалнителна мярка, за да са сигурни...
Аватар
Titanicracing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 19:19
Местоположение: Варна
Име: Явор Петков

Re: Аматьорско рали "Черно море"-2009

Мнениеот bobbi » Съб Мар 14, 2009 18:41

LNDNBB написа:bobbi как така го каниш на дуел???Да не би на предишното рали да беше на 1 или 2 секунди зад него, че сега го каниш на дуел??Това е смешно ама все пак ти си знаеш.Пък и не мисля, че той ще дойде отново до морето заради едно аматьорско рали.
GTI-8V застезателю стига си си чесал езика.Достатъчно ясно е написано кой ще кара в клас състезатели.Преди да попиташ го прочети няколко пъти това мнение(сигурен съм че не си го направил, щото ти си умен човек и незнам какво не би разбрал) :!: :!: :!: :!: :!: :!:



Когато поканя тебе на дуел, тогава ще ми държиш сметка за времената и класирането. А това което исках да кажа на Иван Шопов, мисля че той го разбра. Грешката беше моя че не му го пуснах на лично.


Ще поясня на Titanicracing относно проблемите на Антон Тонев и Иван Шопов с федерацията.
Забранено е в правилника лицензирани пилоти да се състезават в любителски състезания които не се провеждат под игидата на БФАС. Но по правилник също така е написано че всички общински състезания като рали Черно море и рали Галатея се провеждат под игидата на БФАС. Проблема който възникна в края на миналата година беше че СБА-Варна не е представило в началото на сезон 2008 календара за любителският шампионат на община Варна.
Затова от БФАС настръхнаха и подканени от контестацията на друг пилот решиха че Иван Шопов и Антон Тонев са в нарушение на правилника и ............................................... .
Тази година СБА Варна изпрати на БФАС календар на общинските състезания и г-н Гинев каза че имат тяхното удобрение. Незнам само как стоят нещата с това че от ръководството на състезанието ще разрешат на състезателните автомобили да карат по трасето скоростно без конуси като на рали. Пиша "състезателните автомобили" понеже аз така го разбирам за момента. Казват че всеки един шофьор със състезателен автомобил можел да кара скоростно а не всеки пилот с лиценз. НЕ ПРЕНЕБРЕГВАМ НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ А ПРОСТО СЕ ЧУДЯ ДАЛИ ТОВА НЕ Е В РАЗРЕЗ С ПРАВИЛАТА НА БФАС.
Пак казвам , нека не ми се обиждат хората без лицензи , просто мисля че това може да навреди на лицензираните пилоти.
Представете си от федерацията да кажат на СБА пред свършен факт (както често се случва), че нямат право да отварят трасето като скоростно и да дават по него да пилотират шофьори без лиценз и екипи без хомологация.
Не мислите ли че в един такъв момент СБА обезмисля работата на федерацията и БФАС може да се убиди. А убиди ли се няма да е само на СБА-Варна, ами и на лицензираните пилоти взели участие в надпреварата. Мен само това ме тревожи и ще се позаинтересувам в понеделник. Иначе ми се ще да си покарам домашното рали :D
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта