Дрифтинг Шампионат

Re: Дрифтинг Шампионат

Мнениеот bnikolaeva » Пет Яну 16, 2009 14:39

Ако трябва да сме точни, първото подобно мероприятие беше на 16.06.2007г.
Групичка ентусиасти, събрали се да покарат за кеф и да сложат началото на такива мероприятия.
http://vbox7.com/play:3b1588be

Според мен е съвсем нормално 2 години по-късно спорта вече да се е поразвил малко и да има и шампионат. Доста усилия се вложиха в популяризирането на този спорт у нас. Лошото е, че все още хората бъркат тва да ходиш да дърпаш ръчни на паркинга с дрифт състезание.
Как се оценява спорта си е измислено и няма нужда да откриваме топлата вода. Щом си има и измервателна техника, била тя под формата на дрифтбокс, който се монтира в колата.
За съжаление нямаме много съоръженив, подходящи за целта, ама затова пък се простираме според чергата.

Така както е тръгнало догодина може и италянските да ги включат в календара на БФАС :lol: :lol: :lol:
Аватар
bnikolaeva
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 10:22
Местоположение: originally from Varna, temporarily in Sofia

Re: Дрифтинг Шампионат

Мнениеот sonny » Чет Яну 22, 2009 14:57

Само да поясня, че дрифта, който се опитват да направят от БФАС, няма нищо общо с дрифть който ПРАВЯТ от Българска Дрифт Федерация :D
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Re: Дрифтинг Шампионат

Мнениеот SGCasper » Съб Фев 07, 2009 18:44

Чакай и аз да дрисна малко.

ПОдред, дрифт на втора, ами що пък да не, мойта кола на втора си развива доста сериозна скорост. ПОвеечето сериозни дрифт коли правят над 100 километра на втора. Пък и малко ни е рано да ходим на световно ниво 3-4 скорост където се дрифти с 140-160, въпреки това може да видите че половината коли на световното REDBULL отпаднаха размазани.

Нещо което ме дразни в парвилника на БФАС е клас сток коли, ми то ако не е някой АМГ, Мповер, ама от Е46 нагоре, ГТРи И Супри, които серионо си имат що годе добро окачване, задоволителни дифернциали и мошност. За мен този ниския клас, да кажем аматйорски ли как да го нарека, е по-средата между двата. Да имаш хубаво кола е важно коиловери, хубав щпер, седлаки с колани и малко модове по двигателя до към 250-300 коня.

Клас про вече да си има всичко по изсквания, та дори и пожарна система, ама там добре се знае че конете отиват над 400.

Само неразбрах само лицензирани състезатели ли ще карат на БФАС на състезанията???

Иначе за съораженията мога да ви кажа че имаме страхотни картинг писти, само си мислите че за нищо не стават, като видях на снимки пистата в враца, ми тя си е страхотно съоражение, МИ калояново, незнам къде, в кой край на пистата ще се проведжда състезанието, не вярвам да е на кроасана, щото в бг се пре пре застраховаме от инциденти и няма да се направи там.

Не гледайте само японски и амрикански клипчета, там пистите им са правени все големи, въпреки че на японските можете да видете колко са опасни техните.

Най дрифтърската писта в япония : http://www.youtube.com/watch?v=Qzr0AIsPilY&eurl

Иначе вижте как е в европа, по паркингите с конуси или на картинг писти, малко мероприатия се правят на големи писти, щото наях си им мго одруги мероприятия.

Ето как на 31 декември част от дрифт обществото на Англия си изкара дена, между тях има хора и от британския шанпионат, на 4 Февр. бях на нея и кара и се кара само на втора цялата, води се профиозионална интернационална картинг писта, ама само да ви кажа че в бг писти от сорта на Лаута са класи над тази

http://www.youtube.com/watch?v=BNywnwj5 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=rx8pOqgzDSM


И стига сте сравнявали врътването малко на гъза в някой завой на излизане, или дърпането на ръчни на паринга както каза колежката по горе с дрифта.
При дрифта всичко почва преди завоя и свършва лсед като свършат завоите, а не по между другото.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Предишна

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron