А ако тук беше някой неопитен зад волана?

А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот driftmania » Нед Окт 19, 2008 21:47

Това се случи днес в Дупница в последния кръг по Драг рейсинг!Нямаше да пусна темата тук но зад волана на Ланчата е добре познатият на почитателите на високопланинските изкачвания у нас Даниел Живков!Мисля че опитът от автомобилния спорт си каза думата и не се стигна до нещо по страшно!Евала на Даниел :!: :o http://vbox7.com/play:b87ccb88
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот RaPiD » Нед Окт 19, 2008 21:55

Много пауър много нещо, изпочупи трансмисията. Първо междинния диф на старта още се спраска и остана на задно, после и задния диф се счупи като блокира задно ляво колело. Ето с по-добро качество:
http://videos.streetfire.net/video/Lanc ... 192797.htm

Евала, че я хвана навреме.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот golf_1 » Вто Окт 21, 2008 01:53

Един малък въпрос??? Зашто Дани я кара толкова малко в шампионата....Нито една писта и 1,2 планински...
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот RaPiD » Вто Окт 21, 2008 01:56

Щото колата е 650 коня, но със серийна трансмисия и меля всичко. Постоянно сменя кутии. Тука на драга пък се смля всичко, 4-те колела в момента са независими едно от друго, а трябва като въртиш едното да се въртят всички. Дано да намери група А трансмисия от-до за да може да я кара спокойно.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот golf_1 » Вто Окт 21, 2008 10:04

Мерси,че ме светна за какво става дума...Дано наистина намери всичко необходимо,тази кола е от световно ниво... :)
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот rally_m » Вто Окт 21, 2008 15:29

Е Интегралето си е класика в жанра :wink: Ако беше и с разцветките на Мартини :roll: :twisted: Дано найстина намери всичко от група А и да го гледаме на повече прояви :)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот Л. Мечков » Вто Окт 21, 2008 20:32

RaPiD написа:Щото колата е 650 коня, но със серийна трансмисия и меля всичко. Постоянно сменя кутии. Тука на драга пък се смля всичко, 4-те колела в момента са независими едно от друго, а трябва като въртиш едното да се въртят всички. Дано да намери група А трансмисия от-до за да може да я кара спокойно.

Ланчата е с турбо Гарет ГТ30-76, таванът му е 525 коня, незнам как така е станала 650 :wink: :mrgreen: А може и да е с друго турбо, но ме съмнява за една нощ да е сменено, дадох им огромни дюзи , за да я напълнят, но 650 коня............Малко е несериозно :D Колата е много лека, много добре е мапната и подготвена от Ники Златков и резултатите са налице, конете не са всичко, важно е в какъв диапазон са и какъв въртящ момент в какви режими и скорости има
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот RaPiD » Вто Окт 21, 2008 21:12

може и да не съм прав, но и 550 да е пак е доста.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот driftmania » Вто Окт 21, 2008 21:21

Това което аз съм чувал когато колата беше на Калояново за тест от Даниел е че е 700 Нм. за коне не знам :)
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот Сашо Христов » Вто Окт 21, 2008 21:29

Л. Мечков написа:
RaPiD написа:Щото колата е 650 коня, но със серийна трансмисия и меля всичко. Постоянно сменя кутии. Тука на драга пък се смля всичко, 4-те колела в момента са независими едно от друго, а трябва като въртиш едното да се въртят всички. Дано да намери група А трансмисия от-до за да може да я кара спокойно.

Ланчата е с турбо Гарет ГТ30-76, таванът му е 525 коня, незнам как така е станала 650 :wink: :mrgreen: А може и да е с друго турбо, но ме съмнява за една нощ да е сменено, дадох им огромни дюзи , за да я напълнят, но 650 коня............Малко е несериозно :D Колата е много лека, много добре е мапната и подготвена от Ники Златков и резултатите са налице, конете не са всичко, важно е в какъв диапазон са и какъв въртящ момент в какви режими и скорости има



Това е ЛАНЧА за бога -не търси логика там .Резултатите ВИНАГИ надхвърлят очакванията и опитите с други автомобили :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот sauber » Вто Окт 21, 2008 21:30

Мммм да... И такива неща се случват !
Зарди това се прави на ПИСТА, с ОГРАДИ.

Отностно Ланчията на Дани...
Ми бих казал първо, че не е баш 650 коня...
Ма в никъв случай не твърдя, че не е луд монстер !
Тва колко коня е си знае само и единствено Дани ( аз знам какво ми е казал, а дали сапунисва мен и всички останали, пак само той си знае :lol: )
Отностно що не кара много на Планинските...
Освен, че Интегралето кара скоростните кутий на консуматив малко, другата причина е окачването и/или по точно стоенето на бегачката на трасето...
Истината е, че то тва нещо не може да се кара в правия път.
Аз имах удоволствието на планинско Самоков да съм в съседния бокс и понеже наща бегачка сама си знае и работа по нея няма, да си лалам и с него и с механиците. Всички твърдяха едно и също - С това окачване не става...
Ако не се лъжа тогава се говореше, че за сезон 2009 ще има решение по въпроса. И дано, щото мене тази бегачка ми доставя страшен оргазъм само като я гледам...

А отностно качествата на Дани. От не чак толкова многото ми разговори с него, съм се убедил в едно : Чете, прилага, известен талант и много много любов към спорта !
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот Л. Мечков » Вто Окт 21, 2008 22:13

driftmania написа:Това което аз съм чувал когато колата беше на Калояново за тест от Даниел е че е 700 Нм. за коне не знам :)

Да, такива нютонметри са нормални за този двигател с тази турбина, с големи валове и още работа по двигателя може и 800 да извади, но..... :arrow:
http://www.turbobygarrett.com/turbobyga ... 382_12.htm
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот Л. Мечков » Вто Окт 21, 2008 22:15

Сашо Христов написа:

Това е ЛАНЧА за бога -не търси логика там .Резултатите ВИНАГИ надхвърлят очакванията и опитите с други автомобили :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Начи сметай , ако туря на косуърта ГТ30-76 ще удари 750 коня 100% , щом на изпердашена ланция прай 650 :mrgreen:


П.П.- ЗА БОГА
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот Сашо Христов » Сря Окт 22, 2008 00:18

Л. Мечков написа:
Сашо Христов написа:

Това е ЛАНЧА за бога -не търси логика там .Резултатите ВИНАГИ надхвърлят очакванията и опитите с други автомобили :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Начи сметай , ако туря на косуърта ГТ30-76 ще удари 750 коня 100% , щом на изпердашена ланция прай 650 :mrgreen:


П.П.- ЗА БОГА


Нали ти идва такава турбина-ща видиме кво ще праиш с тоя КОСЛОРТ .Предполагам щи трябват помощни колела отзад щото ще вдига предницата у въздуха :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: А ако тук беше някой неопитен зад волана?

Мнениеот 75 turbodelta » Сря Окт 22, 2008 01:09

ма вие и тука ли са обичате бе :lol:
75 turbodelta
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 20:59
Местоположение: русе
Име: Павлин Цанев

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron