Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот OgyWRC » Пон Окт 27, 2008 10:40

Cvetaliq написа:Логиката е ясна, второто преминаване беше отменено заради сигурността на всички както на състезадателите така и на всички останали по трасето, а инцедента беше показателен.
А относно странното тълкуване на организатора, всичко е написано в правилника, а и ако имахте вапроси по правилника и провеждане на сатезанието имахте достатачно време да ги зададете на техническата конференция!!!!!!!!
Опитайте се да уважавате труда на хората, а не само да се оплаквате, защото повечето от тях са с повече опит от вас не само като организатори на състезания, но и като състезатели.
:wink:


... грешен подход във всяка една дускусия да назидаваш няма полза ... опитай отново
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот tsveti » Пон Окт 27, 2008 11:34

Състезанието за мен лично бе супер готино и весело.

Ехххх Ники, Ники... да се беше вслушал в думите ми за гаража.... :) :) /нищо, следващия път :wink: /
Страхотни времена направиха екипажа Ники Китанов/Силвето и 100% бяха от фаворитите на това състезание в челната тройка!

За правилниците- малко странно тълкуване относно изпълнението на ‘’заден гараж’’.
Бутането на средния заден конус би следвало да се накаже с наказателните точки предвидени за ‘’бутнат конус’’, а не да се наказва с наказ.точки предвидени за ‘’неправилно изпълнен елемент’’. Защото реално, автомобилът е влезнал в гаража. Неправилно изпълнение на заден гараж се счита тогава, когато елемент от автомобила е извън границите на гаража, тоест стърчи някой от елементите.
Ако бронята ти стърчи леко-това е неправилно изпълнен елемнт и не съм съгласна с Паула :wink: , че трябва да има различно наказание. Няма значение дали малко от бронята ще стърчи или половината кола. Все си е неправилно изпълнен елемент. Иначе съдиите трябва да се ‘’въоръжат’’ със сантиметър ,за да мерят на кой колко е стърчала бронята...
Както вече казах по-горе, друг е въпросът с конусите на гаража. Защото не само задния среден може да се бутне. Пример: влизаш в гаража, нищо не стърчи-тоест изпълнил си елемента. Но при излизане навиваш по-рано волана и буташ преден конус- това би следвало да се накаже за ‘’бутнат конус’’, а не за ‘’неправилно изпълнен’’ тъй като колата е влезнала в гаража и нито един нейн елемнт не е бил извън границите му!
Не се сърдете на организаторите! Всички се учим цял живот. Сигурна съм, че догодина те сами ще обърнат внимание на тези малки несъответствия и ще направят един по-ясен правилник.
Не вярвам обаче по този начин да се предпазят от хилядите контестации и недоволства, които валяха по-силно и от дъжда на вън, след изкарването на временните резултати.
На практика, за някои състезанието тогава започна...
Бих дала един съвет на организаторите: сложете такса от 50лв. за пускане на контестация! /а може и 100лв/ Ако бъде уважена-таксата се връща, ако пък не, таксата остава в позла на организатора.

Относно инцидента и отменянето на второто минаване на ‘’Бяла вода’’.
Искам да попитам учствалият в ПТП-то кой му каза и как разбра и къде прочете, че пътят е затворен след финала на отсечката?
Това, че има полицейска кола, не означава, че пътят е затворен! Ок, да приемем, че не се допускат ‘’външни’’ автомобили след полицейската кола, значи ли това, че трябва да караме като ненормални и, че пътят е затворен??? Ами, ако кола на организаторите или някой съдия е тръгнал по пътя- хора имащи право да се движат по този път, защото не са ‘’външни’’ коли, какво правим? Пак същото, нали?! Така, че недейте да вините полицаите и организаторите, за това, че не ви стига състезателната отсечка, а раздавате газ и след финала й! След като колата е излязла от пътя, то това значи, че скоростта не е била съобразена с пътните условия и с климатичните такива! Щом си с гуми ‘’галоши’’ ще караш по тези завои с 30, не с 50-60. И моите гуми бяха ‘’галоши’’ и бяха за сухо време!
Още на бензиностанцията се видяха изпълненията на част от така наречените състезатели в ралито!

Предвид лошото време, според мен състезанието бе добро и с малки корекции, догодина наистина участниците ще прекарат два дни с усмивки на лицата.
Поздравления за първите трима! Човекът с комбито направо ме вдъхнови с времената си. Още веднъж поздравления и за Ники /Деймъна/ за доброто представяне!
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот Paula » Пон Окт 27, 2008 11:49

tsveti написа:Ако бронята ти стърчи леко-това е неправилно изпълнен елемнт и не съм съгласна с Паула :wink: , че трябва да има различно наказание. Няма значение дали малко от бронята ще стърчи или половината кола. Все си е неправилно изпълнен елемент. Иначе съдиите трябва да се ‘’въоръжат’’ със сантиметър ,за да мерят на кой колко е стърчала бронята...

Tsveti, явно не си ме разбрала правилно или аз не съм се изказала както трябва. Аз съм напълно съгласна с теб :)
Paula написа:Не е справедливо да се слагат 30 нак. сек. ако изобщо не влезеш в гаража и също толкова ако леко ти стърчи бронята, да речем...

Под невлизане в гаража имам впредвид изобщо да пропуснеш изпълнението на елемента (неизпълнение на елемент), т.е. дори и да не се опиташ да влезеш в гаража, за което според мен 30 сек. си напълно приемливо като наказание :) А за стърченето на броня (неправилно изпълнение) или непълно влизане в гаража, но все пак при наличие на опит да се направи гаража, 10 нак. сек. са напълно достатъчни :wink:
А относно "бутането на някой пилон" при влизане в гаража е правилно да ти сложат също 10 нак. сек., какъвто е случая и с Деймъна.

Tsveti, поздравления за перфектното ти представяне :wink: Продължавай все в същия дух :)
Когато тръгнеш по пътя на успеха, не бъди жесток с околните, защото може да ги срещеш на връщане:)
Paula
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 14:47
Местоположение: Провадия
Име: Пламена Раева

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот Pablo » Пон Окт 27, 2008 12:23

И аз да споделя мнението си за ралито. Участваме за първи път на такава проява и за нас тръпката бе голяма. Малко се поозорихме в началото докато намерим всичките ИК (така е, като не сме местни) и разберем как се отчита времето на ЧК. Благодарско на момчетата с Мини Купъра, че показаха къде се намира "Бялата вода". Жалко, че отмениха второто изкачване.

Относно пробата за алкохол. Това е нещото, което за мен беше голямата издънка поради факта, че мундщука на дрегера не се сменяше. Вероятността да подхванеш някоя зараза е доста голяма. Надявам се организаторите да вземат това предвид.

Като цяло съм много доволен, това е един страхотен начин да усетиш тръпката на моторните спортове. Поздравления на организаторите, все пак те го правят заради нас, а не заради себе си. Ако някой си мисли, че е много лесно да се организира такова събитие, то много се лъже.
Нормално е да има и критика, но това е факт за всяка една проява (било то спортна или някаква друга).

Важното е да се забавляваме и да гледаме напред :)

P.S. На някой да му се намират снимки и клипчета?
Pablo
 
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:25
Местоположение: София/Смолян
Име: Павел ...

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот tsveti » Пон Окт 27, 2008 14:05

Paula написа:
tsveti написа:Ако бронята ти стърчи леко-това е неправилно изпълнен елемнт и не съм съгласна с Паула :wink: , че трябва да има различно наказание. Няма значение дали малко от бронята ще стърчи или половината кола. Все си е неправилно изпълнен елемент. Иначе съдиите трябва да се ‘’въоръжат’’ със сантиметър ,за да мерят на кой колко е стърчала бронята...

Tsveti, явно не си ме разбрала правилно или аз не съм се изказала както трябва. Аз съм напълно съгласна с теб :)
Paula написа:Не е справедливо да се слагат 30 нак. сек. ако изобщо не влезеш в гаража и също толкова ако леко ти стърчи бронята, да речем...

Под невлизане в гаража имам впредвид изобщо да пропуснеш изпълнението на елемента (неизпълнение на елемент), т.е. дори и да не се опиташ да влезеш в гаража, за което според мен 30 сек. си напълно приемливо като наказание :) А за стърченето на броня (неправилно изпълнение) или непълно влизане в гаража, но все пак при наличие на опит да се направи гаража, 10 нак. сек. са напълно достатъчни :wink:
А относно "бутането на някой пилон" при влизане в гаража е правилно да ти сложат също 10 нак. сек., какъвто е случая и с Деймъна.

Tsveti, поздравления за перфектното ти представяне :wink: Продължавай все в същия дух :)


Благодаря :D , забавлявахме се през цялото време :mrgreen: , за което благодаря, че изобщо има хора, които правят тези състезания! Ти кара ли :roll: ?
Иначе май не съм те разбрала правилно :oops:
Съвсем спокойно организаторите на подобен тип състезания могат да заимстват своя правилник /относно наказанията/ с правилника за дамските състезания. Това за което говориш е така и си напълно права. При нас ''неизпълнението на елемент от схемата'' /ако ще и само един кръг да трябва да направиш около конус/ се наказва с много! 60 наказателни секунди! Неправилното изпълнение се наказва с 20 сек. За съборен конус- 10сек., за поместен конус, но останал прав- 5сек. Не казвам, че задължително трябва от този ш-т да взимат наказанията, но е редно да се разграничат по-горе обсъжданите неща.
За неправилно спиране на финал на кантар наказанието е 10сек. За неспиране изобщо на финал на кантар- 30 сек.
При всички положения, много по-добре е да намалиш и да спреш, отколкото засилен да прехвърчиш през финала и да те накажат. Не могат да се избият тия секунди.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот Pablo » Пон Окт 27, 2008 17:32

Реших да си поиграя с excel-a, като резултатът е в прикачения файл. Отразени са резултатите и от отделните ИК (генерално и по групи).
Прикачени файлове
RallyGalateya-2008.xls
Класиране
(132.5 KiB) 561 пъти
Pablo
 
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:25
Местоположение: София/Смолян
Име: Павел ...

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот CrazyIvan » Пон Окт 27, 2008 19:58

Първо искам да поздравя Цвети за доброто класиране. Наистина много добре се представи . :) Относно конусите и наказанията мисля да кажа ,че наистина са малко пресилени но ако погледнем от друга страна аз съм с 40 нак. секунди и съм втори в класа си и шести в генералното . Основната ми мисъл беше че с малко умения и добра подготовка ( в случая хубави гуми ) всичко е възможно . Поздравявам всички участвали . Организацията беше на по-ниско ниво в сравнение с тази на рали Черно Море . :(
CrazyIvan
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 17:13
Местоположение: Varna

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот plm » Пон Окт 27, 2008 21:01

lada_1.6_weber написа:заради тъпите куки колата ми за нищо не става :(
полицая ми се оправда че тръгнал да гони някаква крава
и през това време минала тая кола която изневиделица ми изкочи на пътя който се предполагаше че тряя да е затворен и в която се нацепих.... и от цялата работа имам акт и една купчина ламирана доло за 6000 лв....
еми кво да ви кажа съвета ми е не си губете времето да карате по таквиа аматйорски ралита.... първо че не беше интересно направено, второ път с повече дупки надали щяха да наемрят даже и да бяха потърсили.... и накрая си чупите колата за едното нищо.....
разбрах че още няква астра излетяла от пътя....
още веднъж благодаря на организаторите и полицаите за дорбе свършената работа....

Ако знаеше какво е състезание нямаше да стане така.
Много пъти съм давал за пример боксьорите. Като не успеят на ринга трябва ли да излизат на главната улица и да бият всеки срещнат? Точно това си направил ти.
Защо не си показал умения на отсечката, а се пъчиш по шосетата?
Видял ли си автомобилен състезател да показва умения по улиците?
Нормално е полицията да забрани мероприятието. Заради теб.
Поздравления за победителите!
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот korrado » Пон Окт 27, 2008 21:44

добре тогава защо на нас ни дадоха 30 сек за малко стърчаща кола
korrado
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:18

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот Victor » Пон Окт 27, 2008 21:46

Нека споделя и аз впечатления.
Не знам как е било на рали "Черно море" и доколко е била слаба организацията в сравнение с него, но аз лично се забавлявах много! И си мисля, че в основата на това състезание е именно да си изкараме добре, като междувременно тези, които няма как да участват в някой от шампионатите, да могат поне за малко да усетят състезателния елемент и тръпката.
Браво на хората, наели се с организацията на "Галатея"! Надявам се, че недоволните ще осъзнаят, че всичко се прави абсолютно доброволно от тях!
Самото рали отговаряше на очакванията ми. Мнозина негодуваха, че повечето ИК са елементи от майсторско шофиране, характерно за дамските ралита, ама се видя, че и това не е лесно (пък на някои "туристи" взе, че им хареса в последствие :mrgreen: )!
Отсечката "Бяла вода", въпреки че беше доста спъната с конусите, даваше възможност да се види кой как владее колата! Вярно, че колите с големите двигатели не можаха да покажат силата си, но все пак това е аматьорско рали и шансът някой бабаит да се хвърли е доста по-голям. А пък и ако наистина за догодина стане така, че тази отсечка да се кара като "скоростна" от състезателните автомобили, мисля си, че няма да има недоволни :wink:
Много ни беше яд, че отмениха тази отсечка на второто минаване, ама се видя какво се случва като си прекалено нахъсан и пренавит! На момчето с жигата ще му кажа, че етапът свършва на финала! Докато изправяш ламарините, помисли над това! Никой нямаше да те упреква, ако се беше измятал по време на отсечката - такова нещо може да се случи всекиму, но при положение, че си с галошки, караш кола със задно и времето е лошо, просто нямаш оправдание! И не са ти виновни куките! ;)
Честно казано, още докато чакахме на бензиностанцията да започне техническата конференция, предположих, че ще стане някоя изцепка...
То не беше форсиране, пилене на гуми, минаване тип "селски първенец" между паркиралите нагъсто коли... въобще много от участниците нещо се бяха превъзбудили! Имаше някакво типче със сиво Уно, което дори не беше от участниците, но много държеше да покаже "уменията" си, опитвайки се да дърпа ръчни близко до колите :x добре, че си замина, че щеше да бъде "благословен" накрая! :twisted:
Иначе емоции около самото рали не липсваха.
Разправиите продължиха дори и след края на награждаването... все едно се решаваше титлата във WRC!!! Не мога да разбира как едни приеха достойно наказанията си, а други го обърнаха на кръчмарска разправия!?!?
Поздравления за доброто представяне на Ники (Damon) и неговата навигаторка Силвето! 8)
Браво и на победителите Антон Тонев и Иван Шопов (само не разбрах защо го допуснаха нерегламентирано да застане на мястото на Иванка Шопова :twisted: :mrgreen: ). Браво на човека с комбито, който направо ми скри шапката!!!
Браво на сервитьорката в клубчето от събота вечер :mrgreen:
Мерси най-вече на Tsveti, с която, благодарение на това, че и двамата нямаме акъл :D , се юрнахме 900 км., за да участваме! :wink:
Яд ме е само за това, че преди последното ИК си намокрихме двигателя и дадохме някакво покъртително време...
Имам само една забележка - защо даваха само по една купа на екипаж? Сега трябва да нося нашата да я режем наполовина! :P

П.С. И след като тази вечер Варна бе обявен официално за най-добрия за живеене град, дано кметът ви оправи най-накрая улиците, че голямо подскачане падна! :mrgreen:
Последна промяна Victor на Пон Окт 27, 2008 21:53, променена общо 1 път
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот korrado » Пон Окт 27, 2008 21:50

нашето РЕНИ се представи добре като си мислех че и половината няма да искараме тъи като духалката я бяхме надули на 1.3 бара.Скоро ще има ли пак нещо от сорта?Поздрави на победителите
korrado
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:18

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот RaPiD » Пон Окт 27, 2008 22:07

На българина винаги друг му е виновен за всичко, ко да се прай, такъв ни е манталитета. А на оправданията сме царе.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот CrazyIvan » Пон Окт 27, 2008 22:24

Добре де , нека бъдем реалисти . Това все пак е аматьорски шампионат ( което не си проличава ако погледнем резултатите ) . Хубаво е че се дава възможност на хора с обикновенни коли да изпитат тръпката от рали състезанията . Според мен няма какво повече да се иска освен някои друг по-сериозен спонсор . Аз съм благодарен на организаторите че успяват да организират такива мериоприятия . А относно пренадъханите , аз съм един от тях но само по време на ИК и за това си имам наказания които неуспорвам , след това съм участник в движението .
CrazyIvan
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 17:13
Местоположение: Varna

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот tsveti » Пон Окт 27, 2008 23:49

korrado написа:добре тогава защо на нас ни дадоха 30 сек за малко стърчаща кола


Какво искаш да кажеш?
Нали точно това дискутираме по-горе. Малките пропуски в правилника на това състезание.
Теб са те наказали за неправилно изпълнен елемент. То всъщност на гаражите наказанието бе само за това, друго наказание нямаше как да бъде отсъдено, след като не го пише в правилника.
Дано обърнат внимание на тези нещица и догодина да ги включат /по-малко ядове и за тях самите/

ПП. Еххх Викторе и ти да ме биеш в нещо най-накрая :mrgreen: В писането на по-дълъг пост :twisted:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Галатея - IIкръг от аматьорския шампионат

Мнениеот damon » Пон Окт 27, 2008 23:53

Victor написа:Браво и на победителите Антон Тонев и Иван Шопов (само не разбрах защо го допуснаха нерегламентирано да застане на мястото на Иванка Шопова :twisted: :mrgreen: ).


Иванка Шопова е получила главобол в събота и се е наложила спешна смяна, с очевидно по-опитния Тони. :mrgreen: :mrgreen:

Pablo написа:Реших да си поиграя с excel-a, като резултатът е в прикачения файл. Отразени са резултатите и от отделните ИК (генерално и по групи).


Благодаря за резултатите Пабло, след малко ще сложа снимки в галерията, колкото има в апарата.
Прикачени файлове
ivanka shopova.jpg
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

ПредишнаСледваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта