Писта на сняг - Баховица

Писта на сняг - Баховица

Мнениеот OgyWRC » Пон Яну 14, 2008 00:15

Днес се проведе състезанието в Баховица (Ловеч), та добре си покарахме и погледахме!
Първо искам да благодаря на организаторите за наистина добрата организация и гъвкавостта и съобразителността по време на състезанието ... определено не бяха очаквали над 70 автомобила, но се справиха!!! Събраните по 5 лева на участник бяха раздадени, като награден фонд! ... само да бяха опесъчили малко, че много хлъзгаво беше :lol: :lol: :lol:

Имаше солидно присъствие на хора от форума, начело със Damon, който показа неподозираните възможности на Нисан-ката! Имаше и доста на брой лицензирани състезатели, които даваха уроци на пистата (най-силно беше присъствието на Етър Рейсинг със 7 участника, включително и единствената дама, която събра очите на някои street racer-и)!Имаше и подкрепа и от колегите от BMW forum-a, но повярвайте беше си мъка да се гледа М3 на сняг .... та BMW май е автомобил само за лятото :D Сред автомобилите се открояваха едно Sti и няколко бегачки, но стана ясно, че на леда мощността не е от чак толкоа голямо значение и високооборотните автомобили са в по-неизгодна позиция от ... дизелите, например. Имаше два класа 4x4 и 2x4, но май трябваше да има с шипове и без шипове ... Сред 70 участника във финалната 16-тица попаднахме само 2-3 автомобила без шипове! И докато на опознавателната обиколка се радвахме на сцеплението на утъпкания сняг, то малко по-късно си беше свободно съчетание на лед :D

След 8 часа слънце, мраз, сняг, лед и какво ли още не, беше определени и победителя: Краси Кандиларов (Етър Рейсинг), който на финала победи председателя на Етър Рейсинг Димитър Стефанов (и в момента предполагам го черпи по този повод - наздраве).
Прикачени файлове
sm_3119.jpg
sm_3119.jpg (92.58 KiB) Прегледано 12337 пъти
sm_3090.jpg
sm_3090.jpg (104.92 KiB) Прегледано 12348 пъти
sm_3071.jpg
sm_3071.jpg (104.67 KiB) Прегледано 12321 пъти
sm_3063.jpg
sm_3063.jpg (113.58 KiB) Прегледано 12311 пъти
sm_3052.jpg
sm_3052.jpg (93.55 KiB) Прегледано 12292 пъти
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот beta_racing » Пон Яну 14, 2008 01:53

Супер преживяване си е било, браво :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот onTe » Пон Яну 14, 2008 07:48

Супер ! Ако беше обявено по рано , можеше и аз да мина да погледам . Ако има още матерял ( снимки/видео) моля да го качите .
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот RaPiD » Пон Яну 14, 2008 09:26

Ей че готино, със завои, на такова ми се кара много. Вече карах/лъзгах на сняг, но не с такива завои.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот Ferjancz » Пон Яну 14, 2008 09:37

АЗ също искам да благодаря на организаторите за добрата работа! Наистина никой не очакваше да има над 70 заявки ! То в официалния шампионат не се събират по толкова коли ! Емоции не липсваха през целия ден ! Е имаше и груби селски прояви от станана някои от участниците , но уви без такива работи не може да се мине ! Искам да поздравя Ангел Григорчев, на когото аз бях "баласт" и май дсамо му пречех , който за върши на четвърта позиция от всичките 72 автомобила! Клиото, което той управляваше не му изневреи нито за миг! Малко по-късно и снимки ще има ! Както каза Оги , БМВ-тата видяха голям зор, но пък само неколцина от тях имаха шипове на гумите и се справяха както по добава , но за останалите при този лед, който имаше на пистата , си беше жива мъка! Ловешките организатори обещаха да се превърне този род състезание в нещо като традиция и при първия удобен момент ще се проведе отново ! Ефектно каране не липсваше , особенно от някои от участниците! Като може би едно от най-зрелищното минаване направи Стефан Стоев ( Мицубиши Лансер 4х4 ) !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот yozo » Пон Яну 14, 2008 11:48

Направо си беше Супер всичко.
Като разбрах,че ще има състезание маправо си счупих краката да тичам от Хижа Плевен до пистата.
Има ше малко повече ЛЕД по някой завой но беше доста добре :D
Ето го и малкото клипче което успях да направя:
http://torrents.rally-club.net/details. ... 9ea045dffd
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот Donchev-Sport » Пон Яну 14, 2008 12:00

yozo написа:....
Ето го и малкото клипче което успях да направя:
http://torrents.rally-club.net/details. ... 9ea045dffd


Ако може да пуснеш и сийд защото в момента нещо го е хванала липсата :D !
Аватар
Donchev-Sport
 
Мнения: 249
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 11:02
Местоположение: Сливен
Име: С.Стойков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот clio16 » Пон Яну 14, 2008 12:28

Не бих казал само баласт, доста ми помогна с коментарите по време на обиколките а и бяхме отишли основно да видим какво е това мероприятие, а класирането просто си беше супер.Представяш ли си да бяхме измислили и последния завой :D :D : :wink: :wink: .Лошото е че при мен филмчетата са в DVD-формат и заемат много място та незнам дали ще успея да се справя с качването.

http://i148.photobucket.com/albums/s31/clio1_8/Bahovica-1.jpg

http://i148.photobucket.com/albums/s31/clio1_8/Bahovica-2.jpg

http://i148.photobucket.com/albums/s31/clio1_8/Bahovica-3.jpg

http://i148.photobucket.com/albums/s31/clio1_8/Bahovica-4.jpg

http://i148.photobucket.com/albums/s31/clio1_8/Bahovica-5.jpg

http://i148.photobucket.com/albums/s31/clio1_8/Bahovica-6.jpg
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот damon » Пон Яну 14, 2008 14:37

Ferjancz написа:Ловешките организатори обещаха да се превърне този род състезание в нещо като традиция и при първия удобен момент ще се проведе отново ! Ефектно каране не липсваше , особенно от някои от участниците! Като може би едно от най-зрелищното минаване направи Стефан Стоев ( Мицубиши Лансер 4х4 ) !


Организацията наистина беше много на ниво, отлична работа и дано това състезание стане традиция като севлиевското снежно състезание, което между другото беше миналата седмица. Трасето беше отлично обработено! Ще е добре ако може да се проведе още няколко пъти тази зима като падне сняг, само трябва да си потърся истински гуми, че втора седмица не ми достигат няколко секунди за класиране на финалите. :wink:


clio16 написа:Не бих казал само баласт, доста ми помогна с коментарите по време на обиколките.


Ferjancz и на мен оказа голяма помощ с наставленията си по време на опознаването, ама за финла трябваше да го свалиш, че много газ раздавахте... :wink: :wink:
Прикачени файлове
DSC01828.jpg
DSC01807.jpg
DSC01800.jpg
DSC01758.jpg
DSC01727.jpg
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот SAS_Fen » Пон Яну 14, 2008 15:43

М.Сурилов имаше огромно желание да присъства,но неможах да му осигуря достоверна информация дали ще има или не това мероприятие.Дано за следващия път да бъде обявено по-рано някаде за такива неща.Ще се съберат много повече учасници и атракцията ще е по-голяма.
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот Rally Fan » Пон Яну 14, 2008 16:08

Хубаво би било, да се знае малко по от рано за това мероприятие...сякаш умишлено не е спорелена информация за него предварително :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот Astra_26 » Пон Яну 14, 2008 18:38

При положение, че не е обявено мероприятието са се събрали 70 автомобила :shock: :D . Браво на организаторите :!: Дано подобни събития се случват по често. При участие на нормални автомобили понякога емоциите са по големи. И ние в Бургас имаме замисъл за нещо подобно (на сняг), но засега си остава само "на масата" :lol: .
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот V.Milenkov » Пон Яну 14, 2008 19:01

Аз искам също да благодаря за перфектната организация и възможността да си направим истински снежен празник в Баховица :D Също искам да опровергая по-горе казаните твърдения на колегите относно БМВ-тата, които участваха в зимното шоу! Трима от участниците с коли от баварската марка влязоха в първата двайсетица (от 72вама участника)с времена от около 3,38 сек(с постижения от 3,34 сек. се влизаше във финалнта серия от 16 участника)....така, че смятам, че никак не посрамиха колите със заден задвищваш мост :wink: А и мисля, че именно те бяха една от най-големите атракции в надпреварата! Още веднъж благодаря за на виновниците за организирането на мероприятието, а те бяха именно познатия на всички шампион по рали-крос и високопланиснко - Ивелин Йончев и нашият приятел от форума roko, а на damon пожелавам следващия път да дава повече газ и да накаже БМВ отбора на пистата 8)
Изображение
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
Аватар
V.Milenkov
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 08:58
Име: Виктор Миленков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот damon » Пон Яну 14, 2008 19:23

V.Milenkov написа: а на damon пожелавам следващия път да дава повече газ и да накаже БМВ отбора на пистата 8)


Пожеланията за повече газ са винаги добре дошли! :D Не че не съм давал, но това е положението - уча се да карам на сняг. Иначе с времето ми 3,41 сигурно бия доста от БМВ-тата... :wink: А ти си прав за БМВ-тата - шоу голямо беше, в крайна сметка RWD си е красота, особено на сняг. А за голямото присъствие на БМВ-та пръст има нашия приятел роко, който беше обявил мероприятието в техния форум. :) Да се надяваме, че за следващото издание на Баховица Оупън ще го обяви и в нашия форум и ще има повече ралиджии. Ама пък БМВ-тата хептен няма да хванат ръка тогава. :wink: :wink:

Иначе Чавдаре, умишлено не го обявихме, че да не дойдат шуменските и сливенски шампиони на сняг. По-малко конкуренция! В крайна сметка вчера изядохме и изпихме наградния фонд в една търновска кръчма... :mrgreen:

Сега сериозно - другия път като науча за подобно събитие ще го обявим тук, сега разбрах в последния момент.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот RaPiD » Пон Яну 14, 2008 19:30

Леле сега като гледах и филмчето..... как може да не се обяви такова събитие!?. Гледам доста Софийски коли имаше, които бяха и на Божурище миналата седмица като имаше сняг. Трасето много ми харесва, направо как ми се докара не е истина. Добре че заваля пак в София, дано вали цяла нощ и да натрупа пак. Лошото е, че винаги по някое време се подледява лошо на завоите.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron