Писта на сняг - Баховица

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот 5 GTT » Сря Яну 16, 2008 14:40

Наистина шансове имаха първите дето се пуснаха по пистата. Състоянието нямаше нищо общо с това по време на опознавателната обиколка и ...по късно по време на пускането. Но това естествено е нормално, като се има в предвид, че повечето бяха БМВ-та със задно.
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот DrivinGGoD » Сря Яну 16, 2008 17:41

5 GTT написа:Наистина шансове имаха първите дето се пуснаха по пистата. Състоянието нямаше нищо общо с това по време на опознавателната обиколка и ...по късно по време на пускането. Но това естествено е нормално, като се има в предвид, че повечето бяха БМВ-та със задно.


Какво общо имат BMW-тата и задното със състоянието на пистата,че нещо не мога да се сетя?
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот agent dust » Сря Яну 16, 2008 22:36

тва задно нещо все нещо им е виновно май :mrgreen: аз се пуснах един от първите - и вече си имаше лед като стой та гледай. даже исках да стартирам отляво където имаше сняг ама не ми дадоха. изобщо нямаше проблем със задното - обикновено колите които закъсваха на баира бяха курници с предно :mrgreen: а и колите със задно се представика съвсем прилично - не по-зле от колите с предно без манияшките гуми
agent dust
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 23:57

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот OgyWRC » Чет Яну 17, 2008 10:45

Струва ми се, че темата съвсем се измести. Едва ли някой е искал да обиди колегите с BMW, определено не бяха сред най-бързите, но пък правиха шоу, както обикновено. Сред тях, както и сред всички други участници имаше автомобили с неподходящи гуми (твърде широки, макар и зимни), дори моите „конвенционални” Michelin Alpin A3 (175/14) отстъпваха на така наречените “Nordic” модели (Gislaved и подобни), а за шиповете да не говорим!

Та според мен вместо да се спори безсмислено, по-добре да споделим тук какво е важно за доброто представяне на сняг и лед: какви са подходящите гуми (аз бих препоръчал Nokian Hakkapelitta 5, MichelinX-Ice, Gislaved Nord Frost 5, ContiWinterViking 2 - с които кара победителя Кандиларов) … може да се коментират и различни техники, като Scandinavian flick ( http://en.wikipedia.org/wiki/Scandinavian_flick ) например! Добро впечатление ми направи, че много от участниците захождаха умело и на скорост към двата вързани завоя, малко преди финала, но отново липсата на теглителна сила (шипове) ги оставаше на място, а преминаване през тази част на трасето с ниска скорост се оказваше много по-бързо!!!

Хубаво ще е вместо да спорим задно или предно (а е ясно, че 4х4 е отговора) например да видим какви са разликите в управлението на двата типа автомобили на сняг!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот RaPiD » Чет Яну 17, 2008 19:56

Малко снежен дрифт от Божурище:
http://torrents.rally-club.net/details. ... 4e11e95004

на леда няма спасение
:D :D
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот Lubo » Чет Яну 17, 2008 21:38

Много хаотични са били нещата по някое време :lol: -как не е станал някой сакатлък.
Иначе добре,че си си поиграл с кадрите,че хубавите минавания бяха малко :wink: .
Браво,не губи кондиция,че през сезона ще ти трябва :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот yozo » Чет Яну 17, 2008 23:50

На Божура е било лесничко.Там е равно няма изкачване няма спуштане.Само ДРИФТ.
А до колкото колите с задно предаване,на Баховица просто излъскаха пистата до лед.
Шиповете са си шипове за лед няма гешка.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот GTI-8V » Пет Яну 18, 2008 11:59

Off Топик малко:

Къде в БГ може да се купи гуми с шипове за 18" дшанти?

Или само купувате шипове и сам ги монтирате в гумата?
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот yozo » Съб Яну 19, 2008 04:41

Начи в София знам че слагат ШИПОВЕ за 15 лв. на гума ама каде не мога да кажа.Тря да се посавтваш. :) :)
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот bobi_racing » Съб Яну 19, 2008 09:27

Кога е било това , що никой не го обяви,щях да доида :) Има ли го ка4ено някъде да го изтегля :?:
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот clio16 » Съб Яну 19, 2008 12:57

yozo написа:Начи в София знам че слагат ШИПОВЕ за 15 лв. на гума ама каде не мога да кажа.Тря да се посавтваш. :) :)

Не е 15, а 30лв на гума и ги слагат в motoexpert(Фулда сервиз) в Дианабад. :shock:
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот yozo » Съб Яну 19, 2008 13:53

Аха може 30 лв. Незнам :)
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот V.Milenkov » Нед Яну 20, 2008 19:46

Ето нещо интересно по темата :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=6wt-wJay ... re=related
дано и нашата Баховица стане такава традиция :D
enjoy
Изображение
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
Аватар
V.Milenkov
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 08:58
Име: Виктор Миленков

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот GoShY_SaSteZaTeLa » Съб Фев 02, 2008 02:33

Много жалко че не беше разпространено по рано че да може и аз да карам апак от мен можеше да очаквате още поне 7 наистина конкурентни автомобила като(Субару Импреза 2005 год.,А8 6.0 W12 4x4,Egle Talon 4x4 TSI,Siera Coswoord,Фиат Уно Турбо,Опел Корса 2.0 16V 200+ и един леко бавен Каиен)освен аз но за жалост пропуснахме.Другия път се надявам да се разпространи по всички форуми или да се каже на клубовете каде и кога ще има састезание макар и да не е Републикански Шампионат :wink:
Аватар
GoShY_SaSteZaTeLa
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Сеп 30, 2007 22:59
Име: Георги Атанасов

Re: Писта на сняг - Баховица

Мнениеот 5 GTT » Чет Фев 21, 2008 15:55

Ferjancz написа:АЗ също искам да благодаря на организаторите за добрата работа! Наистина никой не очакваше да има над 70 заявки ! То в официалния шампионат не се събират по толкова коли ! Емоции не липсваха през целия ден ! Е имаше и груби селски прояви от станана някои от участниците , но уви без такива работи не може да се мине ! Искам да поздравя Ангел Григорчев, на когото аз бях "баласт" и май дсамо му пречех , който за върши на четвърта позиция от всичките 72 автомобила! Клиото, което той управляваше не му изневреи нито за миг! Малко по-късно и снимки ще има ! Както каза Оги , БМВ-тата видяха голям зор, но пък само неколцина от тях имаха шипове на гумите и се справяха както по добава , но за останалите при този лед, който имаше на пистата , си беше жива мъка! Ловешките организатори обещаха да се превърне този род състезание в нещо като традиция и при първия удобен момент ще се проведе отново ! Ефектно каране не липсваше , особенно от някои от участниците! Като може би едно от най-зрелищното минаване направи Стефан Стоев ( Мицубиши Лансер 4х4 ) !


Лансера наистина направи перфектно каране. При това нямаше и шипове, но този Гиславед се оказва много добър. И аз съм с такива и съм направо изумен от държането им в сняг и лед. Имам видео с Лансера, обиколките на състезателното Пежо 106 и с моето участие, но незнам как да ги кача. Интересува ме кое място зае Пежото т.к. при сравняването на времената по секторите излизаме еднакво, но това забиване в пряспата ме изкара от играта.
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

ПредишнаСледваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта