14 Април - рали за аматьори Черно море-Варна

14 Април - рали за аматьори Черно море-Варна

Мнениеот bobbi » Чет Мар 08, 2007 17:31

Господа искам да ви помоля в тази тема да не се караме както в предишната. Правя тази тема за желаещите да участват в това състезание, което ще се състои в гр.Варна на 14април.
Записванията ще започнат след 15март, когато и аз ще имам подробна информация за етапите.
Идеята на тази тема е да увеличи броя на участниците в това любителско рали, за което на всеки които желае да се запише аз лично ще изпращам по e-mail молба за записване, която в попълнен вариант той/тя ще ми връща обратно а аз ще я нося в СБА-Варна.
Тази тема се отваря със знанието на организаторите и е напълно редовна, затова който не е убеден в желанието си за участие, моля да не ни подвежда.
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Мнениеот bobbi » Чет Мар 08, 2007 17:45

Първо благодаря.
Господа, ако този сайт спомогне за увеличаване броя на участниците в ралито ви обещавам на всеки един автомобил на задното стъкло да има реклама на сайта.
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Мнениеот bobbi » Чет Мар 08, 2007 18:00

14 Април - рали за аматьори Черно море-Варна

Много ви моля с думата АМАТЬОРИ да не се спекулира и хората които могат да карат даси мислят че мястото не им е там.
Написал съм аматьори защото се допускат всякакви автомобили.
Участващите автомобили се разделят по групи както следва:
1. Състезателни
2. Хоби кар
3. Туристически клас до 1300куб.
4. Туристически клас до 1600куб.
5. Туристически клас над 1600куб.
6. Ретро

В клас хоби кар са всички автомобили дори и с леки изменения, като например махането на гърнетата

Отсечките тази година ще са или 4 или 5, но това със сигурност мога да кажа когато се видя с организаторите а това ще стане идната седмица. Тогава очаквайте от мен пълна информация за ралито, регламента и включително карти на отсечките.
До тогава можем само да си говорим кой иска да се запише и как да го направи.
Последна промяна bobbi на Вто Мар 20, 2007 13:54, променена общо 1 път
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Мнениеот damon » Чет Мар 08, 2007 19:28

Какво точно ще представлява това рали? След като има категория туристически автомобили не би трябвало етапите да са скорстни - може би само движение по часовник и майсторско шофиране? Но какво ще правят състезателните автомобили? :wink: Дай малко повече разяснения за това...

Иначе тази тема със сигурност ще ви помогне да го популяризирате...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот rally-mania » Чет Мар 08, 2007 19:45

идеята е много хубава и бих участвал с най голямо желание, но точно тогава няма да съм в страната.затова бих искал да попитам ще има ли и други подобни ралита по нататък или е рано да се каже сега.може би всичко ще зависи от това как ще протече този кръг и тогава ще се реши?
rally-mania
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 22:10
Местоположение: Добрич
Име: Милен Желев

Мнениеот SGCasper » Чет Мар 08, 2007 21:28

До колкото съм запознат не се провежда за първи път ралито, нали или се лъжа??? Защото миналата година четох за него , не не по миналата значе 2005 е било в весник Бега-автомобилен магазин, и за малк да се навия да участвам, но след групо пресмятане на финансите и други подобни, по онова време нямаше да ми стигнат и се отказах.
Мисля че е нещо от рода на майсторско управление и подобни упражнения нали???
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Мнениеот bobbi » Пет Мар 09, 2007 10:34

Това рали не е скоростно.
Повече везните накланят на майсторско управление.
Етапите се засичат за време, сбора определя победителя, но има и наказания като на всяко рали, за съборени колчета и неизпълнение на рагламента.
Кара се с навигатор и пътен лист.
Миналата година имаше 9-10 автомобила клас състезателни, но с една единствена марка LADA!
Тази година ще очакваме доста по мощни автомобили от рода на S3, Subaru Impreza, и все такива мощни които да привлекат както други състезатели, така и много публика.
Искам да ви кажа че самото състезание си е тръпка, отсечките са майсторски. Ще ви кача скиците на отсечките веднага щом бъдат ясни.
Всичко в ралито се оценява от съдии.
Идеята е да се направи едно истинско рали от което и публиката и състезателите да останат доволни за да можем да го повторим в края на лятото.
Таксата за участие мисля ще бъде старата-10лв, но със сигурност информация за това когато се срещна с г-н Орлин Пенев.
Доколкото зная тази година ще има едно ново условие-каски!
Отсечките са такива че ако вие господа сте с бързи автомобили спокойно можете да се засилвате със скорост над 100км/ч.
Последна промяна bobbi на Вто Мар 20, 2007 13:58, променена общо 1 път
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Мнениеот bobbi » Съб Мар 10, 2007 10:24

Не знам защо няма никакъв интерес към това рали, кажете защо никой не иска да участва?
Господа това е единственото състезание в България за момента в което участват серийни автомобили без роубари и пожарни системи.
Единствено е и за това че никаде в България няма такова рали което да се състои от 4 различни етапа.
Има писта, има отсечка с дълги прави и обратни завои, има и писта с много завои за любителите на ръчните спирачки.
Таксата е минимална, искат ви само талон за преглед, гражданска отговорност и каски>
Който няма каска мога да го заведа във Варна да си купи за 25/30лв.
ТАЗИ ГОДИНА НЯМА СПИРАЧКИ ЗА БРОЯ УЧАСТВАЩИ!!!
Вчера говорих с организатора и той обеща ако минем броя от 100 коли да повторим ралито есента, като каза че ако има много участници щял да го направи два дни и отсечките да не бъдат 4 а поне 10, като едната ще бъде като SS.
Аз немога да ви разбера-искате да карате, а като имате възможност да го правите се криете като мишки.
Разберете че ако ние участваме и минем бройката от 100 коли всяка година ралито ще става все по-добро.
Човека каза че ако това рали тръгне добре, за догодина щял да затвори участъка Аладжа Манастир, като изискванията щели да бъдат като на планинските хоби кар и ако отново има желаещи за участие ще се работи по възвръщането на едно от най-добрите ралита в BG-Албена.
Ама това не зависи от него а от това дали ние ще участваме за да докаже на спонсорите си че в това което той прави има някакво бъдеще.
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Мнениеот Loeb » Съб Мар 10, 2007 12:29

Боби, аз ще се постарая да ти отговоря, като не целя да обидя никого.
Голяма част от посетителите във форума не са им проблемни каските, а колите(нямат такива подходящи за такова състезание), на друга част шофьорските книжки, защото просто нямат такива или са ги изкарили в не толкова далечно време, друга част са хората свързани със спорта, докоснали се до него - пилоти, навигатори, механици; за голяма част от тях е как да го кажа под нивото да участват на такова аматьорско състезание в добрия смисъл на думата, за друга част да го кажем без да искам да засегна някой ги е страх да не ги победи т.н. аматьор и т.н.
По принцип всички са много надъхани, но пред компютъра и на завоя с биричка в ръка, това не е лошо разбира се, защото всички сме истински фенове на спорта и ни боли, като гледаме какви състезания организират хората в някой страни от що годе нашето потекло- Чехия, Унгария.
Аз лично ще направя всичко възможно да участвам, а и да зарибя още някой друг, те са си зарибени де. :D :D :D
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот bobbi » Съб Мар 10, 2007 12:51

Аз съм наясно с това и искам да споделя нещо:
Аз също бях от тия фенове с биричката ама миналата година чувам за това рали и си викам-що да не участвам?
Естествено имах и по-сериозен проблем моят автомибил тогава беше пежо 306 1.9дизел и какво да правя?
Не се отказах а отидох при един приятел и взех от него едно мицубиши колт 92г. 1,3, махнах му гърнетата защото беше много задръстено/ изведох една тръба от колекторите до под моята врата и се записах/.
Пуснаха ме в хоби кар където конкуренцията ми беше с мотори 2.0л. и аз си викам че ще си карам за кеф и само ръчни дърпах и се кефих и накрая 2-ри в моята група и 4-ти в генералното.
Не се хваля, искам да кажа че човек докато не опита не знае какво е преживяването.
Тук колко е бърз автомобила няма никакво значение
Последна промяна bobbi на Вто Мар 20, 2007 14:00, променена общо 1 път
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Мнениеот MARVI » Съб Мар 10, 2007 13:30

bobbi ще можеш ли да ни дадеш снимки от миналогодишното издание на това рали,защото звучи интересно :)
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот Paula » Съб Мар 10, 2007 14:06

Здравейте!
Искам да се включа по темата и да дам малко повече инфо като човек, който е участвал (като навигатор).
Това мило състезание се провежда вече 4 години по ред. Миналата година имаше 5 ИК( изпитания за класиране). Колоната тръгва от Двореца на културата и спорта, а първото ИК е на паркинга пред Университетска болница. Тук скорост кой знае каква не се развива, защото има змейки, вратички и т.н. които забавят скоростта. От там се отива на картинг пистата във Виница (всички сме ходили на картинг писта и знаем какво представлява, така че всеки сам може да си направи преценка каква скорост може да развие със собствения си автомобил и личните си данни). След това всички потеглихме към Албена. Между другото това беше един от най-атрактивните етапи в цялото състезание. Наподобяваше затворен кръг. И от там обратно по картинг пистата и паркинга. По време на цялото състезание навигатора следи времето, защото всичко е като на истинско рали.
Всяка година се получава много интересно състезание, пълно с много емоции.
Боби, ще се радвам като излезе регламента да пуснеш малко повече информация за тази година.
Когато тръгнеш по пътя на успеха, не бъди жесток с околните, защото може да ги срещеш на връщане:)
Paula
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 14:47
Местоположение: Провадия
Име: Пламена Раева

Мнениеот Sainz » Съб Мар 10, 2007 14:57

За всички, които искат да разберат повече за рали "Черно моте"
http://torrents.rally-club.net/details.php?id=499772beb7d9c931b56648154a2b8fd448ef0d7c
Това е ИК пред Университетска болница.
Аватар
Sainz
 
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 11:10
Местоположение: Варна
Име: Николай Лефтеров

Мнениеот nikif1 » Съб Мар 10, 2007 15:29

Aми относно интереса към това мероприятие,бих искал да кажа, че датата може би е малко неподходяща,поради факта че по-същото време има автокрос в ''Търговище'',а две седмици по-късно започва и шампионата за затворен маршрут на 28-29 в'' Русе''.....Иначе съм сигурен че ще е интересно.Но има доста време до тогава.........ще има и доста кандидати :wink:
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

Мнениеот Astra_26 » Нед Мар 11, 2007 12:20

Bobbi пусни един линк със заявка за ралито или на [email protected]

:D :D :D
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron