Speed Fest 2006

Speed Fest 2006

Мнениеот fast_girl » Нед Сеп 24, 2006 13:05

Мога да кажа едно наистина много добре подготвено шоу.Страхотна организация,не е като друг път публиката да си ходи по пистата и охраната да не може да ги прибере,сега не ти даваха да стъпиш на трасето,единствено ако не си избран от тамболата за да се повозиш на Dodge и на F1.За мое щастое аз имах късмета да се повозя на Dodge и на Шкодите (фордлайферите от Рали България).
От пилотите ни там бяха Танев и Тошко Дунев те направиха представяне на автомобилите си,Танев много добре врътна Н12,въпреки контозията,коята има евала Жоре,Тошко не знам защо не врътна малко поршето, а само два тигела на пистата направи и се прибра.
За формулата какво да кажа те думите са излишни,нещо страхотно ,знам че някои от вас са посещавали състезанията и знаят за какво става дума :)
Желаешите можеха да направят Dest Drive нa KIA Sorento ако не се лъжа,зад пистата от Дуневи даваха да покаращ картинг.
В програмата даваха,че ще има училище за рали пилоти е аз не го видях това училище къде е и дали ваобще го е имало.
За мое учудване имаше малко посещаемост,но донякъде това е оправдано като имаме предвит цената на билетите,Лео и Део направиха добро шоу по време на томболите,на кратко това е за мен си
остава страхотното преживявaне от Speed Fest 2006
на този сайт ще има снимни от феста:http://digital.bg/
Изображение
Аватар
fast_girl
 
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 20:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот fokus » Нед Сеп 24, 2006 18:06

Добре беше организирано вярно, малко разпокъсано но Момчил е доста подробен запълваше времето с инфо за машините, не знам дали гледа надбягването между различните машини стана ми смешно когато бъгито дръпна на старта и БМВ-то и Ево 7-та с неговия скромен 2,2 двигател на Ауди, не знам откъде се появи още един Вайпър черен който направи няколко старта с "Доджа на Боб" , както и срещу черното Порше, но пък имаше 780 к.с. под капака според думите на неизвестния собственик, интересно шоу наистина!
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот tsveti » Нед Сеп 24, 2006 18:07

Мдаа, сигурно е било шоу Аз го пропуснах за съжаление
А каква беше цената на билетите?
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот fokus » Нед Сеп 24, 2006 18:21

между 17 и 50 лева зависи от зоната в която ще пребиваваш ..
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот fokus » Нед Сеп 24, 2006 19:03

Всъщност не съм сто процента сигурен дали стигаха до 50 лв. .... съвсем не обърнах внимание до колко беше макс.
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот txl » Нед Сеп 24, 2006 19:03

Днес присъствах на събитието и съм много доволен. Не знам от какво се оплакват толкова много по другите форуми, организацията беше според мен доста добра. На първо място искам да отбележа, че хората от охраната знаеха какво правят там, бяха любезни и отзивчиви, нещо което аз не съм свикнал да виждам по други състезания :?

Формулите са уникални, аз не бях виждал до сега на живо. Бяха ограничени до 15 000 оборота, обаче много вървят тия машини. Много вървят, и много спират :shock: При връщането в бокса идваха по правата срещу нас на прекъсвач на 6-та (мисля че са със 6-степенни кутии) с около 270км/ч и спираха за уникално кратко време и пространство :shock: А звукът при стартирането просто... чувстваш как ти вибрират тъпънчета в ушите... Това е с две думи за тях, жалкото на цялото събитие е, че изтеглените от томболата да се возят бяха доста по-малко от първоначално обявените, днес изтеглиха 7 или 8 човека (първоначалните цифри бяха 45-55 човека общо за трите дни).

Освен формулите, там бяха ГТ Рейсинг с жълтото Субару и още едно синьо, Танев ги въртеше по пистата. Беше и Поршето на Дуневи, но Тошко го нямаше за да покара.

Видяхме вървенето на един професионален карт - на Симеон Иванов, мисля че беше 125см3, около 50к.с., 6 скорости и около 150кг тегло заедно с пилота. Също уникално се движеше това чудо, при старт просто се изстрелва. Пробва се на драг срещу един Шевролет Корвет и видимо го победи, без да засичат времена.

Имаше един Вайпър, който е кола за сигурност в GT сериите. Човекът, който го караше, на име Боб (трябва да му потърся фамилията), беше много земен и приятен човек. В предишните два дни са возили хора, изтеглени от томбола и в него, но за днес вече гумите му бяха в такова състояние, че го ползваха само за парадни обиколки. Боб обясни, че са опитали да намерят други гуми (345х35х19), но в България нямало такива и изказа съжаление, че днес хората няма да могат да го видят в движение.

Видяхме и няколко старта на прочутата Сиера на Цунами :D Наистина ускорява страшно, но определено имаше някакъв проблем с превключването на предавките.

Имаше един сайдкар Ямаха, но за съжаление не го видях в действие - тръгнах си преди последните возения с формулата, не знам показали ли са го после и него.

Освен това имаше и парад на ретро-автомобили, за съжаление представителите не бяха твърде много.

Това бяха по-интересните неща, които видях и като цяло съм доволен от събитието.
Последна промяна txl на Нед Сеп 24, 2006 22:03, променена общо 1 път
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот fokus » Нед Сеп 24, 2006 19:10

Сайдкара го видях в движение в събота между преваляванията, съвсем за малко и не направи нещо особено само дето ускоряваше а карта е невероятен наистина вчера го въртеше само на задни гуми и за съжаление после смени бутало ... след смяната направи старт срещу БМВ-то на стриитмания и го дръпна на старт доста време вървяха заедно, хубаво беше :)
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот txl » Нед Сеп 24, 2006 19:20

Ето и галерия за събитието, много моля обаче да се качват само качествени неща (без снимки от телефони и т.н.).
http://forum.rally-club.net/album_cat.php?cat_id=199
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот fast_girl » Нед Сеп 24, 2006 20:08

fokus написа:Добре беше организирано вярно, малко разпокъсано но Момчил е доста подробен запълваше времето с инфо за машините, не знам дали гледа надбягването между различните машини стана ми смешно когато бъгито дръпна на старта и БМВ-то и Ево 7-та с неговия скромен 2,2 двигател на Ауди, не знам откъде се появи още един Вайпър черен който направи няколко старта с "Доджа на Боб" , както и срещу черното Порше, но пък имаше 780 к.с. под капака според думите на неизвестния собственик, интересно шоу наистина!


да гледах ги тези дръпки наистина тоя карт как дръпна BMW-то на Алито просто...

тука има малко снимки от съботата http://snimka.bg/album.php?album_id=65120&photo=1
Изображение
Аватар
fast_girl
 
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 20:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот fokus » Нед Сеп 24, 2006 21:21

Екстра са снимките взирах се да се видя ама тц не си ме хванала или не се виждам :)
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот fast_girl » Пон Сеп 25, 2006 15:36

xaxaxa emi drugiq put
Изображение
Аватар
fast_girl
 
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 20:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот OGN » Пон Сеп 25, 2006 19:15

гледах снимките-какво направи синьото бъги (скорост как е ускорението ?)
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот fast_girl » Пон Сеп 25, 2006 19:26

OGN написа:гледах снимките-какво направи синьото бъги (скорост как е ускорението ?)


ne beshe nishto osobeno po skoro slaba rabota
Изображение
Аватар
fast_girl
 
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 20:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот OGN » Пон Сеп 25, 2006 19:53

fast_girl написа:
OGN написа:гледах снимките-какво направи синьото бъги (скорост как е ускорението ?)


ne beshe nishto osobeno po skoro slaba rabota

от подобни машини очаквам много
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот fast_girl » Пон Сеп 25, 2006 19:55

то ние какво очакване,а те какво показват :)
Изображение
Аватар
fast_girl
 
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 20:46
Местоположение: plovdiv

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron