Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот antovi53 » Сря Ное 28, 2012 21:19

Дано не стане като миналия сезон :|
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!
Аватар
antovi53
 
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 15:28
Име: Теодор Иванов

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот VAZ sport » Пон Дек 24, 2012 21:00

НАРЕДБА
ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ
НА АВТОМОБИЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ 2013

Автомобилните състезания през 2013 година ще се провеждат в съответствие с Международния спортен кодекс на FIA, Националния кодекс по автомобилен спорт на БФАС, настоящата наредба, специалните правилници за отделните дисциплини, допълнителните правилници за състезанията, както и техническите изисквания на FIA и БФАС.
Чл.8. За 2013 г. БФАС ще издава лицензи на водачи (пилоти и навигатори) към даден клуб от 01 януари 2013 до 31 март 2013 на:
- на водачи (пилоти или навигатори) кандидатстващи за лиценз за първи път- с писмено предложение (формуляр) от АСК-член на БФАС, представяне на свидетелство за правоуправление, годишен медицински преглед, направен в оторизирани клиники по местоживеене, теоретичен изпит пред БФАС и внесена такса за лиценз.
Чл.17. Автомобилните спортни клубове (АСК) заплащат:
- ежегодни лицензи за водачите , състезаващи в дисциплините дрифт,гимхана, драг,тайм атак от името на клуба в БФАС в размер на 50 лв , с включен ДДС.
- еднократен лиценз за водачите състезаващи се в дисциплините дрифт, гимхана, драг, тайм атак в размер на 15 лв. с включен ДДС. Еднократният лиценз е валиден само за състезанието за което е издаден.
Чл.18. Автомобилните спортни клубове /АСК/ заплащат ежегодно годишен клубен членски внос на БФАС в размер на 600 лв.
Чл.30. Всички водачи са длъжни:
а/ да участват само в състезания, включени в различните видове шампионати под егидата на БФАС или със съгласието на БФАС, в противен случай се спират състезателните права за 60 дни от датата на нарушението.
Чл.31. Участието на лицензирани водачи в автомобилни състезания извън тези от календара на БФАС или друга спортна проява със състезателен, демонстрационен, промоционален или шоу характер извън спортния календар на БФАС, може да става само след писмено съгласуване с БФАС.
Чл.59. Без хомологирана състезателна екипировка (съгласно изискванията на FIA за международни състезания и на БФАС за национални състезания), пилотите и навигаторите няма да бъдат допуснати до старт. От 01.01.2013 г. участниците в състезанията от спортния календар по дисциплините „рали”, „затворен маршрут” и „планинско”, задължително трябва да са оборудвани със FHR система (“ХАНС”). За състезаващите се в останалите дисциплини, без приложните шампионати, използването на FHR система (“ХАНС”) е препоръчително.
Чл.64. Редовно подали заявки, но не явили се за участие в състезанието, губят таксата и тя остава в полза на организатора. Състезатели и водачи, които са заявили участие за определено състезание, но са се отказали преди започването му и не са уведомили писмено организаторите за причините, поради които няма да участват се глобяват с 100 лв., за което организаторът уведомява БФАС. Глобата следва да се плати в БФАС в срок до 5 дни от началото на състезанието за което е наложена санкцията. За неплатена глоба от състезател ще бъде отказвано право на участие в следващи състезания.

Голямо "БЛАГОДАРЯ" на БФАС за улесненията които правят към хората с бензин в кръвта. Сега за да карам на някой тайм атак трябва да си намеря клуб или да си направя такъв за скромната сума от 600лв, да платя разходи по вадене на автомобилен лиценз, медицински преглед и прочие разходки. Ханс бил препорачителен (от догодина сигорно и задължителен). Ако искам да си правя шоу някъде трябва да се съобразявам с БФАС ако ли не щели да ми забранят да карам 60 дни! Поради някаква причина, ако не взема участие не само ще ми изгори таксата която съм платил ами и 100 лв ще ме глобят!!!
Това ако не е машина за пари здраве му кажете!!!
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот GT 51 » Вто Дек 25, 2012 01:27

Радко, незнам какъв е формата на Тайм Атак при БФАС, и под какви правила ще се провежда, какви ще са критерийте, дали ще може и състезатели от други дисциплини, примерно да карат.Що се касае за финансовата страна, има председател на комисита за новите дисциплини, така, че ще трябва да го питаш него.На годишното награждаване на ДКБ Искрен ясно заяви, че за сезон 2013 г. Тайм Атак организиран от ДКБ ще има, но някой кръгове ще отпаднат, ще има нови,така , че ще можеш да караш там.Там поне условията и правилата са по достъпни, и не са толкова натоварени финансово.За Джимхана,навремето този вид състезание се провали, още преди да е стартирало, така , че не знам тук под какви правила и регламенти ще се кара.На първо четене календара на БФАС, вероятно ще търпи корекций,но едва ли ще е нещо сериозно.Няма и дати за Джимхана, или поне аз не видях.Има много неща да се изясняват , и вероятно , както на теб, мен и всички останали, ще има кой да ни разясни правилата и задълженията, щот май права няма да имаме...:))) Весели празници и наздравец ! :)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот GT 51 » Вто Яну 08, 2013 23:39

Регламент, правила...???? Ще има ли скоро...??? :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот dontcheff » Чет Яну 31, 2013 07:59

аз така като чета, за ТА искат и хомологирана екипировка...
Изображение
Аватар
dontcheff
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 14:06
Местоположение: София
Име: Кр. Дончев

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот Zero » Пет Фев 01, 2013 15:47

Тайм атак Шампионат 2013
1. Кюстендил 4-5 Май 2013
2. Пловдив 1 22-23 Юни 2013
3. Пловдив 2 20-21 Юли 2013
4. Варна 21-22 Септември 2013
5. Видин 26-27 Октомври 2013

И аз имам доста въпроси :) ще може ли обикновения човек да кара на ТА с everyday-ката си? Ще има ли клас Street? Регламент за него и т.н. :D
Аватар
Zero
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 30, 2013 12:45
Местоположение: Казанлък, София
Име: Levent Engin

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот dontcheff » Нед Фев 03, 2013 09:46

от къде имаш информация за календара?
Изображение
Аватар
dontcheff
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 14:06
Местоположение: София
Име: Кр. Дончев

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот Zero » Нед Фев 03, 2013 11:35

Има го в сайта на БФАС :wink: целия спортен календар с всички мероприятия които са под шапката на БФАС :wink:
Мисля ,че каледара на ДКБ е различен от този :)
Аватар
Zero
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 30, 2013 12:45
Местоположение: Казанлък, София
Име: Levent Engin

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот GT 51 » Съб Фев 09, 2013 00:10

Да, различен е....и регламента е различен....всъщност ....къде са регламентите...??? :roll:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот ALSP » Нед Фев 10, 2013 17:24

Ако някой ми каже разбито в цифри как колко и за какво трябва да се плати за да се участва и в шампионата на БФАС в клас Стрийт.
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот dontcheff » Пон Фев 11, 2013 08:00

ALSP написа:Ако някой ми каже разбито в цифри как колко и за какво трябва да се плати за да се участва и в шампионата на БФАС в клас Стрийт.

според написаното до момента, силно се съмнявам, че ще има клас стрийт.
Изображение
Аватар
dontcheff
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 14:06
Местоположение: София
Име: Кр. Дончев

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот stucci_ms » Вто Фев 12, 2013 21:03

Добре поне няма ли да покажат скоро време какви класове ще има, регламент и т.н.!? :roll:
Аватар
stucci_ms
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 15:10
Местоположение: София
Име: Стоил Гергов

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот ALSP » Вто Фев 12, 2013 23:57

В нашия край за такава ситуация има хубав лаф " У ЕСЕН"
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот GT 51 » Съб Мар 09, 2013 00:08

Тайм Атак на Калояново на 23.03.13 г. до момента е с 54 заявки
http://www.dcb.bg/?p=84&l=1&id_calendar=28
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Български тайм атак шампионат 2013 - новини, слухове

Мнениеот GT 51 » Пет Мар 29, 2013 23:46

Някакво тотално разминаване има тука , със световни неизвестни и регламенти бесни..... :?: :?: :?:

http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... 3&Itemid=7
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Следваща

Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта

cron