Дамско рали ''Интерспийд"2008

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот motolud » Вто Яну 13, 2009 15:16

Алекс друже дадох примера за Шумахер защото това са негови думи!!!
Аз помня точно този случай който споменаваш ти за дъската под шасито !!!
когато има ясно определени правила НАПИСАНИ!!! трябва да се спазват!!!Ти не си сложил въздоховода на фара но ей тва момиче го е сложила!!!http://forum.rally-club.bg/gallery2.php?g2_itemId=158829 да направилаго защото няма кои да и каже че неможе!!!
Туко що разговатях с Трифон и аз и на него му обесних защо аз се изказвам тука защото когато си за точно и коректно отношение за спазването на правилата трябва да се отняся за всички!!!Той визира определени неща като нередни да ОК тези автомобили не са произведени така но си решил да вадиш Кирливите ризи на хорато които не са "коректни" трябва да го направиш за всички!!! Не за дами на които автомобилите са с гуми , окачване и хидравлична ръчна!!! това ясно визира 3 имена Мануела Цвети и Яна !!! а мини купара то бива да е мини ама толкова мини от земята не е баш!!! Саксото е готино с 3 очи и една дупка :)а ми онова сивото пунто много върви за фиат :mrgreen: 4 точковия колан на реното 5 и още куп такива работи!!! от цялата работа аз си вадя едно единствено мнение за мен след като няма кой да определи какво може и какво не и най вече няма кой да го контролира всеки може да прави каквото си иска. Аз пак казвам не е луд тоя дето яде баницата луд е тоя дето му я дава!!!
и държа да отбележа че не се заяждам нито с Тони нито с Алекс нито с момичета на които им изредих колите!!!
С Тони се разбрахме защо аз тръгнах срещу него - защото с това че изложи като нередни определени промени визира определени хора само но съдейки по неговите думи ИЛИ Всички или никои!!!и аз не обичам нечестните играчи ама в случея не виждам някое от девойките да е такова защото никъде не са им казали ТОВА НЕ МОЖЕ!!!Алекс ти си отишал и си питал и са ти каза ли ясно и конкретно не може защотото.......
Има ли ясни правила има кой да ги спазва а ние тук просто се дразниме един друг докато хора които им е работа да ги следят тези неща ни се смеят.
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Вто Яну 13, 2009 15:52

Явно тази година още преди да е почнал шампионата вече интригите и разправиите са налице. Така както е написан правилника за дамския шампионат и ако се прилага едно към едно, то според мен много неща няма да са същите и дори ако само си сменил страничното огледало с такова което не е серийно за модела автомобил би следвало да не те допуснат...... а относно този 4 точков колан дето ви е влязъл в очите ...няма проблем аз си имам и стандартен освен това коланите не са професионални а илиенски и в интерес на истината (с тях в последното състезание и без тях в предпоследното), съдейки по времената не мисля че колана или нещо друго е изиграло решаващата роля за класирането ми .....на опашката отзад.
Както за пореден път ще кажа на всички които активно участват в темата за мен три са основните фактора за да си първи н нашия шампионат : 1. Пилота - труд и психика 2. Опит 3. Колата .... може да не сте съгласни но би било инересно например на всяко състезание да има допълнителен тур с две серийни стандартни туристически автомобила и първите трима във всеки клас да се състезават помежду си ....е тогава ще видим наистина дали тунинга е най- решаващия и както се казва тойе пръта в колелата на прогреса :)
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Вто Яну 13, 2009 21:34

2.
Трифоне - излагаш се с този мрън-мрън, та пляс. Седалки, чипове, колани, бла-бла. Продължавам да твърдя, че в този шампионат най-важни са пилотските умения и то толкова много, че понякога се чудя дали да не скоча до пластичен хирург и после да се тупаме заедно с мацките между конусите.:-)


Г-н Шопов,явно наистина се изтърси отнякъде и сигурно си падна върху главата!И донякъде ти размъти мозъка! :wink: Аз не мрънкам,а защитавам правилата в спорта.
Не можеш да даваш оценка на шампионат,в който нито участваш,нито разбираш!
Не си спомням да съм те виждал някога дори да присъстваш на такава прова!
А относно дамите,можеш да се пробваш да караш с тях,но ще станеш за смях,сигурен съм!
За пластичен хирург ще ти съдействам без проблеми! :mrgreen:

Трифоне, ще си позволя да се обърна пак към теб/Вас персонално. Подобна позиция не ти прави чест на теб като мъж и пилот. Като съпруг вече ти си преценяваш. Ще ти дам само два примера:
1. Плаца на НСА, в която бяхме състуденти. Зима, сняг, малко полигонче и няколко конуса. Звезделина си караше Микрата, а аз дъртото Ренде Лагуна на газ. На теория би трябвало да ме отупа с много, но реалността беше друга.
[/quote]

Не мисля,че ме познаш достатъчно добре,за да знаеш какъв съм като мъж и като пилот и какво отстоявам в живота!
Така че не смесвай нещата!
А плаца на НСА много добре си го спомням.
А ти не знам дали си спомняш кой спечели студентското състезание? :wink:
А относно рали "Галатея",радвам се,че си намери поприще,където да побеждаваш любителите! :wink:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Иван Шопов » Сря Яну 14, 2009 01:00

Трифоне,
Имаш ми телефона и знаеш къде работя. Защо не дойдеш да ми го кажеш в очите, м? Или ще ми звъниш само, когато ти трябва нещо, а тук ще съм г-н Шопов, който е бла-бла и дъра-бъра? Хайде дръж се мъжката, наистина...
За студентските състезания нямам и идея, защото по това време вече се бях отказал от НСА.
За разбирането - няма да споря, но мога да се обзаложа, че съм доста по-наясно, отколкото смяташ.
Както и да е. Не съм тук за да си меря дроселите с теб. Както и няма да го направя с Дамите, макар че да сне смятам, че съм обречен предварително - винаги има шанс стига човек да намери правилният подход.
Звезделина мисля, че сама може да си каже позицията, а ти... говори ми за шампионатите, в които сме учавствали в един клас и група. Иначе честно казано мисля да викна Виктор, та от всички адвокати да има поне един професионалист.:-)
А за "Галатея" - извинявай, но ако говорим за любители, значи са пропусали да те поканят. Искрено се надявам на следващото рали да си в челната тройка. И само между нас казано - между така наречените "любители" има момчета и момичета, които ще направят и теб, а и мен сами да си говорим. Трябва им само шанс - таланта си го имат!:-)
Защо ли се занимавам въобще? Както казах дрън, дрън, та пляс...
Вечно вината е в другите... Пфу...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот tsveti » Сря Яну 14, 2009 21:17

Егати работата...що ли ми трябва да се занимавам :roll: , ама ей така си ме човърка отвътре и ако някои хора ми кажат след малко, че съм несериозна, че си губя времето и куп други нещица, аз пак ще кажа ''да, така е, няма повече'' и утре пак ще напиша каквото мисля :lol: Какво да ме прави човек, инатът ми край няма...
Тони, нека не се караме за глупости, нека спрем да се заяждаме един с друг, за неща независещи нито от теб, нито от мен... Ще ти задам някои въпроси, ако решиш отговори ми, ако не-ок. Но ще те помоля на последния да обърнеш сериозно внимание и да помислиш, тъй като другите са бла бла... :)
Първо, можеш ли да ми посочиш състезание, в което ти си участвал от този ш-т? Не за друго, но даваш оценки(пък на други хора си забранил) и ми е интересно да разбера...
Второ, моля те, обясни ми как защитаваш правилата в спорта? С две думи. Някакви факти? Хиляди нередности имаше тази година, миналата също, кажи ми на една от тях ти как реагира и какво направи? Отиде да се разправяш ли? С кого? Какво постигна? (моля те, не мисли, че се заяждам в момента, просто питам, защото може да съм пропуснала нещичко).
Трето, според теб участничките в дамските състезания какви са? Любители ли?
Само защото някой има лиценз, това го прави професионалист ли? Доста голям процент от така наречените любители карат по-добре от така наречените професионалисти. Безспорен факт. Само защото някой е завършил НСА-Автомобилизъм, прави ли го професионалист? О, да, със сигурност е доста крачки пред останалите, понеже не случаен човек преподава там и на всекиму е известно как преподава Владо Илиев.
Четвърто, ти лично виждал ли си скоро Иван как кара между конуси и елементи от дамските? На това зная отговора. Не, не си го виждал. Респективно, нямаш право да даваш оценка на нещо/някой, след като нито си запознат, нито си бил свидетел.
Само ще ти кажа, че Иван, ако дойде на някое дамско, ще скрие шапките на половината дами, дето въртят геврека поне една седмица преди всяко състезание и знаят елементите наизуст! (това не са празни приказки, може да бъде доказано и да стане факт).
Пето и най-съществено! Защо се противиш на идеята, ''подобрените'' коли в дамския да имат своя група? Защо искаш всички участнички хвърлили толкова пари и нерви, да НЕ МОГАТ да карат колите си? (при това, вината не е тяхна, че са били допуснати) Като имат своя група, ще имат и свое генерално класиране, като при Хиксовете.
Искаш ли/искате ли, да напишем едно писмо до БФАС и да предложим тази идея? Според мен това е единственото разумно развитие на нещата, както за дамския ш-т, така и за този спор за подобренията.
Но трябва всички заедно да го направим, а не двама, трима човека. Аз лично, ще се помъча да сметна какви ще са разходите на БФАС за тази група или пък ще ги попитаме тях, и ако това е нещото, което би ги притиснало, можем да помогнем с нещо, ще измислим как да стане. Имам някоя друга идея...
Съгласен ли си?
Съгласни ли сте вие другите, участници в темата, по скоро участнички в дамския?
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Сря Яну 14, 2009 23:14

Не ми се искаше да се включвам и аз в тази тема,но просто ми дойдоха в повече всички глупости,изписани от вас!
Така...относно Звезделина...какво я намесихте нея в цялата история?!?И кои сте вие да й давате оценка дали може да кара или не?!?
Нека и аз да кажа две думи по темата.
Много съм разочарован от теб Мануела,заради тези неща,които написа за Звезделина,че не можела да губи достойно!Напротив,може и го прави!!!Много лесно можеше да пусне едно писмо в БФАС в средата на сезона за колите ви и сега ти и Цветомира да нямате титли,нали така?Това щеше да й е изцяло в правата,но тя не го направи,нали така???Наистина не съм очаквал подобно изказване от твоя страна!Знаеш,че много те харесвах и уважавах,но...
Да ти припомня случая с тазгодишното издание на Дамско рали "Благовещение",когато ти така роптаеше срещу колата на Яна,заради хидравличната й ръчна спирачка,и че тя не може да се състезава в този шампионат,според изсикванията на класа си???Мога да ти копирам и мнението,ако искаш!Но тогава твоята кола все още беше серийна,без хидравличната ръчна и КОНИ-спорт амортесьорит,нали???
А сега нека напиша две думи за "защитниците"!Ей,хора,вие пък направо ме изумихте с глупостите,които сте написали,само и само да има нещо написано! :shock:
Искам да се обърна лично към Иван Шопов и да го попитам как той може да каже,че хидравлчината ръчна и окачването /почти/ нямат никакво предимство пред колите без такива приспособления в този шампионат!Така...нека ти кажа каква е разликата между кола с горепосочените приспособления и кола без такива,освен това ще ти го кажа и в секунди!Ми...зависи от елемента,дали ще е квадрат,осморка или кръг,или всички взети заедно...нека помисля...ами близо 5-10 секунди НАЙ-МАЛКО!Което пък за този шампионат е адски много!
И честно да си кажа всички ме изненадахте с тази реакция,защото хем знаете,че не сте прави,хем обръщате темата на клюкарска история,изтъквайте личностните качества на хората!Всичко това е много грозно искам да ви кажа!
Сега към Цвети...ако ти се гледаш с някого накриво,заради нещата,които се пишат в този форум,не мисля,че всички го правят,защото аз лично не съм един от тях! :wink:
И мисля,че не беше редно да се самоизтъкваш по този начин,че ти и още няколко екипажа /явно визираш освен себе си Яна и Мануела/ сте направили шампионата по-атрактивен!Къде отиде майсторството питам аз???С хидравлчината ръчна и аз ще се въртя добре,сигурен съм в това,което казвам!То на състезанията,където няма къде да се въртите с хидравличните си ръчни,а има само гаражи и се изисква повечко майсторство,резултатите са налице мисля! :wink:
Хайде стига толкова съм писал!Наистина не ми се искаше да пиша,но просто не се сдържах вече да не отговоря на глупостите,които сте писали!
Така и не успяхте да вникнете в конкретния въпрос,който се дискутираше или вникнахте,но се правите,че не сте...
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот plm » Чет Яну 15, 2009 00:07

malkiq_sustezatel написа:...
Така и не успяхте да вникнете в конкретния въпрос,който се дискутираше или вникнахте,но се правите,че не сте...

О, и мен ме заболя главата! :D
Та,какъв е конкретния въпрос , който се дискутираше?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Иван Шопов » Чет Яну 15, 2009 08:27

malkiq_sustezatel написа: тогава твоята кола все още беше серийна,без хидравличната ръчна и КОНИ-спорт амортесьорит,нали???
А сега нека напиша две думи за "защитниците"!Ей,хора,вие пък направо ме изумихте с глупостите,които сте написали,само и само да има нещо написано! :shock:
Искам да се обърна лично към Иван Шопов и да го попитам как той може да каже,че хидравлчината ръчна и окачването /почти/ нямат никакво предимство пред колите без такива приспособления в този шампионат!Така...нека ти кажа каква е разликата между кола с горепосочените приспособления и кола без такива,освен това ще ти го кажа и в секунди!Ми...зависи от елемента,дали ще е квадрат,осморка или кръг,или всички взети заедно...нека помисля...ами близо 5-10 секунди НАЙ-МАЛКО!Което пък за този шампионат е адски много!

Не мисля да продължавам дискусията, но понеже се обръщаш лично към мен се чувствам длъжен да ти отговоря.
Мисля, че не само мога да го кажа, а и да ти го докажа. Ако правиш сравнение между перфектно състояние на спирачната система + хидравлична ръчна срещу серийна ръчна + скъсани жила + накладки от ученическите години на леля Гошо - ок, прав си. Във всички останали случаи, когато и двете спирачни системи са в много добро техническо състояние разликата в резултатите (ако има такава) ще е в стотни. Няма да ти чертая, защитавам тезата, дискутирам и прочее. Ако и когато имаш възможност - провери това лично и както намериш за добре.
Колкото до "защитниците" - честно казано смятам, че хората изразили дадена позиция дотук се справят повече от отлично не само из форумите,а и в реалността. В този смисъл надали е нужно някой да ги защитава, но със сигурност (за 84 път го казвам) спорта ще стане по-приятен и примамлив ако повече от действащите състезатели хабят енергия вместо с клавиатурата в градивни предложения и изисквания към БФАС, организатори и комисии. Сещам се за една просташка поговорка - "Битият - бит, е*аният - е*ан". С оправдания, обвинения, мрънканици и сочене с пръст нито синината под окото изчезва, нито задника боли по-малко. Поне така разправят, де...:-)
Между другото 5 секунди са адски много за всяка една дисциплина. Чудя се ако беше вярно твърдението на какви невероятни резултати щяхме да бъдем свидетели. Всъщност имаш ли идея колко точно са 5 секунди в спорта?
Ето ти... 5...4...3...2...1... Стига толкова.:-)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Чет Яну 15, 2009 10:01

Вероятно , както винаги ще има засегнати от споровете тук ...то просто си е в реда на нещата , обаче питам аз в крайна сметка някой има ли официален документ изясняващ допустимите параметри на колите от дамския ш-т . Защото аз точна информация освен тази за разделянето на класовете според мощността на автомобила не намирам. Може и да не съм права, но моля за да се избегне празнодумието и нападките някой от вас който има желание и възможност да посочи/публикува конкретни данни. Обръщам се към всички дами, които пишат и които само гледат сеир четейки темата.... бъдете сигурни че споровете тук и коментарите неминуемо ще рефлектират пък върху нас още на първото състезание на 7-ми. Както се казва с нашите камъни по нашите глави. Аз лично съм за идеята за отделна група на подготвени коли, защото мисля че това е начин повечето от нас да са доволни и без претенции към другите екипажи. И още нещо за последно считам че всяка една от нас която е решила да се гмурне във водите на автомобилния спорт, преди да насочи погледа си към купата и медалите трябва да се е научила да губи , като тук не визирам никой конкретно, а само себе си. Много е приятно да си винаги първи , но както казват някои мъдри хора понякога на върха е много тъжно и самотно (разбирайте ме както искате ).
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Flo » Чет Яну 15, 2009 11:59

Очевидно в България всеки си мисли, че разбира от всичко!!!
Само едно искам да кажа - ВСЯКО НЕЩО ИМА ЗНАЧЕНИЕ В ТЕХНИЧЕСКИЯ СПОРТ по отношение на техниката!!!!!! Пилотът си е пилот, но техниката е от огромно значение!
И който твърди, че окачване, гуми, хидравлична ръчна,мощност и т.н. нямат значение е човек, който очевидно няма опит! (не визирам никого)
И второ: ЗАЩО АДЖЕБА СЕ ПРАВЯТ ТЕЗИ ПОДОБРЕНИЯ АКО НЯМАТ ЗНАЧЕНИЕ, ТАКА ПРОСТО СЕ ХВЪРЛЯТ СУМА ПАРИ, АЙДЕ СТИГА!!!!
Въпросът беше може ил не може да участваш с такава кола!!!
Catch me if you can!!!
Аватар
Flo
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:29
Местоположение: София
Име: Цветелина Моралийска

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот tsveti » Чет Яну 15, 2009 12:18

И аз смятах повече да не пиша, тоест, казах каквото имах да казвам, но определено има още за казване относно техническите въпроси...
Преди това, лично аз не съм давала оценка в тази тема за карането на Звезделина. Но мисля, че имам пълното право да го направя, тъй като тя е дългогодишен участник в дамския ш-т. Казвала съм ти го това и лично на теб, както мисля, че и на нея самата. Тя определено може да кара и определено прави добри времена. Наблюдението ми от 2004г. до ден днешен е следното: тя адски много израсна последните две-три години, тъй като в този спорт освен качества на управление на автомобила се изисква и психика, а именно в това тя израсна последните години, поне според мен.
Сега за техническите тъпотии. И аз помня как обсъждахме колата на Яна след Благовещение. Най-лесното тогава на Мануела бе да направи така, както казваш ти, да пусне контестация, да пусне писмо до БФАС и т.н. и готово. Тук, както вие, така и тя е постъпила спортменски. А именно, защо да лишава момичето от участие, като може да се опита и да си направи колата. И титлата на Мануела изобщо, ама изобщо не мисля, че е дошла от хидравличната ръчна и конито, защото тези нещица ги нямаше миналата година и по-миналата! Тя караше(както и Цветелина) това дърво 106 и направи такива резултати с него, които са достойни за уважение.
От колата на Яна тръгна всичко. След като я допускат, защо всички да не си направим колите? Въпреки, че като нейната, от нас, едва ли някой някога ще успее да я направи.
Тези ''подобрения'' са видните. А аз зная за подобрения(коли и екипажи няма да споменавам), скришни такива правени далеч преди Яна изобщо да се появи в този ш-т, ама те са достатъчно скрити, за да не можем нито ние, нито техническата комисия да ''хване''. И по-горе съм го написала...
:) Грешно си ме разбрал...грешно разбирате и хидравличната ръчна! Миналата година нямахме такива, нито аз, нито Мануела, нито пък Яна, когато се появи на Ямбол с новата колица!!! Помниш ли какви ръчни дърпаше тя тогава и как се въртеше?!? Забелязал ли си как сега тя преди да дръпне ръчна не се засилва? Дава газ в момента на дърпане на ръчната..., което чисто по физически закони е немислимо!!! Дали е заради хидравличната ръчна? Ако аз направя същото с моята хидравлична, бъди сигурен, че няма да стане нищо. Тая хидравлична вие така я боготворите, че чак се дразня вече. Бил си свидетел как дори с нея някои ръчни не се получиха, нали?! Е, нали е вълшебна тая ръчна, защо не се получават винаги? (за справка, пак ще кажа, Ямбол 08, ръчната в квадрата на майсторското, както и почти всички ръчни на Виктор). В по-горното мнение аз съм обяснила какво предимство имам аз с нея! Това, че ми излиза далеч по-евтино, това, че не сменям цилиндърчета всеки път, че не се налага всеки ден след тренировка да я натягам, защото след три натягания вече не може да се натегне отгоре, а трябва да се разглоби, и този 1% сигурност и т.н. Ръчните на Благовещение тази година в квадрата станаха ли? Станаха! Без хидарвлична ръчна! Тук по-скоро предимството е в по-малката кола, защото един кораб няма как да го завъртиш в този квадрат, за справка-Ямбол 07 за купата на кмета, аз се опитах да го направя, видя какво стана /дори и хидравлична ръчна да има пак няма да стане/. И знаеш ли какво, НЕ МОГА да се съглася, че ръчната на микрата не хваща! Няма такъв филм!
А защо поставяш изпълненията с ръчната, като не майсторски? :shock: Идеята на състезанията не е ли именно това, да минеш дадени елементи по най-бързия начин, да направиш най-добър резултат? И след като дърпането на ръчната според теб не е майсторство и питаш къде е то, Звезделина защо се опитва да я дърпа?!? На интерспийд 08 една две дори й станаха... Защо дърпа след като красотата на ш-та е другаде?
Не съм съгласна с това, което казваш, а именно:
То на състезанията,където няма къде да се въртите с хидравличните си ръчни,а има само гаражи и се изисква повечко майсторство,резултатите са налице мисля!

Защото всеки в нещо е по-добър от другия, било то каране на заден ход, било то взимане на змейка и прочие, както и моментното състояние на пилота, както и грешките, които е допуснал в дадения елемент. На едно състезание си по-съсредоточен, на друго по-малко и т.н. А на майсторското на Интерспийд, където разтоянията бяха толкова големи и големите автомобили имаха от какво да наваксват, след като на мен дори колата ми угасна по най-левашкия начин, резултата беше ли на лице? Дали е заради хидравличната ръчна? Добрия резултат е съвкупност от толкова много неща, че чак ме е яд, че е така! И именно защото Звезделина кара много добре, за това и времената й са добри и близки с времената на всички мъници-фиатчета.
За секундите... Май не знаеш колко точно са 10 секунди... Това е адски много време ей. Миналата година такива ръчни нямаше, нека погледнем резултати от миналата година, искаш ли?

Моля те, недей да говориш в множествено число. Аз съм склонна да се съглася с това, което пише в правилника и този ш-т да бъде масов и за нормални коли, само не разбирам защо вие НЕ ИСКАТЕ ''подобрените'' коли да имат право да участват в отделно генерално класиране?
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Чет Яну 15, 2009 13:04

Мисля си,че доста се отдалечихме от същността на темата , а именно според правилиника за провеждане на дамски ралита (който е от 2005 г. поне аз този откривам) няма записани изрични забрани, единствено е споменато че може да се използват различни марки стандартни гуми които да отговарят на параметрите опраделени от производителя на автомобила. И аз питам следното при положение че няма точно определени изисквания за допустими и недопустими промени по автомобила, тва значи че всеки може да прови каквото си иска . :?: Няма определение за тегло на автомобила и допустими отклонения и много други неща да не изброявам. Така че примерно ако аз направя колата си от пластмаса, но така че да не личи и ако си махна резервната гума и задните седалки и колата стане лека като перо при положение че е 1,7 ....според двата реда написани в правилника аз редовна ли съм или не съм :shock:
Молбата ми е да коментираме по същество, без да навлизаме в лични пререкания.
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Чет Яну 15, 2009 13:06

Като гледам обаче Цвети май само с тебе си хабиме приказките , щото болшинството се включва само ако се заформи леко скандалче :lol:
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Яну 15, 2009 13:55

Абе хора,тук става въпрос за удобства,а не предимства!Ако искат Мануелка,Цвети....и останалите ще си сложат ръчните(дали са те и хидравлични)на клаксона... Всеки учасник ще си създаде удобства,разбира се!Ама не мисля,че с такива удобства се бяга от нормите на серийният автомобил.... :arrow:
И другото съществено....айде федерацията да вмъкне в правилника за този автомобилен спортен ешалон ,точка,която да включва отделно класиране за т.н."подобрени коли" :!: :!: :!: ! Че ,както е тръгнало....ще има сериозни скандали по дамските състезания! :!: :arrow:

ПП:Тая тема стана бит селски пазар.....
И е една от темите,които ме отказва да пиша във форума......
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот tsveti » Чет Яну 15, 2009 14:32

Принципно, никъде не пише резервната гума трябва ли да ''присъства'', но пък от друга гледна точка, щом КАТ задължава да има, то това важи и за дамските. За седалките е същото. Принципно колата е регистрирана 3+1, но това задължава ли ме, ако не возя пътници да си стои седалката? Ако искам мога да си махна задните седалки, тъй като външната страна на купето аз не я променям, просто не возя пътници и нямам нужда от тази задна седалка. КАТ могат ли да ми съставят акт за това? Който има по-ясна представа, нека каже.
Данка, този ш-т сам по себе си е достатъчно елементарен, за да искаме ние да има определено тегло и т.н. По тази логика дори стандартен автомобил трябва да притежава ''паспорт'' с всички данни за него и някой да проверява тези данни. А как ще ни измерят автомобилите? По този начин ш-та ще отиде във висините от към пари, тъй като всичко това изисква пари, надници на техническа комисия и т.н.
Ако правилника се допълни-какво аджеба означава стандартен автомобил, какво може и какво не, както и отделна група за всички коли неотговарящи на този правилник, сега вместо да седим и да се чудим и маем кое какво означава, по-добре да действаме с писмото-предложението към БФАС!
Чакам отговора...
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

ПредишнаСледваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron