феърплий

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

феърплий

Мнениеот org » Съб Мар 31, 2007 21:25

Когато чета мненията на участнички в дамския рали шампионат оставам с впечатление,че някои от тях не само че не могат достойно да губят но и не могат достойно да печелят.Прочетох мнение на поздравяваната от всички Цвети как не е възможно да преодолее маршрута от Картинг пистата до Лозен за даденото и време без да наруши ЗДП.Случайно знам и разстоянието в км. както и зададеното време ОТ 20 мин.ТАЗИ ЗАДАЧА РЕШАВАТ ДЕЦАТА В 5 КЛАС S =V.T КАТО СЕ ПРЕСМЕТНЕ ПО ТАЗИ ФОРМУЛА ИЗЛИЗА ЧЕ СКОРОСТА НА ДВИЖЕНИЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО 58 км/h НО МАРШРУТА Е ПО "ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ " И ТО В УЧАСТЪК КАДЕТО НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТА ОТ 80км/h ,А ТАКА СЪЩО И В ИЗВЪН НАСЕЛЕНО МЯСТО / ПО ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ ДО ЛОЗЕН / ПО КОЙТО РАЗРЕШЕНАТА ОТ ЗДП СКОРОСТ Е 90 км/h КОЕТО ЩЕ РЕЧЕ СЛЕДНОТО :" НА КРИВА РАКЕТА КОСМОСА И Е ВИНОВЕН"
org
org
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 21:37
Местоположение: sofia

Мнениеот txl » Съб Мар 31, 2007 21:58

Какво пише в пътната книга не знам и не мога да коментирам, но така четейки си задавам някои въпроси:
- колко е ограничението
ПО "ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ " И ТО В УЧАСТЪК КАДЕТО НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТА ОТ 80км/h
?

- винаги съм си мислел че околовръстното е във, а не извън населено място, та моя ли е грешката?
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот nikif1 » Съб Мар 31, 2007 22:12

В повечето случай,околовръстен път има ограничение на скоростта,малко по-висока от тази в градски условия (въпреки че е в населено място),но трябва да е обозначено с пътни знаци! В Бургас има няколко такива,те са в самият град но имат ограничение 80км,100км.
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

Мнениеот ifcho » Съб Мар 31, 2007 23:03

Явно не си карал много автомобил щом ги пишеш тез работи.

Я мини по цариградско от лозен до младост да видим колко ограничителни значи ще преброиш....

Ограничението там в повечето случаи е 50км/ч
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот nikif1 » Съб Мар 31, 2007 23:08

Явно ти не можеш да четеш.........незнам за цариградско! аз споделих какво е в БУРГАС :lol:
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

Мнениеот org » Съб Мар 31, 2007 23:10

В населено място максимално разрешената скорост за движение е 50 км /h бул." Цариградско шосе"Е В НАСЕЛЕНО МЯСТО но по него мах. скорост за движение е 80 км /h в някои участъци обаче скороста е ограничена като ограничението се определя с пътен знак / пример: малко преди хотел Плиска и в двете посоки на движение скороста е намалена на 60 км/h/ това са ограниченията това имах пред вид,като писах ,че в маршрута им по бул. Цариградско шосе няма такива ограничения .Колкото до това дали Околовръстния пат е в населено място или не то зависи от това дали се движиш след табела край на населено място тя е тази която определя дали си в населено или извън населено място.Идеята ми да повдигна тази тема е прочетеното мнение на" Цвети"от 26 март за това че е трябвало от ЧК до ЧК да кара едва ли не с 120 км/h и по този начин я карали да нарушава ЗДП опитах се да обясня че не е права ,но очевидно не съм обяснил достатъчно добре.
org
org
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 21:37
Местоположение: sofia

Мнениеот nikif1 » Съб Мар 31, 2007 23:13

E, явно все пак съм карал"достатъчно" кола........
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

Мнениеот org » Съб Мар 31, 2007 23:21

ifcho става въпрос за следния маршрут до Лозен : по Цариградско шосе малко преди караулката на входа на магистрала Тракия има отбивка за Самоков,Боровец влизаш в нея и по Околовръстния път в ляво се качваш към Лозен
org
org
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 21:37
Местоположение: sofia

Мнениеот ifcho » Нед Апр 01, 2007 00:24

М, точно в този участък, от светофара на горубляне, до караулката ограничението е 50км/ч а не 80, заради многото пешеходни пътеки.
А по околовръстното там, ограничението действителност е 90.

Ники, не ставаше дума за теб, в предишния ми пост :)
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот plm » Нед Апр 01, 2007 13:18

На децата от пети клас сметките може да излизат, но на практика не е точно така. Нека напомня, че по трасето има 3 светофара, едно натоварено кръгово кръстовище и десетки други коли. И ето 1-2 загубени минути.
Карах по маршрута и имам представа.
На мен определено не ми харесва тона на org.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот nikif1 » Нед Апр 01, 2007 17:32

"ifcho" :oops: sorry...
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

Мнениеот ifcho » Нед Апр 01, 2007 18:09

:P Нали се разбрахме :P
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот nikif1 » Нед Апр 01, 2007 20:04

:wink:
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

Мнениеот tsveti » Нед Апр 01, 2007 22:50

Здравейте петокласнико- org!
Може и да решавате уравнения с 3 неизвестни, но явно българския език във Вашето училище не е на мода. Не е лошо преди да търсите корен квадратен в дадената задача,да се научите да се отнасяте уважително към хора, които ако не друго поне се опитват да бъдат честни и почтени. Тоест в чисто човешки аспект ако желаете при следващата Ви изява във форума използвайте за начало на постовете си “Добър ден” или “Здравейте колеги/приятели/шофьори/спортисти и т.н.”

А сега по темата.
Ще си позволя да отговарям изречение по изречение, тъй като съм единствената поименно визирана в дадения пост.

“Когато чета мненията на участнички в дамския рали шампионат оставам с впечатление,че някои от тях не само че не могат достойно да губят но и не могат достойно да печелят”

Тук не е ясно кой не може да губи и кой да печели,затова ще подмина пренебрежително това креативно начало, както състезателка в дамския рали шампионат подминава със 120 ограничението от 80 км. на цариградско шосе, пътувайки към Лозен.
Когато чета вестници най-достоверни са ми новини,където са цитирани мнения на “източници, пожелали да останат анонимни”.
Апропо,интересно ми е да прочета тезата и съжденията Ви относно “и не могат достойно да печелят”. Даже бих била безкрайно благодарна, ако сведете дознанието ми малко пояснения, свързани с тези Ваши творчески изблици.

“Прочетох мнение на поздравяваната от всички Цвети как не е възможно да преодолее маршрута от Картинг пистата до Лозен за даденото и време без да наруши ЗДП.”

Знаете ли уважаеми каква е разликата между теоретиците и практиците?
В случая разликата е очебийна-вие седите и смятате с линийката, докато ние си трошим нервите (и колите понякога), за да се включим във времена, които незнайно как и кой е смятал.

“Случайно знам и разстоянието в км. както и зададеното време ОТ 20 мин.”

Аз също случайно знам разстоянието от София до Хонолулу, но това не ме прави почнавачка на трасето, по което се движат толкова много хора, посетили въпросното място.

“ТАЗИ ЗАДАЧА РЕШАВАТ ДЕЦАТА В 5 КЛАС S =V.T КАТО СЕ ПРЕСМЕТНЕ ПО ТАЗИ ФОРМУЛА ИЗЛИЗА ЧЕ СКОРОСТА НА ДВИЖЕНИЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО 58 км/h НО МАРШРУТА Е ПО "ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ " И ТО В УЧАСТЪК КАДЕТО НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТА ОТ 80км/h ,А ТАКА СЪЩО И В ИЗВЪН НАСЕЛЕНО МЯСТО / ПО ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ ДО ЛОЗЕН / ПО КОЙТО РАЗРЕШЕНАТА ОТ ЗДП СКОРОСТ Е 90 км/h “

От това твърдение ми иде да извикам с цяло гърло “Алелуя” и да се поклоня доземи в знак на уважение към тази титанична мисъл, показваща ни колко сме неграмотни и необразовани.
Обаче покорно Ви благодаря, защото ме осени брилянтна идея:още утре подавам молба във федерацията, от следващото състезание децата в пети клас вместо да ходят на олимпиади,да идват да ни пресмятат трасетата и километрите в час.Така и вълкът ще е сит и агнето ще е цяло, а Вие няма да се нервирате така достолепно, четейки скромните мнения на нас-състезателките.



“КОЕТО ЩЕ РЕЧЕ СЛЕДНОТО :" НА КРИВА РАКЕТА КОСМОСА И Е ВИНОВЕН"”

Сега остава да уточните кой е кривата ракета и кой е космоса, за да се изясни картинката.

Пп.А иначе сериозно по темата-има начини да се събере теорията с практиката, за да се стигне до истината. Стига разбира се горенаписаното да не е само елементарен опит за заяждане. Вие мен ме знаете добре явно, за да ме подлагате на такава дисекция публична, а аз Вас нито знам нито Ви познавам (примерно и евентуално разбира се,защото може да се окажем добри познати :wink: ).

Една старогръцка поговорка гласи следното:
“Най-трудно е да познаеш себе си, най-лесно е да поучаваш другите”

Ние лично се стараем да се опознаем поне малко.

А вие?
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот K_Power » Пон Апр 02, 2007 01:12

Когато чета мненията на участнички в дамския рали шампионат оставам с впечатление,че някои от тях не само че не могат достойно да губят но и не могат достойно да печелят.Прочетох мнение на поздравяваната от всички Цвети как не е възможно да преодолее маршрута от Картинг пистата до Лозен за даденото и време без да наруши ЗДП.Случайно знам и разстоянието в км. както и зададеното време ОТ 20 мин.ТАЗИ ЗАДАЧА РЕШАВАТ ДЕЦАТА В 5 КЛАС S =V.T КАТО СЕ ПРЕСМЕТНЕ ПО ТАЗИ ФОРМУЛА ИЗЛИЗА ЧЕ СКОРОСТА НА ДВИЖЕНИЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО 58 км/h НО МАРШРУТА Е ПО "ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ " И ТО В УЧАСТЪК КАДЕТО НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТА ОТ 80км/h ,А ТАКА СЪЩО И В ИЗВЪН НАСЕЛЕНО МЯСТО / ПО ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ ДО ЛОЗЕН / ПО КОЙТО РАЗРЕШЕНАТА ОТ ЗДП СКОРОСТ Е 90 км/h КОЕТО ЩЕ РЕЧЕ СЛЕДНОТО :" НА КРИВА РАКЕТА КОСМОСА И Е ВИНОВЕН"
В населено място максимално разрешената скорост за движение е 50 км /h бул." Цариградско шосе"Е В НАСЕЛЕНО МЯСТО но по него мах. скорост за движение е 80 км /h в някои участъци обаче скороста е ограничена като ограничението се определя с пътен знак / пример: малко преди хотел Плиска и в двете посоки на движение скороста е намалена на 60 км/h/ това са ограниченията това имах пред вид,като писах ,че в маршрута им по бул. Цариградско шосе няма такива ограничения .Колкото до това дали Околовръстния пат е в населено място или не то зависи от това дали се движиш след табела край на населено място тя е тази която определя дали си в населено или извън населено място.Идеята ми да повдигна тази тема е прочетеното мнение на" Цвети"от 26 март за това че е трябвало от ЧК до ЧК да кара едва ли не с 120 км/h и по този начин я карали да нарушава ЗДП опитах се да обясня че не е права ,но очевидно не съм обяснил достатъчно добре.


Аве ти кой беше ве!? Брао, евала, познаваш околовръстното, ти си някъв уникален! :shock: А и виждам, че знаеш и кой знак къде е ... браво ... направо ей сега набързо ше си направя мазето на олтар и ше го кръстя на теб! Къв' ти е проблема не мога да разбера!? За едно изречение, хвана пусна цела тема, 15 000 обяснения, кой, защо кога е казал, че трябвало да кара със 100, а не с 58км/ч дем само и само да покайш, че знаеш една формула по физика! А това понятие като трафик да ти е познато, светофари, дупки, случва се на някой да му изгасне колата на светофар и т.н. ... ама к'во ти обяснявам ве, ти си уникален! Респект! :!: :!: :!: Ае със здраве!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Следваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта