Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот nikkeibg » Пет Фев 01, 2013 08:51

Календар на Дамският Шампионат с добро Мартенско начало:
1. Русе 2 Март 2013
2. Пирин 9 Март 2013
3. Велико Търново 24 Март 2013
4. Хасково 20-21 Април 2013
5. Добрина 22-23 Юни 2013
6. Бургас 3-4 Август 2013
7. Черно Море (Варна) 14-15 Септември 2013
8. Интерспийд 19 Октомври 2013

http://www.rallypulse.com/bulgaria/sportni_kalendari_2013_damski_avtokros_ralikros_offroad_taimatak.html
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот GT 51 » Вто Мар 05, 2013 23:17

Резултати от РусИ , няма ли, снимки, коментари...????
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот nikkeibg » Сря Мар 06, 2013 14:22

Констанца Томова очаквано първа в Русе:
http://www.rallypulse.com/bulgaria/rezultati_ot_damsko_rali_ruse_2013.html
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот GT 51 » Сря Мар 06, 2013 21:29

Благодаря, Мини-то ме интересуваше като представяне... 8)
http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... Itemid=148
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот joni_racing » Пон Мар 11, 2013 20:42

нямате ли инфо за дамско рали пирин Благоевград???
joni_racing
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Ное 12, 2007 14:39
Местоположение: SOFIA
Име: tzvetomir hristov ivanov

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот ALSP » Пон Мар 11, 2013 23:00

Едно синьо френско мъниче с русенски номер и надпис ====== към един часа в неделя не го пропуснаха на околовръсното фуражките преди лозен.
ПС.
Оказа се в не съм го прочел правилно.
Последна промяна ALSP на Нед Мар 17, 2013 00:13, променена общо 1 път
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот tsveti » Вто Мар 12, 2013 10:42

Здравейте,

Дамският шампионат тази година стартира доста скоростно :), но за съжаление виждам, че Правилника си стои непокътнат, което означава, че тези състезания продължават да бъдат пълна мъгла...
Разликата в момента е, че стартират по 8 автомобила, а преди години стартираха по 28. И докато е пълна мъгла, участниците ще си останат толкова.
Не разбирам какъв точно е този шампионат, с по 7-8 автомобила, но това вече си е мое лично мнение...

Ето и писмото с предложенията, което пуснахме ние, но явно трябват повечко усилия, за да ти обърнат внимание... :lol: :mrgreen:
Прикачени файлове
До УС на БФАС-666 (3).doc
(34.5 KiB) 708 пъти
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот boryana » Вто Мар 12, 2013 14:49

Цвети, чудесно е това, което сте написали, доколкото знам, и други хора работят по правилника.. Но нищо от това няма да има смисъл, ако не се реши основния, според мен, проблем - простото спазване на правилата, на първо време такива, каквито са. Това, сякаш, е по-вероятната причина за отказването на екипажите. Защото няма по-обидно нещо от това, всеки да отсъжда грешно, или да НЕотсъжда, ей така, без (видима) причина. Като прибавим и подозренията, става ... грозно. Разбира се, не винаги се случва непременно заради конкретен екипаж - ето, например, в Благоевград, съдиите енергично ми обясняваха, че макар нарушението да ми е докоснат конус в гаража, те няма да ме накажат с 5 сек, а с 20, за неправилно изпълнен елемент, защото "... Ако било стена, жива верига, бодлива тел, група ученици..." Много симпатична логика, и аз затова непрекъснато ги ръкостисках и поздравявах, бяха ми приятни, заради неподправената им мотивация за справедливост.
Сега се чудим как да се готвим за Търново. И ето нашата стратегия: след като нашите мероприятия започват като състезания, а някои от тях завършват като ... игра на рулетка, майсторството е в движение да разбереш на какво събитие си, за да се впишеш подобаващо. Е, ние пък, вечерта преди състезанието ще се забием в дискотеката, за да не ни пука на другия ден какво се случва... Тъй че, който е наблизо, да идва в Органза :wink:
Разбира се, тази "стратегия" не е трайна, не знам кога пак ще ми падне пердето, но можем да ви държим в течение... :lol:
boryana
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 23, 2008 17:33
Име: боряна карагьозова

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот nikkeibg » Вто Мар 12, 2013 17:53

Резултатите от Благоевград: Теодора Иванова с победа в Дамско Рали Пирин 2013.
http://www.rallypulse.com/bulgaria/teodora_ivanova_s_pobeda_v_damsko_rali_pirin2013.html
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот the best one » Сря Мар 13, 2013 15:30

Здравейте,

Да кажа и аз няколко думи,
Цветомира не е лошо писмото ,което сте изпратили до БФАС (ние също писахме промени,които трябва да бъдат направени ),но ми се струва има доста личностни интереси..

Тренировките да бъдат забранени ,ама за малките градове да има алтернативи ...Щом започваме с алтернатвите по-добре да я няма тази точка (просто разсъждавам не се заяжвам)
По точка 3 да има най-малко 6 скехми..за да не се наизустяват..(те се наизустяват ,дори и на интерспийдското рали на кеото бяхте дали 10 схеми (просто чупене на коли).
И да ти кажа..харесва ми как караш в дамските ралита,но появявайки се без една тренировка на Стара Загора (не ми хареса ) нито на публиката..Така че ...от цялото ти писмо лъха как въобще ако може да не се тренира е най-добре..но имай в предвид че като страничен наблюдател появил се на Стара Загора,не ми хареса как се представиха тези ,които не бяха тренирали..

Колкото до реденето на схемите,понеже в годините съм присъствала на няколко такива (повярай ми един организатор ,(да не говорим пък за нов),би му било много трудно да се справи сам и да има усета..Така че не знам само какъв точно проблема тук.?Какво мислиш помага това на помагащия???

Колкото до намесата на трети лица..(въпреки че съм еиднствената пряко засегната до сега) ,нали взаимстваме от правилника за рали там е ясно упомената,така че...

Към последната точка,бих добавила хидравлична ръчна !Просто излиза по-евтино за редовните,а не след всяка тренировка всяка втора от нас..(аз,Боряна,Кети,Мая..ти да сме в сервиза.)ІДори съм я добавила в мойто писмо изпратено до Радко Петров (който е назначен за отговорник по дамските ралита).
Колкото до времеизмерването ,не знам защо въобще отидохте в Благоевград.след като знаехте какво ще се случи и държите на правилата.

Боряна,а ти докато си се бъхтяла за това ,колко са бутнаните ти конуси, ,май ви е убегнало това:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

Гледайки чистите времена (поглеждайки двете Сакса (3 и 4 номер).Те няма как да дадат време на мини купъра и сейчентото.
Моето становище е че давайки 1 и 2 номер времена от 1.18 и 1.16 (което е равно на 78 и 76 секудни)..След това 3 и 4 номер дават време 1.22.и 1.23 ,което е 82 и 83 секудни ,а не 72 и 73.(както е нанесен)
Неволна грешка на внасящия времената,която променя изцяло класирането..но..Това е разлика от 10 секудни..
Имам видето,което доказва ,моето твърдение,но не мога да го представя,докато не е излъчено в ефира на собственика му,което ще се случи в петък (така че следва) продължение.
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот tsveti » Сря Мар 13, 2013 19:01

Мануела,

Да бъдат забранени на мястото на провеждане на състезанието! А не самите тренировки!!!

(и на мен не ми хареса :lol: )

Ти защо подхождаш със съмнения относно изключението за малките градове??? Според теб, ще има злоупотреби с това ли?

Няма да ти обяснявам какво имам В предвид, относно намесата на състезатели в реденето на схемите на самото състезание, просто няма да ме разбереш. С подобни компромиси ''ама той е нов организатор, трябва да му помогнем, защото не може да си нареди схемата'' НИКОГА няма да имаме читави състезания, различни от картинката, която олицетворява думата ''махленски състезания''!!! Ако ОРГАНИЗАТОРА на състезанието не може да си нареди схемата и/или не е намерил човек (или хора), който да отговаря за това, че какъв организатор е той тогава???

Казваш, че взаимстваме от правилника за ралитата..., а не беше ли точно това проблем миналата година?!? Ама пък защо да не се примирите и да не настоявате за въвеждането на тази точка в правилника за дамските.

За хидравличната ръчна се обръщай към други хора... :mrgreen:

ПП. Смятам да не пиша повече, така, че моля ви, без въпроси лично към мен. Благодаря! :)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот Иван Шопов » Сря Мар 13, 2013 23:41

Още ли споритете за едно и също? И така колко години станаха?

Мануела,
Цвети е права в предложенията си и не намирам нищо лично. Те са само една малка стъпка към това, към което САМИТЕ ВИЕ би трябвало да се стремите.

Защо ходите на състезания? Не са ли те изпитания за Вашите шофьорски умения, адаптивност, психика и креативност?
Тогава е повече от логично да Ви бъде все по-трудно (разбирай неочаквани схеми, случайно избрани МУ, че и количка с пясък бих Ви хвърлил до някой конус). Само тогава състезанията Ви ще бъдат интересни, оспорвани и най-вече самите Вие ще се развивате. Иначе ще си е един скучен застой, от който Вие - състезателите от тази дисциплина няма да мърдате и крачка напред, а ще потъвате в летаргия.

Това с взаимстването от други правилници в движение и по харесване от отговорните лица не го разбирам. Ако искате ми се обидете, но приликата Ви с рали дисциплината е само в съвпадението на думата "рали" в определенията за шампионатите. Колкото математическа дроб и дроб сърма са приблизително еднакви, толкова и тук е така. С две думи - за всяка дисциплина си има правилници и е донякъде и Ваша грешка, че досега не сте намачкали УС на БФАС (разбирай с писма, предложения, протести ако щеш) за да си имате един що-годе добър, коректен и честен правилник... Ваш си!

Аплодирам определението на Цвети, че организатор, който не може да си нареди схемите няма място в календара на БФАС. Иначе утре да вземем да им печатаме и схемите, че може някой да не ползва MS Office все още... Басси.

Права си за алтернативите и малките градове. Нито случаите са толкова много, нито пък е невероятно важно да си наредите конусите на конректния плац. Ползвате серийни гуми и сцеплението е приблизително еднакво почти на всеки асфалт.

И в крайна сметка прощавайте, че Ви се меся, но покрай познанството си с Вас, а и участието в АДАС попрочетох всичко де що има за Вашата дисциплина. И чисто отстрани ще Ви кажа - в момента Вашето не е спорт, не е състезание дори! Може би е хоби, забавление или някаква разтуха от ежедневието.
Не може да се нарече спорт нещо, в което правилата се променят според нечие настроение, времеизмерването често е субективен фактор, а самите Вие - общността, която трябва да ИЗИСКВА нормални условия сте крайно разделение и губите време в надприказвания.

И не ми казвай, че никой няма да Ви обърне внимание. Няма да го направи само ако продължавате да сте разделени и много от Вас да си затварят очите, ушите и каквото там отворено им се намира, когато не им изнася.

Да ме прощавате за откровеността, но така съм свикнал.

P.S. Мануела, това не е нито нападка, нито вменяване на вина единствено в теб самата. Спонеха имената Ви, защото двете обсъждахте тези предложения.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот the best one » Пет Мар 15, 2013 15:47

Цвети,

разбирам това за тренировките така:
ако да кажем в гр.Рила има само еидн полигон (и на него е бъде проведено състезанието)/Аз като човек не от Рила,не мога да тренирам на него,а Вуте понеже е от Рила може да тренира ,колкото и когато си поиска.
Има изключения и почне ли се с тях,отново ще има големи спорове ..за това или или..
Не че имам някакви други съмнения за малките градове.

Сигурана съм че помагайки на един организатор да нареди схеми не помагаш с нищо на себе си..
Също както съм сигурна,че поне при една от 10те схеми измежду които се теглеше жребии за ралито Интерспиид си учавствала при измсилянето и ,както съм сигурна че при разчертаването на схемите на летището си учавствала и не смятам това ти е дало някакво предимство...
Примери с това кои е бил на местопрестъплението и другия е победил след това са бол.
Нека да не започвам да ги изреждам.
Често казвам че измежду няколко екипажа изравнението на времената е толкова близко ,че всичко е въпрос на ден,схема и т.н
Не съм от тези играчи,които постоянно ревът ама той карал там,ама той е фалшив,ама той това...ама той онова..



Смятам че първо трябва да променим написания правилник за дамските ралита,в който успоредното паркиране си стои с едни размери примерно от 20 години,пък то отдавна не се прави с тези размери.
А след това да обсъждаме взаимстванията.

Колкото до хидравличната ръчна,само споделям..моето мнение..

Иване,
за нищо не спорим комуникираме си просто.
Всеки изказва своето мнение,непременно ли трябва да спорим?

Изкоментирах някои предложения на Цвети,които смятам са на личностна основа (не съм казала че навсякъде не е права) ,напротив казах че с много от моите се припокриват.

Не съм от тези които си затвярят очите,когато не ми изнася,ако не си разбрал ще ти кажа,че не карам тази година,но както виждаш съм се поинтересувала какво се случва,и меко казнао бях бясна как може да е ръчно времеизмерването в Благоевград.

Това също не е лична нападка.
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот Иван Шопов » Пет Мар 15, 2013 17:40

Мануела,
Именно това имах предвид - че все още комуникирате, разговаряте и търсите личните пристрастия в другите. Мисля си, че би трябвало да намерите общ език и да изградите правилата веднъж завинаги (ако нямат нужда след години от промяна разбира се). Няма как това да се случи без някой да изглежда облагодетелстван в момента и е много вероятно частично да е вярно. По-важното е да отстраните познатите Ви от години дефекти и да добавите всичко, което е разумно и е за доброто на дисциплината. Вярвай ми - Вашият правилник е най-лесният за промяна и добиване на смислен вид!

Преди години направихме такъв опит за общо събиране и предполагам го помниш. За съжаление и тогава личните отношения и разбирания надделяха и нищо конкретно не се случи.
Виж, че и сега е същото. Недоволствате, бесни сте, понякога и не се понасяте, но само след някое конкретно мероприятие и/или проблем. Минава седмица-две,месец и сте погълнати от следващото състезание, а старите проблеми остават нерешени.

Мисля си, че е крайно време всички Вие - хората, които искате по-добър правилник и сте наясно с Вашата дисциплина да спрете да пишете отделни предложения, а да седнете заедно и напишете само едно писмо с обобощени общите Ви виждания. Отдавна в БФАС обикновено се работи "на парче" и съм сигурен, че Вашето ще бъде "изработено" бързо и лесно. Ако имате нужда от помощ - винаги можеш да се свъжеш с мен.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Календар Дамски Рали Шампионат 2013

Мнениеот the best one » Вто Мар 19, 2013 20:01

Както и обещах показвам точността във времеизмерването на дамско рали Пирин

http://vbox7.com/play:f40548a17d

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Следваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron