Дамско рали "Вромос" 2012

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот terzo » Вто Юли 10, 2012 20:54

Изображение
Заявки за участие може да изпращате на:
[email protected]

Заявките ще се обработват почти моментално и ще бъдат публикувани в сайта на организаторите (http://www.vromos.bg) като в следващите няколко дни ще обособим специална зона в горната част на сайта (под слайдовете) за по-лесно намиране на информацията.

Схема на трасето:
Изображение
Изображение
* - Елемента осморка ще се върти в дясна посока

Клубът работи и по трето трасе. Ако бъде одобрено ще бъде качето в сайта и тук.

Кое е новото?
За пръв път АСК "Вромос" ще излъчва състезание от дамският шампионат на живо в интернет.

Предложения, препоръки, коментари или забележки може да ни пишете освен тук и на посоченият email или телефон. Надяваме се тази година да вдигнем сериозно летвата що се отнася до организацията :wink:

- Допълнителен Правилвик - актуализиран на 23 Юли - 14:00 часа
Последна промяна terzo на Съб Юли 28, 2012 16:10, променена общо 10 пъти
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот trouble » Вто Юли 10, 2012 21:03

Много готино представяне и реклама на дамското рали. Има много гадна грешка в името на град Бургас. Дано не е отпечатано така, ако това е плакат.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот terzo » Вто Юли 10, 2012 21:10

trouble написа:Много готино представяне и реклама на дамското рали. Има много гадна грешка в името на град Бургас. Дано не е отпечатано така, ако това е плакат.

Къде я видя :P Хехехе благодаря в бързината не съм погледнал :oops: Иначе видеострийминга ще бъде най-вероятно от 2 камери и ще бъде напълно безплатен.

Отворени сме към всякакви предложения, препоръки или критики с цел да направим едно перфектно състезание :wink:
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Пет Юли 13, 2012 15:30

Супер сте го замислили ралито...
Моите предпоръчки,за да нямаме дразги помежду си:
В допълнителния правилник на ралито може ли да се тренира на място?И да е стриктно спазено,защото преди две години..първо се каза че не може..после се видяха Бургаски екипажи да тренират.
Всъщност аз не съм против тези тренировки..и причината е следната..да кажем е един град като Велико Търново.от където също вече имаме участнички в дамския рали шампионата..имат един единствен полигон..и той е на СБА (там където всъщност се прави ралито)..значи ли че те не могат да си тренират там,а всъщност там е единстеното им място ,където биха могли да осъществят такава?
И другата ми желание е също е:
Моля ви колеги уточнте..следното.
По правилник ние "състезателките" в дамкия рали шампионат..трябва да сме с лицензи.
Във Велико Търново в правилника беше написано че може да сме без състезателен (препдолагам причината беше привличане на участнички от Велико Търново) за които се направи отделно класиране.
Праивлника на дамско рали Добрина..беше напълно копиран от миналите години..и не променен навякъде!!оказа се обаче че..на нас са ни искали номерата на лицензите,а е имало други екипажи ,които са карали без лииценз и влизат в класирането??? :shock: Нали сме за стриктното спазване на правилата.


Принципно в Бургас..става ацката жега..след обяд..иначе с удоволствие бихме си изпросили някое друго майсторско...помислете за догодина да е вечерта..към 18-19 :)

Това е от мен за сега,живи и здрави ще се видим в Бургас,аз тръгвам с моята тротинетка към Твърдица .. :D
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот terzo » Пон Юли 16, 2012 20:21

Не сме отговорили умишлено все още. Изчакваме становището на федерацията. Фиксираната програма все още не е изготвена, като ще обсъдим евентуалното провеждане в по-късен час с оглед на жегите. В следващите няколко дни ще публикуваме повече информация по повод въпросите които сте задали и програмата на състезанието :wink:
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот malkiq_sustezatel » Пон Юли 16, 2012 23:58

Моето предложение е да ни пуснете мъжете извън класирането както преди две години и се получи много добре.Примерно както на Интерспийд 2011 всеки мъж вкарва по 5 лв и накрая победителя взима всичките пари или пък да отидат за организатора,няма значение ;) Има супер много запалени мъже по приложните състезания,но такива за мъже има 1-2 през годината.. тъй че,помислете и за това!Има интерес от страна на мъжете ;)
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 10:35

хаха..ти искаш да им вземеш парите на хората..знам аз..ама ще натренирам Пламен.. :D
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот malkiq_sustezatel » Вто Юли 17, 2012 12:10

Хаха!Нали и аз това ти разправям от сума ти време.. тренирай го,та да стане шоу :)
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Rusanovi » Вто Юли 17, 2012 12:42

Здравейте,
Бихте ли уточнили някои неща по схемите, а именно влизанията в осморките на МУ1 елемент 1 и 9, а на МУ2 елементи 1 и 10, тъй като от схемите не ставя ясно около десния или около левия пилон се въртим при влизането в елемента.
Предварително Ви благодарим
Поздрав
Мая и Дария Русанови, Русе
Rusanovi
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 12:30
Име: Daria Rusanova

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 13:31

vromos.bg/аск-вромос-и-ск-диамо-поставиха-своите/

хаха..сетихме се за лицензите..а на вересия щяхме да минем!
иначе Звезделина добре се е опитала да заблуди Козлеков.
Благодрение..на непрофесионалистките..се осъществиха въобще нашите първи две състезания..щяхме да сме си по 6,7 екипажа..специално в Русе мацките бяха класирани в оделно класиране ,за да вземат и те купи..(за каквито някой ще ти извадят очите).иначе момичетата нямаше да карат.И много добре знаете всички че ралито в Русе влезе в шампионата,защото ние посикахме.После на организатора му бяха казали (каращите до този момент около 15 години в Русе мацки,че няма да карат с нас..)Организатора се луташе раздвоен..и въпреки това реши да направи ралито..ние да сме доволни (искахме повече кръгове)>.ама сега май не искаме..!!?

ИМА ЯСЕН ПРАВИЛНИК..ЧЕ И НИЕ ИМАМЕ ЛИЦЕНЗИ.(НЯКАЪДЕ ДА БЕШЕ УПОМЕНАТА ,ЧЕ ТОВА Е ОТМЕНЕНО!)))НАЛИ СИ ЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА..ЗАЩО НЕ ГИ СПАЗИХТЕ?


ВСЪЩНОСТ ЕДИНСТВЕНАТА ТОЧКА ПО КОЯТО СЕ СЪГЛАСЯМ Е ВРЕМЕИЗМЕРВАНЕТО!!

ЗА КОИ НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ ТРЕНИРОВКИ ГОВОРИМ?ЗА ВСЯКА ЕДНА ДИСЦИПЛИНА..СИ ИМА ТРЕНИРОВКИ.ПИСТА,ПЛАНИНСКО..ДА НЕ ГОВОРИМ КАКВО СЕ СЛУЧВА В ДЕНЯ ПРЕДИ ПЛАНИНСКОТО ТАМ..РАЛИ..!!
НА ВАС ТАКА ВИ ИЗНАСЯ.НЕ ВИ СЕ ХОДИ ПО -РАНО,НЕ ВИ СЕ ДАВАТ ПАРИ ЗА НОЩУВКА,ЗА ТРЕНИРОВКИ...АМИ СТОЙТЕ СИ ВЪВ ВАС.КАТО НЕ ИСКАТЕ ДА ВЛОЖИТЕ УСЛИЯ И ДА БЪДЕТЕ АТРАКТИВНИ,ИНТЕРЕСНИ И ДОБРИ!!!!!!!!
ЗАДАДОХ ИНТЕРЕСЕН ВЪПРОС..ПО ГОРЕ ЗА ПОЛИГОНА НА СБА ВЪВ ВЕЛИКОТЪРНОВО И МОМИЧЕТАТА КОИТО КАРАТ ОТ ТАМ?КАКВО ПРАВЯТ ТЕ ДОГОДИНА..КЪДЕ ЩЕ ТРЕНИРАТ!ЗАЩО НЕ ПОМИСЛИХТЕ МАЛКО С ГЛАВИТЕ СИ ЗА ВСИЧКИ..А ВИНАГИ НА ВАС ДА ВИ Е УДОБНО!??

СЪЖАЛЯВАМ ЗВЕЗДЕЛИНА..НО ВЪОБЩЕ НЕ МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ..С ВСИЧКО НАПИСАНО!ТАКА СИ ПРЕИНАЧИЛА НЕЩАТА,КАКТО ТИ ИЗНАСЯ!
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 13:50

Интересен е също въпроса че писмото е от СК Диамо,и вътре се споменава за ръчно времеизмерване,точно каквото е на техните ралита за дамски рали шампионат.Това обсъдихте ли го???
Въпроса разбира се беше повдигнат едва когато..Боряна беше пряко засегната,какво стана миналата година като бяхме.на 0..10 от нея.НА Серес?
Просто питам..аз съм съгласна с това за времеизмерването.САМО ЗА ТОВА!
но за останалите ви абсурдни простотии..чак се замислям понякога заслужава ли си да съм в този шампионат?
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 14:00

Надявам се съм дала ясен пример..че не защитавам само собствените си интереси.Примера е това..че когато бяхме с хидравличните ръчни....аз застанах на ваша страна и бях съгласна че те дават предимство!Надявам се в годините доказах че едва ли само ръчната е била причината за предно класиране.Но вие едва ли ще го признаете.и от под вола теле ще извадие..както в случая.на Цветомира за умрялото тико,за което бълвахте змии и гущери колко е фалшиво.Така че за фиата едва ли ще очаквам нещо по-добро!
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Morgana » Вто Юли 17, 2012 15:14

Аз лично бих подсетила и за отборното класиране,тъй като напоследък често ни пропускат и да ни дадете повече информация за излъчването на ралито,за което наистина заслужавате похвали!
Morgana
 
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 19:46
Име: Veselina Lakova

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Rusanovi » Вто Юли 17, 2012 15:22

Много странно ми звучи тази неразбория относно лицензите, като се има предвид, че ние се състезаваме за първа година. И на трите състезания досега са ни искали лицензи, даже в Русе ни казаха че е задължително, в Търново също искаха лицензи, дори се наложи да си потърсим копието от платежното.
Според мен това за без лицензите е важало главно за състезатели, които се явяват единствено на съответното състезание и нямат намерение да се състезават по-нататък в шампионата. Честно казано не виждам нищо лошо в това, все пак идеята е да се популяризира спорта. Както нищо лошо не виждам и във факта, че някои от националните състезателки седнаха да са навигатори на така наречени любителки, които се състезават за първи път.
Така или иначе мнението за този спорт като цяло е, че не е за жени, а всички ние доказваме напълно обратното. Освен това, е трудно за всички, които участват, най-вече във финансово отношение да поддържат автомобилите и да пътуват. И имайки предвид всичко това, поставянето на допълнителни бариери към тези които искат тепърва да влязат в спорта, само може да доведе до намаляване на интереса към него.
Всички ние се състезаваме за единия адреналин, при нас няма големи награди и т.н. и подобни дразги единствено опорочават шампионата и го правят все по-непривлекателен за новите момичета.
Определено съм за правилата и за спазването им, но така или иначе организирането на едно подобно състезание е доста трудно в днешни времена. Далеч съм от мисълта, че организаторите не искат да осигурят достатъчно съдии по всеки елемент, както и най-последна техника за времеизмерване. Всичко опира до пари. Състезаваме се в България и това е положението. Който иска да кара, ще трябва да се съобразява с възможностите на организаторите. Нямаме избор, иначе рискуваме да има 2-3 състезания на година с по 4-5 екипажа и толкова.
Мисля, че не трябва толкова дълбоко да се заравяме в детайлите и да критикуваме. Просто трябва да караме и толкова, да се кефим на спорта и да се зареждаме с адреналин! Защото нито дисквалифицирането на някой екипаж или обявяването за нелегитимен някой кръг от шампионата, няма да ни даде тази доза, както едно хубаво състезание!
Rusanovi
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 12:30
Име: Daria Rusanova

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот terzo » Вто Юли 17, 2012 17:59

Относно конкретните въпроси зададени тук отговарям от името на Радко, изп. директор на АСК Вромос (организатор на дамското рали)

1) Относно времеизмерването: времеизмерването ще бъде електронно
2) Относно предложението за по-късно провеждане на състезанието заради жегите: Организаторите стигнаха до заключението, че по-късният част би затруднил организацията, няма да е удобен за някой от участниците който пътуват до Бургас и в тази връзка изтеглянето за по-късен час отпада.
3) Относно пускане на състезатели от мъжки пол в дамското рали :mrgreen: , извън класирането - ако остане време бихме могли да импровизираме нещо, но ако го има то ще бъде извън официалното класиране и програма
4) Относно отборното класиране - Ние като организатори действаме по наредба, а в нея е заложено отборното класиране, така че ще го има
5) Относно лицензиите - Над БФАС, има друга една организация наречена "Министерство на младежта и спорта"! Те са дали ясни разпоредби и правилници за провеждане на състезанията. Думата "приложен" означава работнически или свободен, т.е. никога през годините не е изискван лиценз за това. От там идва и приложно рали, а дамските ралита са записани като приложни в правилника.
6) Относно тренировките: тренировките на писта са квалификационни обиколки според който състезателите се подреждат на стартовата решетка. При планинското състезание, никой не може да ти попречи да отидеш на гости до приятел използвайки трасето на надпреварата. При дамското рали, тренировките са абсолютно забранени. Не бъркайте различните дисциплини!
7) Относно осморките на МУ1 елемент 1 и 9, а на МУ2 елементи 1 и 10 ще пуснем допълнително обяснение
8) Относно излъчването в интернет: в деня на състезанието в сайта (www.vromos.bg) горе под слайда ще има допълнителен бутон и ще пише Гледай на живо или нещо от сорта.

Ако съм пропуснал да отговоря на някой, моля да бъда извинен. Радваме се че има интерес и дебат по темата и с удоволствие ще отговаряме на всички предложения или въпроси.
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Следваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта