Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Дискусия за Българския Шампионат по Рали-Крос

Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот time1987 » Сря Авг 12, 2009 15:07

Нека тук всеки си изкаже мнението по заглавието ...... повечето от вас виждат на какво заприличват днешните състезания и постоянно течат закани и заплахи и т.н. ! Дали всичко това е защото сме Българи ?
карай така, сякаш някой те гони....
Аватар
time1987
 
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 18:03
Местоположение: montana
Име: Metodi Todorov

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот nikris » Пет Авг 28, 2009 22:10

Това е Рали крос,а не игрище за мажоретки :D Жалко,че в България това каране с блъскането го имат за селяния,а ако погледате малко в друга държава този спорт или този стил Рали крос машините са едни и същи в един клас без правила за блъскането освен за крайното блъскане което вече е нарочно...Този спорт да върви напред за в бъдеще той се разпада като започнем от пистата и ралитата....Дано БФАС си знаят за напред работата :D Успех на всички с бензин в кръвта
nikris
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:38
Име: Николай Николов

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот Гетов » Пет Авг 28, 2009 23:49

Ето, тук може да се насладите на европейския шампионата по рали крос:
http://www.youtube.com/watch?v=5b2S_MvE ... re=related
(обърнете внимание на 1.29 - има участник българин, ако някой го познава или има някаво инфо за този човек - нека сподели)

Е нека всички преценят, дали карат тия хора, с кви коли са, дали се блъскат, някой с някого да се заплашва или .....

Бих казал, че в БГ имаме не рали - крос, а балет "Лебедово езеро" и пак не може да се укротят духовете. То закани, плюене, грес????............. Да не дава господ. Ми ако сме там, трябва с базуките и с танковете да ходим ли бре хора??????? Странна работа????????//


П.П. Мисля с оркестъра е по-добре!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот beta_racing » Съб Авг 29, 2009 09:31

Гетов написа:Ето, тук може да се насладите на европейския шампионата по рали крос:
http://www.youtube.com/watch?v=5b2S_MvE ... re=related
(обърнете внимание на 1.29 - има участник българин, ако някой го познава или има някаво инфо за този човек - нека сподели)
Аз мисля, че това е руското знаме. Някак си ми се вижда странно да имаме състезател в европейския рали-крос шампионат, за който изобщо да не сме чували :mrgreen:

Факт е обаче едно нещо: след даден сблъсък тук вие състезателите и ние публиката ставаме свидетели на случващото се след това, т.е караниците :mrgreen: Важното нещо е, че не ставате/ставаме свидетели на случващото се след онези състезания. Все си мисля, че този с Пежото, който буквално излетя, след като се удари в бетона, след състезанието не е бил в много добри отношения с този, който го е отклонил от пътя :mrgreen: Но това няма как да се знае от нас...ние гледаме само клипа. Ако някой от тях гледа наши клипове той също няма да знае какво става след състезанието и може би ще си мисли, че всичко върви по мед и мАсло... :D

Друг факт е, че ние сме си друг "тип" хора :mrgreen: При нас всичко е "по-така" и малко по-различно, а там е малко по-цивилизовано. Може би наистина няма караници поне от нашия "ранг" (боища, например) :mrgreen:, но аз пък от друга страна съм виждал много пъти такива работи (не говоря за рали-крос, а за автомобилен спорт изобщо), например заканите и леките тупаници между Франсоа Делкур и Жил Панизи в бокса (а бяха съотборници :lol:), гледал съм и един пилот от Наскар как влезе с двата крака напред в кокпита на колата на друг пилот, който го избута и в последсвие и двамата отпаднаха :mrgreen: и т.н., така че тези неща ги има навсякъде и ми е интересно защо не се коментират и защо не изкарваме онези хора идиоти и недостойни за този спорт, когато ги видим да се бият някъде зад граница, а се коментира само, когато тупаниците станат у нас от наши пилоти или хора от отбора..... :roll: :lol:

Последният факт, който ми идва на главата е, че след евентуалните техни изцепки :lol: не знаем дали срещу тях са предприети някакви санкции от страна на федерации и ФИА. Така че... :D

И като край да вметна, че от рали-крос не разбирам, не знам дали са позволени удари и т.н., а просто говорех по принцип, че такива неща (удари, закани, боища :D) има навсякъде. Нервите на състезателите са достатъчно опънати, за да могат да си ги сдържат, когато отпаднат по евентуална вина на някой друг състезател :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот bfas_king » Съб Авг 29, 2009 12:45

Ами няма как,това е автомобилен спорт и не е не6то не оби4аино,Просто като карат много ражностоини коли близко една до дръга е така,но мися 4е бои6тата са изли6ни,какжото е станало е станало,сдраже да е,но каранициите же4е някои пат изкат неискат стават, ко както и да е,Дако този спорт да не се разжаля заради такижа работи :D :)
Пари на пачки и коли бегачки.
Аватар
bfas_king
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 19:50
Местоположение: Разград

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот panchugov_fen » Съб Авг 29, 2009 14:35

beta_racing написа:
Гетов написа:Ето, тук може да се насладите на европейския шампионата по рали крос:
http://www.youtube.com/watch?v=5b2S_MvE ... re=related
(обърнете внимание на 1.29 - има участник българин, ако някой го познава или има някаво инфо за този човек - нека сподели)
Аз мисля, че това е руското знаме. Някак си ми се вижда странно да имаме състезател в европейския рали-крос шампионат, за който изобщо да не сме чували :mrgreen:


Мисля, че си напълно прав--ето: http://russia.freebg.eu/wp-content/plug ... a_flag.jpg
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот ispo » Нед Сеп 06, 2009 15:48

Админитее.. направете една секция в рали-кроса дее.. искам да кача някой снимки :)
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот Frysco » Пон Сеп 14, 2009 10:36

Какво е толкова неясно?Контактите между автомобилите са част от борбата за позиция.Които е карал, знае как когато си по напред в завоя, целта е да затвориш траекторията на задния-нямаш избор.Ако не го направиш, просто ще те атакуват вътрешно на завоя.И естествено атакуващия ще се стреми да задържи своята траекотиря, той пък няма избор-никой не се оставя да бъде затворен в завоя, освен ако не е достатъчно мощен, за да го прескочи на правата.
И редовно, на писта и на крос, се случва да има контакт.Предницата на атакуващия подпира задницата на отбраняващия се и често задната ос губи сцепление, стават завъртания, излизания от трасето.
Според мен е част от спорта.Не е логично, отбраняващия се да изисква от конкуренцията си, да не се бори за позиция, щом вече е изпреварен.
Също, не е логично атакуващия, да иска тези пред него, да не му пречат на атаките....
Frysco
 
Мнения: 144
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 17:32
Име: Радослав Желев

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот time1987 » Вто Сеп 15, 2009 17:19

Frysco написа:Какво е толкова неясно?Контактите между автомобилите са част от борбата за позиция.Които е карал, знае как когато си по напред в завоя, целта е да затвориш траекторията на задния-нямаш избор.Ако не го направиш, просто ще те атакуват вътрешно на завоя.И естествено атакуващия ще се стреми да задържи своята траекотиря, той пък няма избор-никой не се оставя да бъде затворен в завоя, освен ако не е достатъчно мощен, за да го прескочи на правата.
И редовно, на писта и на крос, се случва да има контакт.Предницата на атакуващия подпира задницата на отбраняващия се и често задната ос губи сцепление, стават завъртания, излизания от трасето.
Според мен е част от спорта.Не е логично, отбраняващия се да изисква от конкуренцията си, да не се бори за позиция, щом вече е изпреварен.
Също, не е логично атакуващия, да иска тези пред него, да не му пречат на атаките....

така но има хора които не се опитват да атакуват а да спре в колегата си ......... и кво се получава завърта този от пред и печели позиция ?
карай така, сякаш някой те гони....
Аватар
time1987
 
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 18:03
Местоположение: montana
Име: Metodi Todorov

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот Frysco » Сря Сеп 16, 2009 13:48

Да, има и контакти заради късни спирания.И там трудно може да се търси умисъл, всеки си има своя точка на спиране, и се получава ситуация когато колата отпред спира по рано от тази отзад.И почти е задължително завъртането и изхвърлянето от трасето, защото когато си натиснал спирачки и те чукнат, колата прави каквото си реши.
Няма как да има виновни, защото това е част от спортното каране.Как да обвиниш тоя отзаде, че спира по късно от теб?Че той нали го прави за да спечели позиция?И как да обвиниш тоя отпред че спира твърде рано, ако знае че закъснението ще му струва изтърване на завоя... или дори и да е от неможене, пак това не е вина.

Ще ми се колкото се може повече пилоти да прочетат последните ми два поста.Струва ми се, доста скандали може да бъдат избегнати.Вярно е че когато ти смачкат бегачката (труд, здраве и пари на вятъра...), не може да няма виновни, но просто всеки трябва да го има предвид, преди да започне още-контактите са част от спорта.

П.С.А преди да кажеш че не съм те разбрал, разбрах те, но се чудя кои са тези пилоти, които си плюят на бегачките и цялото състезание, само и само да ударят някои?Има хора които го правят в състояние на силен афект-като Камбуров, когато избута Кипрински на Стара Загора.Но едва ли има някой, който започва състезанието с тая мисъл.Случвало се е един пилот да има няколко поредни контакта в няколко поредни състезания... и веднага го обвиняват за рогач.Примерно, Пламен Панталеев, примерно Боби Борисов навремето, Цецко Цачев също така...
Не трябва спортната злоба да се изражда само в злоба.
Frysco
 
Мнения: 144
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 17:32
Име: Радослав Желев

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот ispo » Сря Сеп 16, 2009 16:17

Абсолиутно съм прав със мнението на Frysco така е не може без сблъсаци това не е балет на който не му харесва нека да не се състезава или пак още по малкото да почва да се бие по форумите.
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот time1987 » Сря Сеп 16, 2009 18:02

интересни постове... Евала на колегата Frysco много точно казани или по точно написани думи ..... Ако всички разберат,че това е така ще се състезаваме с колегите си с кеф, а не омраза !!!
карай така, сякаш някой те гони....
Аватар
time1987
 
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 18:03
Местоположение: montana
Име: Metodi Todorov

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот Ferjancz » Чет Сеп 17, 2009 10:52

Благодаря на колегата Frysco за това, което каза. С риск някой да се засегне ще кажа, че ако някой си е помислил да кара рали-крос или какъвто и да е вид крос и машината му ще остане непокътната, просто е сбъркал спорта. Никога няма да забравя на едно състезание, в Севлиево мисля беше, каква битка (в бувалния смисъл) се разрази между Стефан Стоев и Масура. То не бяха калници, то не бяха капаци, какво ли не беше. След състезанието двамата се прегръщаха и поздравяваха за невероятната борба, която бяха направили, въпреки всичките поражения по колите им. От това по-показателен пример не мога да дам. Наистина не приятно да ти ударят колата, но ако имаше как това нямаше да е рали-крос. А сега какво, като се докоснат двама пиолти и се почват един закани, едни обиди, еми то по добре да се ходи на състезанията с бухалки и щанги и така да се решава кой е по-добрия и въобще да не се кара. Не знам, всичките тези неща не са хубави. Пилотите си знаят най-добре:)

Можеби всички сте гледали този клип , но все пак :)

http://www.youtube.com/watch?v=WmpVpPD2FqA
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот time1987 » Чет Сеп 17, 2009 20:03

[quote="Ferjancz"]си знаят най-добре:)

Можеби всички сте гледали този клип , но все пак :)

http://www.youtube.com/watch?v=WmpVpPD2FqA[/quote

Това е една истинска борба!
карай така, сякаш някой те гони....
Аватар
time1987
 
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 18:03
Местоположение: montana
Име: Metodi Todorov

Re: Рали Крос - караш или се блъскаш ?

Мнениеот H1pNoTiC » Вто Окт 20, 2009 00:59

Макар и не от рали-кроса, това е действителността в България. Без коментар
http://www.vbox7.com/play:65303cd3
Аватар
H1pNoTiC
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 00:29
Местоположение: Бургас
Име: РИНГ МЕДИЯ

Следваща

Назад към Български Шампионат по Рали-Крос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта