Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Дискусия за Българския Шампионат по Рали-Крос

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот Гетов » Чет Авг 13, 2009 18:47

banderkata написа:Какво общо има екипировката със блъскането,че не мога да се сетя ? Най добре да си карате ти и Чопара на Криводол единия в Х 1 а другия в Х 2 А да не забравите да проверите и за хансове :D :D :D


От личен разговор с г-н Камен Михайлов знам, че от 2010 година хансовете ще са задължителни за вътрешния шампионат за всички дисциплини! Така че гответе се отрано.
Но друго не мога да разбера, що не изказа некой мнение, ей дайте да сме изрядни и да спазваме правилниците, па после да говорим, ми се нахвърляте върху някой който иска да има ред.
По същия начин седят нещата и с всичко друго, бутане, неспортменски прояви.
И още един въпрос - Радко (когото много уважавам) имаше проблем с колата и при рестартирането се наложи намеса на механиците му ( вкоя дисциплина на автомобилния спорт е позволено на старовата решетка когато автомобилите са със запалени двигатели и чакат да светне светофара - да влизат механици!!!!!!!). Е ако той не знае какво казва правилника по въпроса, то кой тогава? И въпреки всичко не се замисля за своята грешка , а напада другия. Истината за инцидента според мен е от прекалената навитост от страна на Петров да стане шампион още на Разград. Но съдийте го провалиха, защото решетката бе построена неправилно, т.е - първата редица беше изместена в ляво, а първия завой е десен. Чопъра се пада трета кола в серията и е най в дясно на втора редица. Е, а замислете се кой е променил треакторията си в първите метри????? Пред съдийската трибуна където става съприкосновението, пежото навлиза в зоната пред сеата за да заеме вътрешна позиция за завоя, и тогава колите се докосват и това е достатъчно изключително леката кола на Радко да се завърти. В този момент чопъра какво да направи????, да завие надясно и да се удари в гумите? Да спре и да даде път като на кръговото, Да се състезава и да гони победа или какво?????? Моля колеги които бяха там да дата своето мнение, как биха постъпили на негово място?
Приятни минути за размисъл!!!!!
А относно заканите за Решаването в Бургас на нещата............................................................................... ще оста без думи, не така!!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот banderkata » Пет Авг 14, 2009 00:21

Искам да те попитам Чопара с чий екип кара ? А и още нещо май забравихте годините когато карахте с работния гащеризон ? Ако искаш можеш на криводол да се качиш да караш колата на чопара вие и без това имате опит в това.2007 мисля че беше когато се беше качил да караш колата на Цецко Цачев вместо него.Ако бъркам някъде ме поправи господин Гетов
Аватар
banderkata
 
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 00:02
Местоположение: София
Име: Антон Христов Пепелджийски

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот Fax » Пет Авг 14, 2009 18:28

Механиците на Радко влязаха там докато вадеха колата на Иван Ангелов,а не при самото чакане на сфетофара и не е имало забавяне заради механиците на Радко.Другото което е още на първия старт на финал "Ц"се вижда как сеата започва с умисъл да блъска пежото на Радко....ЗАЩО???И всичко това пред очите на съдиите!?!Има и още,там се вижда че Радко НЕ си сменя позицията както твардите г-н Гетов.А това е клипчето от първия старт http://vbox7.com/play:6b21cc1d А пък за закани въобще да не става дума.Тои Радко въобще си няма и на представа за тези закани които се обсъждат тук във форума,така че това със заканите са пълни глупости :!:
Аватар
Fax
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 17:42
Местоположение: Бургас
Име: Диан Крушков

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот mitaka005 » Пет Авг 14, 2009 18:43

механниците влязоха но самите садии отвориха капака а за заплахите това са само глупоти някои си запалва времето с писане по форуми
Аватар
mitaka005
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 18:12
Име: mitaka005

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот Гетов » Пет Авг 14, 2009 19:04

banderkata написа:Искам да те попитам Чопара с чий екип кара ? А и още нещо май забравихте годините когато карахте с работния гащеризон ? Ако искаш можеш на криводол да се качиш да караш колата на чопара вие и без това имате опит в това.2007 мисля че беше когато се беше качил да караш колата на Цецко Цачев вместо него.Ако бъркам някъде ме поправи господин Гетов

Отговарям веднага колега:
Да Чопъра кара с екипа на Боян Гетов, което не е забранено от закона, но поне си е направил труда да отде на съответното ссъстезание с пълна екипировка, което е първо уважение към себе си, после към съдийте и организаторите на проявата. Нима не могат и другите състезатели да се поразтърсят и да се снабдят с необходимите неща, или е по-лесно - "ебал съм им м........., тея ще ги надхитрим?"??????? - това е неуважение към самия себе си и после е всичко останало.
Относно 2007 г. - Състезанието беше открито, аз никога не съм имал костюм и никога не съм се титуловал за пилот. Тогава Цецко Цачев беше опериран от херния и не трябваше да кара въобще. Сашо Атанасов ни помоли да дойдем за да има повече автомобили и да се популяризира състезанието за да влезе в календара на Рали Кроса. Да първият ден карах аз с работен гащеризон, но вторият ден когато Цачев си поиска колата, аз какво можех да направя?
Но това все пак бе открито състезание, даже караха и други пилоти от монтанския край, които като мен нямаха лицензи за предната година!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот ispo » Пет Авг 14, 2009 20:57

Това че еди кой си карал с екипа на еди кой си няма никакво значение нали е с екип ?? какъв ти е проблема тогава.Никаде не пише че само 1 човек като си закупи екипировката че не може да я даде на друг състезател..Стига глупости и стига търсехте на хората косурите.Садийте трябва да си вършат работата(всички виждаме че не я вършат...).Не трябва тука да се избивате с коментари по форумите ами се изяснете приателски и си стиснете рацете.Това че човек кара с на някой друг колега екипа няма нищо лошо даже е похвално а вие му търсите косура с на кой карал екипа.Стига глупости.........Садиите са да отсъждат а не тук 3ти лица да коментират по тези форуми само да им отчита брояча мненията...И спрете вече със заканите не е спортсменско.
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот topa_gr » Съб Авг 15, 2009 08:33

стига с глупостите,даите някаква информация за краиното класиране при финалите???
Аватар
topa_gr
 
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 22:53
Местоположение: София
Име: Цветан Иванов

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот Ferjancz » Съб Авг 15, 2009 09:54

Гетов написа:Но друго не мога да разбера, що не изказа некой мнение, ей дайте да сме изрядни и да спазваме правилниците, па после да говорим, ми се нахвърляте върху някой който иска да има ред.
!!!!


Другарю Гетов,

Как да се каже "дайте да спазваме правилниците" , като се наблюдава масово непознаване на същите, факт очевиден последните години в почти всички шампионати у нас.

Моля кажете ми къде пише за "умишлен удар - дисквалификация" , в правилника за рали-крос за нарушенията намерих това:

Нарушение наказание

01. Заявка на автомобил,недопускана по Чл.4 отказан старт

02. Отсъствие на валиден лиценз отказан старт
03. Отсъствие на разрешение на Националната отказан старт
спортна власт
04. Неплатена такса за заявката отказан старт
05. Непредставяне на необходимите документи
при настояване от спортните комисари отказан старт
06. Автомобили, несъответстващи на изисква-
нията на ФИА и БФАС за безопасност и на
тези от Допълнителния правилник отказан старт
07. Представяне на технически преглед
след крайния срок парична глоба
08. Закъсняване на стартовата площадка в тура,
ако директора на състезанието реши,
че това препятства изпълнението на изключване от тура
тура.
09. Отсъствие на идентификационни означения, изключване от състезанието
поставени от техническите комисари
10. Преместване на маркерите на трасето или изключване от тура
каране извън него с цел печелене на време
11. Фал-старт в квалификациите
- при първи фал-старт 10 сек. наказание
- при втори фал-старт отпадане от квалификациония тур

Финал
- при първи фал-старт стартира последен в в този финал

- при втори фал-старт класира се последен в този финал преди нестартиралите в него


12. Непозволено махане на тежеста в отстраняване от състезанието
сравнение с установената на техн. преглед
13. Мерки за безопастност на водача,
несъобразени със специфичните изисквания, отстраняване от състезанието
констирани по време на състезанието
14. Нарушаване на правилата на закрития парк отстраняване от състезанието

Относно заплахите, че еди кой си ще смачка, разбие, потроши и т.н. друг еди къде си е смешно. Ако има претенция към някого и тя не е уважена от съдиите на състезанието, би следвало човек да се обърне към по-горна инстанция. Но да се стига до саморазправи е най-малкото смешно. Толкова много харесвам рали-кроса, че ми даже обидно като чета подобни неща. В цял свят този тип състезания за "чупи-кола" , не ние измисляме топлата вода. Ама този или онзи ме бил блъснал нарочно, как разбрах, може и да не е нарочно, нали за това има съдии , сега че те не си вършат работата е нещо съвсем друго. Ама пък и какво означава умишлен удар в рали-кроса. Вие каращите си знаете най-добре какво и как да правите, не съм тук за да давам акъл на този или онзи, но не мога да си обясня, след като така или иначе бюджетите на всички са изтънели, да си създавате допълнитело проблемации, пък и да привличате вниманието върху себе си ( шампионата си ) . Догодина ако на Камен Михайлов му скимне да ходи по кросовете и не се е наспал както трябва и вземе да прави проверки, както би трябвало да се правят, колко от вас ще са допуснати да карат? Еми то няма да има шампионат. Да не си мислите, че някой като си е купил Илиенска седалка и си напечатал хомологацията , господата от фед не са наясно с това? Ккато казах вие си знаете най-добре, но не мисля, че това е правилния начин!!

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот ispo » Нед Авг 16, 2009 15:09

Според мен садийте решават умишлен ли е удара.Ти как мислиш че за умишлен удар няма дискфалификация ли,ми то ако е така нямаше да е рали крос ми щеше да е АвтоРодео.Но пак казвам има садий и те са длъжни да решават,а не тук да се изяснявате.
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот tianata » Вто Авг 18, 2009 21:30

И още един въпрос - Радко (когото много уважавам) имаше проблем с колата и при рестартирането се наложи намеса на механиците му ( вкоя дисциплина на автомобилния спорт е позволено на старовата решетка когато автомобилите са със запалени двигатели и чакат да светне светофара - да влизат механици!!!!!!!). Е ако той не знае какво казва правилника по въпроса, то кой тогава? И въпреки всичко не се замисля за своята грешка , а напада другия.
Г-н Гетов моите уважения но истината е че не някой от механиците на Радко а именно съдиите на старта отвориха капака на Пежото и забавиха старта в този случай контестациятя с/у Радко мисля че е напално неуместна! А и аз бях до него когато той каза че смята да пусне контестация и получи отговор че ако той го направи и срещу него ще баде подадена такава!
По другия въпрос- аз съм около тези момчета вече четвърта година и не си спомням за това време Радко или Петър Петрови да са имали проблеми на технически прегледи!!!
Колкото до заплахите че на Дебелт бла бла бла искам да ви кажа че Радко дори и да знаеше за тях(а той незнае) щеше да е твърдо против такива действия! Лошото е че неговите фенове и приятели не мислят така а още по лошото е че ако досега той успявяше да ги усмирява вече му е много трудно!!!
Аватар
tianata
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 03, 2008 06:38
Местоположение: Бургас
Име: stoyan ganev

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот Гетов » Вто Авг 18, 2009 22:31

Аз да казвам ли колко ще е трудно да надделее разума на криводол?, само при един повод от ваша страна?????
Аз лично съм категорично Не на тия работи, но да се подказва как трудно можело да се удържат фенове...... тва си е заплаха!!!!!!!!! Е бъдете силни в криводол?
Аз и всички в екипа ще държим за реда и закона, против грубости и т.н.!!!!!!!
И понеже никой не казва никакви заявки за криводол - ето ние какво сме подали:

Моля да приемете заявки за рали крос криводол на следните състезатели:
1. Цветан Миков, съст. ном. 74,Сеат Изиза, Х1, АСК "4х4" - София;
2. Боян Гетов,съст.ном. 78, Фиат Пунто, Х2, АСК "ЕФКО РЕЙСИНГ - КАЗАНЛЪК"

Предварително благодаря!
Георги Гетов
0878 100 407
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот tianata » Сря Авг 19, 2009 21:15

Г-н Гетов явно не сте прочели внимателно последния ми пост! Можете да бъдете сигурен че на Криводол няма да има панаири ако ще и да разковете Пежото (а си мисля че точно така ще стане) но само и защото Радко ще е там и нямя да го позволи! Това се отнася и за Дебелт! Разберете едно - докато Радко Петров е на или около трасето той нямя да позволи саморазправа!!!
Аватар
tianata
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 03, 2008 06:38
Местоположение: Бургас
Име: stoyan ganev

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот Гетов » Сря Авг 19, 2009 23:12

Дайте заявките и от Бургас?
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот time1987 » Чет Авг 20, 2009 18:33

tianata написа:Г-н Гетов явно не сте прочели внимателно последния ми пост! Можете да бъдете сигурен че на Криводол няма да има панаири ако ще и да разковете Пежото (а си мисля че точно така ще стане) но само и защото Радко ще е там и нямя да го позволи! Това се отнася и за Дебелт! Разберете едно - докато Радко Петров е на или около трасето той нямя да позволи саморазправа!!!

абе бах тоя Радко ве........ Господ ли е за теб ? нали го видях къв е клепар на Мадан.... кара и показва среден пръст и псува и се заканва................. Радко та радко...........
карай така, сякаш някой те гони....
Аватар
time1987
 
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 18:03
Местоположение: montana
Име: Metodi Todorov

Re: Рали - Крос Разград 8-9ти Август 2009

Мнениеот nwosmb » Чет Авг 20, 2009 21:07

Колеги някои няма ли снимки от Разград?
nwosmb
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:00
Име: Georgi Dobrev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат по Рали-Крос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта