otnosno rally-cross Lovech

Дискусия за Българския Шампионат по Рали-Крос

otnosno rally-cross Lovech

Мнениеот shishko » Нед Юни 05, 2005 17:09

здравейте приятели познати и колеги
и вие господа от БФАС
може ли някои да отговори защо в rally cross се въвеждат Европейските стандарти
а на нас пилотите ни липсват стартови суми и солидни застраховки
може ли някой да каже до кажа съдиите на едно такова състезание ще са неми ???
може ли някой да обясни до кога ще се подават контестации ще се взимат пари за това а в същото време не се обръща никакво внимание ???
може ли някои да каже до кога ще се истаква кой на кого е човек ???
чест прави на Г-н. К. Михаилов
които присъства на техническия преглед на rally Cross Ловеч
за жалост не остана до края на състезанието за да види какви гадости се получиха.
защо ли Станислав Цанков не пожела нито веднъж да се качи на почитната стълбичка ???
според Вас защо ?
ако че беше най награждавания състезател на това атрактивно състезание
всеки път си говорим за коректно каране
а накрая за едни може за други не може
какво ще кажете ???
който иска да коментираме този въпрос нека пише тук
казвам се Крум Георгиев и искам да бъда и за напред състезател по Rally-cross
Аватар
shishko
 
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 22:49
Име: Крум Георгиев

Мнениеот txl » Нед Юни 05, 2005 17:30

Може би ще е добре да дадеш по-конкретна информация какво е станало този път... И ако не е проблем - пиши на кирилица :wink:
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот shishko » Нед Юни 05, 2005 17:37

съжалявам ама това за кирилицата наистина ми е проблем
а относно това какво е станало .....
подадоха се 3 контестации
двете от които за блъскане и непристойно поведение на трасето
едната беше на И.Йончев срещу С.Цачев за това че 3 пъти С.Цачев му влиза в багажника
и какво ли стана просто потулиха работата защото С.Цачев е на Ради човек
до кога ще е така
и до кога съдиите по трасето ще отчитат че няма нарушение ???
другата контестация беше на St.Цанков \"масура\" срещу Янко Якимов и тази контестация беше от същото естество
отново нищо
до кога ли ще говорим че ще се наказват тези нарушения ???
и кога ли ще се сложат съдии които да разбират от работата си ???
може ли някои да каже до кога ще се истаква кой на кого е човек ???
чес прави на Г-н. К. Михаилов
които присъства на техническия преглед на rally Cross Ловеч
за жалост не остана до края на състезанието за да види какви гадости се получиха.
защо ли Станислав Цанков не пожела нито вегнай да се качи на почитната стълбичка ???
според Въз защо ?
ако че беше най награждавания състезател на това атрактивно състезание
всеки път си говорим за коректно каране
а накрая за едни може за други не може
какво ще кажете ???
който иска да коментираме този въпрос нека пише тук
казвам се Крум Георгиев и искам да бъда и за напред състезател по Rally-cross
Аватар
shishko
 
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 22:49
Име: Крум Георгиев

Мнениеот speedline » Нед Юни 05, 2005 20:31

поне според мен тези неща ще продължат докато има рали крос в България. Не съм много запознат с кроса но поне според мен такива неща не биха могли да останат незабелязани в други страни просто защото явно там си има закони и правила които там въжат а тук не. и дано и за напред да има такива хора който да казват истината и току виж след време някой от горе се сети да сложи нещата в ред. а доколкото за това как наемат съдии като знам какви съм виждал на ралита :shock: просто някакви доста дебели лелички стоят на фото финишаи чоплят семе докато минават последните автомобили....
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот Daihard » Нед Юни 05, 2005 21:32

Круме,
Не ми се сърди, но аз съм карал един рали-крос 2000-та и останах с впечатлението, че това е състезание по чукане. След състезанието нямах детайл по колата си без чужда боя по него, а гайките на джантите ми бяха пълни със стружки от джантите на конкуренцията, да не говорим, че нямах нито стопове, нито фарове и.т.н. Не съм се задълбочавал в проблема, но има ли регламент за спортменско поведение или нещо подобно при рали-кроса.
Ако честно, гадните номерца, с които се сблъсках при първото ми участие тогава, ме отказаха окончателно от дази дисциплина.
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот dreamtech » Пон Юни 06, 2005 08:12

Проблема е, че в момента в "Рали-Крос" шампионата има някои пилоти,
които по техен неписан закон удрят когото и както им падне(визирам
Ц. Цачев). Това състезание не е за най-омачкан автомобил, поне аз
така си мисля.
dreamtech
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:54
Местоположение: Габрово
Име: Илко Ангелов

Мнениеот Ferjancz » Пон Юни 06, 2005 08:41

така нека кажа и аз няколко думи. един пилот на рали корс ловеч иронично се изрази , че на въпросното състезание и дърветата помагат на Ц.Цачев !!!! и трябва да ви кажа, че е точно така. от много много време насам не съм гледал състезание, в което Цачев да не е блъснал някой от другите състезатели! Лично аз чух от устата на спонсора на Цачев , че ще помага повсякакъв начин, петкратния шампион да стане шесткратен ( правейки жест , показващ даване на праи, под масата ). след финал Б ( в който караше цачев ) ловешката публика искаше да го бие , предполагам , 4е и на тях им е писнало от неговите изпълнения! добре , 4е бяха полицаите ! на състезанието имаше доста хора, които станаха свидетели , че Крум се движеше видимо просто видомо по-бързо от Цачев и въпреки всичко имаше времена по - слаби от неговите( имайки предвид , 4е на Цачев ладата през цялото време прекъсваше) всеки може да си извади изводи !

тук искам да поздравя Стефан Стоев за прекрасното му каране и заслуженото първо място в клас Х2. надявам се , че и в разград ще има същия успех за да стане отново шампион и този сезон !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот malkiq » Пон Юни 06, 2005 19:21

Не се ядосвай Круме, все едно не знаеше, че пак ще гласят г-н Цачев за шампион. Всичко беше ясно още в събота като се видя че няма да ни слагат транспондери по колите . Това добре, ама накрая трябва да решат какви ще бъдат правилата и те да се спазват за всички. Видя се че рали - крос може да се кара и по много чист начин ( става въпрос за борбата м/у Стефчо и Яни). Браво и на двамата и ЧЕСТИТО СТЕФЧО. Ако кажат че ще караме както в европейския да приготвят солидни суми за стартови пари и застраховки пък да направим колите на варел. Ама не може едни да ни правят колите на ритана манерка, а ако ние изпраскаме Цецко примерно да ни изхвърлят. Пожелавам на всички успех и се надявам да се видим на Разград.
p.s казвам се Дочо Цвятков и съм от Троян
malkiq
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 17:54
Местоположение: гр.Троян
Име: Дочо Цвятков

Мнениеот shishko » Пон Юни 06, 2005 20:23

Малкия не ти ли стана ясно че както и да гласят и каквото и да правят няма да стане Цачев шампион та дори и в класа си
а до колкото да се ядосвам
честно казано не се ядосвам
просто ми липсваше дозата късмет
по скоро се дразня заради съдииството и това че нокои не обръща внимание на това какво става на трасето
и заради всички които се опитват да дават всичко от себе си а в крайна сметка всичко е опорочено ..............................
Аватар
shishko
 
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 22:49
Име: Крум Георгиев

Мнениеот VOLUMAX » Пон Юни 06, 2005 21:38

shishko написа:po skoro se draznia zaradi sadiistvoto i tova 4e nokoi ne obra6ta vnimanie na tova kakvo stava na traseto
i zaradi vsi4ki koito se opitvat da davat vsi4ko ot sebe si a v kraina smetka vsi4ko e oporo4eno ..............................


Защо си мислиш че всичко е опорочено ???
Това че някой е затворил очите на съдиите и се е качил едно стъпало по-нагоре на стълбичката не го прави герой :!:
Все пак публиката не е сляпа и може съвсем точно да определи кой е истинския победител и кой кара на 100% от възможностите си :!:
Така че shishko позицията на стълбичката не е важна .......
важно е да останеш все така в сърцата на хората :!:
VOLUMAX
 

Мнениеот malkiq » Пон Юни 06, 2005 21:56

VOLUMAX прав си че е важно да останеш в сарцата на публиката, но след дългите безсънни нощи и след труда който си хвърлил боли много след като някой те е прецакал независимо дали те е избутал дали е станал 5 пъти шампион с фалшив мотор или садиите са с него. А ти се опитваш да надскочиш и себе си и колата си за да дадеш неговите измислени времена. Обикновено резултата е : или пилота или колата са аут а някой път и двамата. Пази боже да не се случва на никого. Да не говорим за хората които ни помагат и се надяват да видят пилота който са субсидирали да се качи на-по високата стълбичка. Аз съм на 20 години и това ми е трети сезон в рали-кроса, надявам се че тези нагласени рботи ще спрат и че многото млади момчета независимо от каде са (Плевен, Габрово, Севлиево, Троян, Бургас и т.н) ще направим шампионата интерсен и без грубости и лажи . Пожелавам на всички състезатели и запалянковци да гледат и да се състезават в хубави и истински шампионати кдето всички ние ще си помагаме, а няма да се караме.
malkiq
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 17:54
Местоположение: гр.Троян
Име: Дочо Цвятков

Мнениеот shishko » Пон Юни 06, 2005 22:06

malkia radvam se 4e i ti si na moeto mnenie ...........................
ako 4e edva li 6te doide tova vreme da se sastezavame bez gadosti
:(((((
Аватар
shishko
 
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 22:49
Име: Крум Георгиев

Мнениеот P.Solberg » Пон Юни 06, 2005 22:07

Круме, ще кажеш кога е следващото кросче, ще дойда и ще видим, кой първи, кой втори и кой ще се блъска по трасето.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот plm » Пон Юни 06, 2005 22:26

Круме,мисля,че съм ти казвал това,но,разучаваш правилата и след констатирани нарушения отиваш с правилника и удряш по главата главен съдия или директор на състезанието.Елементарно е-защитавайте си правата.Но ги научете добре преди това.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот P.Solberg » Пон Юни 06, 2005 22:32

Това е обръщение на един от съдиите в рали -крос "Ловеч". Няма да споменавам името му, защото вече станахме свидетели как един съдия беше изключен от организацията на наше състезание, поради факта, че каза истината.

"Днес присъствах на целия този цирк. С баща ми бяхме съдии на старта. Искам да визирам случея с "Масура". Достатъчно добре се видя цялата ситуация. След приключването на Финал А, той потърси правата си, но му беше отговорено, че всичко е било в рамките на правилника. Не знам - ако те ударят отстрани и те изхвърлят от пистата, дали това е в рамките на правилата. Просто на някои хора не им е мястото на тези състезания. Визирам коментаторът Николай Казаков. Той бе човекът, който взе решение, че удара срещу "Масура" е без умисъл, а същия този човек е господин никой в това състезание. В програмата на рали-крос "Ловеч" 2005 този човек не фигурира в списъка на офицалните длъжностни лица. Кой е той, че да взима някакво решение? Съдията на поста, при който стана инцидента пуска писмен доклад за случея като описва, че е извършен умишлен удър от Номер 5 срещу номер 14. От старт-финалната права, където бях аз, също се видя умишлен удър, но мнението ни не беше зачетено. Все пак ние сме съдии видели ситуацията. Не е ли възможно господата от фургона да не са видели ситуацията, освен ако не са късогледи или просто си затварят очите, за да не стават усложнения. Обаче за това е направен правилник, който трябва да се спазва. Той е един за всички. Как може един да го изпълнява, а друг не? "
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Следваща

Назад към Български Шампионат по Рали-Крос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron