Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Дискусия за Българския Шампионат по Рали-Крос

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот 5 GTT » Пон Юни 18, 2012 22:23

arnest написа:Не приятелю, не е спирал за да я търси, а когато намалиш за да вземеш завой и се опитваш да включиш няколко пъти скорост но тя не влиза колата спира понеже няма какво да я движи мисля, че не е толкова сложно, но пък щом ви харесва да мислите, че нарочно е спрял да изчака да се ударят другите няма проблем всеки има правото да бъде тъп, колкото си иска.


Не смяташ ли, че ако е имал проблем със включването не можеше да продължи и леко вдясно след завоя да търси 1-ва, колкото си ще, а не да прави "аварийно спиране" точно в средата на завоя?! Аз тъй мисля, ама кво да прайм кат съм прост :roll:
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Пон Юни 18, 2012 22:45

На теория е така, но по време на състезание гледаш да продължиш по най-бързия начин предполагам и става доста по бързо всичко не е като да караш на улицата и да отбиеш при проблем.
Не съм казал, че ти си прост, това се отнася за всички тези, на които им хрумна, че това е стратегия за да спечелиш състезание.
Това няма как да го роди главата на нормален човек, Киров им направи 10 секунди през първия ден, третия тур беше с три по-бърз от Владо Василев(ако не бройм наказанието за фалстарта) и ще тръгне да ги чака да се блъскат :D
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот terzo » Пон Юни 18, 2012 22:48

Той освен със скоростите май имаше и проблем със спирачките? Че на втория завой след старта направо си спря в Аудито :roll:
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Пон Юни 18, 2012 22:58

Той освен със скоростите май имаше и проблем със спирачките? Че на втория завой след старта направо си спря в Аудито :roll:

Ще те помоля да го коментираш пак, когато кача видео от камерата в субаруто.
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот terzo » Пон Юни 18, 2012 23:06

arnest написа:
Той освен със скоростите май имаше и проблем със спирачките? Че на втория завой след старта направо си спря в Аудито :roll:

Ще те помоля да го коментираш пак, когато кача видео от камерата в субаруто.

Не ме разбирай погрешно, не се заяждам. Просто не толерирам подобен тип "борби", защото нашият отбор също беше потърпевш от едно такова т.нар. късно спиране :roll: А защо Румен беше дисквалифициран - заради контакта или заради тапата?
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Пон Юни 18, 2012 23:13

До колкото знам заради умишлен удар, тоест заради сблъсъка с Владо Василев.
Аз също не съм привърженик на безпричинни и нарочни сблъсъци, но не мисля, че когато си с един калник пред някого трябва да му пресечеш траекторията и да не му оставиш линия да мине.
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот dimitar r dimitrov » Пон Юни 18, 2012 23:34

Колеги никой не може да ме убеди ,че няма умисъл от страна на Румен Киров.Г-н Златков това спиране беше като със спирачка автомобила закова на място и тръгна като на старт след това,не вярвам,че е имал проблем със скоростите ако е включил на две предавки,ти трябва да го знаеш технически си грамотен,ако пък търсиш някоя скорост ще се движиш известно време по инерция. Но това си беше чист ход от страна на Киров да си пот сигори добра дистанция като създаде след себе си инцидент.Тези които не са карали крос не знаят какво е да караш в прах по лошо е от гъста мъгла.Така,че Киров ще си понесе наказанията.А Владимир също ще си понесе наказанието ,защото няма право да спира състезанието и да дава предпоставка за нов по тежък инцидент.Правото да прекрати състезанието има само и единствен само Директора.
Така,че утре ще внеса предложение до БФАС да бъдат наказани.Да не им се зачитат тези резултати и да им се отправи последно предупреждение.А при следващ подобен инцидент да им се отнемат лицензите за една година от дата та на събитието.Ако някой иска да участва във "Автокеч" нека си го организира, в БФАС няма такава дисциплина.Ако пък искат да си ги мерят да ходят на ливадата сами и да си ги мерят колкото искат.
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот KrumDonchevFen111 » Пон Юни 18, 2012 23:42

terzo написа:
arnest написа:
Той освен със скоростите май имаше и проблем със спирачките? Че на втория завой след старта направо си спря в Аудито :roll:

Ще те помоля да го коментираш пак, когато кача видео от камерата в субаруто.

Не ме разбирай погрешно, не се заяждам. Просто не толерирам подобен тип "борби", защото нашият отбор също беше потърпевш от едно такова т.нар. късно спиране :roll: А защо Румен беше дисквалифициран - заради контакта или заради тапата?


И аз гледах онборда на Радко доста ядосан беше, мисля че и него го удариха (нацепиха) умишлено. Но все пак лично мнение 8)
Силов и чип тунинг (подготовка на състезателни автомобили), автодиагностика, изработка на състезателни части за автомобили и ролбари. Л.С
KrumDonchevFen111
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 22:48
Местоположение: София
Име: Petio Petkov

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот dimitar r dimitrov » Пон Юни 18, 2012 23:49

Круме нормално е да си ядосан,след като си гърбил и си се лишавал, и някои които е решил да се докаже пред себе си или на село ти съсипе колата. Но няма да продължи така.По вярвай ми.
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Пон Юни 18, 2012 23:55

Вече наистина ме дразни малоумието ви в колата на Румен Киров изчезна 1 ва скорост и когато се качваше на платформата не влизаше, на завоя на който спря той тръгва на втора скорост със ритане на съединителя, само в болните ви мозъци той спира умишлено.
Да си бил подсигурил добра дистанция, явно това ви е познат прийом, от който са се възползвали някои по-възрастни пилоти преди време.
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот dimitar r dimitrov » Пон Юни 18, 2012 23:59

Колега или сте фен ли сте??? Кой си как се казваш?Защо не коментираш вечната вражда между Царски,Дунев и много други?Нима в другите дисциплини години на ред се вихри селската кошия,нима има значение колко ти струва колата дали 500 000лв или 5000лв,имали значение?Нека да не злорадства те.Те ще си получат заслуженото,за разлика от горе споменати те.
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот dimitar r dimitrov » Вто Юни 19, 2012 00:01

Как се казваш,дразнещият?На тази кола дали и е необходима първа да вземе този завои как мислиш?Колко състезания си карал и с каква машина?
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Вто Юни 19, 2012 00:12

Пише, как се казвам не съм състезател, но разполагам с добре функциониращ необременен мозък, знам, че завой може да се вземе и на друга скорост, но ако знаеш предварително, че не можеш да включиш първа. Няма никаква логика да спираш умишлено рискуваш първо да те ударят и второ да те заобиколят и задминат, когато си спрял напълно.
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот 5 GTT » Вто Юни 19, 2012 00:17

И да знаеш, че нямаш 1-ва защо му е да спира да я търси, като му е необходима единствено на старта?!
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Вто Юни 19, 2012 00:26

Първа не се използва само на старта, но това по-добре ще го обяснят "състезателите-разбирачи"
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат по Рали-Крос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта