Нов участник

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Нов участник

Мнениеот dani » Пон Май 23, 2011 12:03

Здравейте,аз съм Даниел от Варна на 16 години съм от 3-4 години съм фен на Автокрос състезанията.Дядо ми и Баща ми,ми направиха 3 бъгита.Сега е ред на 4-то за участие във Автокрос състезанията.Имаме някои идеи и снимки но все още имаме някой въпроси...за уточняване.Смятам на този етап да започна от малкия клас.На скоро на състезанието в Търговище се запознах с някой от вас,ще се радвам ако ми помагате с отговори на някой от моите въпроси.Желая ви успех в състезанията,поздрави от Дани.

Ето и първият ми въпрос,мога ли със писмено разрешение от родителите ми да се състезавам ако нямам 18 години ?
Благодаря ви предварително :) :)
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: Нов участник

Мнениеот dani » Пон Май 23, 2011 12:14

Имам снимки на 3-те бъгита и мога да ги изпратя на желаещите..но незнам как става :D
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: Нов участник

Мнениеот Sv.Stoichev » Пон Май 23, 2011 13:04

Може направо да ги качиш тук. :)
Аватар
Sv.Stoichev
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 27, 2010 22:47

Re: Нов участник

Мнениеот petroffbg » Пон Май 23, 2011 13:54

dani написа:Здравейте,аз съм Даниел от Варна на 16 години съм от 3-4 години съм фен на Автокрос състезанията.Дядо ми и Баща ми,ми направиха 3 бъгита.Сега е ред на 4-то за участие във Автокрос състезанията.Имаме някои идеи и снимки но все още имаме някой въпроси...за уточняване.Смятам на този етап да започна от малкия клас.На скоро на състезанието в Търговище се запознах с някой от вас,ще се радвам ако ми помагате с отговори на някой от моите въпроси.Желая ви успех в състезанията,поздрави от Дани.

Ето и първият ми въпрос,мога ли със писмено разрешение от родителите ми да се състезавам ако нямам 18 години ?
Благодаря ви предварително :) :)


Може,но във клас джуниър,трябват 16г,гледам,че ги имаш,и машината не трябва да превишава 600к/см,за изискванията виж сайта на БФАС.http://www.bfas-bg.org/shownews_137.html
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Нов участник

Мнениеот vikikos » Пон Май 23, 2011 16:10

Може да идваш да тренираш на пистата след Галата!
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Нов участник

Мнениеот dani » Пон Май 23, 2011 21:12

Ммм... 600сс доста малко,пък и до колкото знам май няма участници в клас Джуниър а за машините ми май леко надвишават нормата имах едно 1600сс сега имаме 1700сс и 3200сс имаме и двигател 1900 турбо, :D и се чудя на 18 ли трябва да стана че да участвам в класа до 1600сс защото сега подготвяме ново състезателно бъги... :D както казах със писмено съгласие от родителите(ако е нужно и там заверено или подписани,каквото искат) ще минем и там някакъв лиценз до колкото разбрах се минава във Шумен..надявам се да намерим малки вратички и да успея да се състезавам,пък и до тогава сигурно ще съм вече на 17
Колкото до участниците вдъхновен съм от състезател номер 5 в големия клас (супер бъги) :oops:
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: Нов участник

Мнениеот najdenov » Пон Май 23, 2011 21:36

Пламен ти пусна линк към правилника,но явно не си го прочел целия:
V.КОНТРОЛ

10.АДМИНИСТРАТИВНА ПРОВЕРКА
10.1.Само водачите подлежат на административна проверка, която ще се състои в…….. /място/
10.2.Проверката се изразява в преглед на документи (лиценз,годишен и
предсъстезателен медицински преглед, свидетелство за правоуправление, застраховка и др.)
Аватар
najdenov
 
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:43
Местоположение: гр.Габрово
Име: Христо Найденов

Re: Нов участник

Мнениеот dani » Пон Май 23, 2011 22:27

Да разбирам и съжалявам за нахалството но когато бях на състезанието в Търговище един от хората там (не се състезаваше но имаше бъги и в следващите състезания каза че ще се пробва ) ми каза че не е нужна книжка пък както споделих догодина ще мога да си изкарам такава а въпроса ми е за годините тъй като няма да съм на 18 няма да мога да нося отговорност за себе си и това може ли да ми попречи по някакъв начин :) :)
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: Нов участник

Мнениеот Andrey13 » Вто Май 24, 2011 07:15

За твое съжаление и за съжаление на Автокроса, на който е нужна "свежа кръв" и бистри мозъци с нови идеи и без предрасъдаци, култове към личности ,чешки бъгита и задължителен поклон пред подвига и саможертвата от миналото, считано от много за "запазена територия" в която трудно ще те допуснат или приемат като равен. Докато не навършиш 18, няма как да стане..поне ако не се измени правилника догодина.Аз поставих това условие за книжката като нереално поне за автокроса/ както е при мотокроса/, но трябва някой да лобира за този казус, но така и не се намери кой, защото в Атокроса почти всички са "вълци единаци" събрани по принуда в отбори.За сега прилича на това да искаш да влезеш в ЕРОТИК БАР а охраната да не те пуска, въпреки че си "подготвен" и "си надарен" може би повече от тези вътре, но такива са правилата, защото са отпреди демокрацията.Сори :cry: А дотогава нищо не ти пречи да си правиш бъгита, да тренираш по пистите и да трупаш опит и самочувствие,което ще ти е много от полза, дори за това спокойно да окачиш някой ветеран , който излиза на пистата с завратени ръкави до лактите на "хомологирания" за строителство гащеризон с цигара в ръка и на 10 бири / е поне беше с калници и странични ролбари/ или да бутнеш камерата на някой настоящ шампион без да се притесняваш и така да влезеш във видеохрониките на VBOX или незнайни летописци и поети да отразяват в стихове твоите изяви :wink: а като си напишеш името в Гугъла да излязат десетки снимки как си носиш откъснатите колелета по пистите и т.н.. Дори можеш да караш и пред публика/ не вярвам някой организатор да ти откаже да се пуснеш в някоя от "големите паузи" на състезанията просто така за шоу.Дерзай и мечтай.Имаш цялото време на света пред теб. Успех и късмет ти желая, защото "По-добре да се родиш с късмет ...отколкото с талант". Обади се в Силистра да се запознаем.

п.п Мисля че може да успееш ако се позовеш на "Закона за защита от дискриминация" а защо ли не към "Отдел за защита правата на децата" щом те третират като дете, значи имаш и права.Прочети "Закон за закрила на детето". Мисля че има няколко члена от тези закони, на които можеш да се опреш или поне да получиш обезщетение /да осъдиш държавата/за пропуснати възможности да покажеш своя талант и умения, на които се обръща голямо внимание в този закон или да осъдиш държавата в Страсбург/няма да си първия/ и така да влезеш В историята на Автокроса с гръм и трясък, което си е бинго в сравнение със "стълбицата" в някое забутано село пред кравите и овцете, макар и породисти :D .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Нов участник

Мнениеот dobo » Вто Май 24, 2011 08:16

има решение за твоя проблем и той е категория б-1 на 17 год.
dobo
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 23:49
Име: Dobromir Hristov

Re: Нов участник

Мнениеот todger » Вто Май 24, 2011 15:03

Да наистина решението е книжка В 1.С нея не можеш да караш по улиците,но мисля ,че за автокрос ще я уважат.Трябва да се зададе въпроса до федерацията.Нищо не ти пречи да напишеш един имеил до БФАС и да попиташ....Успех!! :D
Аватар
todger
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 21:21
Местоположение: Велико Търново
Име: Тодор Герганов

Re: Нов участник

Мнениеот colt 4 » Вто Май 24, 2011 19:08

гзгзгз
Последна промяна colt 4 на Сря Юни 08, 2011 14:04, променена общо 1 път
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Нов участник

Мнениеот dani » Вто Май 24, 2011 20:11

Момчета стига сте се карали в нета.На Силистра ще дойда с моя ''дизелак'' .Баща ми ще черпи бира,а аз ще се пробвам на трасето,ако ми разрешат :D Моля заповядайте на старта с мен :D .Дизелака ми е рено 1.9 турбо използвам го за тренировки понеже нафтата излиза по евтино на този етап.А с другото бъги сме ви приготвили изненада :P :P гадаите..
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: Нов участник

Мнениеот colt 4 » Вто Май 24, 2011 21:33

гзгзгз
Последна промяна colt 4 на Сря Юни 08, 2011 14:05, променена общо 1 път
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Нов участник

Мнениеот dani » Вто Май 24, 2011 21:52

Ааа...един въпрос има ли някой който тренира като мен без да се състезава...че искам и аз да си направя някое мини състезанйце така след като сваршат квалификациите или тестовете.Да добия малка представа какво ми предстои в състезанията с префесионалистите :) :)
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Следваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron