Новото бъги на Andrey13 hibrid

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Astra_26 » Чет Яну 14, 2010 23:20

Това бъги наистина става страхотно като дизаин. Но! Ролбара не отговаря на никакви изисквания и на никоя схема от приложение "J". Липсват главния и предния ролбар. Гледам, че е окончатения вариант (боядисан е), но все още не е късно да се преправи. Разгледай пак схемите в чл. 253. А това за електродвигателя - смятам че си се отказал навреме. Или греша?
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 15, 2010 12:29

Зимното състезание ще бъде във Видин, на 06.02. Но пак може да има изменения.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 15, 2010 12:37

Astra_26 написа:Това бъги наистина става страхотно като дизаин. Но! Ролбара не отговаря на никакви изисквания и на никоя схема от приложение "J". Липсват главния и предния ролбар. Гледам, че е окончатения вариант (боядисан е), но все още не е късно да се преправи. Разгледай пак схемите в чл. 253. А това за електродвигателя - смятам че си се отказал навреме. Или греша?

Разбира се нищо не е окончателно, А и не е боядисано :D Това са хром молибден тръби /неръждавейка/.А относно елдвигателя, не ме познаваш за да знаеш колко трудно се отказвам от нещо, особено в което вярвам.Повдигнах въпроса , но никой не изказа мнение по този въпрос.Явно аудиторията е некомпетентна. Относно приложение J. мисля че тази година вие ралиджиите ще имате доста проблеми с новите изисквания.Или греша? :wink:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 15, 2010 12:41

Ferjancz написа:Аз не виждам нищо притупано от към тръби, дори напротив идеално е :) Друго искам да питам Андрей - как точно се реализира номера със задна скорост, чрез редуктор или ще е нещо друго. А ако не те пуснат да караш с това ти бъги, ще се изложат. Просто защото няма да могат да се аргументират за причините :mrgreen: Съпроматски погледнато, поне на пръв поглед, конструкцията изглежда много добре издържана. Ама да видим де, като почне сезона се надявм да те гледаме. Грехота ще е да е друго яче.

Тъй като 120% бъгито ще е хибрид, задната скорост ще е на елмотора.Реверса при него знаеш че е елементарно.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 15, 2010 12:46

boiko5427 написа:Не бе приятлю става вапрос ,че пак няма да одговаря на изискванията . А потози начин си уезвим от една констатация например,да не казвам от по тежък инцидент.А и дали няма да стане много тежко?

Бойко, ти този сезон ще се състезаваш ли или ще си в техническата комисия :D Бъгито в момента е на метър от земята , и като стъпне на земята ще е много по-различно.А и има още много да му слагам.Ролбара съм го оставил за накрая.И без това е много леко :D и може да се наложи да сложа по два :mrgreen: .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 15, 2010 12:56

najdenov написа:И на мен ми се струва доста претрупано от към тръбички и профилчета,без сериозно участие в поемането на динамични натоварвания!Но все пак Андрей си знае какво е имал в предвид!Интересно ми е колко тежи тая конструкция!И какво става с мотора от пералня?Ще го бъде ли?

Основното нещо към което съм имал предвид е да не прилича на асманлък.Вече сме 2010 г, каквото и да означава това , за всеки е различно.Като погледнеш този дизайн, нали ти става веднага ясно че не купено от Чехия и че не е произведено преди 10 г.Още не е завършено а и има още много да си пофантазирам по него.Просто това ме кефи. Ако не стане за състезание , което за сега не мисля, ще го наредя до другите си творения и просто ще му се радвам. :lol: И ще се чудя защо ми иде да си говоря на Вие :oops:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 15, 2010 12:58

Двигателя пак ще е Yamaha R1 2008. Имам същия в момента но 2004. 185 к.с.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот boiko5427 » Пет Яну 15, 2010 19:49

Сажелявам Андрейчо не разбирам от конструкцйи за да ти се меся .Но мислех ,че се почва от ролбара при бъгитата !но щом си намерил копче ушй си балтон. А за да подам контенстация трябва да съм състезател май ?!
Аватар
boiko5427
 
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 21:28
Име: boiko jnkov

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Съб Яну 16, 2010 07:45

boiko5427 написа:Сажелявам Андрейчо не разбирам от конструкцйи за да ти се меся .Но мислех ,че се почва от ролбара при бъгитата !но щом си намерил копче ушй си балтон. А за да подам контенстация трябва да съм състезател май ?!

А аз съжалявам че отново не си ме разбрал. Мисълта ми беше....Ще се барабаним ли или ще се гъбаркаме с контестациии? Щото ако се погледне детайлно , почти няма бъги което да е перфектно. Например знаеш ли че ако ти изпадне калник по време на състезание ,и после някой подаде контестация че си му попречил с това да те изпревари, което е 100% доказуемо докато си в закрития парк. Или например си с горим гащеризон и ръкавици , с което нарушаваш също изискванията.Или светлините ти не работят.И още много изисквания на които не отговаряш, дори да не си виновен, например че някой те е блъснал нарочно, както ти обичаш често да правиш. За това взимаш гащеризона, каската и минаваш технически преглед. Пише на листа годен и толкоз. Елементарно и просто.От тук натам възможности, късмет и спортно щастие. :lol:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот petroffbg » Пон Яну 18, 2010 11:50

Седя и си мисля,че съотношението мощност(KW) е по-малко или равно на масата ел.двигател+акумулатори!?Другото което ме притеснява е,че ако евентуално сработи,ел.мотора ще трябва да преодолее въртящият момент на ДВГ и чак тогава да подаде мощност на колелата.При положение,че се постави свободен венец става,но няма да може да се използват ел.моторите за генератори и тогава цялата конверсия си губи смисъла!?За да стане според мен трябва друга насока,например ел.мотора да се произведе направо върху маховика на ДВГто(виж моторните спирачки при камионите),но там ще се хвърлиш в голям филм.То ще паднат едни сметки,изчисления,работа за няколко учени зелки и накрая може да се получи едно много голямо НИЩО.Но като гледам си навит,тъй,че не ти пречи да опиташ метода проба-грешка,доста неща са открити по този способ!?
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Сря Яну 20, 2010 07:21

от petroffbg » Пон Яну 18, 2010 11:50
Седя и си мисля,че съотношението мощност(KW) е по-малко или равно на масата ел.двигател+акумулатори!

Това наистина е така, но преди 10 години. Сега това съотношение даже е обратно. Всеки знае ,какви бяха жиесемите преди и сега какви въшки са.Същото е и с акумулаторите чието тегло намалява с всеки час.Има и още нещо за въртящия момент на елмотора, а именно че той е много висок в сравнение с петролния двигател.Пиковата мощност на такъв елмотор е два пъти по-голяма от номиналната. А относно кой от двата ще гони не е проблемно.Който разбира от елмотори или по-точно от бръшлес е наясно с управлението, чиито фази ако се вземат директно от основния движещ вал ще се синхронизират защото именно основния вал ще подава тактовите импулси за управление фазите на елмотора.За да си го представите по-реално все едно че винаги карате по 10% наклон.Разбира се надолу. :D Ето една елементарна схема , на която това е изградено с фото клетки, които лесно ще се заменят с индуктивни датчици.Все пак сме 2010 :wink:
Прикачени файлове
br4.jpg
br4.jpg (38.7 KiB) Прегледано 8781 пъти
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Ferjancz » Чет Яну 28, 2010 20:07

http://rallycross.com/sales_db/viewoffe ... &lang_id=0

На този линк е показан ФВ Поло , което обае е тръбна кконструкция и е с мотоциклетен двигател. Както и при Андрей, така и тук задните спирачки са на диф-а :) и пак е 4х4. Кой от кого е копирал не знам :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Andrey13 » Съб Яну 30, 2010 06:57

Ferjancz написа:http://rallycross.com/sales_db/viewoffer.php?id=2814&lang_id=0

На този линк е показан ФВ Поло , което обае е тръбна кконструкция и е с мотоциклетен двигател. Както и при Андрей, така и тук задните спирачки са на диф-а :) и пак е 4х4. Кой от кого е копирал не знам :mrgreen:

Спирачни дискове на дифа съм виждал много отдавна на една Алфа , която мой приятел ръчкаше постоянно.А последно на Сандо мадански на бъгито, което е доста старо.Тръбна конструкция съществува също отдавна/ я виж Айфеловата кула/.Дали не са заимствали от там новаторите в рейсинг колите.За мен мотоциклетния двигател е най-леснодостъпния и удобен за бъги по следните качества: цена, мощност,обслужване,скорости,капацитет и лесен за внедряване.Нищо ново под хоризонта, Просто въпрос на избор. :roll:
Днес ще се опитам да запаля двигателя на новото ми творение и ако всичко е наред в понеделник ще направя първата обиколка :wink: Или по-добре във вторник за празника !!!:mrgreen: .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот Ferjancz » Съб Яну 30, 2010 11:21

Да така е , това всичкото са общоизвестни факти. Написах всичко това в кръга на шегата :mrgreen: Ясно е, че нито ние, нито германците измисляме топлата вода. :) И да направиш и някое друго клипче , от почетната първа обиколка :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Новото бъги на Andrey13 hibrid

Мнениеот petroffbg » Съб Яну 30, 2010 18:19

Колега,ще го видим ли на Видин?
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron