АВТОКРОС с.ГЕРМАН

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

АВТОКРОС с.ГЕРМАН

Мнениеот nikola » Чет Окт 06, 2005 17:33

заповядайте в неделя на пистата в с.Герман на састезание по автокрос.ще участват 18 бъгита състезанието е от 10:00
nikola
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 13:15
Местоположение: Троян
Име: никола добрев

Мнениеот yozo » Чет Окт 06, 2005 18:38

Разбирасе,че ще доидем г-с.Добрев Ви е ще участвате ли?И с каква машина?
:P Със старата или има нови подновения. :?: :?: :?: :twisted: :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот K_Power » Пет Окт 07, 2005 09:16

Освен бъгита коли ще има ли? До сега не съм гледал автокрос, нещо подбно на раликроса ли е, какво представлява пистата, макадам, скоци има ли, колко е дълга? И бъгитата и колите какво представляват, обем, мощност ... Разясвнете малко ако можете!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот yozo » Пет Окт 07, 2005 19:36

Ела и ще видиш.По-интересно е от рали крос.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот K_Power » Пет Окт 07, 2005 22:05

Епа ше видиме може да ходиме, ама все пак кажете какво представляват бъгитата.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Пет Окт 07, 2005 22:07

Автокроса е много интересна дисциплина. Може би е най-близо до мотокроса, но с коли. Коли , направени в повечето случаи от самите състезатели. И това допълва магията на тази дисциплина. В тези машини може да се видят много интересни решения, освен това карането им е голяма емоция. Скокове, пряк двубой с конкурентите..
На писта София се видяхме с Лъчезар Исаев и той ми каза за предстоящото състезание в Герман. Без да съм водил статистика си мисля, че Лъчо Исаев е най-ярката личност в българския автокрос. Направил е няколко бъгита ,включително и първото в България със задвижване 4х4.Тъй като той вече не кара племенника му- Игнат е няколко кратен шампион с това бъги. Освен това Лъчо Исаев караше и на рали, и когато се появеше на старт ВСИЧКИ претенденти за призови места изтръпваха. Но, той рали рядко завършваше.
Преди време съм гледал 3-4 състезания от европейския шампионат по раликрос. Много впечатляващо събитие. Не съм гледал такова състезание в България. Мисля в неделя да отида да гледам. А както каза и Лъчо потенциалните спонсори не са чували и виждали за такива коли и такива състезания. Затова предстоящото състезание е опит за популяризирането на тази дисциплина.
Ето как изглеждаше едно успешно бъги преди години.
Двигател –Шевролет Корвет 5733см3, преработен.
Мощност около 330к.с. при 4500.,но в диапазона 1600-2000 оборота въртящия момент е 400Н/М.Скоростната кутия е с две предавки, но с такъв мотор може да се кара и с една.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пет Окт 07, 2005 22:16

Че аз като ги гледам карбураторите ми мязат много на Weber DCOE 40 или 45mm и съответно на Солекс Ц40 или Ц45. С две предваки, сигурно ще е интересно и аз може би ще ходя да погледам. Рали кроса по чужбина е много добре развит. Ксара ВРЦ и 206 ВРЦ за раликрос достигат около 600 конски сили. До колкото знам има версия на Фабия, с външния вид на Фабия ВРЦ, но за раликрос. Само, че радиаторите им са зад пилота, защото много често се удрят. Но защо в България раликроса и автокроса не са толкова добре развити, ав чужбина са развити и то много. Петер Солберг е бил шампион на Норвегия на рали крос преди да започне да се състезава в световния
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Пет Окт 07, 2005 22:30

Ще ти отговоря,само че компютърните гении в България цял ден ми късат нервите.Не е от моя комп ,защото наистина го е правил гении.
Имам компютърни проблеми цял ден.Просто форума го няма.Ама нали половин България разбира от компютри ,а другата половина от коли-та затова е така.Сега съм през БТК.Ако ще и по 1000 лв.да им даваме ,те толкова си разбират.Аматьори!
Подобно е и с колите.В тунинг форума има над 8 500 регистрирани.И всички разбират от коли.Аматьори.
По късно ще посоча примери.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пет Окт 07, 2005 22:44

БТК според мен е възможно най-гадното нещо, много непостоянен, интернет. В България сме все пак иии, знаете за какво става въпрос.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Пет Окт 07, 2005 22:51

Ето какво е написал един компютърен гении /най-силния в тунинг форума/след писта София.
Цитат:

От наблюдениятая си обаче на писта София още един път станах пряк свидетел колко са зле българските пилоти и механиците им от към знания за тунинг на автомобили включително и тези които карат те самите Тва Хобикар да карат с бленди е........прост факт колко зле са нещата в момента, според мен в клас хобикар колите требе да са нещо от рода на старата група Б нооооооооо уви
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот yozo » Пет Окт 07, 2005 22:56

Ако искаш влез в личната ми галерия и виж едно БЪГИ "Троянско".
Бъдещ шампион. :wink:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот plm » Пет Окт 07, 2005 23:06

Аз ползвам БТК като резерва.
Иначе нета ми е добър,но понякога не е както трябва.Затова имам резервен през БТК.Аматьори.Какво да кажа.Но,нали има балъци като мен,та ни вземат парите.
Така е в цялата ни държава.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот plm » Пет Окт 07, 2005 23:16

yozo написа:Ако искаш влез в личната ми галерия и виж едно БЪГИ "Троянско".
Бъдещ шампион. :wink:

Много добре!
В Троян има добра школа-Светльо Дочков,Гришата Иванов...
Ако ги познаваш лично предай им поздрави от мен.Знам,че винаги от Троян агитката е много силна.Това е традиция.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пет Окт 07, 2005 23:19

Е на тоя тъпак мога да му кажа просто да хване и да си завре мнението в същия отворо който споменах преди няколко минути в един друг пост. Браво за бъгито, успех на Герман!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Пет Окт 07, 2005 23:26

Ако имаш предвид цитата това е Келеша.Знае момчето и в тази среда изпъква.
Последна промяна plm на Съб Окт 08, 2005 08:24, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Следваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron