РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот Andrey13 » Сря Май 06, 2009 20:10

Започвам тази тема поради интереса на много фенове на бъгито и на ентусиатите които са дръзнали да сътворят нещо с интелекта и уменията си.В тази тема ще описвам и показвам как ще направя бъги. Като максимално ще използвам части от скрапа.С това мисля че ще помогна на доста ентусиасти които имат желание да се изпробват в такова начинание.Бъгито което ще направя ще е състезателно и с него ще участвам в шампионата по автокрос. Така че ще имате възможност да проследите всичко от началото до самата писта.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот Andrey13 » Сря Май 06, 2009 20:22

Като база за ходова част, носачи и мостове ще използвам за база BMW след 2001 година, защото са алуминиеви и леки.Едно основно правило в състезателните конструкции е да са леки.За това има условия на които да отговарят а именно в клас до 1600 сс не трябва да са под 450 кг а ако са 4х4 под 480кг. Моето ще е в клас до 1600сс.Още като части ще са ви нужни два диференциала от Мерцедес 190 с предавателно число 3.25 полуоски от ауди/фолксваген , желателно с малките карета/по-леки са/.Май започна да прилича на някоя от рецептите на Ути Бъчваров. В този форум вече има снимки на последното ми творение viewtopic.php?f=26&t=5887&start=255 за което мисля че за българския автокрос шампионат/имайки предвид трасетата в България/е неподходящо.До това мнение стигнах след като наблюдавах раликроса в Кипър .В смисъл че тези дълги носачи и това високо окачване са излишни и даже пречат. С други думи колелетата подскачат и имат голяма инертност. С две думи ако някоя от тези коли дойде да се състезава с нас просто ще ни затвори не с една а с две обиколки.Даже имайки предвид че сме доста по-леки и доста по-освободени относно изискванията.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот plm » Сря Май 06, 2009 23:45

Andrey13 написа:...До това мнение стигнах след като наблюдавах раликроса в Кипър .В смисъл че тези дълги носачи и това високо окачване са излишни и даже пречат. С други думи колелетата подскачат и имат голяма инертност....

Малко не съм съгласен с това. Колелетата не подскачат от дългите носачи.
Целта на конструкторите на коли е да осигурят максимално сцепление на всички колела при различни ситуаций. Т.е., колело във въздуха е загуба. Затова имат грижата амортисьорите и пружините.
Дългите носачи осигуряват малка промяна на геометрията.
Това са основни неща.
Когато пилота кара правилната кола, макар и на 0.5 метра във въздъха, но колелата са му на трасето, той ...управлява.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 07, 2009 06:42

Това също е така но имам предвид ако си сядал в бъги с дълги носачи веднага ще усетиш разликата например от лекия автомобил който всички караме.Те просто мърдат или се веят и ако искаш този "ефект" да го няма трябва да ги изпълниш много якостно , но веднага дигаш килограмите.Смисъла за безмислените дълги носачи е в това че не е нужно бъгитата да са проходими/ имайки предвид вида на трасетата в България/.Друго важно нещо е че като са дълги са уязвими на удар ,дълги кормилни щанги и т.н.
Прикачени файлове
novo 2009.JPG
novo 2009.JPG (56.07 KiB) Прегледано 9250 пъти
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 07, 2009 06:47

Ето как изглеждат дългите носачи.
Прикачени файлове
img.jpeg
img.jpeg (44.01 KiB) Прегледано 9250 пъти
path_5003.jpg
path_5003.jpg (128.52 KiB) Прегледано 9250 пъти
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот jpmitko » Съб Май 09, 2009 20:10

Определена тази тема е подходяща и за интусиасти като мен,които имат желание да се състезават точно в тази дисциплина автокрос.Доста информация със натрупал но все още не съм започнал да творя т.н.бъги.Имам огромно желание но със средатвата с които разполагам определено няма да са достатъчни.Но все пак ще се пробвам :wink:
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена
Аватар
jpmitko
 
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 00:15
Местоположение: Пловдив
Име: Митко Власковски

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот jpmitko » Вто Май 12, 2009 00:01

И това бъги ли ще бъде с двигател на моторетка или ще използваш някаква друга алтернатива :roll:
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена
Аватар
jpmitko
 
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 00:15
Местоположение: Пловдив
Име: Митко Власковски

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот Andrey13 » Нед Май 17, 2009 16:18

jpmitko написа:И това бъги ли ще бъде с двигател на моторетка или ще използваш някаква друга алтернатива :roll:

Мисля да ползвам Сузуки хаябуза 1300 но чакам за нов двигател.Но дотогава има много време.Абе ти момче от къде си ? По-добре ела на място и да видиш всичко отблизо.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: РОДЕНИ ОТ СКРАПА

Мнениеот jpmitko » Нед Май 17, 2009 20:54

Аз съм от Троян и се видяхме в събота на Пловдивския панаир и си говорихме на дълго и на широко на тази тема.Що се отнася до двигателя много пъти ми е минавала идеята точно за сузуки хайбуза,но са много скъпи е поне за мен.До колкото знам това е най-мощния мотор който развива скорост повече от 320км/ч.Ще очаквам с нетърпението продължението на темата.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена
Аватар
jpmitko
 
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 00:15
Местоположение: Пловдив
Име: Митко Власковски


Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта