Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот todger » Сря Авг 08, 2012 18:55

Това не е грешка и моля модератора да не мести темата.
Вчера бях поканен официално по телефона на автокрос Криводол.Предполагах,че така ще се получи и не бях изненадан.Определено отказах и искам да споделя причините за това.
От няколко години говорим и искаме да се разделят състезанията по рали и автокрос в Криводол и Мадан.И тази година в календара на шампионата бяха заявени автокрос Мадан,автокрос Гривица и раликрос Криводол с организатор Александър Атанасов (Видеото). Бяхме доволни,че са ни послушали и изпълнили желанието ни.Това беше само докато дойде датата за Мадан,където отново бяха поканени колегите от раликрос. Обещани бяха два съдийски екипа,за да не се проточва състезанието,но това не стана.Чакането беше велико.В неделя свършихме към 18 часа.Автокроса беше отбий номер и се толерираше раликроса.Сега отново иска Сашо да ни прекара по досегашният начин,само че кани нас на състезанието което е заявено като раликрос.Защо си мисли, че ние сме канарчета,които може да хвърля по върбите.Защо не проведе състезанието в Гривица?
В Криводол няма достатъчно място за боксове в двете дисциплини,състезанието се проточва до късно вечерта.В тоя завод се чувстваме като в затвор.Колегите от раликрос не искат да се мокри трасето,става страхотна пушилка,която прави състезанието безинтересно.
Защо федерацията войдисва на Сашо и му разрешава да нарушава календара на състезанията?Не може две седмици преди да ти съобщят за състезание ,което не съществува в календара.Докога ние ще имаме искания и някой ще се прави,че не ги чува?
Понеже нямаме други средства да променим ситуацията,призовавам всички колеги да обявим бойкот на това несъществуващо състезание.Ние няма да отидем и нека Сашо да си се състезава сам.Крайна е мярката,но не виждам други начин.
Чаоо до Садина.
Аватар
todger
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 21:21
Местоположение: Велико Търново
Име: Тодор Герганов

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот antonkunchevkunchev » Сря Авг 08, 2012 23:54

Абе Тоше не се сърди на хората !
В сайта на федерацията ясно е записано:
Осми кръг автокрос Криводол
и осми кръг автокрос Садина
и то в официални документи публикувани в един ден и сигурно в един час?!
Имаш право да си избереш в кой ОСМИ кръг да караш.
Доколкото знам доста колеги ще предпочетат Унгарският кръг от Европейският Шампионат за което лично аз след края на състезанието в Мадан предупредих Сашо.
А пък и доста несериозно звучи оправданието ,че заради достата отпаднали състезания календара е оредял и разгеле спасително състезание в календара.
Еййй аз пък съм наказан що ли вземам отношение по въпроса!? :?
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот colt 4 » Чет Авг 09, 2012 01:50

Валидност

Авто-крос `САДИНА ПОПОВО` 2012 е осми кръг на Републиканския шампионат по Авто-крос за 2012 година. Състезанието се организира от Община Попово, СБА – Попово и кметство с. Садина , съгласно изискванията на Международния спортен кодекс на ФИА и приложенията му, Националния спортен кодекс, Специалния правилник за Авто-крос, Наредбата на БФАС за 2012 година.
БФАС
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Организация
2.1. Раликрос “Криводол” 2012 е валиден за НШ по раликрос
седми кръг
Автокрос “Криводол” 2012 е валиден за НШ по автокрос
осми кръг
БФАС
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

А ето и още едно видео от пети/5/ кръг в МАДАМ....http://www.youtube.com/watch?v=RGvp11jb ... r_embedded
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот Andrey13 » Пет Авг 10, 2012 12:37

Волтер е казал: "Аз не съм съгласен с това, че вие говорите, но аз до последно ще защитавам правото ви да говорите."
Всъщност в цялата тази какафония от страсти, амбиции, мераци, техноблъсканици и какво ли не още , което е олицетворение на автокроса остава и това, да се конфронтираме един друг или както Тошо предлага да попречим на провеждането на едно състезание.Не мисля да осъждам или да давам квалификации на такива негативни действия, защото те са строго индивидуални и най-малкото не водят до нищо положително и конструктивно. Реално три състезания отпадат Гривица,Герман и Калето и това в Криводол е добре дошло, поне за тези, които желаят и искат да се състезават, макар и малко притеснени от условията 2 в 1. Наистина отначало не беше предвидено да има автокрос, но после кмета на Криводол се съгласи да "додаде малко" , но да има и автокрос. Нямам нищо лично против Тошо, който си ми е приятел и към Антон, който ми е колега.Според мен, колкото повече състезания ...толкова по-добре.Повече адреналин, повече емоции,повече прах и кал и повече надежди и разочарования.

Шампионат Автокрос
Автокрос Златоклас 21 - 22 Април АСК "Инфомик Транс"
Автокрос Търговище 11 - 13 Май АСК "Търговище авто"
Автокрос Чирпан 26 - 27 Май Община Чирпан и СБА - Чирпан
Автокрос Силистра - I 02 - 03 Юни АСК "Тони Старт"
Автокрос Монтана 23 - 24 Юни АСК "Старт - Н"
Автокрос Гривица 07 - 08 Юли АСК "Старт - Н"
Автокрос Герман 21 - 21 Юли АСК "Димитров и синове"
Автокрос Садина - Попово 25 - 26 Август АСК "Търговище авто"
Автокрос Силистра - II 08 - 09 Септември АСК "Тони Старт"
Автокрос Калето 22 - 23 Септември АСК "Калето"
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот petroffbg » Пет Авг 10, 2012 20:05

Всичко хубаво,ама всеки си има някакъв бюджет който е разпределил за годината.Две нулеви състезания(гривица и първото в Чирпан)занулиха и най-големите ентусиасти,в следващият момент от някъде се пръква Криводол,който рязко се появява като осми кръг и незнайно защо съвпада по номерация със Садинският който фигурира в календара.За две от състезанията предварително се знаеше,че няма да се проведат,защо не се използва някоя от техните дати,или трябва да се съобразяваме със манекените от рали-кроса и да се тровим с пепел в несвяст?

P.S.Такива "СХЕМИ"по белите държави не съществуват.
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот colt 4 » Пет Авг 10, 2012 23:33

Абе Пламене днеска късно ли е да чукнеш едно състезанийце за утре и вдругиден че 11-12 са ми свободни дни ,да вземем да разнообразим ,ама гледай да е осми кръг че сега 8 е модерно,пък освен бюджета, някой които са по почивки, в чужбина,или са предвидили такива забежки ша станат шах и мат,пък някой ша си оправят и точковия актив :wink: :!: който доде печели,който не доде ша има още два осми кръга да ходи да се ръга :mrgreen:


P.S. Знаеш кмета е наш човек ,ще додаде нещо и хоп кръг/осми/.
За плакати е късничко ама ,питай Станимир Лазаров на него може да са му останали :|
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот Andrey13 » Съб Авг 11, 2012 11:39

Ясно е че всеки може да си намери причини за всичко, като се тръгне сутрин от тоалетната хартия и се стигне вечер до четката за зъби.Не мога да призная аргументите на колегите за бойкот и за липса на условия за провеждането на състезанието.Най-малкото е несериозно да се обръща внимание на причини от вида....осми или 9-ти кръг и т.н.И в многооооооооооо минали състезания условията са били и по-лоши, но такива са ни трасетата, такива са ни възможностите, такава ни е организацията дори и в национален мащаб. Всички видяха какво се случи дори на Олимпиадата.При идеални условия и т.н. Моля да не заставате зад дилемата "Който иска го прави а който не иска намира причини".Ако не искате да уважите с участието си нашето състезание, моля да не обезценявате нашите усилия да направим състезание. Ние няма да ви се сърдим или да ви упрекваме за това.Всеки сам избира пътя и смисъла на това което прави.Ако наистина мислите че можете и сте конкурентни, елате и го покажете на пистата в Криводол а другото е просто кьор фишек и напълне безсмислено , недостойно и в разрез с нашите идеали и ценности.Не искам да ви натъжавам и да ви вкарвам в Хамлетовски размисъл ...."To Be Or Not To Be". Е няма да ни е безразлично но и ние няма да плачем ако не дойдете в Криводол.
Е с малко тъга , но вечно ваш приятел и колега Андрей!!!

P.S А аз какво да кажа , като сутринта на лова нямаше кьорав пъдпъдък :( .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот xsmind » Нед Авг 19, 2012 19:45

Снимки от автокроса днес: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 9a3756e285
Не е нужно да имате фейсбук за да ги гледате.
xsmind
 
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 16:57
Име: Георги Павлов

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот martin_vento » Нед Авг 19, 2012 22:20

Някой ако знае класирането в двата класа нека го напише? И това ли са били всичките участници-по 4 в клас и един зил 130?
martin_vento
 
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 22:56
Местоположение: с.Борима
Име: Мартин Паймаков

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот xsmind » Пон Авг 20, 2012 09:06

Бяха 5 по-големите, но едното се счупи на първия завой и се прибра.
xsmind
 
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 16:57
Име: Георги Павлов

Re: Раликрос Криводол 18-19 август 2012

Мнениеот asb2004 » Пон Авг 20, 2012 19:19

Поради същия човек през месец юни в рали кроса състезанията от 3 станаха 4 от днес за утре, информацията беше пусната в Ловеч
на16-17.06 за 23.06 в Мадан навря всички състезания в един месец а през останалите месеци има по 1
asb2004
 
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 07:44
Име: Борисов Александър


Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron