Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Вто Юни 26, 2012 06:54

Не бях пряк свидетел на сблъсъка между Бойко и Антон, но на видеото ясно се вижда че става въпрос за неумишлен сблъсък и съприкосновение, дошло от допир между двете бъгита.Бойко няма как да избегне или да промени траекторията си на този ляв завой на който центробежната сила го тласка надясно в случая към Антон.Все пак такива ситуации за щастие завършили без инцидент имаше вече от началото на шампионата и в този спорт са нещо нормално и естествено.Според мен решението за дисквалификация бе прибързано и неуместно.Изказвам моето лично мнение без да търся конфронтации а заради истината и желанието шампионата да не се опорочава.Сигурен съм че ще чуем и други мнения , но моля ви за аргументирани мнения, без обиди и негативизъм. Не правя ревизия на решението на уважаваните от мен съдии. Просто изказвам лично мнение/ за което често си патя в живота ми/ :roll: , защото и те нямаше как пряко да видят създалата се ситуация.Но на видеото ясно се вижда за какво иде рече.Някой беше казал..."Истината е някъде там". За нас тя е на трасето и само ние 20-на от няколко милиона си знаем как я търсим. За това не бива да се опорочава и без това обречената на загуба кауза в която все пак успяваме да се борим като Дон Кихот с вятърни мелници...и Бойко и Антон и всички други......и аз де 8) .Имам и по-аргументирано мнение, но ще изчакам да видя накъде ще тръгне темата :wink: . Все едно както обикновено съм отзад на стартовата решетка и гледам сблъсъка на първия завой :D .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот colt 4 » Вто Юни 26, 2012 13:10

А това ти беше мнението,година по-рано ....дефинирай моля :roll:


Re: АВТОКРОС ТЪРГОВИЩЕ-14/15 май

Мнение от Andrey13 » Сря Май 11, 2011 19:03

Моят приятел и фен бат Бойко, ще има от кой да се отърка.А и тази мадама дето е изтипосана на покрива ако му духне ще му подпали страстите ,и резултата е непредвидим, защото според мен на Златоклас направо си му беше скучно. И след като съдбата ни раздели ,а и аз съм стар и месото ми е кисело вече , но както се вижда има по-свежи и по- привлекателни. Да не се повтарям, ама "Новото си е ново и младото си е младо". А и "Стар орел обича младо пиле". Едно е сигурно, че на Казака ще му харесат много номерата в стил ХЕВИ МЕТАЛ. Ще е интересно наистина с тези нови участници,
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Вто Юни 26, 2012 13:37

Няма какво да дефинирам! Изказвайте си мненията по казуса. На пистата приятелите са съперници, а след карирания флаг е въпрос на интелект, възпитание или модерното феърплей.За това да се ограничим с конкретния случай.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Сря Юни 27, 2012 07:46

Защо няма дебат по темата? Няма мнение. Няма отношение.Няма позиция.Няма принципи.Няма идеали......Има обаче бой с каски :wink: . Има псувни. Има простотия.Хайде сега сте вие.Какво ли още трябва да напиша за да предизвикам дебат.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот dimitar r dimitrov » Сря Юни 27, 2012 12:42

Здрасти Андро нищо не е отминало и забравено,на против,благодаря на човека заснел и публикувал видео материала.Апел към всички,който има още видео от друг ъгъл нека да го публикуват ще ни бъде от полза.
Андро отмина времето когато нещата бяха ден до пладне,за напред няма да има прошка и компромиси за никои.
На всички ни трябва да стане ясно,че участваме в автомобилни състезания не във автокеч,или гладиаторски боеве.
Днес написах становище до" Председателя" на БФАС за преразглеждане на случаят с наличието на видео материала,който хвърля друга светлина за инцидента."
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Сря Юни 27, 2012 13:34

Аргументите ми са че на малък дисплей на камерка, няма как да се види детайлно и да се реши дали има умисъл или сблъсъка е плод на субективни фактори на които пилотите в автокроса са подложени. Не коментирам постъпката на Антон спрямо Бойко, защото Бойко ми е фен и аз на него и естествено ще съм на негова страна. Но за ситуацията за която бе дисквалифициран мисля че решението е пресилено и прибързано, но в крайна сметка има съдии и лица отговорни и оторизирани да решат в крайна сметка има ли умисъл или не.Или както казва Стилиян е имало мъжка битка.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Иван Шопов » Сря Юни 27, 2012 19:05

Така и така искате дебат - вземете и пуснете видеото. :)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот РУМЕН КОСТАДИНОВ » Сря Юни 27, 2012 20:24

Аватар
РУМЕН КОСТАДИНОВ
 
Мнения: 168
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 22:16
Местоположение: ТЪРГОВИЩЕ
Име: Румен Костадинов

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Иван Шопов » Сря Юни 27, 2012 21:55

Честно казано трудно може от подобни кадри да се добие вярна представа.
Нямам си и идея кой от споменатите пилоти кое бъги кара, но общо взето имам чувството, че и двамата са очаквали съперника им да им направи място и да заемат първата позиция. При подобен допир на гума в гума последствията са непредвидими, а съм далеч от мисълта, че който и да е от тях би оставил на съдбата да реши какво да е продължението.
Пак казвам - мнението ми в случая е възможно да е далеч от истината, защото наистина от това видео е невъзможно да се определи дали трасето свършва и единият пилот е принуден да промени траекторията, а другият го удря, или пък и двамата водят борба за първа позиция.

Между другото - финала на видеоматериала е отвратителен.

Колеги, не знам кой е крив и кой - прав, но подобни гледки със сигурност гонят зрителите от трасетата. Който е бил е видял, но може би не е лошо да отрежете тази част от видеото. Няма да скрием истината, но поне по-малко хора ще видят сцени, които дават представата за боксов мач, но не и за автомобилен спорт.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот najdenov » Сря Юни 27, 2012 22:30

Наистина подобна селяния е позор за автокроса(имам предвид сцената след финала)!За момент си спомних сблъсъка между Пастор Малдонадо и Хамилтън на последното състезание и ми е чудно как те не се сетиха да направят нещо подобно!Съжалявам,че известно време се опитвах да убедя приятели и аудитория,че автокроса не е селска кушия....след тази случка нямам никакви аргументи!
Аватар
najdenov
 
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:43
Местоположение: гр.Габрово
Име: Христо Найденов

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот antovi53 » Чет Юни 28, 2012 14:45

Според мен и организаторите и Антон не трябваше да бързат... ясно се вижда, че Бойко не е виновен. Обаче кой ти гледа..
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!
Аватар
antovi53
 
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 15:28
Име: Теодор Иванов

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот martin80 » Чет Юни 28, 2012 15:13

Как да не бърза Антон нали после в Силистра ще му се смеят,че не е станал първи. Чисто селска работа. Според мен дисквалифицирането е за Антон а не за Бойко той човека си стои в машината пък ония го удря. А за контакта на пистата помежду им се е случвало и на други пилоти в други състезания но не е имало дисквалифицирани. Съдии отворете си очите не слугувайте на Антон.
Аватар
martin80
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 17:45
Име: martin dobrev

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Чет Юни 28, 2012 18:42

Колеги! Моля ви за аргументирани мнения.Сигурен съм че съдиите ще решат компетентно въпроса. Не отворих темата за да се конфронтираме а за да стигнем с общи доводи до истината . Причината за ситуацията , дори и тази след финала е в спортния хъс и нрав на двамата.....единия шампион а другия най-сериозния кандидат.Всеки който се е състезавал знае че без мъжка битка няма как да победиш и понякога напрежението казва своята дума.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот jpmitko » Чет Юни 28, 2012 20:31

Здравейте и от мен. Искам и аз да изкажа моето мнение относно инцидента на пистата в Мадан. От видеото, което видях това е един състезателен инцидент, който може да се случи на всеки който се състезава. Искам за ви припомня няколко инцидента, но които съм бил свидетел. Единия от тях беше на последното състезание в Троян през 2008г., когато в голямата кал Ал. Атанасов сбърка посоката на движение след едно завъртане и тръгна срещу останалите пилоти. Е логично е да се срещне челно с някой пилот и това беше Д. Митков. Другата случка беше две година по-късно на състезанието в Чирпан, когато Т. Трънков прескочи в буквалния смисъл Г. Кърджиев ако не се лъжа. Нито един от бях не го е направил умишлено тогава.Какви бяха последствията???? Не си спомням някой от тях да е бил дисквалифициран да не говорим за пораженията на машините, а сега такива няма. даже Бойко спечели за което се радвам въпреки НЕАДЕКВАТНАТА реакцията на съдиите. Никой не е отишъл да създава инциденти умишлено, а и да не говорим, че много от пилотите си направиха машини които струват повече от 10000 лв. Лично аз ако имам такава машина и съм вложил толкова средства в нея ще се старая да я опазя. Ако Бойко е имал възможност би направил същото.Възмутително е поведението на Антон след финала.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена
Аватар
jpmitko
 
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 00:15
Местоположение: Пловдив
Име: Митко Власковски

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Krasimir Hristov » Чет Юни 28, 2012 20:51

Абсурд е да се коментира само върху този клип.От една страна на 0:06 точно преди този сблъсък се вижда че Бойко е минал повече от половината бъгито на Антон в такъв случай Антон би могъл да отстъпи 15-20 см.От друга страна не се знае дали е имало поне малко свободно място във вътрешната част на завоя.Като се има предвид че пред тях има дълга права не виждам какъв е проблема да си карат рамо до рамо както в завоя така и по правата и нештата да се решават по нататък.Но от където и да го погледнеш дисквалификацията е малко пресилена мярка в случая.
Аватар
Krasimir Hristov
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 22:03
Местоположение: Sliven
Име: Krasimir Hristov

Следваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron