Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Нед Юли 15, 2012 19:29

petroffbg написа:Автокроса в България е загубена кауза,сам се чудя какво правя там и не намирам логично обяснение,явно си е вид краста за която не е измислено лечение.

В живота едни каузи просто са печеливши, други са просто обречени на вечна борба за оцеляване именно защото не са печеливши. А доколкото какво правиш още в нея има логично обяснение. Просто там те е сложила съдбата :D . Едни са рибари, други ловци трети кърски е..чи. Е някои са депутати и премиери. Не придавай особено значение на този факт а му се радвай и го приемай като начин да съществуваш и показваш личностните си качества и това, че с нещо превъзхождаш останалите.Смисъла на всичко е в това, което хората наричат спорт. Е при мен случая е съвсем друг....аз съм в тази кауза по семейни причини :wink: , но не се оплаквам и давам от себе си колкото мога, макар че в другия "спорт" в който участвам е добре платен а доколкото гледам съм европейски шампион и е пак въпрос на избор и душевни потребности. Та мисълта ми беше че "Парите не са най важното нещо на света, но водят пред всички останали" и в нашата кауза те се явяват проблем за оцеляването и, но докато ни има ще я има и нея. За това ...път на младите а другото ще дойде само и нищо не може да го спре, защото ....."Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!" За да разбереш тази истина трябва да седнеш вътре в бъгито и само след като угасне зелената светлина вече си друг човек! 8) А отстрани изглежда като един стар виц който завършваше че...."Да е...ш с презерватив е все едно да миришеш розичка с противогаз" :D .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 16, 2012 12:01

Андрей,
Честно казано не те разбирам.
От една страна сравняваш Вашата дисциплина с аматьорски футбол, а от друга ти се иска публика, организация, състезания и отразяване да са като за професионален спорт.
Веднъж защитаваш тезата, че заслужавате адмирации за едно, а втори път я отричаш, затвърждавайки правотата карирания флаг да бъде изместен от каски, шутове и юрмуци.
Всъщност всеки любител на ММА отива да ръкопляска край ринговете, а Вашата публика е дошла да гледа каране. Е, ясно е, че болшинството искат екшън сцени, но си мисля, че е по-добре те да се вписват в спецификата на състезанието, но не и към боксовата федерация например.
И не, не бъркам ралито и автокроса. За мен лично диагнозата "бензин в кръвта", колкото и изтъркано да звучи работи с пълна сила във всичко дву,три и четириколесно (камионите няма да ги броя). Лишенията са едни и същи, условията - почти еднакви, целите напълно съвпадат. Всички (в България) недоволстват от едни и същи проблеми и пак всички тайно си мечтаят за едни и същи неща. Затова се и изразявам еднакво за всички, без значение дали разликата между машините ни е само визиятаим или броя гуми.
Казваш, че имало много дрън-дрън и празни приказки.
Е, приятелю... Всеки проблем се дефинира, търси се решение и се преодолява. Доколкото виждам тук все още сме на ниво дефиниця и търсене на решение, така че освен обсъждане и множество вариации друго надали ще намериш.
Доколкото те чета обаче, вече правиш път на младите, а решението ще остане за някой друг.
Не искам да Ви се меся в дисциплината, но искам да те питам едно нещо - такъв спорт ли искаш да практикуват младите, още по-младите, че и тези,които все още не могат да ходят, камо ли да карат? Трябва ли да изживеят същите несгоди като Вас самите или отсега може нещо да се направи по-добре?
Според мен лично "лозето си сака мотика" и колкото повече време се отлага, чакайки някой да изобрети такава с копче, толкова повече ще си живеем в спомени за "доброто старо време".
Спирам дотук с разискването на темата, защото наистина звучиш така сякаш мислиш на глас, но не искаш друг да се бърка в разсъжденията ти.
От мен "Евала!" ще получиш/те, не само когато се качите на стълбичката, а когато докажете, че всичко демонстрирано тук (желание, единност, амбиции) имате волята и сте го превърнали в реалност. Не че трябва да ти пука за моето мнение или адмирации, просто споделям гледната точка на "един отстрани".
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Вто Юли 17, 2012 07:34

Макар че изпадаме в една безсмислена полемика и дебата ни се превръща в "надсвирване" на сто каба гайди не мога да не отбележа, че благопожеланията и сентенциите ти наподобяват предизборна платформа на някой депутат. А всички после знаем какво се случва и това е именно в това, че ние просто сме си такива. Никой не е успял с векове да ни промени. Вече 6-та година откакто участвам в този спорт няма как да не забележа, че състезателите участват не толкова в обществена полза, колкото за лично удовлетворение , за което всеки сам си знае причините и не знам защо придаваш на това деяние някаква обществена и нравствена стойност. В този смисъл автокроса е обречен да си остане такъв както естество , нрав и качество по простата причина, че състезателите са с ограничени доходи, индивидуално всеки се справя кой колкото може и колко му позволява семейното положение. Няма как да работиш за една заплата от която трябва да издържаш семейство и същевременно да хвърляш от тези пари по някой таралясник , за бензини ,гуми , масла и т.н.Най-много да получиш тиган по главата :D .Просто е неоправдана и безсмислено а и според мен неестествено дори нечестно спрямо близките си ,които орочаш на лишения в своя полза.Единици сме тези които сме си навили на масрафа и все още можем да трошим кинти, но и това май ще е до време.Това е реалността приятелю и няма друга, защото такъв ни е живота. Такива са желанията и страстите ни.Такива сме си ние и няма да се променим, защото сме вече стари гадни копелета, които като седнат в копкита става гадно :D а адреналина измества всичко, което хората наричат смислено и разумно.Преди дни тествах в Криводол и жена ми седна при мен една обиколка. Каза че ще се обърнем всеки момент и никога в живота си няма да се качи отново и че ние сме ненормални и откачени. Вече съм убеден че има право и ако не беше дъщеря на Сандо Мадански сигурно щеше да ме напусне :wink: . За това един поздрав на съпругите на пилотите от автокроса с пожелания за повече търпимост и разбиране. http://www.youtube.com/watch?v=Nl9WMIPz ... re=related
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот dimitar r dimitrov » Вто Юли 17, 2012 22:24

Здравейте колеги.На 21/22.07.2012г. ще се проведе повторно 3-ти кръг от националният шампионат по "Автокрос Чирпан-2012г."Които бе отменен поради обилният дъжд които се изля в дните в които бе обявен да се проведе.
Андро не знам може би скучаеш и няма с какво да се занимаваш и затова подхващаш някакви теми които не помагат на никои, най вече на хората от нашите дисциплини.Много добре знаеш и можеш да получиш отговор на въпроса ти,за наказанието на Бойко като ми се обадиш.Но след като си подхванал темата ще ти отговоря:Това решение беше взето на място от нас защото се базираше на информацията от съдиите на трасето и от лъжите на Антон Кунчев.Грешката на Бойко беше,че си тръгна и не дойде на място да се уточнят нещата. След като излезе видео записа след няколко дни стана ясно ,че Кунчев ни е излъгал за поведението на Бойко и си получи заслуженото.Нима не си бил свидетел на грешки в други масови спортове пред очите на десетки хиляди зрители? Ние нямахме видимост за съжаление и за това бяхме подведени.
Но интересно,че Бойко не реагира и прие нещата като джентълмен,а ти се само сезира като негов говорител и адвокат да търсиш отговори.
По добре си използвай интелекта за развитието на този спорт от колко то да хвърляш прах,срещу хората които искат да направят нещо за него.
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот antonkunchevkunchev » Съб Юли 21, 2012 20:53

Никак не исках да се намесвам в темата ви но имам само един въпрос-КОГА ПОБЕДИТЕЛИТЕ ОТ МОНТАНА ЩЕ СИ ПОЛУЧАТ НАГРАДИТЕ?
ВЪПРОСА МИ Е КЪМ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА КОМИСИЯТА ПО АВТОКРОС - ДОСКОРО УВАЖАВАНИЯТ ОТ МЕН -ДИМИТЪР ДИМИТРОВ.
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Пон Юли 23, 2012 06:59

dimitar r dimitrov написа:Здравейте колеги.На 21/22.07.2012г. ще се проведе повторно 3-ти кръг от националният шампионат по "Автокрос Чирпан-2012г."Които бе отменен поради обилният дъжд които се изля в дните в които бе обявен да се проведе.
Андро не знам може би скучаеш и няма с какво да се занимаваш и затова подхващаш някакви теми които не помагат на никои, най вече на хората от нашите дисциплини.Много добре знаеш и можеш да получиш отговор на въпроса ти,за наказанието на Бойко като ми се обадиш.Но след като си подхванал темата ще ти отговоря:Това решение беше взето на място от нас защото се базираше на информацията от съдиите на трасето и от лъжите на Антон Кунчев.Грешката на Бойко беше,че си тръгна и не дойде на място да се уточнят нещата. След като излезе видео записа след няколко дни стана ясно ,че Кунчев ни е излъгал за поведението на Бойко и си получи заслуженото.Нима не си бил свидетел на грешки в други масови спортове пред очите на десетки хиляди зрители? Ние нямахме видимост за съжаление и за това бяхме подведени.
Но интересно,че Бойко не реагира и прие нещата като джентълмен,а ти се само сезира като негов говорител и адвокат да търсиш отговори.
По добре си използвай интелекта за развитието на този спорт от колко то да хвърляш прах,срещу хората които искат да направят нещо за него.


Мите! Не отворих темата за да хвърлям прах в очите на тези , които правят този спорт между които е и самия Атон Кунчев.Просто видях нередност , която може да се поправи и наистина да няма прах в очите на участниците поне след карирания флаг, което огорчава и обезсмисля усилията и труда им.Предполагам , че с нищо не съм опорочил нашата идея а напротив, дал съм прозрачност на една истина и както сам ти казваш че е грешка от ваша страна след като сте подведени. Ок! Приключваме с темата по същество, но както пита Кунчев и с право, къде ще остане наградата за 1-во място от състезанието, защото Бойко бил джентълмен а Кунчев явно не е ?

P.S. С риск да повдигна отново дебати....На състезанието в Чирпан на финала в "супер бъги" също бе допусната голяма грешка от страна на съдиите а именно, че при съществена повреда като например откъснато колело, състезателя е длъжен да прекрати незабавно участието си и да изведе автомобила на безопасно място .. Най-малкото за това, че същия става опасен за останалите и това може да доведе до инцидент и най-многото, че вече не отговаря на изискванията да има спирачки и да бъде с четири колела а триколките поне за сега са забранени :D . За това не е нужно да се подава контестация от страна на някой от останалите състезатели.
17.2.8 Инциденти и техн. проблеми
Ако два или повече автомобила напуснат състезанието в същата обиколка, те се класират съобразно местото, което са заемали когато са прекосили финалната линия за последен път или съобразно тяхното разположение върху стартовата решетка, ако те са напуснали по време на първата обиколка.
12. Неспазване на изискванията на ФИА , изключване от
БФАС и Правилниците за безопасност състезанието
разкрито по време на самото състезание.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот Andrey13 » Съб Авг 11, 2012 12:39

На този клип ясно се вижда как Антон избутва Бойко на завоя и последвалия инцидент заради който Бойко Янков бе дисквалифициран.
http://www.youtube.com/watch?v=RGvp11jb ... r_embedded
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Защо Бойко янков бе дисквалифициран???

Мнениеот existence » Съб Авг 11, 2012 18:20

Да вземе да си сложи на каляската една шанца за скокове...барем като се пречка да има файда... Шоферчо...я отговори сега ти на състезание ли си, учител по състезателно държание ли си... къде си и що си... отговори, теб ако те свият така преди завой ще скочиш ли на кучките или ще се бориш... ааа? Ти как я видя тая работа... Бойко да ти пусне м??? Пък и как видя с тая скорост това бъги да успее да се свие така ммм??? Дръж се мъЖки, а не мъШки... и като ти дойде пауара... има ММА турнири из цялата страна, никой не са върнали за шоуто. Мисли реално, около Силистра въздуха е чист... Веднъж номера ти мина... другия път - едва ли. (то може и тоя да немине де...)!
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Предишна

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron