Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот Гетов » Пон Май 30, 2011 22:53

stan^wrc написа:някой може ли да даде информация дали пистата за състезания на БФАС и при Тайм Атак е една и съще(конфигурацията) и има ли голяма разлика в карането на пилотите от двата шампионата.Извинявам се за статистическия въпрос,но ми е много интересно на какво ниво са пилотите от двата шампионата,защото автомобилите и пилотите в Тайм Атака са на доста високо ниво и не бих казал ,че са аматюори,както го водят техния шампионат

Колега да се спори е безмислено.....който от любителскияя шампионат смята че е готов да премине в шампионата на БФАС, да заповяда, сам ще види разликата
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот kiko » Пон Май 30, 2011 22:57

Няма разлика в трасето.Просто шампионата е следваща доста по-скъпа стъпка в развитието на даден пилот.Въпроса е всеки лично да прецини къде иска да стигне.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот stan^wrc » Пон Май 30, 2011 22:59

Нямах предвид спор,просто като страничен наблюдател исках да разбера(от любопитство),защото на следя шампионата на Тайм Атак ,а ми стана интересно,та затова реших да попитам по-просветените
Аватар
stan^wrc
 
Мнения: 209
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 15:02
Местоположение: targovishte
Име: stanimir ivanov

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот kiko » Пон Май 30, 2011 23:01

Lubo написа:
kiko написа:Вместо да облекчаваме пилотите пилотите,ние ги товарим.Честито!Така шумната промяна в стартирането и толкова хвалебствия май ще закотви най-малкия и евтин клас.При 20-тина коли във сесия 1 ...... нещата са зле!


Проблема е,че няма как зрителя да оцени карането на 1.6 стокова кола.Както и на 2.0+ стоковица :wink: .


Да де,ама ревяха преди,че сесиите били празни.А сега,че не се виждат :shock: .То като се замислих колко пълни класа имаше?Май само Х/2 и Е4 макс май си направиха пълни класове.А имали класиране до момента?
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот kiko » Пон Май 30, 2011 23:06

stan^wrc написа:Нямах предвид спор,просто като страничен наблюдател исках да разбера(от любопитство),защото на следя шампионата на Тайм Атак ,а ми стана интересно,та затова реших да попитам по-просветените


Писта еднаква,коли еднаквикато сила,гуми,окачване и спиране,времена почти еднакви.Добрите коли 1.6 в Тайм Атак са със стотни по-слаби времена от Х/2.При 2.0-та литра нещата са подобни.При големите 53 - 54 е доста далечно време за Тайм Атака.Трябва да се поясни,че концепцията на състезанията е различна.
Все пак това не е по темата,а май ще я лъзнем в лоша посока :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот trouble » Пон Май 30, 2011 23:16

Едно време кога беше не помня на Шампионско Шоу имаше елиминации и едно момче от дрифта ли беше или от тайм атак се класира май на финала и започна една..... :lol: Дано да не стане пак.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот golf_1 » Вто Май 31, 2011 10:51

Л. Мечков написа:
SAS_Fen написа:Едно видео,на което доста ясно се вижда на кого колко му варви колата,на кого колата му стои,кой колко късно спира и кой колко големи гащи носи.Приятно гледане: http://www.youtube.com/watch?v=nC8s2gwQIFo

Кирчо, аре ще те замоля да не обобщаваш на кой колко му вАрви колата и с какви гащи е, нито си наясно кой какви проблеми е имал, следващия път ме потърси да ти подаря едни мои "гащи" след състезанието , винаги карам с тигрови прашки, ще ти харесат. Не ми е приятно гледането, защото знам края на клипа, явно на теб ти е много приятно да го гледаш, нали ?

Е той Дунев как ти влезе,нещо ми напомни на Търновските пируети след дълга права да не може да я спре колата,ебаси и аз да бях нямаше да си рискувам лявата част на новата ми колица,щях не само да го пусна,а да избягам през нивата и никога да не се върна,и коментарите кви са, ей те как се пускат спортсменски,по скоро спортсменско запазване на колата от зелена боя....Сега се сещам защо Искрен каза,че смята да си пази колицата в оригинален вид,и е бил много прав,аз му викам ще я правиш ли като на Царя и Дунев,той вика за ко да я развалям,само проблеми,пари и т.н,по добре да си карам някое рали с колицата от група Н.....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот ZPenevich » Вто Май 31, 2011 14:41

Аз лично не виждам какъв е смисъла от хомологирани автомобили на писта....Мястото им е на рали!Новите коли на Дунев,Царски и т.н. са много бързи и атрактивни- скоро се надявам и да са напълно уточнени.Георги Пейчев мрънкаше след писта търново как били развалили хомологираните Н4....за мен пък е абсолютно хабене на техниката да караш супер 1600 на тея писти!Да не говорим че има ли конкуренция той е назад.... Дунев с Поршето, Алекс Бох направи митсубишито всички погледи бяха в него :idea: Истенски пистак,не н4!Сега всички направиха такива коли ,на някой не им изняся но на публиката пък да!Какъв е смисъла да се решават състезания и шампионати с контестации рестриктори и т.н
Изображение
Аватар
ZPenevich
 
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 00:28
Местоположение: Търново Велико,Варна
Име: Здравко Пеневич

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот ZPenevich » Вто Май 31, 2011 14:49

Аджеба кой е недоволен от промяната в правилата-Дунев е на мнение че тази промяна е трябвало да се случи много отдавна, Царски също!?Маршавелов?Май недоволни са изоставащите????
Изображение
Аватар
ZPenevich
 
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 00:28
Местоположение: Търново Велико,Варна
Име: Здравко Пеневич

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот trouble » Вто Май 31, 2011 15:17

Мястото на супера на Пейчев е на рали. Жал ми е направо. Рали Твърдица едва ли е по-скъпо състезание от писта не знам си коя. Търново например. Ама аз знам че така не става. Рали Спринта му е майката. И всички тея легендарни коли ще стъпят на трасето. Фиат С1600, Рено С1600, Ц2 С1600, Пежо С1600 ..... помечтах малко да ме извините :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот Rally Fan » Вто Май 31, 2011 16:25

trouble написа:Мястото на супера на Пейчев е на рали. Жал ми е направо. Рали Твърдица едва ли е по-скъпо състезание от писта не знам си коя. Търново например. Ама аз знам че така не става. Рали Спринта му е майката. И всички тея легендарни коли ще стъпят на трасето. Фиат С1600, Рено С1600, Ц2 С1600, Пежо С1600 ..... помечтах малко да ме извините :)

Аз Също съм на мнение, че новите коли от клас Е Макс са много зрелищни и интересни за публиката, а вярвам и за пилотите. Аз лично харесвам тази промяна и също както Дунев и Царски намирам това за доста закъсняло решение на БФАС, но пък в крайна сметка е хубаво че се случва. Все пак това е спорт на парите, всичко в него става с много пари. А колкото до появата на Супер 1600 автомобили на спринтово състезание.... нищо по-хубаво от това, защото там обстановката е малко по-спокойна не е 20 мин борба под напрежение. И мисля, че е доста реализима, защото съм склонен да вярвам, че разходите на пилотите ще са по-малко от колкото на едно пистово състезание. Все повече започвам да си мисля, че рали-спринт дисциплината е една много добра възможност за всички пилоти и рекламодатели. Атракцията е голяма, събира се публика.... кавко по-хубаво от това.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот Гетов » Вто Май 31, 2011 16:29

Остава само един малък детайл...Някой да организира Рали Спринт???
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот GT 51 » Вто Май 31, 2011 16:43

Гетов написа:Остава само един малък детайл...Някой да организира Рали Спринт???

И това ще стане...Работи се по въпроса Жорка.. :wink:
Що се касае за Супера на Пейчев, едва ли ще го видим в рали шампионата, но пък може и чудо да стане... :D
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот Гетов » Вто Май 31, 2011 17:01

GT 51 написа:
Гетов написа:Остава само един малък детайл...Някой да организира Рали Спринт???

И това ще стане...Работи се по въпроса Жорка.. :wink:
Що се касае за Супера на Пейчев, едва ли ще го видим в рали шампионата, но пък може и чудо да стане... :D

Ако имаме пари да го вземем под наем може и да го видите, хахаха
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Писта Дракон I 28-29 май 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот ivozet » Вто Май 31, 2011 17:30

От този клип се вижда как на 5:20 минута колата е застигната от червеното Митцибуши и един вид му се преви реверанс. Същото го прави и N11 - Камбуров, просто си отвори широко, за да мине червеният . Що не си браните позициите, а им давате път, срамота!
Явно е, че всичко е решено предварително! :lol:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта