БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот andrey kokalov » Пет Яну 15, 2010 21:19

ispo написа:
vilio_92 написа:
ceco_rs написа:малка поправка , провежда се от 1979 ! и тъкмо я асвалтирахме цялата ... ! Ще направим всичко възможно пак да я провдем , макар и може би наесен !



Никой нищо не писа за безумната 4 месечна пауза , която пак са приели ! Забравям да карам през това време :roll: :mrgreen:


Мерси за поправката. Когато и да е само да има писта Русе, първенството много губи от тази писта.
И Цецко успех 2010



Да може би тя е май най-безопасната от всички затворени маршрути (изклиучвам Дракон) тамън я асфалтираха и...... :(
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот andrey kokalov » Пет Яну 15, 2010 21:33

Исках друго да кажа.У нас шампионата трябва да се проведе САМО на 2 писти-Калояново и Серес.Стига с тая простотия,че ВИ взимат пистите!!!!Докато по тях умират хора и се прекратяват кариери,това за мен не са писти.Вие знаете ли колко голям риск поема всеки пилот,заставайки на старт от шампоната всеки път?И какво ми хвалите пистите в градовете си?Наличието на трасе и доброто му покритие са заслуга на града,а не на организатора.За 5 години в Русе какво направиха?Браво,че моста е част от пътя за границата.В Стара Загора нещата са идентични.Според вас нормално ли е да няма мантинели,зони за сигурност с пясък,трибуни и други най-елементарни неща за провеждане на писта?Стълбове по 30 см. диаметър,бордюри по 10 см. високи и главанаци,повече,отколкото на градско дерби!!!Трябва най-накрая да разберете,че никой няма нищо против ВАС или ГРАДА ви....................Просто инфраструктурата ни е такава.Но живеем през 2010 година и не е нормално да отидеш на писта и да не се върнеш.................................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот Симо » Пет Яну 15, 2010 23:48

Господин Румен Дунев е говорил с организаторите на пистата(СБА-Русе).

Ето какво са му отговорили:

Rumen Dunev: Здравейте днес разговарях с г-н Трифонов от СБА който е един от главните действащи лица при организацията на Писта Русе. Той е заявил пред БФАС че ще организара състезание но чака одобрение от Кмета на града тъй като се предвижда на мястото на светофарите да се изгради кръгово движение а то не става за ден два.В крайна сметка Кмета е дал разрешение... Вижте повече но за дати 15-16 май или по касно септември като се заварши кръговото. Сега г-н Трифонов е подал пак заявка и се чака пак Благословията на федерацията да му отпуснат датата и съответо састезанието да се проведе. Друг съществен проблем пред организатора е охраната на трасето има безумни такси от страна на полицията така 4е е необходимо създаването на група от Маршали които да помогнат да спасим Писта Русе .
Това е засега положението и ако искаме Писта Русе 2010 да се проведе ние всички трябва да помогнем а федерацията да гледа по прагматично.
Успешна сдемица !!!
Motor racing is a sickness and the only way you can get over it is to die.
-Ken Tyrrell (May 3, 1924 – August 25, 2001)
Симо
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 20:03
Местоположение: Русе
Име: Симеон Симеонов

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот kiko » Съб Яну 16, 2010 09:44

Много странно - все още има хора,които не знаят ще е "писта" и що е "затворен маршрут".
Който го е страх няма да кара в града.Точка.Трябва да има такъв шампионат.Точка.Няма пари за модернизация - ще се кара както и където може.Точка.Всеки град,всеки желаещ да организира такова нещо да запрята ръкави и да почва да търси пари/хора и тн.Ф. да вземе да се поотпусне и да им влезе в положението.Да им намери хора,които да вземат по-малко пари.Да им направи дати които са им удобни.
Какво го умувате,кое как.Давайте и бачкайте.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот Състезателчето_91 » Съб Яну 16, 2010 12:49

kiko написа:Много странно - все още има хора,които не знаят ще е "писта" и що е "затворен маршрут".
Който го е страх няма да кара в града.Точка.Трябва да има такъв шампионат.Точка.Няма пари за модернизация - ще се кара както и където може.Точка.Всеки град,всеки желаещ да организира такова нещо да запрята ръкави и да почва да търси пари/хора и тн.Ф. да вземе да се поотпусне и да им влезе в положението.Да им намери хора,които да вземат по-малко пари.Да им направи дати които са им удобни.
Какво го умувате,кое как.Давайте и бачкайте.

Прав си колега ! Не твърдя обаче че тези места са наи-подходящи за такава цел но като няма къде ?!?
Нали знаете поговорката
Като няма риба и ракът е риба :wink:
Изображение
Аватар
Състезателчето_91
 
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:12
Местоположение: Русе
Име: Радостин Стоянов

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот ceco_rs » Съб Яну 16, 2010 18:55

andrey kokalov написа:Исках друго да кажа.У нас шампионата трябва да се проведе САМО на 2 писти-Калояново и Серес.Стига с тая простотия,че ВИ взимат пистите!!!!Докато по тях умират хора и се прекратяват кариери,това за мен не са писти.Вие знаете ли колко голям риск поема всеки пилот,заставайки на старт от шампоната всеки път?И какво ми хвалите пистите в градовете си?Наличието на трасе и доброто му покритие са заслуга на града,а не на организатора.За 5 години в Русе какво направиха?Браво,че моста е част от пътя за границата.В Стара Загора нещата са идентични.Според вас нормално ли е да няма мантинели,зони за сигурност с пясък,трибуни и други най-елементарни неща за провеждане на писта?Стълбове по 30 см. диаметър,бордюри по 10 см. високи и главанаци,повече,отколкото на градско дерби!!!Трябва най-накрая да разберете,че никой няма нищо против ВАС или ГРАДА ви....................Просто инфраструктурата ни е такава.Но живеем през 2010 година и не е нормално да отидеш на писта и да не се върнеш.................................................


Може да си спокоен , като не отидеш да гледаш някое от тези състезания със сигурност няма да пострадаш ... просто никой не те кани ! :wink:
ceco_rs
 
Мнения: 113
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 22:35
Местоположение: Русе
Име: Цветомир Цанков

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот marin_Vn » Съб Яну 16, 2010 20:25

Колкото до миналия сезон искам да попитам кой (ако въобще някой) е минавал да оглежда и одобрява така наречените "писти".Имах честа да присъствам на писта "Бургас" .Извинявайте ,но това трасе е под всякаква критика,ако говорим за безопасност не само на зрителите,но в случая и на пилотите.Старт-финалната права беше с една доста "сполучлива" дупка на която задниците на автомобилите се озоваваха във въздуха и пилотите незнаеха как да ги вкарат в пътя.Колкото до публиката само едно място беше безопасно(горе на моста),а на другите си беше чисто самоубийство да застанеш и да наблюдаваш(във всеки край на правите където скоростта не е никак малка и от външната страна на завоите).Нищо против Бургас,нека да има състезание,но дали има някакъв точен критерий за одобряване на дадено трасе за писта или както дойде.
marin_Vn
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 11:55
Местоположение: Варна
Име: Marin Ivanov

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот mi6anin » Съб Яну 16, 2010 21:06

ceco_rs написа:
andrey kokalov написа:Исках друго да кажа.У нас шампионата трябва да се проведе САМО на 2 писти-Калояново и Серес.Стига с тая простотия,че ВИ взимат пистите!!!!Докато по тях умират хора и се прекратяват кариери,това за мен не са писти.Вие знаете ли колко голям риск поема всеки пилот,заставайки на старт от шампоната всеки път?И какво ми хвалите пистите в градовете си?Наличието на трасе и доброто му покритие са заслуга на града,а не на организатора.За 5 години в Русе какво направиха?Браво,че моста е част от пътя за границата.В Стара Загора нещата са идентични.Според вас нормално ли е да няма мантинели,зони за сигурност с пясък,трибуни и други най-елементарни неща за провеждане на писта?Стълбове по 30 см. диаметър,бордюри по 10 см. високи и главанаци,повече,отколкото на градско дерби!!!Трябва най-накрая да разберете,че никой няма нищо против ВАС или ГРАДА ви....................Просто инфраструктурата ни е такава.Но живеем през 2010 година и не е нормално да отидеш на писта и да не се върнеш.................................................


Може да си спокоен , като не отидеш да гледаш някое от тези състезания със сигурност няма да пострадаш ... просто никой не те кани ! :wink:


Много си прав Цецо. Както състезателите никой не може да ги накара насила да карат на някое трасе, така и зрителите никой не ги е замъкнал насила да гледат или да застават на възможно най-опасното място. Всеки си преценява рисковете сам за себе си. Например аз лично 1 седмица преди писта "Варна" обикалях района около трасето за да си подбера поне две места, които са оптимална комбинация между висока безопасност и добра видимост към трасето. В резултат на това гледах на удобно място и без грам притеснение, че може да ме тресне някой излетял от трасето автомобил. По време на прекъсването, докато полицаите оглеждаха автомобила на Боян Гетов и мястото на инцидента някой зрители бяха толкова пияни, че се подпираха по дърветата и бяха готови да спират автомобилите с гърди. А после се оплакват, че нямало мерки за безопасност. Най-добре е сами да мислим за собствената си безопасност, а не да чакаме някой друг да се грижи за нас.

П.С. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората. А който го е страх от летящи автомобили, да не ходи по състезания.
Никога не карай със скорост по-висока, от тази, която може да развие твоят ангел-хранител

21:15 С вратите напред в завоя
22:00 С краката напред в спешното
Аватар
mi6anin
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 21:40
Местоположение: Варна
Име: Михран Артюнов

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот andrey kokalov » Нед Яну 17, 2010 00:36

Явно нещо не ме разбрахте,но няма да се извинявам.Погубването на човешки живот не е точка............Съсипването му обаче става точка за кариерата на даден пилот.Пример-Альоша Марков-писта София.Занимавам се с този спорт от 13 години и поне от 8 съм механик.Дали ме е страх или не не сте вие хората да ми кажете.................Само забравяте,че като сме от кухнята нещата си ги знаем.И сами се пазим.Лошо няма.Но на писта ми кажете какъв е контрола да не идват случайни хора,било те пияни или не.Кой им обяснява къде не трабва да стоят и т.н.?Аз също съм на мнение,че трасетата са ни такива. Че шампионат трябва да има.Но защо си гледате нещата само през вашата камбанария.Аз знам и се пазя,а другите да се оправят сами.Но като някой почине всички страдаме,нали?
Все едно не се знаеше миналата година къде ще са пистите.Посочете ми какво положително видяхте в провеждането на състезания по градските трасета спрямо минали години?За какво ниво на спорт говорим,след като само на кандидат за шампионата трасето беше приведено в нормален вид?Навсякъде нещата не мръдват с години и се радвате като има асвалтиране.Но не ви ли е ясно,че това е по заслуга на община,град и т.н.
Аз не искам да се построят трибуни или нещо такова.То е ясно,че нещата стават с пари.Но за пример като посочим Русе-на завоя където се помляха сумати коли след старта пак ще има зрители следващата година.И ще ги пазим с ленти.......................В Стара Загора и мантинелите не помогнаха,но и това сме забравили явно.Тук не е въпрос до страх или колко ти стиска.Според мен най-много 10% от зрителите им е ясно за какво става дума.За останалата част трябва да се грижат условията.Защото на писта ходят и хора,които дори не карат автомобили.На тях според вас всичко отвътре ли трябва да им идва,или да си разхождат кучетата покрай трасетата преди състезание,да оглеждат къде да застават.......................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот panchugov_fen » Нед Яну 17, 2010 05:01

andrey kokalov написа:Явно нещо не ме разбрахте,но няма да се извинявам.Погубването на човешки живот не е точка............Съсипването му обаче става точка за кариерата на даден пилот.Пример-Альоша Марков-писта София.Занимавам се с този спорт от 13 години и поне от 8 съм механик.Дали ме е страх или не не сте вие хората да ми кажете.................Само забравяте,че като сме от кухнята нещата си ги знаем.И сами се пазим.Лошо няма.Но на писта ми кажете какъв е контрола да не идват случайни хора,било те пияни или не.Кой им обяснява къде не трабва да стоят и т.н.?Аз също съм на мнение,че трасетата са ни такива. Че шампионат трябва да има.Но защо си гледате нещата само през вашата камбанария.Аз знам и се пазя,а другите да се оправят сами.Но като някой почине всички страдаме,нали?
Все едно не се знаеше миналата година къде ще са пистите.Посочете ми какво положително видяхте в провеждането на състезания по градските трасета спрямо минали години?За какво ниво на спорт говорим,след като само на кандидат за шампионата трасето беше приведено в нормален вид?Навсякъде нещата не мръдват с години и се радвате като има асвалтиране.Но не ви ли е ясно,че това е по заслуга на община,град и т.н.
Аз не искам да се построят трибуни или нещо такова.То е ясно,че нещата стават с пари.Но за пример като посочим Русе-на завоя където се помляха сумати коли след старта пак ще има зрители следващата година.И ще ги пазим с ленти.......................В Стара Загора и мантинелите не помогнаха,но и това сме забравили явно.Тук не е въпрос до страх или колко ти стиска.Според мен най-много 10% от зрителите им е ясно за какво става дума.За останалата част трябва да се грижат условията.Защото на писта ходят и хора,които дори не карат автомобили.На тях според вас всичко отвътре ли трябва да им идва,или да си разхождат кучетата покрай трасетата преди състезание,да оглеждат къде да застават.......................................


Подкрепям те за всичко казано!!
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот ceco_rs » Нед Яну 17, 2010 10:28

Наистина имаме доста проблеми с организирането на състезанията в БЪЛГАРИЯ , но имам само един въпрос - Какво направихте Вие за промяната и подобренията на нередностите ? Нека да вложим енергията си в някакви положителни промени !
ceco_rs
 
Мнения: 113
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 22:35
Местоположение: Русе
Име: Цветомир Цанков

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот andrey kokalov » Нед Яну 17, 2010 11:10

Виж темата за рали България,гледай онборда на Румен Дунев от преди 2 години как махам като ненормлен да спират колите и тогава задавай такива въпроси..Спирам
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот ispo » Пон Яну 18, 2010 17:51

andrey kokalov написа:Явно нещо не ме разбрахте,но няма да се извинявам.Погубването на човешки живот не е точка............Съсипването му обаче става точка за кариерата на даден пилот.Пример-Альоша Марков-писта София.Занимавам се с този спорт от 13 години и поне от 8 съм механик.Дали ме е страх или не не сте вие хората да ми кажете.................Само забравяте,че като сме от кухнята нещата си ги знаем.И сами се пазим.Лошо няма.Но на писта ми кажете какъв е контрола да не идват случайни хора,било те пияни или не.Кой им обяснява къде не трабва да стоят и т.н.?Аз също съм на мнение,че трасетата са ни такива. Че шампионат трябва да има.Но защо си гледате нещата само през вашата камбанария.Аз знам и се пазя,а другите да се оправят сами.Но като някой почине всички страдаме,нали?
Все едно не се знаеше миналата година къде ще са пистите.Посочете ми какво положително видяхте в провеждането на състезания по градските трасета спрямо минали години?За какво ниво на спорт говорим,след като само на кандидат за шампионата трасето беше приведено в нормален вид?Навсякъде нещата не мръдват с години и се радвате като има асвалтиране.Но не ви ли е ясно,че това е по заслуга на община,град и т.н.
Аз не искам да се построят трибуни или нещо такова.То е ясно,че нещата стават с пари.Но за пример като посочим Русе-на завоя където се помляха сумати коли след старта пак ще има зрители следващата година.И ще ги пазим с ленти.......................В Стара Загора и мантинелите не помогнаха,но и това сме забравили явно.Тук не е въпрос до страх или колко ти стиска.Според мен най-много 10% от зрителите им е ясно за какво става дума.За останалата част трябва да се грижат условията.Защото на писта ходят и хора,които дори не карат автомобили.На тях според вас всичко отвътре ли трябва да им идва,или да си разхождат кучетата покрай трасетата преди състезание,да оглеждат къде да застават.......................................



Наистина си прав..Така е,даже на Варна 09' един бус щеше да излезне малко след шикана незнам как хората го бяха спряли,а и не ми се мисли кво щеше да стане :shock:
Наистина няма писти в България,но това няма как да стане без подкрепа на федерацията,защото една шепа от хора от АСК-тата немогат да саберат пари за писта и организация и евентуално участие през сезона... :roll:
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот ivozet » Вто Яну 19, 2010 18:55

24-25 ЮЛИ Затворен маршрут “РУСЕ” - СБА – Русе Нац.ш-т ІV кръг
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: БШТА 2010 - календар, новини, слухове

Мнениеот davidoff » Вто Яну 19, 2010 20:21

Браво на всички. Сега трябва на пистата да сме тка за да е всичко наред.
Аватар
davidoff
 
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 22:29
Местоположение: Русе
Име: М.Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron