Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот vangata » Нед Юни 06, 2010 17:29

RaPiD написа:Не, няма вече Бедини. А можеше да гледаме ъпгрейднато от Проспийд Ауди РС6, примерно 800 коня, олекотено и тн... Ама на, човека си заминава, кво ще си рискува здравето и ЖИВОТА дори тука... Жалко, че губим поредната яка машина. Тука за всяко докосване става ебати воя, боеве... Я вижте в един еднамарков шампионат в чужбина какво става, ами на рали кроса в европейския шампионат...

Абсолютно си прав който го е страх да не го бутат да отива да кара в дамския шампионат.Най простия пример F1 фетел и Уебър съотборници на последното състезание имаше контакт между тях загубиха и двамата. Но там нямаше някви гадни гологлави татуирани типове които отидоха да бият Фетел.Някой ако си е направил труда да разгледа биографията на Бедини ще разбере че пилоти като него трябва да се уважават а не да се целят с бутилки.
Аватар
vangata
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 22:50
Местоположение: Пловдив
Име: Иван Георгиев

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот pavkata_svt » Нед Юни 06, 2010 19:31

vangata написа:
RaPiD написа:Не, няма вече Бедини. А можеше да гледаме ъпгрейднато от Проспийд Ауди РС6, примерно 800 коня, олекотено и тн... Ама на, човека си заминава, кво ще си рискува здравето и ЖИВОТА дори тука... Жалко, че губим поредната яка машина. Тука за всяко докосване става ебати воя, боеве... Я вижте в един еднамарков шампионат в чужбина какво става, ами на рали кроса в европейския шампионат...

Абсолютно си прав който го е страх да не го бутат да отива да кара в дамския шампионат.Най простия пример F1 фетел и Уебър съотборници на последното състезание имаше контакт между тях загубиха и двамата. Но там нямаше някви гадни гологлави татуирани типове които отидоха да бият Фетел.Някой ако си е направил труда да разгледа биографията на Бедини ще разбере че пилоти като него трябва да се уважават а не да се целят с бутилки.

Абсолютно,само че в България когато някой друг дойде за каквото и да било хората казват"Тоя да си ходи у тях,тука еди какво си".
Но така е в момента тук,дано го променим,иначе ще има по 5 коли на врътка които задължително ще са различни класове за да не се конкурират :wink: .
pavkata_svt
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 23:00
Местоположение: София
Име: Павлин Павлов

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот kiko » Нед Юни 06, 2010 19:35

И аз съм за.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Нед Юни 06, 2010 20:21

vangata написа:
RaPiD написа:Не, няма вече Бедини. А можеше да гледаме ъпгрейднато от Проспийд Ауди РС6, примерно 800 коня, олекотено и тн... Ама на, човека си заминава, кво ще си рискува здравето и ЖИВОТА дори тука... Жалко, че губим поредната яка машина. Тука за всяко докосване става ебати воя, боеве... Я вижте в един еднамарков шампионат в чужбина какво става, ами на рали кроса в европейския шампионат...

Абсолютно си прав който го е страх да не го бутат да отива да кара в дамския шампионат.Най простия пример F1 фетел и Уебър съотборници на последното състезание имаше контакт между тях загубиха и двамата. Но там нямаше някви гадни гологлави татуирани типове които отидоха да бият Фетел.Някой ако си е направил труда да разгледа биографията на Бедини ще разбере че пилоти като него трябва да се уважават а не да се целят с бутилки.
Брей..Брей..не знаех че в дамският шампионат е страхливците,Голям си охлюв :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Юни 06, 2010 20:23

Абе вие сте много интересни хора, коментирате си, все едно на всяко състезание изхвърляте в кофата по 200 000 евро :D Щом тези катастрофи стават все повече, значи не е съвсем нормално. Лично аз не искам някой да ме побутва и почуква, грам не ме интересува, че във Ф1 се случва. Както аз внимавам за околните-така и те, много е просто! В най-манияшкия клас(според мен) не си заслужава да си направиш колата на манерка. А пък от финансова гледна точка е направо недопустимо. Само за сведение на една бабичка като моята предният тенекиен калник струва 970 лева, колкото карбонов преден капак за ЕВО :lol:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Нед Юни 06, 2010 20:28

Не се впечатлявай колега толкова от писанията тука,Не се ли убеди че половината от пишещите си нямат хал хабер от автомобилен спорт,само дават компетентни мнения :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот drfrancky » Нед Юни 06, 2010 20:50

vangata написа:
RaPiD написа:Не, няма вече Бедини. А можеше да гледаме ъпгрейднато от Проспийд Ауди РС6, примерно 800 коня, олекотено и тн... Ама на, човека си заминава, кво ще си рискува здравето и ЖИВОТА дори тука... Жалко, че губим поредната яка машина. Тука за всяко докосване става ебати воя, боеве... Я вижте в един еднамарков шампионат в чужбина какво става, ами на рали кроса в европейския шампионат...

Абсолютно си прав който го е страх да не го бутат да отива да кара в дамския шампионат.Най простия пример F1 фетел и Уебър съотборници на последното състезание имаше контакт между тях загубиха и двамата. Но там нямаше някви гадни гологлави татуирани типове които отидоха да бият Фетел.Някой ако си е направил труда да разгледа биографията на Бедини ще разбере че пилоти като него трябва да се уважават а не да се целят с бутилки.

Седиш си на трибуната, чоплиш си семчици, и докато се чудиш какво е това черното под нокъта на подаващият ти се от джапанките палец коментираш как ще е най-добре шампионата ?
Май от много заглеждане по промотърки не видя, че публиката побесня не толкова от ударите на Бедини колкото от това, че синът му показа среден пръст на цялата публика? Включително и на теб, ако си бил там. Маршавелов НЕ Е УДРЯЛ НИКОИ. Ама ти няма как да ги видиш тия работи, ти не си там за спорта, ти си за сеира...
drfrancky
 

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот kiko » Нед Юни 06, 2010 21:03

Прави сте,че един удар,едно докосване по време на състезание доста натоварват фонансово пилотите.Има обаче и друг момент : борба-изпреварвания-неизбежни удари.Ако по някакъв начин се ограничат волните или неволни удари(доста разтегливи понятия според мен),няма ли да се намалеят рисковете,няма ли да намалеят и самите идеи за изпреварване у пилотите по време на състезание?Тогава какво ще се получи?
Хората идват да гледат хубави коли.Но голямото предимство на пистовия шампионат пред останалите състезания от календара на БФАС или дрифт федерацията или което и да е друго мероприятие е именно това,че обикновенния семкар идва да види зрелище,борба и изпреварване.А те няма как да станат без неизбежни рискове от удари.Иначе силни коли бол на всякакви видове сбирки.Само като се замислиш на нощните сбирки по градовете се събират доста пъти повече конски сили от колкото по пистите.Наистина трудно може да гледаш на едно място две топ Аудита,Суби,Мицо и Ескорт ВРЦ,но в крайна сметка,ако състезанието протече в монотонно гонене по пистата,без изпреварване,самата тръпка в обикновенния семкар ще е доста по-ниска,отколкото дрифт изпълненията на аматьорите.
Няма какво да се залъгваме - Н/2,Н/3 и Х/2 не са интересни като коли за феновете.Безпорен факт е,че на други места(шампионати) има доста по-силни коли от тях,което води и до доста по-добри времена на единственото място за сравнение в Бг.Ако няма никакво изпреварване в тези класове едва ли ще представляват някакъв интерес самото състезание там.
Малко се поразписах повече,но няма какво да се мрънка.......според мен.Евото на Маршавелов,ВРЦ-то на Мечков,Аудито на Бедини или пък Златков ще будят същия интерес и в някой музей както е сега.Единственно някакво изпреварване м/у колите кара хората да седят и да гледат с по-голям интерес от колкото в някой опън дей.А тези изпреварвния без рискове(удари) няма как да станат :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот niboi » Нед Юни 06, 2010 21:03

Л. Мечков написа:Абе вие сте много интересни хора, коментирате си, все едно на всяко състезание изхвърляте в кофата по 200 000 евро :D Щом тези катастрофи стават все повече, значи не е съвсем нормално. Лично аз не искам някой да ме побутва и почуква, грам не ме интересува, че във Ф1 се случва. Както аз внимавам за околните-така и те, много е просто! В най-манияшкия клас(според мен) не си заслужава да си направиш колата на манерка. А пък от финансова гледна точка е направо недопустимо. Само за сведение на една бабичка като моята предният тенекиен калник струва 970 лева, колкото карбонов преден капак за ЕВО :lol:

абсолютно така е това нее ф1 или някой си друг шампионат за да се сравняват :D някой хора просто си говорят еи така всички ходим да гледаме състезания а не блъсканици
niboi
 
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 22:10
Местоположение: пазарджик
Име: николай йорданов

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Нед Юни 06, 2010 21:07

Прочетете новите правила и глоби приети от БФАС за пистовия шампионат,Мисля че оттдавна трябваше да си размърдат малко мозъците :D
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот kiko » Нед Юни 06, 2010 21:14

Vlahov-Motor-Sport написа:Прочетете новите правила и глоби приети от БФАС за пистовия шампионат,Мисля че оттдавна трябваше да си размърдат малко мозъците :D

Лошото е,че не мърдат тези мозъци :wink: .Ще падне голямо умуване,кое,как,ама защо се сгъна еди кой си калник :lol:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Юни 06, 2010 21:15

Тия неща с по-добрите времена сме ги чували много пъти, когато караш по цял ден петък, събота и неделя нещата са такива. Когато караш два пъти по 20 минути с все настройките по колата и после на състезание, нещата са по-различни. Защото и аз със стандартна кола, която вдига 132 километра на правата, давам времена 1.02, но в двубой с кола от шампионата с такива времена ще ме разкрачат. Както и да е. Никой не говори за музей, защото вече тоталнах един експонат (със сигурност този сеир е бил много интересен за повечето, но не и за мен). На калояново миналата година с Маршавелов се надминавахме три пъти, след старта от 6-та позиция на петия завой станах втори, после първи, после втори, после първи, после втори, за малко трети и тн.......... При това с много големи рискове и предпоставки за удар. Обаче нито аз, нито Коцето го позволихме, на няколко пъти се пазехме един-друг, Пламен Атанасов също можеше да ме откове, Денис на няколко пъти също, но не го направиха. На Писта софия 2009 имаше същите предпоставки да ме отсвири Алекс, после и Денис, но не го направиха. Просто това са тънки и спортсменски моменти и няма какво да се лъжем, че ние се пазим, а вас това ви дразни. Същото меле стана пред мен и на тазгодишния Дракон, астрата на Любо каменов излетя във въздуха, чак не я виждах колко високо, защото ми се скри от предното стъкло, разковаха се няколко качествено подготвени коли, от което загубихме абсолютно всички. Равносметката от това състезание е отвратителна- един много силен голф, една астра с много силен пилот, един косуърт с добри възможности, ладата на Лари, отчасти Бедини, Маршавелов и Белята............... е то остана ли някой неизброен, освен мен и още двама-трима? Страшен спорт
Последна промяна Л. Мечков на Нед Юни 06, 2010 21:18, променена общо 1 път
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот drfrancky » Нед Юни 06, 2010 21:18

kiko написа:Прави сте,че един удар,едно докосване по време на състезание доста натоварват фонансово пилотите.Има обаче и друг момент : борба-изпреварвания-неизбежни удари.Ако по някакъв начин се ограничат волните или неволни удари(доста разтегливи понятия според мен),няма ли да се намалеят рисковете,няма ли да намалеят и самите идеи за изпреварване у пилотите по време на състезание?Тогава какво ще се получи?
Хората идват да гледат хубави коли.Но голямото предимство на пистовия шампионат пред останалите състезания от календара на БФАС или дрифт федерацията или което и да е друго мероприятие е именно това,че обикновенния семкар идва да види зрелище,борба и изпреварване.А те няма как да станат без неизбежни рискове от удари.Иначе силни коли бол на всякакви видове сбирки.Само като се замислиш на нощните сбирки по градовете се събират доста пъти повече конски сили от колкото по пистите.Наистина трудно може да гледаш на едно място две топ Аудита,Суби,Мицо и Ескорт ВРЦ,но в крайна сметка,ако състезанието протече в монотонно гонене по пистата,без изпреварване,самата тръпка в обикновенния семкар ще е доста по-ниска,отколкото дрифт изпълненията на аматьорите.
Няма какво да се залъгваме - Н/2,Н/3 и Х/2 не са интересни като коли за феновете.Безпорен факт е,че на други места(шампионати) има доста по-силни коли от тях,което води и до доста по-добри времена на единственото място за сравнение в Бг.Ако няма никакво изпреварване в тези класове едва ли ще представляват някакъв интерес самото състезание там.
Малко се поразписах повече,но няма какво да се мрънка.......според мен.Евото на Маршавелов,ВРЦ-то на Мечков,Аудито на Бедини или пък Златков ще будят същия интерес и в някой музей както е сега.Единственно някакво изпреварване м/у колите кара хората да седят и да гледат с по-голям интерес от колкото в някой опън дей.А тези изпреварвния без рискове(удари) няма как да станат :wink:

Едно е изпреварвания, друго е нарочни удари. Да удариш един може да се приеме за инцидент, да удариш втори след като през цялото състезание си криволичил пред него вече не минава към инцидентите. Но пак казвам, Бедини не беше нападнат от публиката заради ударите. Когато синът му показа среден пръст на публиката и почна да ги псува на италиански тогава вече нещата се промениха. Фалстарт, два удара, криволичене и за капак - среден пръст.... т.е. ще си правя каквото искам, ще ви удрям а вие ще си ебете майката. Странно как не го линчува тълпата а само му метна една две бутилки.
drfrancky
 

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот kiko » Нед Юни 06, 2010 21:23

Прав си Любо,че стана грозна касапница,ама нещо не се връзва врътката,която направиха фед.Не става някой страничен да определя кой крив,кой прав.Доста тъпо ми изглежда някой пенсионер да умува кой е виновен в случая ( http://www.bgrally.com/bg2009%20galery% ... index.html ) на база стопове или каквото и да е.
Иначе,спортсменското до сега при голямите Х-анове на пистите,които съм гледал ме е доста кефило.Дано да продължи.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писта Дракон I 29-30 Май 2010, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот tsveti » Нед Юни 06, 2010 21:45

Vlahov-Motor-Sport написа:Прочетете новите правила и глоби приети от БФАС за пистовия шампионат,Мисля че оттдавна трябваше да си размърдат малко мозъците :D


С тази разлика, че не ги мърдат те, а други хора, ама важното е да има резултат :)

Колкото до мнението на Любо по горе...без коментар! Това за което говори той- е истината! Която истина отдавна изчезна :( в пистовия ш-т., или по-скоро в някои от класовете.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron