Купа "Фабия" в България!!!

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Купа "Фабия" в България!!!

Мнениеот derby33 » Вто Окт 18, 2005 18:45

Представям на вашето внимание едно много интересно предложение от БФАС към всички фенове на автомобилния спорт.
"
Българска федерация по автомобилен спорт Ви информира, че след многократни срещи с фирмата “ЕУРАТЕК” – Шкода обсъдихме възможност за създаване на Купа Шкода Фабия за младежи до 22 години, шампионат на затворен маршрут, включващ спортния календар за два или три сезона, начиная 2006 година.
Предложението на вносителя Шкода е автомобилите да бъдат 1.4/101 к.с., които след промяна на управляващия чип на двигателя ще бъдат около 115 к.с.
Автомобилите ще бъдат с оборудване: спортна седалка “Спарко”, колани, ролбари “Спарко”, спортен волан ОМП, пожарогасител, спортно окачване “Кони” с регулиране на твърдост и височина и др. подобрения. Всички автомобили около 20 бр. ще бъдат с измерена мощност.
Предложението на ЕУРАТЕК за цената е около 20 000 лв. При получаване на автомобила от АСК или даден състезател е необходимо да се заплати 50% от стойността, а останалата част на равни вноски за 2 години. При закупуване на части и консумативи ще бъдат предоставени специални отстъпки.
Състезанието ще има награден фонд – една награда – нов автомобил Шкода и 5 други материални награди.
БФАС ще направи всичко възможно да помогне за реализирането на този проект, изключително полезен за създаване на млади автомобилни състезатели.
В тази връзка БФАС разработи програма, която представи в бившето Министерство на спорта. Ако тя бъде одобрена от сегашния нов орган на спорта ДАМС и се отпуснат средства за тази цел федерацията ще помогне финансово при закупуването на автомобилите.
Освен това ще водим разговори с отделни спонсори, които да помогнат финансово срещу реклама за три сезона.

Българска федерация по автомобилен спорт
Прикачени файлове
273_2.jpg
273_2.jpg (40.63 KiB) Прегледано 10503 пъти
273_4.jpg
273_4.jpg (41.11 KiB) Прегледано 10503 пъти
273_1.jpg
273_1.jpg (29.26 KiB) Прегледано 10503 пъти
derby33
 
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 23:02
Име: Антоний Тодоров

Мнениеот hronos » Вто Окт 18, 2005 20:26

Тия младежи до 22 години малко вероятно да имат 20 000лв.Иначе не са скъпи колите.Дано министерството отпусне пара иначе невиждам кой ще си купи Шкода 115к.с.
http://www.rcmodeli.com
Радио-управляеми модели/СБА-Горубляне
Аватар
hronos
 
Мнения: 128
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 00:23
Местоположение: София
Име: Антон Тонев

Мнениеот K_Power » Вто Окт 18, 2005 20:49

Кое не е скъпо бе бате. Не се обиждайте, ама 20000 лева за тоя кенеф никой няма да ви даде. Е какво е това предложение, една Фабия същата, чисто нова е 21000 лева. Само, че със седалки, тапицерии, бордкомпютри и други простотии без които колата става под 20 000 лева. И какво е това предложение, щом е предложение към БФАС трябва да е нещо по-ефтино и достъпно. Незнам, но някой ако има да даде 20 000 лева за бегачка съм убеден, че няма да ги даде за Фабиа. Не се обижадйте, но като я видях въпросната Фабиа, то тая година тя обиколи всички кръгове на моторните спортове у нас, явно да я рекламират, на писта София я видях и нищо особено. http://rallycarsforsale.net/clas/index.php?ct=fsrc&md=details&id=12732 Eто това е Пежо 106 Рали Н2, в групата в която би трябвало да са и тези е това Пежо. За 6300 евро!!! А между другото тези коли имат ли хомологация попринцип и в коя група ще са. Колко Октавии имаше преди, спомняте ли си, изключително неатрактивен клас бяха и колко от тях останаха.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот derby33 » Вто Окт 18, 2005 21:35

Колата е стандартна от магазина с оригиналното си оборудване. фирма в България ще оборудва автомобилите със спортно оборудване и отделно ще даде на новите собственици и старото оборудване. В стария клас Шкода Октавия (автомобили доста непрактични за писти според българските условия) бяха предадени на състезателите само със спортното оборудване и след като свършиха пистите и състезателите решиха да продадат автомобилите те трябваше да търсят седалки, мокети и т.н. (до колкото съм запознат) Това е едно от предимствата на сегашния замисъл.
Не знам защо К_повера откъде е сигурен че са кенефи? Качвал ли си се да караш такава подготвена Шкода група Н1 ? Не казвай че имаш впечатление само от външния вид. Мисля че всякакви такива сравнения са доста относителни. Плюс това тук нестава дума за сравнение между автомобили а за клас с изравнени възможности. Нещо което ако стане ще е едно перфектно начало за всеки, който иска да се състезава.
Шкодите са 1400кубика, група Н1, въпреки че хомологацията позволява да се направят някои доработки. Колата е с хомологация до 2008+ и хомологацията е от 2001. Мисля че в бг шампионат трябва да се насочи до нещо от този сорт където автомобилите са еВтини и с изравнени възможности. Всички разправят каква конкуренция има тази година в Н4 а там има не-повече от 8 автомобила, които едва ли са с еднакви възможности, а тук става дума за автомобили предварително измерени на дино метър и строг контрол за мощността от БФАС (доколкото може да се вярва). Мисля, че е хубаво да се подкрепят такива инициативи, с които има възможност да израстне бг шампионат. Само си представете тези 20 автомобила..или поне 10 да се появят на рали каква конкуренция тогава ще има.
А относно годините мисля, че това може би ще отпадне, защото и мен ме съмнява да се съберат 20 човека с по 20 000 лева...., които да са до 22 годишна възраст.
derby33
 
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 23:02
Име: Антоний Тодоров

Мнениеот K_Power » Вто Окт 18, 2005 21:49

Не батко, баща ми работи две години на реглаж преден и заден мост. Такива Фабии, как се трошат не е истина(това са мои наблюдения, никой не задължавам да мисли същото, което мисля и аз). Незнам какво ти е мнението, но ако мислиш, че тези коли са много атрактивни, особено на писта ... Преди няколко месеца Гегата си продаваше Пежото(вече не го продава). Продаваше за около 35000 лева. Пежо 306 С16, сенквенционална 6 степенна скоростна кутия, рестриктори с аър бокс, валове, гуми, джанти и т.н. А това Пежо е кола за генерално класиране, ако се качи някой който може да я кара добре ще избие рибата. Та него го продаваха за около 35000 лева, а тези Шкоди ги продават за по 20 000 лева, 1,4 с някакъв чип, един пожарогасител,седалка и ролбар. Никой не искам да засягам, но съм убеден, че желаещите няма да са много. Защо федерацията не закупи автомобили втора употреба, да ги пригоди за състезателни автомобили примерно в клас Х2 или Х3, или Н3, и да ги дават на изплащане, хем ще са по-евтини, хем ще са по-мощни. Примери много: 306-ци, Астри, Голфове, Полота, Фиести, Хонди и т.н.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот RaPiD » Вто Окт 18, 2005 21:52

е то ако това отпадне за възрастта става тъпо, готино е като са младоци, като мен например хехе :lol: :lol: :lol: с много мерак, а не настоящи пилоти или пора с много пари. Всичко става с отбори. Някоя голяма фирма решава да си направи реклама, купува колата и прави отбор, провежда се конкурс за пилот на отбора и се избира най-добрия. Като се почне от физ. подготовка и се стигне до уминето да управлява автомобила.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот K_Power » Вто Окт 18, 2005 23:20

Абе бате, като го гледам Горчо каква физическа подготовка има или Тихомир като съм го виждал как пуши, пък двамата къртят мивки като за световното. Хората, които имат много пари няма да купят това нещо.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот RaPiD » Сря Окт 19, 2005 00:00

Незнам, аз един път гледах конкурс за пилот на някаква формула май. Като почнаха с лицеви опори и др., картинг, по-малка формула и накрая голяма формула, абе през различни етапи и накрая останаха двама - един по-млад и един по-възрастен. На последния изпит по-младия се врътна, но по-принцип даваше по-добри времена докато по-стария не се завъртя. Но накря зеха по-младия щото е на по-малко години а и даваше по-добри времена за обиколка. Т. Дунев също в Германия е обикалял на спринт с останалите пистата. Няколко обиколки на пистата, сметай няколко километра, бягане за издръжливост.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот txl » Сря Окт 19, 2005 07:53

K_Power написа:Защо федерацията не закупи автомобили втора употреба, да ги пригоди за състезателни автомобили примерно в клас Х2 или Х3, или Н3


А как се намират 20 Еднакви автомобила втора употреба? И с пригодяването се съмнявам, че ще останат в рамките на 20 000 лева.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот K_Power » Сря Окт 19, 2005 09:41

Няма еднакви коли, и тези които излизат от завода също имат разлика, в боя, мотор и др.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот littleredaudi » Сря Окт 19, 2005 10:14

Значи поредната за мен идея Федерацията да се напълни с пари! Или некой около нея. Тия коли въобще за какво са пригодени? Слагаш им ролбар седалка и чип и хоп 20 000 лв. А окачване генерация и ........Знаете по-добре от мен в една състезателна кола какво се променя! После за каква конкуренция ще говорим кола115 к.с. срещу Лада поне 160 к.с. ! А има вървящи лади още са ми се убедихте в това. А за ВРЦ въобще не говаря и за С 1600 също. Едно марков шампионат се прави по друг начин а не като някой гледа да се отърве от 10-20 Фабий! И после откъде в 22 годишни момчета по 20 000 лв.? Тия да не работят от как са се родили? Или.....
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот Ferjancz » Сря Окт 19, 2005 10:21

K_Power написа:Кое не е скъпо бе бате. Не се обиждайте, ама 20000 лева за тоя кенеф никой няма да ви даде. Е какво е това предложение, една Фабия същата, чисто нова е 21000 лева. Само, че със седалки, тапицерии, бордкомпютри и други простотии без които колата става под 20 000 лева. И какво е това предложение, щом е предложение към БФАС трябва да е нещо по-ефтино и достъпно. Незнам, но някой ако има да даде 20 000 лева за бегачка съм убеден, че няма да ги даде за Фабиа. Не се обижадйте, но като я видях въпросната Фабиа, то тая година тя обиколи всички кръгове на моторните спортове у нас, явно да я рекламират, на писта София я видях и нищо особено. http://rallycarsforsale.net/clas/index.php?ct=fsrc&md=details&id=12732 Eто това е Пежо 106 Рали Н2, в групата в която би трябвало да са и тези е това Пежо. За 6300 евро!!! А между другото тези коли имат ли хомологация попринцип и в коя група ще са. Колко Октавии имаше преди, спомняте ли си, изключително неатрактивен клас бяха и колко от тях останаха.


Чакай сега тук става въпрос за нови коли, а не пежо на 7 години, скъсано от каране! като се има предвид това ( цената на нова кола ) и като се прибавят седалки , колани , ролбари, волан и др. къде отива цената , направи си една проста сметка само на оборудването вътре! пък и какво особенно очакваш да видиш - раздувки, спойлери и т.н. , но както може би сам се сещаш , че ако ги има колата вече отвива в друга група - А ! Хомологация имат и най-вероятно , по-скоро със сигурност ще са Н1. но четете и по-нататък намиране на спонсиори, за 3 сезона ! , и отпускане на помощ от ДАМС ! Мисля , че идеята е доста добра като цяло . нека не се нахвърляме така срещу БФАС , в крайна смека само ревем , че федерацията нищо не прави , ето това си е доста добра инициатива, която наистина дава реален шанс за млади пилоти !
Последна промяна Ferjancz на Сря Окт 19, 2005 10:24, променена общо 1 път
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот K_Power » Сря Окт 19, 2005 10:21

Регулируемо окачване имала. Ма това щом е такова предложение трябва да е изгодно, а не на цената на колкото струва нова. Като дадете онова обурудване, нейното си базовото, после ми е интересно, колко хора ще се навият да купят състезателна кола.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот littleredaudi » Сря Окт 19, 2005 11:14

А да видя как ще стане! Спонсори :shock: :shock: :shock: Малееее ти ме разсипа! Че кой в Бг-то дава пари ей така? Айде за помощтта от ДАМС може и да стане но какво ще покрие като разход това! Седалки ролбари......и .......Ами нека са в гр.А какво пък да не е зле? Ако колите са сток само с ролбар и седалка ще стане като с октавийте!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот Ferjancz » Сря Окт 19, 2005 11:45

littleredaudi написа:А да видя как ще стане! Спонсори :shock: :shock: :shock: Малееее ти ме разсипа! Че кой в Бг-то дава пари ей така? Айде за помощтта от ДАМС може и да стане но какво ще покрие като разход това! Седалки ролбари......и .......Ами нека са в гр.А какво пък да не е зле? Ако колите са сток само с ролбар и седалка ще стане като с октавийте!


айде майната им на фабии на ралита и на всичко !!! че кво му е , ще си караме ладите още 4-5 години и после автомобилизъм само по евроспорт! кво пък там поне можем да си гледаме ВРЦ-та ! или по добра идея, БФАС да вземат 20 лади от лада българия и да си направим купа лада , малии кеф ! хем евтини хем лесни за поддръжка! а пък , който извади някой лев горница , ще се наемат коли за по едно състезание и квото сабя покаже !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Следваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron